„Chevron“ korporacija perka Lietuvos ministrus ir partijas?

Kad Valentinas Mazuronis aršiai gina skalūninių dujų žvalgybą ir gavybą Lietuvoje, be jokių argumentų atmesdamas visus aplinkosaugininkų pateikiamus įrodymus, tarsi pats būtų ne aplinkos, o energetikos ar ekonomikos ministras, stebino nuo pat pradžių. Tačiau pastudijavus partijos „Tvarka ir teisingumas“ rėmėjų sąrašus, paskelbtus Vyriausiosios Rinkimų komisijos svetainėje, toks ministro, einančio ir šios partijos pirmininko pirmojo pavaduotojo pareigas, elgesys jau nebeatrodo neracionalus.

Spręskite patys – štai keletas skaičių iš partijos „Tvarka ir teisingumas“ finansinių ataskaitų.

2006 metai

Partiją „Tvarka ir teisingumas“ parėmė:
Thomas Miles Haselton – 37 500 Lt
Natalja Haselton – 37 500 Lt

2007 metai
Partiją „Tvarka ir teisingumas“ parėmė:
Thomas Miles Haselton – 37 500 Lt
Natalja Haselton – 37 500 Lt

2008 metai
Partiją „Tvarka ir teisingumas“ parėmė:
Haselton Thomas Miles ir Natalja Haselton – 35 000 Lt
Natalja Haselton – 39 000 Lt
UAB „Minijos nafta“ – 39 000 Lt

Valentino Mazuronio kandidatūrą 2008 metų Seimo rinkimuose parėmė:
UAB „Minijos nafta“ – 10 000 Lt

Iš viso vien 2006–2008 metais UAB „Minijos nafta“ bei ponia ir ponas Haseltonai oficialiai „parėmė“ būsimąjį aplinkos ministrą Mazuronį ir jo partiją visai nekuklia 263 000 litų suma.

Kas gi šie „dosnūs“ ponai?

Visiems, kurie domisi skalūnų žvalgybos ir gavybos Lietuvoje perspektyvomis, šių žmonių pristatyti tarsi ir nebereikia. Visiems kitiems – trumpai, bet svarbiausia: Thomas Milesas Haseltonas yra UAB „Minijos nafta“ generalinis direktorius, o jo žmona Natalija Haselton – UAB „LL investicijos“ direktorė; 50% „LL investicijų“ akcijų valdo JAV kompanija „Chevron Global Energy“, o 50% – Lietuvos įmonė „TanOil“; kompaniją „Chevron“ į Lietuvą atvedė ne kas kitas, o būtent T.M.Haseltonas, Lietuvoje „Chevron“ interesams atstovauja būtent UAB „LL investicijos“.

Taigi, šitų ponų ir UAB „Minijos nafta“ interesai yra akivaizdūs – laimėti Lietuvos vyriausybės paskelbtą skalūninių dujų žvalgybos ir gavybos konkursą. Ar dar reikia paaiškinimų, kodėl jų interesus taip uoliai gina V.Mazuronis, partijos „Tvarka ir teisingumas“ deleguotas į koalicinės vyriausybės aplinkos ministrus? Ar dar reikia kokių kitų įrodymų, jog prieš mūsų akis – akivaizdus ministro ir visos partijos interesų konfliktas, vertintinas kaip politinė korupcija?

Beje, „Lietuvos ryto“ televizijos laidoje ir LRT laidoje paklaustas apie „Chevron“ paramą partijai ir jam pačiam, V.Mazuronis apsimelavo: ne tik neigė esant kokį nors interesų konfliktą, bet ir tvirtino jokios paramos sau negavęs.

Iš partijos „Tvarka ir Teisingumas“ 2006 metų pajamų deklaracijos

Šaltinis: http://www.vrk.lt/dynamic/files/390/tt.xls

Iš partijos „Tvarka ir Teisingumas“ 2007 metų pajamų deklaracijos

Šaltinis: http://www.vrk.lt/dynamic/files/600/tvarkairteisingumas2007m.xls

Iš partijos „Tvarka ir Teisingumas“ 2008 metų pajamų deklaracijos

Šaltinis: http://www.vrk.lt/dynamic/files/1014/tvarkairteisingumasdeklaracija2008.xls

Valentino Mazuronio kandidatūros rėmėjai per 2008 metų Seimo rinkimus

Šaltinis: http://www.vrk.lt/rinkimai/400_lt/PolitiniuKampanijuFinansavimas/Dalyvis3428/Dalyvio3428AukotojuSarasas.html

Tiesos.lt

P.S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
41 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Ojėzau,

iš kur tiek pinigų?

basa

Oho, kaip riebiai aukojama partijoms… nu, o paskui partija privalo atsilyginti, žinoma… O tai dabar galvoju – aukota oficialiai – labai daug. O kiek ne oficialiai???

Klausykit,reikia

juos paduoti į visas inspekcijas,kad pasiaiškintų pinigų kilmę.Kviesti tarptautinius ekspertus.

reitinguoti ši saugumiečių

pamaina neleidžia?

Nešvarūs

milijonai.Reikia ant lietuvos žemelės geros valios ir moralės.

Dalima

Mazuronis labai aiškiai matosi, kad nupirktas draskosi ir kovoja už Ševroną. Ir be įrodymų buvo aiškiai matyti.

Žinot,teko patalkinti

turguje.Pirmą kartą ten buvau ir stovėjau tarp turgaus prekeivių.Viena,sutikau be galo nuoširdžių ir be galo taurių žmonių,kurie kalbino,tiesė pagalbos ranką,net nepažiūrėjus į juos.Bet,antra vertus,taip suspaudė širdį,-kaip sunkiai jie uždirba net ir 2 litukus.Stovi liūdni,niūrūs,o žmonės eina,eina pro šalį,tokie pat niūrūs ir neturtingi…man tai buvo neįkainojama patirtis…begėdės partijos.Partijų turguje vyrauja machinacijos .Šlykštu.

Reikia kažką

daryti.O jei dar paskelbti darbo partijos,šventeivų konservatorių ,socdemų sąskaitas,tai mano močiutės širdis jau neatlaikytų tokio nesąžiningumo…Žinoma,patys pinigai čia niekuo dėti.ČIA NESĄŽINIGI JŲ UŽDIRBIMO BŪDAI.To jau per daug.Eisiu už juos pasimelsti ir,manau,Dievas jais susidomės.

Romas

Ta šlykšti korupcija tautai pristatoma kaip pažangos revoliucija. Ir čia tik duomenys apie Paksiaus partijq. O jei kas panagrinėtų socdemų, konservatorių sąskaitas? Už kiek aborigenų vadai parduoda kaubojams savo žemę ir gentį?

Senamiesčiai

nerestautruoti,onkoligoniai stokoja vaistų,mokyklos naikinamos,- o jie?Tai amoralu.Garbingas mokslininkas ar menininkas tokiems rankos nepaduotų ir į prezidentūrą nekeltų kojos.

Irena

Stai viskas ir paaiskejo.

Vytautas

tie „suaukoti” dešimtys tūkstančių,tai užmokestis už palankią korupcinių įstatymų „renovaciją”. o kur dar mokesčių mokėtojų parama partijai. Tų paramų dėka kieviename laikraštyje ir kasdien matome Žmogaus teisių „gynėjų” Pakso,Imbraso,Mazuronio snukius,kalbančius apie tai kaip gniuždoma žmonių teisė turėti stiprų politiką ir prezidentą – R.Paksą. Kad patys varžo, per savo partnerius energetikus ir statybininkus, namų renovacijomis ir šilumos energijos preke piratiškai pažeidinėdami kitų žmonių konstitucines teises,laisvę ir lygybę,jiems nesuprantami dalykai. Kai pinigai kalba, tiesa nereikalinga.

Bambadibam
Oi,oi,oi

„Seimo rinkimuose turi laimėti verslas”-(B.Lubys). Kaip rodo gyvenimas privatus verslas – LR Pramonininkų konfederacija ir Pasaulio energetikos tarybos Lietuvos komitetas, laimi visada. Šios dvi galingos privačios financinės grupės ir valdo Lietuvą. Mūsų rinkta vieša valdžia už mūsų pinigus tik toms privatininkų grupėms, suvienytoms bendros privačios Lietuvos Pramonės profesinių sąjungų federacija, už privačias „aukas” modernizuoja(pritampo) senus įstatymus į privatininkams korupciškai labiau palankius,gina jų privačias nuosavo turto teises ir laisves,per „partnerystę” (visokias renovacines aferas)stato ir renovuoja jiems, privačiose jų teritorijose, Energetikų sveikatingumo centrus,Energetikų poilsio bazes, išplauna biudžeto skrynią į jų asmenines sąskaitas. Todėl jiems visiškai nesvarbu kas vyriausybės vadovo poste sėdi apžergęs(partijos pirmininko,seimūno ir premjero) tris valdžios sostus: Kubilius ar Butkevičius,ministrai(taip pat trigubi) Kreivys ar Mazuronis,Sekmokas ar… Ši finansinė grupė sprendžia kas… Skaityti daugiau »

Pilietis
Kaip

matosi esame privataus kiosko „Lietuva”,pardavinėjančio viešus patarnavimus, klientai. Norint „gauti viešą blatinį” patarnavimą reikia „Teisingai ir tvarkingai” aukoti vienam iš partijų-kiosko „Lietuva” akcininkui. Net Valentinas Mazuronis savo AB „Tvarka ir teisingumas” pirko blatinį patarnavimą už O,28 LT. Kaip šaunu ir skaidru buvusio ekselencijos partijoje!

Tomas

zmones cia juk 2006 metu skaiciai. Faktas aiskus bet sito „straipsnio” faktu interpretacija visiska nesamone. Chevron perka? visu pirma, jie net nera didziausi kontributoriai. „Zemaitijos Dujos” daugiau paaukojo ir kodel straipsnis nepavadintas „zemaiciu maistas” ar kokia dar panasi nesamone. Pasiziurekit i kitus zmones ir individualias imones kurios daugiau paaukojo, kodel butent tie du zmones isskirti? Antra, skaiciai yra is 2006?! komentuojat apie skalunus tai nors bent apie jas wikipedijoj pasiskaitykit. Skalunai tapo patrauklus verslas tik del didziosios krizes 2007. iki tol net JAV nieko idomaus nevyko, o sitas straipsnis teigia kad kazkodel tai chevron aktyviai bande pramusti skalunu dujos o US dare nieko, ar tikrai? o gal visdelto cia yra normali praktika ir sita parama nieko nesiskiria nuo jokios kitokios?… Skaityti daugiau »

Romas Tomui

Esate neteisus. Čia pateikti duomenys ir po 2006 metų. Būtų normali praktika, jei Mazuronis būtų tuos faktus pateikęs ir pasakęs, kad turi interesų konfliktą. Bet to nepadarė, melavo. Tai jau politinė korupcija.

mazuronis parsidavelis ir Lietuvos isdavikas

iki gyvos galvos tokius padarus.

Patikrinkit

Patikrinkit ir kitu remeju sarasus.. visus remia interesu ratai. Reiktu pasakyti – „Demokratija mire”

Patikrinkit

Visus politikus remia verslas, patikrinkit prezidente remejus ir jusu akys dar labiau atsimerks. Laikas pasakyti tiesiai – Demokratija mire.

Nuo rytojaus pradesiu per danti traukt visus savo

Nesistebiu,juk paksiaus partija kadaise vadinosi Liberalais.Dabar tik nauja iskaba uzsidejo ir viskas,o kaip buvo liberalai taip ir liko.Parduos Lietuvos likucius.

Hmmm

Parasykite kiek buvo paremti konservatoriai ir socdemai.As manau ,kad jie gavo dar daugiau.

Kritikas Pikčiurna

Vyti lauk šitą nupirktą užsienio kompanijų kurmį vyriausybėje. Priešingu atveju Aplinkos ministerija virs Taršos ir prekybos Lietuvos turtais ministerija.

xxx

kreivas straipsnis. 5metu duomenys pritempiami prie dabarties aktualiju. i ne pirmas kartas. kazkuriame straipsnyje verciant is rusu kalbos 3 milijonai doleriu pavirsta lietuviu kalboje i 3 milijardus litu ir panasiai. rusai ir amerikieciai pjaunasi vietiniu runkeliu rankomis.

Anonymus

Cia teina tie, kur spausdina bapkes. Jiems ne be babkiu reikia, o kitu dalyku – valdzios, istekliu ir panasiai. Kontroles…

Vidas

Na tik „štukytė” tokio vyro kaip Valentinas už tiek neįpirksi, reikia rimtesnių atgumentų 🙂

Vidas

… dar kartą, ne viską sužiūrėjau, čia tai geras, reikėtų atsistatydinti iš ministro pareigų … čia grynas privačių interesų konfliktas, manau opozicija tuoj pat pagaus

:)))

O pasirodo, Mazuronis ir pats baisiai turtingas, nes vidutiniokas tokiomis sumomis partijos tikrai neisgaletu paremti. Ir dar kiek kartu!!!

aneta

Tai išeina taip, kad Paksas išdavė Žemaitiją, kuri už jį galvą guldė.Dėl kažkokių skalūninių dujų…Pakso ir jo partijos karjiera baigta.Žemaičiai to neatleis.

vladas

na jei zmones galvoja, kad partijos susideda is sventuju man gaila ju…,nera tokios partijos, kuriai rupetu dirbantis zmogus, o joms rupi tie asmenys, kurie yra darbdaviai ir smaugdami dirbanciuosius susikrauna turtus, kuriais gali serti nesugebancius dirbti partijos atstovus su vadais priesakyje

Kas kreipsis į etikos komisiją

Nebūkite naivūs, žmonės.čia tik partijai.O kokias sumas, skaičiuojamas milijonais visokie CHAV-CHAV -RONAI išdalija kyšiams .Dėl kogi tos partijėlės taip raunasi prielovio-nes tan lovin ėdalo nuolat pila visokie aferistai.
Vien dėl šio interesų konflikto Mazuronis privalo būti svarstomas etikos komisijoje , o nustačius kad konfliktas akivaizdus-privalo atsistatydinti

vaclovas

reitu atsistatydinti….o del izuvinimo manau dar atsirugs..dabar izuvins..ir kas gali pasakyt,kad gale kadensijos neisnuomuos saviskiams.Nemanau,kad ,kad sioje nugarsejusioj pjankej Bradauskas atsdure atsitiktinai..,o ne derinti ateities telkiniu likimo

Alvydas

To Asta Skinulyte : O Jūs matote skirtumą tarp Chevron ir Borisovo ? Verslas yra verslas, tik Borisovas susietas su politika, o Chevron ne. Gal dėl to, kad Rusija kai kam baubas, o JAV kažkodėl ne. Beje, kaip su ponų Haselton pilietybe, jau susitvarkę, ar dar ne, o gal nėra reikalo ?

Audrius

Siuliciau panagrinet Socdemu ir konservatoriu remejus!

Ir paksai ir konservatoriai yra vieno lizdo "paukš

Konservatoriai nuo Wiljamso laikų (ir dar anksčiau) matomai gauna dar didesnius „chonorarus”. Jeigu žmonės sužinotų kiek jie gavo į savo kišenes „žalių” už Lietuvos žmonių ir jaunimo ištrėmimą iš Tėvynės, tai … .

O jei taip yra tai ir Paksas ir Mazuronis tokie patys niekšai

Reikia

Paskelbti visų partijų deklaruotas sumas. Manau Tiesos.lt sugebės tai padaryti ir tada lyginsim kas kuo kvepia. Nes tokie konservatoriai, liberalų sąjudis, manau, sugebėjo gauti kelis kart daugiau pajamų. Ypač prieš tai kai buvo uždrausta juridiniam asmenims finansuoti partijas.

iskrypimai

aplinkos apsaugos ministras uzdega zalia sviesa ziauriam gamtos tersimui, prokurorai advokatauja nusikalteliams, nukentejusieji (aukos) vietoj pagalbos paverciami nusikalteliais ir persekiojami, tikrieji nusikalteliai paskelbiami aukomis ir kone sventaisiais….
Atspekite, apie kokia sali rasau?

juos

sodint reike,cia teismu nereik,kiek jie tautos kraujo isgere,tauta juos visus paprasciause referendumu nustatys bausme,kurio jie bijo ,kaip velnias kryziaus

Kas

mėgins aiškintis pinigų kilmę atsidurs išalkusių šunų narve kaip Korėjos dėdė.

esu tiesiog šoke

galvojau apie juos geriau, bet vis sakydavau, kas suteikia jėgų Mazuroniui atlaikyti tuos visus pjudymus prieš Paksą, dabar jau galutinai įsitikinau kur šuo pakastas. Kokie nusikaltimai padaryti prieš Lietuvą, o jie vis dar grobia, grobia, parduoda. Tai čia tik viena partija , o kur kitos, kam mes parduoti, jau, gal būt, pagal pavardes? Matomai jau greitai pasaulio pabaiga ateis, ne kitaip.

41
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top