D.Grybauskaitės „skiepų“ byloje po VSD pareigūnų apklaustos prezidentės patarėjos

Antradienį Vilniaus miesto apylinkės teismas toliau nagrinėjo buvusiai prezidentės vyriausiajai patarėjai Daivai Ulbinaitei iškeltą baudžiamąją bylą dėl valstybės paslapties atskleidimo bei piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi.

Skandalingą valstybės paslapties paviešinimo istoriją besiaiškinanti teisėjų kolegija šiandien liudytojomis apklausė prezidentės patarėjas Ievą Baubinaitę ir Šarūnę Šablevičienę.

Bylos duomenimis, I.Baubinaitė kopijavimo aparatu nukopijavo D.Ulbinaitės duotus dokumentus. Pasak liudytojos, prašymas kopijuoti dokumentus nebuvo neįprastas – tokių prašymų būdavo ir anksčiau.

„Man padavė, paprašė ir aš atšviečiau. Kiek lapų nepasakysiu, pluoštelis, neatsimenu“, – sakė liudytoja. Ji teigė neatkreipusi dėmesio ir į tai, ar ant dokumentų buvo slaptumo žyma, neatsimenanti, ar buvo blogų kopijų.

Tiesos.lt primena, kad praėjusiame teismo posėdyje taip pat neviešai liudijęs Valstybės saugumo departamento valdybos viršininkas Vidmantas Kaladinskas, portalo Delfi.lt šaltinių teigimu, atskleidė ne mažiau skandalingų detalių. Paaiškėjo, kad šis pareigūnas su valstybės paslaptimi susijusią pažymą prezidentės D.Grybauskaitės vyriausiajai patarėjai D. Ulbinaitei perdavė pažeisdamas nustatytą tvarką.

V. Kaladinsko liudijimu, spalio 30-ąją, dar prieš oficialiai išsiunčiant pažymą aukščiausiems šalies vadovams (ji buvo išsiųsta spalio 31-ąją), jis atvyko į Prezidentūrą nešinas valstybės paslaptį sudarančios pažymos projektu ir pasiprašė priimamas valstybės vadovės. Kodėl V. Kaladinskas norėjo asmeniškai įteikti pažymos projektą, kurio dar nebuvo pasirašęs VSD vadovas Gediminas Grina, neskelbiama.

VSD darbuotojui susitikti su prezidente nebuvo leista ir pažymos projektą, ant kurio buvo nurodyta, jog joje esanti medžiaga yra itin slapta, jis paliko vyriausiajai patarėjai D. Ulbinaitei, kuri pareigūną priėmė savo darbo kabinete ir pažadėjo dokumentus perduoti šalies vadovei.

Kaip nustatė VSD Imuniteto tarnyba, tokiais savo veiksmais V. Kaladinskas pažeidė griežtai reglamentuojamą tvarką. Kad padarė pažeidimą, pripažino ir pats V. Kaladinskas.

* * *

Daugiau apie Dalios Ggrybauskaitės skietų istoriją skaitykite šiose Tiesos.lt publikacijose:

D.Grybauskaitė ir VSD pradėjo rinkimų kampaniją per Heloviną

V. Landsbergis: VSD padedama D. Grybauskaitė pasiskiepijo

Vytautas Landsbergis: „Atsikniskit, pavidolei!“

Vitalijus Gailius: Skandalingose prezidentės skiepų ir „Snoro“ banko istorijose dalyvauja tie patys veikėjai

Nepavykę D.Grybauskaitės skiepai: prezidentės komanda verčia Lietuvos valstybę absurdo teatru

Darius Kuolys: Lietuva verčiama mažąja Rusija

Valstybę kompromituojanti makabriška kriminalinė istorija virto… muilo opera?

Nepavykę D.Grybauskaitės skiepai: prezidentės komanda verčia Lietuvos valstybę absurdo teatru

Nesėkmingai „pasiskiepijusi“ D.Grybauskaitė atsisako duoti parodymus prokurorams

Pilietis Dočys rinkimuose meta pirštinę Grybauskaitei, Balsiui ir Zuokui

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
8 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
8
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top