D.Grybauskaitė: „Vaikų globos įstaigų kontrolė yra apgailėtina – mes nesugebame nei bandyti ją pertvarkyti, nei galutinai reformuoti“

Globos įstaigų sistema yra labai blogas paveldas ir jį reikia naikinti, trečiadienį interviu LRT radijui pareiškė Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Iki šiol niekaip nesugebama pertvarkyti paveldėtos sistemos.

„Jau matome šiemet tris skaudžius atvejus dėl vaikų išnaudojimo globos namuose, o dar tik žygiuojame per kovą. Tai patvirtina, kad vaikų globos įstaigų kontrolė yra apgailėtina ir kad mes, paveldėję sistemą, nesugebame nei bandyti ją pertvarkyti, nei galutinai ją reformuoti“, – teigia D. Grybauskaitė.

Prezidentės teigimu, 2007 m. prasidėję mėginimai reformuoti globos įstaigų sistemą rezultatų nedavė. Globojamų vaikų esą kone 10 tūkst., pusė iš jų, D. Grybauskaitės duomenimis, auga globos namuose. Pagal šalies vadovės pasiūlytą įstatymo pataisą, vaikai nuo trejų metų negalėtų patekti į globos namus.

„Būtina padidinti finansavimą ir sušvelninti arba pagreitinti tvarką, kad vaiką būtų galima paimti globon, nes dabar, pavyzdžiui, išlaikyti vaiką globos namuose per mėnesį kainuoja iki 2 tūkst. eurų. Ir iš tikrųjų vaikai tampa globos namų įkaitais, nes tiek savivaldybėse, tiek kitose institucijose tiesiog pastatai gyvena vaikų sąskaita, biurokratinė mašina gyvena vaikų sąskaita“, – sako D. Grybauskaitė.

Net ir globos skatinimo sistema, prezidentės teigimu, skirta išsaugoti globos namus – šeimynoje auginamiems vaikams skiriama tik 300 eurų, o šeimoje globojamiems – dar mažiau – 150 eurų.

„Taigi būtina ir toliau peržiūrėti tiek finansinį paskatinimą, tiek globos ir įvaikinimo proceso pokyčius. Aš esu pasirengusi ir toliau teikti įstatymo pataisas. Mano dėmesys šiai problemai tikrai bus. Radikalūs pokyčiai būtini, nes privalome atlikti savo pareigą kaip politikai, kaip Lietuvos vadovai, politikai, Seimo nariai, apsaugodami mūsų vaikus nuo įvairių išnaudojimo formų. Galų gale išties ši sistema yra labai blogas paveldas, kurį reikia naikinti“, – interviu LRT Radijui sakė D. Grybauskaitė.

Visą lrt.lt reportažą žiūrėkite ČIA.

* * *

Daugiau apie vaikų seksualinį išnaudojimą vaikų globos namuose skaitykite kitose Tiesos.lt publikacijose:

Prezidentė D. Grybauskaitė visuomenės dėmesį nuo Švėkšnos kreipia į Norvegiją

Nusikaltimus slėpęs psichiatras L. Slušnys: „Man buvo iškilusi didelė moralinė problema“

Linas Slušnys: Dėl vaikų patiriamos seksualinės prievartos negalėjau niekur kreiptis

Teisėsauga dvejus metus dangstė Švėkšnoje vykusią prekybą vaikais

Pedofilija Viešvilės vaikų namuose: pagrindinis įtariamasis – direktorius Algimantas Liaudaitis

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
32 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
pati kalta

sąžiningiausius ministrus: šemetą, dagį, ušacką, kreivį pati polikarpovna išvijo ir „nori”, kad komunistų statytiniai dirbtų Lietuvai ir žmonėms.
eilinė komunistės demagogija – komunistai kitaip ir nemoka: vieną dirbti, kitą šnekėti….

ruta

Ar gali supuvusi ir korumpuota valstybes valdymo sistema ,kurti ka tai viesam interesui ? Ne , nes imasi ‘darbu’ tik ten , kur dideli ‘otkatai’ ir neimanoma nieko sukontrolioti . Milziniska dabartine socialine atskirtis , puikiai tai iliustruoja .Lietuvos ‘politikai’ ateina i valdzia , kad nukomunizdinti asmeniskai sau milijonus ir net neslepia to , o kam , zino , kad reikia tik pasidalinti gruobiu ir viskas bus ‘zakonno ‘.

ruta

p.s. sistema parenka zmones pagal save …

Raigrybas

Šalin rankas nuo mano Matronos, šmeižikai!

Daina

Jau jei pati Daukanto rūmų ponia teigia, kad Vaikų globos įstaigų kontrolė yra apgailėtina, kad ponia nesugeba įtakoti, kad tų įstaigų kontrolė būtų pertvarkyta, ar galutinai reformuota, norisi paklausti: ko, ponia, ten sėdite, jei nieko nedarote ir negalite padaryti. Mums nereikia faktų konstatavimo, mes ir patys metome visą „paveikslą”, mums reikia nuo jokių partijų nepriklausančio sąžiningo ir ryžtingo žmogaus valdžioje. Norime, pagaliau, konkrečių veiksmų, o ne faktų konstatavimo.

Tai kiek metu

vis galima keisti demenis , nors visi zino , kad nuo to suma nesikeicia, arba J.Erlicko gyvojo klasiko zodiais ,kiek galima keisi sedmenis , nors visi zino , kad s…ne nesikeicia.

 Gyventi gera

Kainos kyla. Vasaris šiltas ir trumpas,bet plėšikams už šildymą sumokėjau 5 E
daugiau, nei už sausį,nors mano šiukšles degina ir turime terminalą.Įdomu, ar dar liko Lietuvoje nors vienas valdžiagyvis, mokantis iki 100 suskaičiuoti?
Kur valdžios ir prezidentės pažadai, kad klaipėdiečiams šildymas pigs?
Pliurpaliai ir tiek.

Klausimas Grybauskaitei

Kada ponia pareikalaus, kad Valys ir Skvernelis atsakytų, kodėl teisėsauga du metus žinojo, bet netyrė vaikų prostitucijos Švėkšnoje?

kada

atsistadydins Žiobienė? Žinoma niekada, nes ji neturi nei padorumo nei moralės nei atsakomybės už tai kas vyksta vaikų globos namuose. Galėtų prezidentė už „gerą” darbą paskatinti Žiobienę, bet deja jos abi toje pačioje pedofilijos valtyje sėdi.

zodziai.zodziai....

Na juk sake ,kad ir del Garliavos butu viskas istirta ir ,kad prievarta pries vaika negalima.O kaip buvo paimta Deeimante?Butent prievarta.Kalbeti yra viena ,o ka nors daryti ,kad butu pasiektas teisingumas yra visai kas kita.Vaikai pedofilu kankinami ,bet niekam tai ne motais.O dar vaiku psichiatras ir slepti sugeba apie tvirkintus vaikus Sveksnoj …raso tautos zinios.

Raigerdas

Kiek čia daug suaugusių vaikų, kurie įsivaizduoja, kad Prezidentė yra mamytė, kuri vienintelė Lietuvoje yra atsakingą už viską. Prezidentė-mamytė atsakinga ir už Žiobienę, ir už Skvernelį, ir už vaikų globos namus. O suaugę vaikučiai komentatoriai tik rėkia, kad 5 eurus sumokėjau daugiau, ir tame kalta mamytė-Prezidentė, nes mums reikia valstybėje CARO, kuris būtų kaip Putinas. Suaugę vaikučiai komentatoriai nebėga ir neklykia prie Seimo, nes Žiobienė dirba būtent ten, nes už viską atsako ne Seimas ir net ne ta partija, su kuria ji atėjo į Seimą, o mamytė-Prezidentė. Ponios ir ponai nevykėliai ir nevykėlės, manau jums reikia įkurti specialų kambarį, kur jūs galėtumėte ateiti ir ką nors iškolioti. Reikėtų padaryti kokias nors dirbtines figūras, ir jūs toms dirbtinėms figūroms galėtumėte paverkti,… Skaityti daugiau »

Raigerdo Prezidentė

nabagą raigerdą jo tėvas stribas su juodu diržu auklėjo.
todėl tokia patologinė meilė juodo diržo savininkei „Prezidentei”

Raigerdas>Raigerdo Prezidentei

Pats rašai, kad, neva, nabagą raigerdą jo tėvas stribas su juodu diržu auklėjo.
todėl tokia patologinė meilė juodo diržo savininkei “Prezidentei”. Na, o kodėl tau neparašyti, kaip tave auklėjo? Kodėl tau neparašyti apie tai, kad viskas, ko tu išmokai, tai tik ką nors apšmeižti?

Raigerdas>Raigerdo Prezidentei

Tai, jeigu tu reikalauji, kad mamytė-Prezidentė privalo atsakyti už Žiobienę, už Vaikų Globos namų direktorių, tai reiškia ji privalo atsakyti ir už tave, nes tu pats tai irgi nesugebi už save atsakyti. Tai, gal tu irgi baigei kokius nors ten Globos namus, kad net būdamas suaugęs nesugebi atsakyti už savo veiksmus? O, gal mamytė-Prezidentė privalo atsakyti ir už tavo tėvus (jeigu juos turėjai), kurie tave auklėjo, auklėjo, auklėjo, auklėjo, bet kas išėjo iš to auklėjimo? Paprastas, paprastutis šmeižikas, kuris nieko kito daryti ir nesugeba?

Raigerdas - kompozitorius

Gerai išauklėtas Raigerdas daug ką sugeba, tai ne nevykėliai šmeižikai.
Šiuo metu Raigerdas kuria simfoniją – oratoriją „Nelieskite mėlynosios Prezidentės”

Liepa

Paprastų žmonių pragyvenimo sąlygos LT yra apgailėtinos.Visi valstybiniai sektoriai-ar tai švietimas,ar medicina,ar socialinė rūpyba,teisėsauga buksuoja,nepakankamai finansuojamos,reformos vykdomos dėl akių,dėl piniginių strautų nuplukdymų,bet ne dėl žmonių patogumo.//Tai ar gali vaikų globos įstaigose nebūti to chaoso, kuris tvyro visoje šalyje?//

???

O man ir šiandien neaišku, kodėl Prezidentė paaukštino pareigose Garliavos pedofilijos bylos netyrusį Valantiną, kodėl paaukštino gegužės 17d. kietai įmigusį Svernelį ir vaiko išnešimą iš namų kuravusį Požėlą?Kodėl Prezidentė jau trys metus neišeina į aikštę pasikalbėti su menininkais?Ar galvoja , kad sumenkės jos įvaizdis? Ar Orintos ir Deimantės pradanginimas nejaudina Prezidentės? Ar tikrai mūsuose yra tik pedofilai vaiknamiuose?Ar jų nėra „aukštuomenėje”?Atsakykit, Raigerdai.

Diedukas

…Tai patvirtina, kad vaikų globos įstaigų kontrolė yra apgailėtina ir kad mes, paveldėję sistemą, nesugebame nei bandyti ją pertvarkyti, nei galutinai ją reformuoti“, – teigia D. Grybauskaitė…

O kas tuomet tie MES?

liūdna

Lietuva tapo vaikų viešnamių rojumi, europietišku Tailandu, į kurį traukia pasaulio iškrypėliai. Kitaip ir būti negalėjo, visi, dangstę VIP pedofilus iki šiol daro VIP karjeras prokuratūroje, Sveikatos apsaugos ministerijoje ir kitur. Tai nereikia čia pezėti apie kažkokias vaiknamių reformas, kurios čia ne prie ko.Reikėjo tirti Pikeliškių, Garliavos bylas, gal tai būtų bent šioks toks signalas pedofilams.

Raigrybas

-Ar daugiau be šitų vaikų nebėra Lietuvoje kitų vaikų?
Tik kažkokie iš vaiknamių?
Kiek galima įkyrėti su kažkokia būta-nebūta pedofilija?
Geriau pakalbėkime apie tuos laimingus vaikus kurie turėjo galimybę nusifotografuoti su visuotinai, visaliaudiniai Mylima Rezidente, Dižiąja mūsų Vade ir Mokytoja. Kam tas negatyvizmas? Rašykime apie pozityvius dalykus.

Raigrybas

KONSTITUCIJA YRA AUKŠČIAU VISKO Todėl parodykite man tą vietą kur parašyta jog Gerbiama PREZIDENTĖ atsako už kažkokius tai vaikų globos namus. Parodykite! 84 straipsnis Respublikos Prezidentas: 1) sprendžia pagrindinius užsienio politikos klausimus ir kartu su Vyriausybe vykdo užsienio politiką; 2) pasirašo Lietuvos Respublikos tarptautines sutartis ir teikia jas Seimui ratifikuoti; 3) Vyriausybės teikimu skiria ir atšaukia Lietuvos Respublikos diplomatinius atstovus užsienio valstybėse ir prie tarptautinių organizacijų; priima užsienio valstybių diplomatinių atstovų įgaliojamuosius ir atšaukiamuosius raštus; teikia aukščiausius diplomatinius rangus ir specialius vardus; 4) Seimo pritarimu skiria Ministrą Pirmininką, paveda jam sudaryti Vyriausybę ir tvirtina jos sudėtį; 5) Seimo pritarimu atleidžia Ministrą Pirmininką; 6) priima Vyriausybės grąžinamus įgaliojimus išrinkus naują Seimą ir paveda jai eiti pareigas, kol bus sudaryta nauja Vyriausybė;… Skaityti daugiau »

Raigrybas> šmeižikams

Įsikalkite į bukas galvas: 86 straipsnis Respublikos PREZIDENTO asmuo NELIEČIAMAS: kol eina savo pareigas, jis negali būti suimtas, patrauktas baudžiamojon ar administracinėn atsakomybėn. Todėl jūs, šmeižikai neturite teisės klausinėti Gerb. Prezidentę. Kadangi esate konstitucinai beraščiai manau nepakenks jums bent čia paskaityti Konstituciją: IX SKIRSNIS TEISMAS 109 straipsnis Teisingumą Lietuvos Respublikoje vykdo tik teismai. Teisėjas ir teismai, vykdydami teisingumą, yra nepriklausomi. Teisėjai, nagrinėdami bylas, klauso tik įstatymo. Teismas priima sprendimus Lietuvos Respublikos vardu. 110 straipsnis Teisėjas negali taikyti įstatymo, kuris prieštarauja Konstitucijai. Tais atvejais, kai yra pagrindo manyti, kad įstatymas ar kitas teisinis aktas, kuris turėtų būti taikomas konkrečioje byloje, prieštarauja Konstitucijai, teisėjas sustabdo šios bylos nagrinėjimą ir kreipiasi į Konstitucinį Teismą prašydamas spręsti, ar šis įstatymas ar kitas teisinis aktas… Skaityti daugiau »

Raigrybas

KLEVAS yra KLEVAS, o KONSTITUCIJA yra KONSTITUCIJA. KONSTITUCIJA yra ŠVENTA. NES JI YRA. Kdėl žmonės tiki į kažkokį dievą kurio niekas niekada niekur nematė ir negali parodyti, tačiai niekas nenori gerbti ir vykdyti KONSTITUCIJĄ kuri REALIAI YRA? Nežinote atsakymo? Todėl kad jūs piktybiški melagiai ir šmeižikai. Ta proga nepakenks jums dar kiek paskaityti: LIETUVIŲ TAUTA – prieš daugelį amžių sukūrusi Lietuvos valstybę, – jos teisinius pamatus grindusi Lietuvos Statutais ir Lietuvos Respublikos Konstitucijomis, – šimtmečiais atkakliai gynusi savo laisvę ir nepriklausomybę, – išsaugojusi savo dvasią, gimtąją kalbą, raštą ir papročius, – įkūnydama prigimtinę žmogaus ir Tautos teisę laisvai gyventi ir kurti savo tėvų ir protėvių žemėje – nepriklausomoje Lietuvos valstybėje, – puoselėdama Lietuvos žemėje tautinę santarvę, – siekdama atviros, teisingos,… Skaityti daugiau »

inner alter

KT nusprendė:
inner alter, jei konstitucija trukdo nusipelniusiems pasidžiaugti vaikučiais, tai inner alter – tuo atveju prezidentė leidžia. inner alter.

papildymas to 20:52

ja, ja – und uber ales

Raigerdas>Raigrybiui

Ką tu čia prirašei, tikriausiai ir pats nesupranti. Bet čia yra tavo tokia „jumoro” forma. Bet, kur tas jumoras? Kurioje vietoje čia reikia juoktis? Pasirodo, tu suaugęs vaikelis esi visiškai be jumoro jausmo. Ot, tai Dievas nuskriaudė. Tai, jeigu tu likai be jumoro jausmo, tai gal ir čia tau Lietuvos Prezidentė kalta? Ar nebandei kreiptis į Seimą? O gal tau verta nueiti pas Liną Slušnį ir paprašyti, kad tau padėtų susigrąžinti jumoro jausmą? Gal jis tau kokių nors antidepresantų patars pavartoti, kurie padės tau atgauti jumoro jausmą. Tai bėda turi. Bet, gal sakau, pagal nuopelnus gavai?

Raigrybas

Aš rašau, rašau, rašau, rašau ir pats nesuprantu ką rašau. Bet rašau. Daug ir plačiai- nes toks yra mano pašaukimas kurį gavau ne iš ddievo o iš JOS Ekselencijos malonės ir pritarimo. Aš nežinau kas yra tas taip vadinamas „humoras”. Žinau kas yra „humusas”, ar net „hemarojus”, (turiu! „Tu nežinai kaip skauda” broli Loky), bet kas yra humoras- Aš nežinau. Tačiau yra ir pliusų – Aš žinau kas yra KLEVAS, kuo Klevas skiriasi nuo beržo, o beržas nuo Bambuko. Aš ne bukas. Aš tiesiog mėgstu rašyti daug. Man imponuoja dideli plotai, lygiai kaip imponuoja nuo sunkios tarnystės leudžiai įmitusi Jos Ekselencijos figūra. Bet tai ne minusas. JI yra tikrai stambi Figūra pasaulio politikoje. Smulkiems mes negalime leisti sau prabangos. Smulkūs… Skaityti daugiau »

taip taip, Raigerdas - jumoristas

Erlickui reikia pavydėti Raigerdo jumoro:
„Dalis komentatorių čia atstovauja Putino ruszombių propagandai, nes jie pastoviai “tut, kak tut”, kai tik pasirodo koks nors straipsnis apie Prezidentę.”

Tai

kodėl „mes nesugebame nei bandyti ją pertvarkyti, nei galutinai reformuoti“.Kas tokie mes

Sta

O žiobienė bei šalavičiūtė yra tam tinkamiausi kadrai ? Apgailėtina ! Iki ko mes nusiritome ….

Reikia rašyti

ne jumoras ar humoras, bet žumoras arba gumoras.

Įdomu,

kodėl nebeleidžia paspausti pliusų gumoristui Raigrybui, bet meta į šoną?

32
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top