Černobylio metinės paminėtos „arbūzų“ akcija prie Baltarusijos ambasados

Balandžio 26 d, šeštadienį, 11 val. žalieji aktyvistai iš Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos, Žali.lt asociacijos ir neformalaus pilietinio Tiesos judėjimo aktyvistai prie Baltarusijos Respublikos ambasados paminėjo Černobylio katastrofos metines.

Šia akcija siekta atkreipti visuomenės dėmesį į Vilniui bei visai Lietuvai grėsmę keliančias Astravo AE statybas. Akcijos dalyviai buvo vaišinami arbūzais, simbolizuojančiais dėl radioaktyvios įtakos mutavusius agrastus, įspėjant apie branduolinių padarinių grėsmę.

Priminame, kad 1986 m. balandžio 26 d. Černobylio AE įvyko baisiausia atominė avarija žmonijos istorijoje. Dėl tuomet vyravusio slaptumo mes iki šiol nežinome šios katastrofos tikrųjų mastų ir pasekmių. Spėjama, kad jos aukomis tapo keliasdešimt tūkstančių žmonių, o keli milijonai iš jų iki šiol patiria sveikatos problemų. Nors oficialiai buvo teigiama, kad Černobylis – išimtinis atvejis ir tokio masto avarijos ateityje neįmanomos, 2011 metų įvykis Fukušimoje, parodė, kad nuo tokių katastrofų nesame apsaugoti.

„ Vakarų Europa jau atsisako iliuzijų, kad branduolinė energetika yra pigi ir saugi. Akivaizdu, kad jos saugumas tik sąlyginis, o apsaugos priemonės neužkerta kelio galimoms klaidoms. Kruopščiai tvarkomos pavojingos atliekos, taip pat nėra sprendimas, nes jų kaštai nuolat įspūdingai auga. Dėl to žalioji energetika tampa pigesnė jau šiandien“ kalbėjo renginį organizavęs nepriklausomas publicistas ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos narys Vitalijus Balkus.

Kliuvo ir Lietuvos valdžiai, kuri, pasak akcijos dalyvių, nesinaudojo net ir esamomis galimybėmis daryti įtaką Astravo AE projektui. Asociacijai Žali.lt atstovavusi Virginija Vingienė teigė: „Esame pasipiktinę ir ilgamečiu Lietuvos valdžios neveiklumu – garsiai kalbama apie neva menkas galimybes daryti įtaką Astravo AE statyboms, nors realiai nebandyta išnaudoti net tarptautinių sutarčių suteikiamų galimybių. Taip pat turėčiau visiems priminti ir apie tai, kad prieš Lietuvoje vykusį referendumą dėl Visagino AE likimo į Lietuvoje vykusią tarptautinę konferenciją nebuvo įleisti Baltarusijos aktyvistai, turėję pristatyti Astravo atominės elektrinės situaciją.“

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top