Česlovas Iškauskas. Žudikas iš Rytų

Kuo mus nustebino praėjusi savaitė? Ginčais dėl AstraZeneca skiepų? Gąsdinimais apie trečiąją pandemijos bangą? Rietenos dėl Genocido centro vadovo ar dėl Trojos arklio – Stambulo konvencijos? Ne, mus pritrenkė… Bet apie viską iš eilės.

Kovo 17-ąją JAV prezidentas Joe Bidenas interviu ABC televizijai į žurnalisto George‘o Stephanopoulos klausimą „Ar Jūs manote, kad Vladimiras Putinas yra žudikas?“ (So you know Vladimir Putin. You think heʼs a killer?) atsakė „Taip“ (Mmm hmm, I do). Šis vienas žodis Kremliui sudavė tokį smūgį, kad jis ilgai negalėjo atsitokėti.

Analitikai ir kalbos specialistai ėmė narstyti šio atsakymo niuansus. Vieni tvirtino, kad anglų kalboje „killer“ reiškia ne tą patį, ką reikštų „murderer“. Pirmąjį amerikiečiai supranta kaip žmogžudysčių užsakovą, šiaip žiaurų žmogų, linkusį į prievartą ir smurtą, turinti tikslą kažkam pakenkti, sunaikinant auką. Antroji reikšmė – tai sąmoningai savo rankomis žudantis asmuo, vykdantis užsakymą grynai techniškai. Tai žemesnio rango žudikas. Dažnai lietuviškai mes taip ir sakome – „kileris“. Logikos ekspertai dar aiškina, kad tai gali būti ir tam tikras komplimentas, pavyzdžiui, „tas vyrukas yra tikras žudikas“ (That guy is a real killer) arba „kietas vyrukas“… Šitaip dažnai nuskamba sporte.

Žinoma, išsprūdusio Amerikos prezidento patvirtinimo lingvistiniai niuansai V. Putinui jau nerūpėjo. Rusijos diplomatija dar tą pačią dieną atšaukė savo ambasadorių Anatolijų Antonovą konsultacijoms. Kremlius nudavė, kad nieko rimto neįvyko, ir paskelbė, kad jis siekia „užkirsti kelią Amerikos ir Rusijos santykių degradacijai“.

Pats V. Putinas išlaukė vieną dieną ir linksmai atkirto vaikišku posakiu: „Kas ant kito pasako, tas ant savęs pasisako“. Suprask: pats esi žudikas. Vėlgi anglų kalboje šiam posakiui tikslaus atitikmens nėra. Amerikiečiai jį išverstų nebent taip: žvejys žveją mato iš toli…

Bet Maskva nurijo tikrai karčią piliulę. Tai reiškia, kad Vašingtonas neleis, jog Rusija kištųsi į Amerikos rinkimus, netoleruos represijų prieš opozicijos lyderius ir agresijos prieš buvusias sovietines teritorijas. Iš tikrųjų, visų šių nusikaltimų ir oponentų žudynių gijos tiesiasi į Kremlių. Nesenas represijų prieš jo kritikus pavyzdys – Maskvos deputatų forumo išvaikymas.

Toks ryžtingas J. Bideno žodis ištartas nebe reikalo. JAV įrodė, kad Rusija kišosi į 2020 m. prezidento rinkimus, trukdydama 46-ojo Amerikos vadovo išrinkimui. Dėl cheminių ginklų naudojimo prieš savo oponentus nuo kovo 18 d. į Rusiją draudžiamas su nacionaliniu saugumu susijusių prekių išvežimas, taip pat tokių, kurios naudojamos naujose technologijose ar programiniame aprūpinime. Rusija įtraukta į sąrašą šalių, kurios draudžiamas ginklų tiekimas.

Naujos sankcijos Rusijai – tai ženklas, kad Vakarai nesitaikstys su Maskvos didinamu įtempimu, kuris ypač pastebimas po garsiosios V. Putino kalbos Miuncheno konferencijoje 2007 m. Per 14 metų, rašo lenkų interneto leidinyje Onet.pl apžvalgininkas Witoldas Juraszas, Vakarai nė karto taip aukštai neiškėlė reikalavimų kartelės Rusijai, kaip tai padarė J. Bidenas savo vienu žodžiu „kileris“. Vašingtonas jos nenuleis net po V. Putino raginimų surengti viešą „gyvą“ diskusiją su J. Bidenu, nei po žeminančio pasityčiojimo iš garbaus amžiaus, neva Parkinsono liga sergančio JAV vadovo, kai jis keliskart kluptelėjo kildamas trapu į prezidentinį lėktuvą…

Ir čia verta prisiminti panašų akibrokštą Kremliui, kurį jam tėškė buvusi Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė. 2014 m. lapkritį, praėjus pusmečiui po Rusijos invazijos į Krymą ir karo eskalacijos pietryčių Ukrainoje, ji keletą kartų pavadino Rusiją teroristine valstybe arba valstybe, turinčia visus teroristinės šalies požymius. Tuomet mūsų politologai svarstė, ar derėjo griebtis tokių griežtų epitetų, ar jie nėra pertekliniai, ar nepagadinsime santykių su didžiąja valstybe.

Tačiau Prezidentė buvo teisi: vėlesni V. Putino veiksmai parodė, kad teroras prieš savo oponentus ir suverenias šalis yra Rusijos egzistavimo pagrindas. Tam jis skatina ir artimos Lietuvos kaimynės diktatorių A. Lukašenką. Šituo požiūriu Vilniaus ir Vašingtono pozicijos sutampa.

Kai kas nerimauja, kad pikti pasikandžiojimai tarp dviejų didžiųjų valstybių vadovų mažai Lietuvai gali baigtis liūdnai. Maskva grasina „negrįžtamu santykių pablogėjimu“. Laikraštis „The New York Times“ perspėja, kad žudiku pavadintas įsiutęs V. Putinas J. Bidenui rengia didžiulę propagandos dozę. Spėjama, kad ji bus susijusi ir su nekokia Amerikos prezidento sveikata, ir su nuožmia Vašingtono kritika, ir su JAV santykiais, sakykime, su Kinija. Manoma, kad Kremlius net savo skiepus „Sputnik V“ panaudos šiame propagandiniame kare…

Istorija rodo, kad baimė mūsų niekada negelbėjo. Susigūžti, drebėti, skelbti neutralumą, dairytis į kairę ir į dešinę yra bejėgiškumo ir bailaus prisitaikymo požymis. Kitokio elgesio Lietuvos žmonės laukia ir iš mūsų politikų, pirmiausia – Prezidento.

silales-artojas.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
23 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Lietuvoje

JAV prezidentui grėstų didelė bauda už ,,neapykantos kalbą”. Ne-Laisvės partija pasistengs. O kaip TS-LKD? Irgi pritars?

Dzeikas

Banku kondomas(atsip. ir pasitaisau – BUVES banku kondomas) kreipiasi i tauta ragindamas buti tvirtiems.
Manau ikveps.

Nuomone

Vargšas autorius,mato su viena akim, mąsto su vienu pusrutuliu.

Maldauju atsikvošėti

Putinas blogai, tą visi žinome. O putinizmas Lietuvoje – taip gerai, kad geriau nė būti negali? Svarbu tik, kad etiketė ,,vakarietiška”? Cenzūra, internetinė ,,minčių kontrolė”, ,,neapykantos kalba” tik prieš lygesnius už lygiuosius, chunveibinų – ,,elfų” įsilaužimai į žmonių socialinius tinklus ir medžiagos trynimai, karas prieš tautą, prieš istoriją, prieš valstybę, prieš šeimą, autonomijų kūrimas, miškų drampalinimai visokiomis ikėjomis, auganti bedarbystė, vaikams atimta teisė mokytis, prievartiniai skiepijimai, prievartiniai testavimai, pinigų plovimai per visa tai, ,,namų areštai” dirbtinai dešimtimis kartų didinant sergančiųjų ir mirštančiųjų skaičių, žmonių prilyginimas gyvuliams verčiant pasižaboti, kai tie žabokliai nuo nieko nesaugo. Laisvė narkotikams, Genderstano vėliava vietoj Lietuvos vėliavos… Tęsti? Toks jausmas, kad čia ne Lietuva, bet Rusija po 1917 metų Lenino pasirašytų Gruodžio dekretų. Ką jau ten… Skaityti daugiau »

kazys

Aš galvojau kad ponas iškauskas normalus politikos apžvalgininkas bet pasirodo toks pat propagandonas kaip valatka ar užkalnis.

Ramiros

Prasidėjo puolimas prieš žurnalistą, kuris, gal, per daug atvirai, bet pagrindinai teisingai parašė. Mano supratimu ir pastebėjimu tas kremliaus „cariokas” maža dovanėlė pasauliui. Žurnalistas išprovokavo Bideną su tokiu klausimu. O kaip jis galėjo atsakyti ? Na, gal, visiškai patylėti, o jūs spręskite patys kas toks yra tas putinas. Jeigu būtų pasakęs „ne”, tai ar nebūtų apsimelavęs ? Juk jisai ir visas pasaulis mato ir žino daug apie putino darbelius. Neminėsiu jų, bet kai kurie, manau, yra siaubingi ….

Al.

,, JAV įrodė, kad Rusija kišosi į 2020 m. prezidento rinkimus” – tai reikia suprasti, kad Baidenas pripažino, kad Rusija jam padėjo klastoti rinkimus ? (taip pat ir vaizduoti save Trampo draugu, nepaisant Nord Strymo stabdymo, bazės Lenkijoj, Ukrainos apginklavimo ir t.t.?). O ką ,,Rusijos priešui” Baidenui, reikėjo atsakyti taip užkluptam? Dabar, kai jau su jo pagalba rinkimai laimėti, prisipažinti, kad jis Kremliaus ir Pekino draugas ? ,,Vakarai nė karto taip aukštai neiškėlė reikalavimų kartelės Rusijai, kaip tai padarė J. Bidenas” – jau matau, kad susigūžia Pekino kileris, matydamas keliant kartelę ir jam. Ar Šilalės artojas Iškauskas čia kariauja savo mažuosius karus kominterno dezinformacijos tarnyboje ?

AI debilui

Rusu propagandos auka AI -as, gaila padugnes ir debilo

aciu Ceslovui

Aciu Ceslovui !
Vienas is sveikai mastanciu ir rasanciu Lietuvos patriotu !

Puikus straipsnis aciu  Iskauskui !

Dabar belieka tiketis kad Bidenas itikins Wallstreet numusti
Naftos kainas pasaulio birzose iki imanomo minimumo…
Tai pats geriausias budas kovoti pries Putina ir Blogio imperija …
Kas gali tam priestarauti …. „pravdu” etatiniai …maskvos islaikytiniai ?

Čarlis

Malonu skaityt pasipiktinusių putkinistų piktus komentarus. Toks jausmas, kad jų mylimą pasodino į karvės blyną ir jiems reikės tą aną švariai nulaižyt.

>7:59

Sočiai maitinamas ,,elfas” prabilo… Visi čia putkinistai, išskyrus tave ir penkis tavo draugus iš kominterno…

stasys

Žmogus parase ka galvoja ir jam visiškai pritariu . Trumpizmas yra putino produktas todėl apie paraleles patys galvokite. Pirštais nerodysiu ,bet čia Tiesose tu ‘ekspertiniu’ ekskrementu irgi yra .Jei žmogus -politikas-vadovas neturi drąsos pasakyti apie ką galvoja jis vertas figos lapelio savo gedai pridengti. Putinas puolė ginčytis kažkaip reaguoti pašaipiai su humoru ir visa tai tik viekam Biden atsakymui ‘taip’ . Man to pilnai užtenka ir kažko daugiau įrodinėti nereikia .

Ayn Rand

Autorius paviršiumi labai eina… Ne apie blogąjį Putiną reikia čia kalbėt. Nelaimė ta, kad Bidenas yra karikatūra, priklausoma nuo kiniečių (gal ir nuo rusų – žr Jaunylio nuotykius Ukrainoje), o jo komanda yra antrarūšiai veikėjai iš Obamos ir Klintonienės epochos.

https://m.youtube.com/watch?v=Otj_lu4iMBc&feature=share

Prašalietis

Juokas ima kai tarybinių laikų propagandistas senatvėje „nupatriotėjo” iki tokio lygio, kad 30 metų „vakarietiškai civilizuojamus” Lietuvoje gyvenančius žmones laiko visiškais puskvailiais klausančiais tik ką blevyzgoja „visų galų ekspertai”. Pažiūrėję ant lėktuvo trapo griuvinėjantį, prieš tai šuniui pasimaišius po kojom prasiskėluiam galvą, daug kartų viešai nusišnekėjusį Bideną ir tik rytojaus dieną „atsipeikėjusio nuo Bideno smūgio” Putlerio šypsenas ir ” be ironijos palinkėjimus Bidenui sveikatos, kurios jam tikrai nebus per daug”, matant kaip Kinijos delegacija derybose kalba su JAV delegacija net ir eiliniam žmogeliui yra aišku kur „krypsta galingos” JAV ” reikalai”. Belieka laukti kiek Bidenui kainuos išsimokėti JAV negrams už buvusią vergovę, o kur dar išnaikinti indėnai su savo teisėtais reikalavimai, kurių žemes užgrobė anglosaksai. Čia jums ne Rusijos-Vokietijos Molotovo-Ribentropo… Skaityti daugiau »

Nenuostabu

Iš Iškausko nieko kito tikėtis ir nereikia. Žmogelis lesa iš dvaro lesyklėlės, tik tupi truputį iš krašto, kad greitai nuskristi galėtų. Paviršutiniškai lėkštas rašinėlis.

Kis

Ceslovai,kodel skaitytoja mulkini?Si fraze ne issprudo nekaltai,tai nebuvo tiesiogine transliacija,tad gali iskirpti,prideti ir atimti,tai pasakyta zmogaus,kuriam igriso paslemeko melas ir zudynes.Prisiminkime,kiek buvo lakstymo Vilniuje su uzrasu ant Gedmino kalno ir derinimo Klaipedos ambasadoje.Zinojo,kad Baideno per mergas nepasantazuosi,kaip noreciau kad kazkas ivyktu ir su musu mitologinemis butybemis>Tikiu,kad tai ivyks,nes 102 metu nusikalstamois veikos nepaslepti,santazuoti gali,kol gali?

Ramiros

Ar paskaitėt putinoido, pasivadinusio „Prašaliečiu” spalynes ? Kaip manote, kas toks jisai yra ?

Jules

Ech, p.Prašalieti, Ribentropo dėka Lietuva atgavo menkutę dalį Pietryčių Lietuvos, nes Maskva apšovė Vokietiją ir visos tos teritorijos negrąžino – paliko Lenkijai ir Gudijai. Jei ko nežinai, klausk Šimonytės, o ne kolaboranto Iškausko – jinai tikrai žino.

Vardas

Keistas Ceslovo Iskausko noras sureiksminti Kinijos Komunistu partijos prostitutes Joe Biden ir Kamala Harris. Tokius labai prastus: JAV Prezidenta ir VicePrezidenta gali neteisetai instaliuoti tik JAV Demokratu partijos LiberalBolsevikine chunta.
Nenuostabu, kad Mianmaro kariskiai kantriai sulauke kol neliko Donald John Trump ir Mike Pence ir pasiunte JAV Demokratu partijos LiberalBolsevikine chunta su Joe Biden ir Kamala Harris velniop ir pradejo aktyvia kova su LiberalBolseviku Hitlerio George Soros finansuojamomis vakarietiskomis prostitutemis Mianmare.

Vardui durneliui

Pasiziurek jav ir kinu auksciausio rango pareigunu susitikima Alaskoje
Praeita savaite,….Rimtai susikibo …prasidedancio saltojo karo retorika…
Bideno inicijuota….Ir sankcijos pries Kinija is jav , canados, jk, ir eu….
Po dienos Kinieciai nuleke pas rusus tartis…
Youtube yra pilnas susitikimo video ….
Tada pakalbesim ka Biden atstovauja…

Apie kinu drakona ir mongolu bizantija

Drakonui buvo leista 40 metu atgaivinti savo ekonomika…bet
Jis pradejo noreti keisti pasaulines tvarkos…taisykles….taigi
laikas jam sparnus pakirpti kas jau prasidejo pernai metais..
Jav bizniai pradeda dairytis
I kitas salis , tikiuosi Ukraina tuo pasinaudos….Lietuvai tai butu labai
Naudinga….
O tie kas seka rusu propagada ir trumpizma net nesuvokia kas vyksta…

Tas pat ir su Maskovija ..,gavo desimtmeti aukstas naftos kainas ir vel
Pradejo savo mongolu totoriu uzkariavimus ….
Ir is karto buvo ismesti is pasaulio galinguju klubo….
Kiek nafta kainavo prie Reigano ?
Neuzilgo bus tas pat ..patikrintas budas laimeti saltus karus…pries
Neissivysciusias viduramziu valstybes…
kurioje puseje Lietuva ? Aciu perkunui … Vakaru puseje

padugnė AI debilui

Na, jei dar jauti kažkam gailestį, tai reiškia žmoniškumo dar kažkiek likę.

23
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top