D. Grybauskaitės „skiepų“ byloje liudijęs J. Markevičius: G. Grina ir V. Kaladinskas buvo susitikę su prezidente

Mįslinga prezidentės Dalios Grybauskaitės „skiepų“ byla tampa dar mįslingesnė.

Kaip jau rašė Tiesos.lt, Vilniaus miesto apylinkės teismas antradienį, spalio 28-ąją, toliau nagrinėjo prezidentės patarėjai Daivai Ulbinaitei iškeltą baudžiamąją bylą. Kartu su prezidentės patarėjomis šįkart buvo apklaustas ir buvęs vyriausiasis patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Jonas Markevičius, prieš keletą metų melagingai liudijęs FNTT vadovų atleidimo istoriją tyrusiai Seimo Antikorupcijos komisijai.

Kaip praneša portalas alfa.lt, buvęs patarėjas, šias pareigas nustojęs eiti šių metų sausio mėnesį, teismui teigė, kad VSD vadovas Gediminas Grina ir VSD valdybos viršininkas Vidmantas Kaladinskas pernai spalio pabaigoje buvo atvykę į prezidentūrą pas prezidentę Dalią Grybauskaitę. Pasak J. Markevičiaus, per jo pokalbį su G. Grina paaiškėjo, kad VSD turi informacijos, kurią būtina pateikti prezidentei.

Kaip praneša portalas alfa.lt, buvęs patarėjas, šias pareigas nustojęs eiti šių metų sausio mėnesį, teismui teigė, kad likus kelioms dienoms iki slaptos pažymos nutekinimo skandalo V. Kaladinskas lankėsi prezidentūroje kartu su G. Grina.

Anot J. Markevičiaus, 2013 metų spalio 28 dieną G. Grina paskambinęs pasiprašė pas prezidentę, teigdamas, kad turi pristatyti svarbią informaciją. Suderintu laiku VSD vadovas į prezidentūrą atvyko ne vienas, bet su V. Kaladinsku – nors vyrai atvyko atskirai, pas D. Grybauskaitę jie buvo nuvesti kartu, o ši užduotis buvo patikėta J. Markevičiui.

J. Markevičius saugumo pareigūnų ir prezidentės pokalbyje nedalyvavo ir nežinantis, apie ką tąkart buvo kalbėtasi. Išeidami VSD pareigūnai J. Markevičiui neminėjo, kokią informaciją pateikė prezidentei. Tačiau iškart po VSD pareigūnų apsilankymo svarstyta dėl prezidentės saugumo pastiprinimo.

Tiesos.lt pastebi, kad J. Markevičiaus liudijimas kiek skiriasi nuo praėjusiame teismo posėdyje liudijusio VSD valdybos viršininko Vidmanto Kaladinsko parodymų. Portalo Delfi.lt šaltinių teigimu, uždarame teismo posėdyje V. Kaladinskas teigė, kad pernai spalio 30-ąją, dar prieš oficialiai išsiunčiant slaptą VSD pažymą aukščiausiems šalies vadovams (ji buvo išsiųsta spalio 31-ąją), jis atvyko į prezidentūrą nešinas valstybės paslaptį sudarančios pažymos projektu ir pasiprašė priimamas valstybės vadovės. Kodėl V. Kaladinskas norėjo asmeniškai įteikti pažymos projektą, kurio dar nebuvo pasirašęs VSD vadovas Gediminas Grina, neskelbiama. VSD darbuotojui susitikti su prezidente nebuvo leista ir pažymos projektą, ant kurio buvo nurodyta, jog joje esanti medžiaga yra itin slapta, jis paliko vyriausiajai patarėjai D. Ulbinaitei, kuri pareigūną priėmė savo darbo kabinete ir pažadėjo dokumentus perduoti šalies vadovei.

Jei buvęs patarėjas J. Markevičius šįkart sako tiesą, aiškėja, kad prezidentės priešrinkiminėje „skiepų“ istorijoje aktyviai dalyvavo ne tik VSD valdybos viršininkas, bet ir pats departamento generalinis direktorius G. Grina.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
11 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
11
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top