D. Grybauskaitė tęsia žodžių karą su Rusija: „Agresorius ne tik padeda teroristams, bet ir pats elgiasi kaip teroristas“

ELTA

Duodama interviu BBC verslo skyriaus žurnalistei Vishala Sri-Pathma, Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pakartojo savo ankstesnius teiginius, kad Rusija rodo „teroristinei valstybei būdingų bruožų“.

Kalbėdama apie Europos energetiką, Prezidentė pareiškė, kad Rusijos sprendimas atsisakyti „Pietų srauto“ dujotiekio statybų projekto yra įrodymas, kad Europos pozicija dėl Ukrainos pasiteisino, nepaisant kelių Europos Sąjungos (ES) šalių nepasitenkinimo.

„Atsiranda vis daugiau dujų išteklių ir jų tiekėjų. Po kelerių metų dujų rinka visiškai pasikeis, nes Europoje bus pradėti naudoti skalūnai. Lietuvoje atidarytas suskystintųjų gamtinių dujų terminalas gali patenkinti 90 procentų visų trijų Baltijos valstybių poreikių, todėl mums “Gazprom” tapo visiškai nereikalingas. „Gazprom“ vis rečiau galės būti naudojamas kaip politinio spaudimo priemonė Europoje ir tuo labai džiaugiuosi”, – kalbėjo D. Grybauskaitė.

Prezidentė pridūrė, kad bendromis Europos Sąjungos pastangomis pavyko pristabdyti Rusijos vadovą Vladimirą Putiną ir neleisti jam naudoti dujų išteklių kaip politinio spaudimo priemonės. „Tai puikus vieningumo pavyzdys (…). Bet jeigu V. Putinas nebus sustabdytas, jis Europai ims daryti ne tik ekonominį spaudimą“, – perspėjo šalies vadovė.

Paprašyta pakomentuoti ES sankcijų Rusijai veiksmingumą, Prezidentė pabrėžė, kad V. Putinas, įvesdamas atsakomąsias sankcijas, visų pirma, joms pasmerkė savo paties valstybę, nes rusai nebegali įsivežti reikalingų prekių. „Rusijos įvestos sankcijos prisideda prie kylančios Rusijos infliacijos ir kainų ir, kiek teko girdėti, kai kuriose šalies vietovėse jau pradėta kalbėti apie maisto talonų dalijimą. Ar grįžtama į Sovietų Sąjungos laikus?“ – komentavo D. Grybauskaitė.

Kalbėdama apie Ukrainos ir Rusijos konfliktą, Prezidentė D. Grybauskaitė teigė, kad Ukraina šiuo metu kovoja už taiką ir šalių nepriklausomybę visoje Europoje, ir akcentavo, kad visoms kaimyninėms šalims būtina kalbėtis ir palaikyti ryšius. „Bet apie kokį dialogą galima kalbėti, jeigu agresorius ne tik puola ir padeda teroristams, bet ir pats elgiasi kaip teroristas?“ – klausė Prezidentė. D. Grybauskaitė dar sykį pakartojo, kad šiuo metu Rusija rodo daug „teroristinei valstybei būdingų bruožų“.

Paklausta, kada paskutinį kartą kalbėjo su V. Putinu, Prezidentė atsakė, kad tai buvo dar 2010 m., kai V. Putinas ėjo Rusijos premjero pareigas. D. Grybauskaitė pridūrė, kad, kol Rusija nepakeis savo elgsenos, ji neturi jokio noro bendrauti su Rusijos vadovu.

ELTA

* * *

Interviu įrašas anglų kalba:

* * *

Daugiau apie šalies vadovės karingąją retoriką skaitykite kitose Tiesos.lt publikacijose:

Dalius Stancikas. Drąsa ar jos imitacija?

Liudvikas Jakimavičius. „Iš kur mergaitei tiek drąsos…“

Algirdas Patackas. Apie debesų keleivius

Dalius Stancikas. Apie drąsą ir patirtį

Darius Kuolys. Karinga D. Grybauskaitės retorika tepa V. Putino propagandos mašiną

Vytautas Rubavičius. Ar „baili“ Rusija išdrįs?

Algirdas Patackas. Bravo…

Prezidentė D. Grybauskaitė skelbia Rusijai žodžių karą: Tai teroristinė valstybė

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
34 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
34
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top