D. Grybauskaitė: „Nuo šiol informacinės atakos prieš mūsų valstybę ir bandymai kurstyti nesantaiką negalės likti nebaudžiami“

Ketvirtadienį, gegužės 21 d., Lietuvos Respublikos Seimas daug nevarstęs priėmė prezidentės Dalios Grybauskaitės iniciatyva pateiktas Visuomenės informavimo įstatymo pataisas. Šalies vadovės manymu, šios pataisos numato „efektyvesnę“ valstybės ir žmonių apsaugą nuo skleidžiamos dezinformacijos bei karo propagandos. Šiomis pataisomis įtvirtinta didesnė Lietuvos radijo ir televizijos komisijos (LRTK) atsakomybė „kovojant su pažeidėjais“.

„Lietuva nuo šiol turi teisines priemones kovoje su propaganda ir dezinformacija, todėl informacinės atakos prieš mūsų valstybę ir bandymai kurstyti nesantaiką negalės likti nebaudžiami. Nauji įrankiai padės sustiprinti šalies saugumą ir ginti laisvę. Svarbu, kad politinės partijos parodė tvirtą apsisprendimą kovoti su grėsmėmis valstybingumui“, – sakė šalies vadovė Dalia Grybauskaitė.

Prezidentės pateiktos pataisos numato ES teisę atitinkančias baudas – iki 3 proc. metinių pajamų – jos bus taikomos transliuotojams už Lietuvą menkinančios dezinformacijos skleidimą. Tokio paties dydžio baudos numatomos ir retransliuotojams, nevykdantiems LRTK sprendimų dėl televizijos programų, paskelbusių draudžiamą informaciją, ribojimo.

Minėtomis pataisomis išplečiamos ir LRTK pareigos bei atsakomybė. Nuo šiol LRTK privalės operatyviai reaguoti į karo propagandos skleidimą ir užkirsti tam kelią, taip pat numatomas glaudesnis jos bendradarbiavimas su kitų ES valstybių institucijomis, vykdančiomis informacinės erdvės priežiūrą, siekiant nutraukti tokių programų rodymą Lietuvoje.

LRTK, gavusi informaciją, kad transliuotojo ar retransliuotojo akcininkas buvo teistas už nusikaltimą Lietuvos valstybingumui arba palaiko ryšius su užsienio valstybių specialiosiomis tarnybomis, nusikalstamomis organizacijomis, teroristinėmis organizacijomis arba jų nariais, galės teismo keliu nutraukti tokio ūkio subjekto veiklą Lietuvoje.

Kaip pastebima Prezidentūros pranešime spaudai, nuo šiol prokurorai ir nevyriausybinės organizacijos viešąjį interesą galės ginti ir teisme, t.y. turės teisę paprašyti apsaugoti Lietuvos informacinę erdvę.

Naujosios įstatymo pataisos numato ir galimybę kiekvienam gyventojui kreiptis į LRTK arba Žurnalistų etikos inspektorių dėl draudžiamos informacijos, pastebėtos televizijoje, radijuje, internete ar bet kuriame leidinyje.

Baigdama savo pranešimą, prezidentės spaudos tarnyba pridūrė: „Vis daugiau ES valstybių, tarp jų – Latvija, Danija, Prancūzija, Vokietija, Didžioji Britanija, imasi griežtų priemonių kovoje su propaganda, neapykantos ir terorizmo kurstymu.“

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
24 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
va va... diktatūra

JAV lyg tai konstitucija leidžia kalbėti ir rašyti ką tik nori – negirdėti, kad ten už nuomonės reiškimą ką nors baustų.
bet partškolos auklėtiniai – tai ne amerikonai.
būsite nubausti už gerbiamų komunistų, kgbistų, pedofilų, pedarastų, prokurorų, teisėjų, prezidentės, vyriausybės, žydelių šmeižimą.

Nu tikra

kgbistinė išpera. Žino tik vieną bausti, bausti, bausti, o už pačios žmeižta „rusai puola” kas ją nubaus?

ruta

Ka veiktu Lietuvos sistema ; Seimas , Vyriausybe , Prezedentura , jeigu nebutu Rusijos agresijos pries Ukraina ?Tektu dirbti savo valstybes t.y. Tautos labui , rodyti REZULTATUS , o ne sukalioti ir ‘derini klausims ir atsakims’ , kaip Grybaukaite .Jeigu ne Ukraina tai butu katastrofa politinei nomenklaturai – ka veblentu Tarybinis profesorius su anuku , uoli sovietinio rezimo funkcioniere Grybauskaite ir visa kita politiniu broileriu ir prisitaikliu sutve. Ar gali moralinis degeneratas , pasikeites sovietines nomenklaturos kaili ir dabar jau uoliai patarnaujantis Briuseliui , isduodamas savo Tautos interesus , keiciant Konstitucija buti patikimas ? Man – NE !Tam ir yra diplomatija , kad pirma – Tautos , valstybes interesai , o paskui laviruojant ir visi kiti .Bet ne , tupi… Skaityti daugiau »

patys ir kursto kara

Karo kurstymas eina is prezidenturos ir konservatoriu,pagal si istatyma jie privalo buti nubausti.

Tik....

Ar tie bus nubausti????Kriminalyzuota politika ir teisesauga saves tikrai nebaus.Bus nubausti tie kurie nori tiesos Lietuvoje.Bus padaryti valstybes priesais.Adamkyzmo laikais JIE gerai isitvirtino Lietuvoje.Net komentatoriai uz isakyta nuomone tasomi po teismus.Bausti reikia tikrus nusikaltelius o ne padarytus.Kaip Kusaite???

kas klaidina Ptezidente?

Su slsptom pazymom ir bando per Prezidente kurstyti nesantaika??????

Pedofilijos byla apverte aukstyn kojomis

Tie patys ir Prezidente nori apkaltinti aukstyn kojomis.Bet ar ilgai jiems tai daryti taip vieningai seksis????

Lietuvoje pasitiketi begalima tik viena Prezidente

Ir ta pacia kriminalyzuoti valstybinikai klaidina su slaptom melagingom pazymom.

Dil'gėlė

nė vienas LT gyventojas nenori karo ir tikrai nekursto. Apie „rusai puola” daugiausiai kalba sėdintys aukštuose postuose – nors geriausiai apsaugoti, bet labiausiai bijo..O gal jiems naudinga [ir kurstyti ir kariauti]….

PPP

O teiginiai ” Rusija teroristinė valstybė” yra ar nėra karo ir nesantaikos kurstymas, teiginys ” Putinas banditas” yra ar nėra karo ir nesantaikos kurstymas? Prašau paaiškinti

LA ataka

O štai Latvijoje informacinė ataka buvo įvykdyta – užduoti nesuderinti klausimai ;). Latvijoje mūsų įstatymai negalioja. Pas mus tokio bezpredielo nebus!

su siomis pataisomis

bandoma ar net reikalaujama uzmusti demokratija Lietuvoje. Deja, uz tas pataisas balsavo ir N.Puteikis. kazin ar jis isvis turi kokia nuomone kas vysta Seime ar tik populistiskai kalba, kai pasirodo ekrane? Nusivyliau.

klausimas

čia JE apie save???

GRESME

Didziausia grėsme Lietuvai yra ši blondine senmerge mėlynu chalatu su sava banditu gauja.

wal

Jeigu Lietuva būtų demokratinė valstybė,o ne komunistų ir kgbistų valdoma vargana valstybėlė,tai Grybauskaitė jau seniai sėdėtų už neapykantos ir karo kurstymą.

Jurosk

Kaip norėčiau kad antra kadencija jau būtų į galą…

Kam priklauso valstybė

jei iki šiol valstybės paslaptimi laiko prisipažinusius KGBistus.

TSRS irgi buvo baudžiama

už propagandą,bet UŽDRAUSTAS VAISIUS visada saldesnis.

Jooo

Tie patys šaukia:”Rusai puola” ir tie patys rėkia ,kad KGB sąrašus viešinti tabu.

Nauja nacionaline sporto saka?

– Jours heureux a Bagdad

– Estrosi la joure selfie

– L’incivilite, sport national israelien ?

Šluota

Ir už ką konkrečiai daugelis komentatorių norėtų pasodinti prezidentę? Kuo ji daugiau nusikaltusi už Adamkų, Brazauską, Paksą?.. Kartais atrodo, kad šitas portalas tapęs kažkokia išprotėjusių aklų įniršusių „ patriotų “ tribūna.
Ir gal dažniau reikėtū valyti antivalstybinius komentarus.

karas

Bus,kaip toj pasakecioj,kai baravykas visus grybus karan kviete ir,kas gavosi……..

Ponui Kuoliui

Jei neklystu, Jūs esate šito portalo savininkas, tad pasigrožėkite: „GRESME 2015-05-23 20:45. Didziausia grėsme Lietuvai yra ši blondine senmerge mėlynu chalatu su sava banditu gauja”.

Tikrai prie veido tokie komentarai (o jų ne vienas) kultūros ir politikos asų portalui…

Quo vadis, profesoriau?

to Ponui Kuoliui

Nu tikra 2015-05-23 6:30
kgbistinė išpera. Žino tik vieną bausti, bausti, bausti, o už pačios žmeižta “rusai puola” kas ją nubaus?
Iš šio komentaro galite aiškiai suprasti, kad čia renkasi Kėdainių kniaziaus troliai. Jie nekomentuoja kitų straipsnių ir jų nereitinguoja. Tik bando sukurti iliuziją, kad mūsų Presidentė nemėgstama.
O ko jiems būt nepatenkintiems? Ko nepasimoko iš paties kniaziaus ar jo žmonos Jolantos? Juk ji tai sunkiu darbu užsidirbo 130 milijonų per 20 metų. Gali ir jie. Kniazius valdo gal dvigubai daugiau, nors deklaruoja tik apie 20 milijonų. Kitus slepia Kipro ofšoruose. Dar pasidalino su sūnumis iš pirmos santuokos Baltarusijoje. Štai puikus pavyzdys kaip gera gyventi Lietuvoje.
Mokinkis ir tu, Rūta. 🙂

24
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top