„Chevron“ pasitraukė iš Lietuvos

Kaip skelbia BNS, liūdnai pagarsėjusi JAV energetikos įmonė „Chevron“, pernai pasitraukusi iš Lietuvos skalūnų dujų žvalgybos konkurso, uždarė savo biurą Vilniuje bei pardavė turėtas naftos bendrovės „LL investicijos“ akcijas.

Portalo vz.lt duomenimis, „Chevron“ iš Lietuvos pasitraukė praėjusią savaitę. Registrų centrui apie tai turi būti pranešta per mėnesį, tad kol kas tokia informacija oficialiai nėra skelbiama.

Kad JAV energetikos įmonė „Chevron“ galutinai pasitraukė iš Lietuvos birželio pabaigoje, nes nebemato galimybių čia konkuruoti, BNS patvirtino ir „Chevron“ atstovybės Lenkijoje atstovas spaudai Cameronas van Astas: „Chevron“ uždarė savo biurą Lietuvoje, nes galimybės šalyje nebėra palankesnės negu kitos galimybės, kurias siūlo mūsų pasaulinis verslo portfelis“.

Pernai spalį JAV bendrovė pranešė pasitraukianti iš laimėto skalūnų dujų žvalgybos ir gavybos konkurso neva dėl reikšmingų pokyčių Lietuvos mokesčių, teisinėje ir reguliavimo aplinkoje.

Nuo to laiko Vyriausybė ne kartą žadėjo jį vėl skelbti šių metų pavasarį ar vasarą, tačiau iki šiol jis nėra paskelbtas. Politikai nesusitarė ir dėl šių išteklių apmokestinimo.

„Vyriausybė akcentuodavo, kad tuoj pat viską sutvarkys – visą teisinę bazę, mokesčius – ir bus viskas aišku. Tačiau praėjo beveik metai ir nieko nėra padaryta. Tai kaip smūgis skuduru per veidą, kuriam rudenį „Chevron“ atsuko antrą žandą“, – portalui teigė vz.lt. šaltinis.

„LL investicijos“, kurių 50 proc. akcijų buvo įsigijusi „Chevron“ grupės bendrovė „Chevron Global Energy“, turi licenciją angliavandenilių išteklių tyrinėjimui ir gavybai Rietavo licenciniame plote.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
8 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
8
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top