D. Grybauskaitės „skiepų“ byloje liudijanti patarėja: Prezidentūra gyvena nuolatinio rusų puolimo sąlygomis

Dominykas Griežė | Alfa.lt

Prezidentei Daliai Grybauskaitei tenka ne tik rūpintis Lietuva ir reprezentuoti savo valstybę, bet ir saugotis prieš ją rengiamų provokacijų. Kas šias provokacijas rengia, po praeitų metų spalio gale paviešintos slaptos pažymos – jau ne paslaptis; kad į karą su Ukraina šiuo metu įsivėlusi didžioji kaimynė nusitaikė į mūsų prezidentę ir Lietuvą apskritai, buvusiai D. Grybauskaitės vyriausiajai patarėjai Daivai Ulbinaitei iškeltoje byloje atskleidė prezidentės patarėja Skaistė Plaušinytė.

Patarė saugotis – bus provokacijų

Antradienį Vilniaus miesto apylinkės teisme toliau buvo tęsiamas buvusiai prezidentės vyriausiajai patarėjai D. Ulbinaitei iškeltos bylos nagrinėjimas – teisėjų kolegija neviešai apklausė Vyriausybės kanceliarijos Administracijos departamento Dokumentų valdymo ir informacinių sistemų skyriaus patarėją Danutę Kisielienę ir Seimo kanceliarijos darbuotoją Dangirą Malikėnaitę, o viešai – Spaudos tarnyboje dirbančias prezidentės patarėjas Jolantą Gužaitę-Kvintus ir Skaistę Plaušinytę, taip pat Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto biuro vedėją Vitalijų Dmitrijevą.

Penkiems liudytojams teko paaiškinti, ką jie žino apie D. Ulbinaitės galimai 2013 metų spalio gale nutekintą slaptą Valstybės saugumo departamento (VSD) pažymą, kurioje buvo perspėta apie nedraugiškų Rusijos tarnybų galimus mėginimus rengti provokacijas prieš Lietuvą ir prezidentę D. Grybauskaitę – dėl šios informacijos su slaptumo žyma galimo paviešinimo D. Ulbinaitė kaltinama valstybinės paslapties atskleidimu ir piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi.

Dar prieš pradedant rezonansinės bylos nagrinėjimą kalbėta, kad nutekintoje VSD pažymoje nebuvo nieko itin slapto ir nieko itin naujo – esą apie tai, kad Rusija bando kompromituoti jai nepalankią D. Grybauskaitę, žinota jau kurį laiką. Tokią versiją tik sustiprino prezidentūros Spaudos tarnybos darbuotoja S. Plaušinytė, kurios užduotis – stebėti žiniasklaidą ir sekti galimus išpuolius.

Anot S. Plaušinytės, nors tokios provokacijos nėra naujiena, prieš 2013 metų Vėlines D. Ulbinaitė iš tiesų savo koleges perspėjo – gali būti provokacijų, todėl reikia ruoštis.

Tiesa, ką būtų reikėję daryti, jei tokios provokacijos būtų aptiktos, S. Plaušinytė negalėjo pasakyti – jokių planų, kaip elgtis tokiu atveju, nebuvo.

Straipsnio tęsinį skaitykite ČIA.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
11 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
11
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top