Česlovas Iškauskas. Kodėl esame tokie liurbiai?

Neneigsiu, kad kažkada rašytus straipsnius istorine tematika ir skelbtus trijose pirmosiose mano knygose, dabar atgaivinu ir gana vykusiai pritaikau dabartinei geopolitinei situacijai. Pavyzdžiui, 2014 m. vasarį – prieš pat Krymo aneksiją ir Rusijos remiamų separatistų pradėtą karą Ukrainoje – rašiau, kad daugeliu atvejų (gal išskyrus ryžtingą Klaipėdos išvadavimą) prieškarinės Lietuvos vyriausybės buvo lepšės. Kai kurių istorikų vertinimu netgi Antanas Smetona, susidūręs su savo kabineto bei kariuomenės vadų susitaikėliška pozicija, pasidavė politinei depresijai ir paskubėjo dingti iš šalies. Pragmatiškai mąstant – argi labai jau galėjome pasipriešinti iš Vakarų ir Rytų slenkančioms okupantų ordoms? Šį klaustuką rašau abejodamas, ar skaitytojas mane supras: juk ukrainiečiai šiandien paneigia visus tautinio „lepšiškumo“ bruožus… O mes?

Tokią įžangą suformulavau, remdamasis šių dienų įspūdžiais, tiesa, daugiau kasdieniais, buitiniais.

Vienas veidaknygės kolega pateko į bėdą: jam sutriko širdies ritmas. Teko statyti stimuliatorių. Operacija nesudėtinga, bet Santaros ligoninėje teko praleisti keletą dienų. Daug sunkiau buvo atlaikyti palatoje buvusių ligonių knarkimą ir… politinius vapėjimus. Bičiulis pasakojo: palatoje gulėjo tipiškas „vatnikas“, palaikantis Rusijos karą Ukrainoje, dergiantis ukrainiečius, nelaikantis jų žmonėmis… Jis keikėsi, burnojo prieš Vakarus, dergė Lietuvą, nors pats – ar lenkas, ar koks „tuteišas“, ar vis tik lietuvis, nes akcentas buvo visai nežymus. „Ar davei jam atkirtį?“ – klausiu draugo. „Ne, nu ką aš jam įrodinėsiu… Be to daktarai sakė nesijaudinti. Vis tik širdis…“ – atsakė šis.

Pavasarį grįžtu į kaimą. Šalia miestelio esančioje aukštaitiškoje sodyboje laukia sezoniniai darbai. Pasitinka kaimynai, kurie žiemą prižiūri namus, kai ką pataiso, paremontuoja. Jis – nagingas lenkas, ji – rusė. Tiesa, gerai kalba lietuviškai. Pasitikę mus pradeda netikėtą tiradą: kokie ukrainiečiai blogi, juos reikia naikinti, juk jie Donbasą ir Luhanską bombardavo, rusus naikina… Žmona dar mėgino atsikirsti, o aš nuleidau galvą ir nusliūkinau į trobą: ką čia su tokiais ginčysiesi… O širdyje liko bjaurios nuosėdos: koks visgi aš liurbis!

Viešojoje erdvėje susiduri su visokiomis nuomonėmis. Demokratinėje visuomenėje tai įprasta. Nemažai ir palaikančių Rusiją jos kare prieš Ukrainą. Daug tokių ir pritilę, nes jaučia daugumos gyventojų atvirai ukrainiečius remiančią poziciją. Tikiu, kad jeigu kas – jie iškiš galvas, o gal ne tik galvas, bet ir ginklo vamzdį, kurį nukreips prieš besiginančius. Kalbu net ne apie kokį Titovą, Celofaną, Lekstutį ar Paleckį su Švenčioniene, o apie tokius, kurie viešojoje erdvėje kartoja putiniškas teorijas apie tai, kad Ukraina – ne valstybė, o iš Rusios kilęs darinys, kad ten skriaudžia kitataučius, kad šią šalį valdo žydai…

Gi švelnesnės propagandos skleidėjai tikina, kad Lietuva ir pasaulis neturi ukrainiečiams siųsti ginklų, nes tai esą atitolina taiką, kad kone visa tauta esame žydšaudžiai ir Amerikos vasalai, kad reikia atgaivinti brolišką draugystę su buvusia SSRS…

Ir vėl – nuleidžiame galvą ir sumurmame: ką čia su jais ginčytis, jų vis tiek nepakeisi, likime išdidūs, nesipykime, toleruokime kitą nuomonę. Kitaip sakant, buvome ir likome tokie patys liurbiai, kokie kartais būdavome istorijos bėgyje. Tas lepšiškumas – tai tiesus kelias į prisitaikymą, kolaboravimą ir galų gale – į Tėvynės netekimą.

iskauskas.lt

3.3 15 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
24 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
ale tai

nesusigaudo…
Paklausykit Vaišvilos https://youtu.be/h_-jVW7kR2Q

Kažkur skaičiau, kad ponas Bartoševičius,

kuris dabar kaltinamas keturių nepilnamečių prievartavimu, aktyviai talkino panelei Šimonytei jos prezidentinių rinkimų metu ir todėl konservatoriai jam atlygino, įtraukdami į sąrašus. Svarstau, negalėtų taip būti, jog ta bevaikė arkliagalvė ir toliau jį dangsto savo skraiste?

Daiva

O dar yra Mortos mokyklėlių tinklas, ar kas tikrino, kokia ten situacija, ar neskriaudžiami vaikučiai?

lietuvis

va tokie mus valdo

versija

versija : kregždutės duoda atbulinį kaip ir arestovičius ir užleidžia vietą švabelio švarkeliams karui su putinu, o po putino pergalės tikisi putino skverno pagal nuopelnus putinui :Paklausykit Vaišvilos https://youtu.be/h_-jVW7kR2Q

Kukis

Taip taip kremline vatinka. Butu tas iskrypelis komuniagu partijos , sedetum ir nekriuksetum. Dabar proga parekaut. Pasijuok dar is Landsbergio kad ruskis puola .,.,.,.,

aaaaa,

švabo giesmių giedojimas vardan rokfelerijinių romos klubo auksinio milijardo

Al.

Iškauskai, rusų burlioką geriausi atveju nutildysi, bet neperauklėsi. O jo nuomonė mažareikšmė. O štai mūsų valdžios antilietuviška veikla yra mirtinai kenksminga šaliai ir tautai. Todėl jiems turim sakyti ką galvojam, o būtent – kad eitų paskui savo rusų laivą.

kosmosas

Demokratinėje visuomenėje tai įprasta.
Tai kur ta demokratinė visuomenė? Ji yra?

Jules

Mes juos esame visur ir viskame priversti pakęsti, nes juos palaiko valdančioji ekonominė-politinė klasė, lietuvių inteligentija ir mūsų intelektualai, taip sakant, ške. Visos Lietuvos partijos. Palaiko, nes jų kilmė iš ten – socialinė gerovė ir viršenybės runkelių atžvilgiu, ir kitos privilegijos, gautos per Maskvos malonę. Klauskite šito Zigmučio, Jurgio ir Andriuko – jie tai tikrai gerai žino. Galėtų ir Iročka su Rasele arba Ožkelyte dar kažko daugiau pridėti, papildyti, jau nekalbant apie lddp-istus, kolchoznikus, Kauno obechaesą, Vilniaus kagebistus ir pan.

Milaiti

o ką tu galėtum pridėti, kaip Vilniaus kagebistas ir pan. Žinoma, išskyrus tai, kad komentarą rašai 5 valandą ryto ir pachmielo reikia, tą mes jau supratome.

Pedokregždutė

Man patinka „bendradarbiavusių” su KGB rašinėliai. Tokie rašytojai būna daug aršesni, nei nukentėjusieji nuo KGB.

stasys

Teisingai autorius pažymėjo , kiek gi galima akis nuleisti žiūrint į tuos xuilo satrapus ? kuriuos tenka sutikti savo realiame gyvenime ? Kai žmogus kultūringas ir gerbi savo aplinka retas iš mūsų ryžtasi duoti atkirti tokiam bomžui .Temos po kuriomis ta problema slepiama labai įvairios , tas pats taikos klausimas ir Lietuvos be atodairiškas rėmimas Ukrainos karine parama, ar netgi paprastas klausimas tapęs kultiniu „kieno Krymas“ , kunkuliuojantis pedofilijos skandalas Seime ir daromos prielaidos , visa tai vieno bendro paveikslo siužetas ..kai karo sąlygomis bandoma sutrikdyti visuomene iš vidaus . Drumstas politinis vandenėlis palankus ir visokiems norintiems prisižvejoti sau naivuoliu , na pasiklausykite kokias reklamas ‚triedžia‘ norintis gauti Vilniaus mero kėdę ..:)))) Tiesa sakant aš nepamenu dar tokio atviro populizmo ..… Skaityti daugiau »

Prašalietis

Česlovas Iškauskas. Kodėl esame tokie liurbiai? Iškauskas čia apie save ir „veidaknygės kolegą iš palatos”… Nes tokiais „liurbiais” tampama ne todėl, kad jie nenori „pasiginčyti”, bet todėl, kad nežino elementarių istorinių dalykų, nepajėgūs adekvačiai suvokti realaus pasaulio…, dėl ko su kokiais „vakarietiškai nedapatriotėjusiais nesusipratėliais” „norėtų patriotiškai pasiginčyti”… „Istorine tematika” net 3 knygas parašinėjęs Iškauskas staripsnelyje rašo-” rašiau, kad daugeliu atvejų (gal išskyrus ryžtingą Klaipėdos išvadavimą) prieškarinės Lietuvos vyriausybės buvo lepšės. „… Rimčiau besimokę istoriją mokiniai, rašinėjančiam „istorine tematika” knygas ir norinčiam „pasiginčyti” Iškauskui ir palatoje sveikatą besitaisančiam jo kolegai iš „veidaknygės”, gali be jokių „ginčių” pasakyti kada, kokie ir kieno dėka buvo netgi du „ryžtingi Klaipėdos ir Klaipėdos krašto išvadavimai”. Šimtus metų Klaipėda(Memelis) buvo Prūsijos, Vokietijos, Rusijos dalis. Tik po 1917… Skaityti daugiau »

Prašalieti,

USA ir Stalino Rusija buvo sąjungininkės, tad nemedžiok čia labai mokytų pseudo istorikų ir runkelių. Sovietiją kas suvairavo – pats irgi žinai, bet tyčia apsimeti nežinančiu ir toliau medžioji mokslų daktarus ir labai edukuotus-vakcinuotus, kodėl? XX amžiaus istorijos mokslo Lietuvoje nėr, kaip ir Rusijoje arba Vokietijoje – tai pats irgi gerai žinai, bet skleidi dūmų uždangą mokslo pirmūnams, stovintiems eilėje prie Kapsukės durų, kad pasiskiepytų ir pasitrumpintų ką? Kad būtų įleisti pro duris.

Prašalietis

Tik lansberginiame durnių laive „iškritęs iš Mėnulio” ar pagal Iškauską-„Kodėl esame tokie liurbiai?” neišsivaikščiojęs „intelektualas”… gali Iškausko aprašinėjamas šiandieninės banderinės Ukrainos istorinių peripetijų, šiandieninio banderinių kocholų – sala ukraini „didvyriškumo”, Klaipėdos „ryžtingo išvadavimo” pasakojimus, kaip ir mano istorinių faktų paminėjimus a la Iškauskas „užginčyti chytrais argumentais”, cituoju: ” USA ir Stalino Rusija buvo sąjungininkės, tad nemedžiok…; Sovietiją kas suvairavo – pats irgi žinai,..; XX amžiaus istorijos mokslo Lietuvoje nėr, kaip ir Rusijoje arba Vokietijoje..;skleidi dūmų uždangą mokslo pirmūnams…”. Kaip tarybinių laikų propagandistui Iškauskui apie „Okrainą ir Klaipėdos ryžtingą išvadavimą”, taip ir tokiam kaip tamsta lansberginio durnių laivo „proto bokštui” tegaliu kukliai priminti, kad nei Ukrainos istoriniuose reikaluose, nei Klaipėdos „ryžtingame išvadavime” JAV „nebuvo nė kvapo”. Kaip ir istorija (istorijos mokslas)realiai egzistuoja… Skaityti daugiau »

Prašalieti,

aš nei apie Klaipėdą, nei apie Rytų Lietuvą čia nerašiau, o apie Sovietijos suvairavimą užsiminiau iš Trockio laivelio su galingais jo bendrakeleiviais, palydovais ir prižiūrėtojais. Ir apie drg.Liūto Trockio diplomatinį pasą iš kieno rankų dar čia neparašiau dėl aiškumo runkeliokams ir mokslo pirmūnams – labai edukuotiems ir stipriai vakcinuotiems. Nieko nerašiau ir apie bolševikų agentuką Kerenskį.Laukiu kapsukiečių paklausimo.

Juozas

Koks tu vis.tik durnas! Praeik pro šalį…

Prašalieti,

ar tu galėtum, galinėtis su Juliusu Milaitisu istorijos kolūkių laukuose?Akivaizdu, kad ne!!!

pabandė patvoriniai būti ne liurbiais

kieta KGB ranka, vadovaujama komunistų visus patvorinius-violetinius sutraiškė
dar yra norinčių su KGB kovoti, kuri valdo visą teisingumo sistemą – tuo pačiu vyriausybę ir politikus?

klumpe

Gorkis rasw, kad, kas gimes lepsiu… lieka lepsiu.
Graudi tiesa.

habilitâs

Rezervuotai žiūriu į buvusių sovietinių apžvalgininkų veiklą, bet niekada neneigiau teisės turėti savo nuomonę.   Liurbinti lietuvius galima, bet kas tam turi teisę?   O jei lyginti su ukrainiečiais, vėl – kyla klausimas: ar mes viską žinome?  Kad žurnalistas D. Gordonas turi 7 vaikus, žinome, o kad jis, kalbėdamas su N. Kravčiuku, amžinatels Ukrainos prezidentu, pateikė informacija, kad 1991 metų rudenį dėl Ukrainos apsisprendimo tapti nepriklausoma valstybe, referendume dalyvavo 51 milijonas Ukrainos gyventojų, o pereitų metų, t. y, 2022 metų sausio 1 dieną Ukrainoje gyveno 41 milijonas gyventojų – niekas nekalba. O juk priežastys yra ir, ko gero, rimtesnės nei Lietuvoje.  Taip, procentine išraiška, mūsų, t. y. lietuvių „liurbizmas“ gal ir didesnis, bet 11 milijonų ukrainiečių, pasiraukusių iš savo šalies, tikrai… Skaityti daugiau »

minfin.com.ua

Ukrainos gyventojų:
1993 metais 52 244 100;
2013 metais 45 553 000;
2022 metais 41 167 300.

[pabėgėliai – apie 10 milijonų ? – tur būt, įskaičiuoti į gyventojus.]

https://index.minfin.com.ua/reference/people/1991/

Dzeikas

Isakauskas nustebino.
Tikrai nesitikejau is jo tai isgirst.
Del disputu ligoninej – negali verst zmogaus rizikuot gyvybe.Ne vieta ten gincytis.
Taciau pas tuos kvazi ukininkus tai zmona labiau su kiausais pasirode.
O turejo nusispjaut, apsisukt ir neturrt reikalu su tais orkais.

24
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top