D.Kuolys: Teisėjų taryba pateisina antikonstitucinį elgesį – žurnalistų sekimo skandalo „herojus“ karjerą ir toliau tęs Šiauliuose

Gytis Pankūnas | Alfa.lt

Šią savaitę prezidentė Dalia Grybauskaitė, atsižvelgdama į Teisėjų tarybos rekomendaciją, pasirašė dekretą dėl žurnalistų sekimo skandale pagarsėjusio Šiaulių apygardos teisėjo Boleslovo Kalainio skyrimo to paties teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininku. Ne kartą apie teisėjų rotaciją kalbėjęs Teisėjų tarybos pirmininkas Gintaras Kryževičius teigė nieko blogo nematantis, kad nuo 2001 m. Šiaulių apygardos teisme dirbantis B. Kalainis karjerą ir toliau tęs ten pat. Tuo metu Teisėjų tarybos sprendimu besistebintis visuomenininkas Darius Kuolys tikino, kad sistema nepasikeitė, o tam tikri teisėjai iki šiol gali būti ramūs dėl savo ateities, mat turi Valstybės saugumo departamento (VSD) užnugarį.

Šių metų vasario 6 d. prezidentė D. Grybauskaitė, pasibaigus eilinei kadencijai, iš Šiaulių apygardos teismo pirmininko pareigų atleido skandalingą šio teismo teisėją B. Kalainį. Šiaulių apygardos teismo pirmininku jis buvo dar nuo 2001 metų, o iki to nuo 1995 metų – Šiaulių miesto apylinkės teismo pirmininku. Po rugpjūčio 29 d. šalies vadovės pasirašyto dekreto skandalingai pagarsėjęs teisėjas B. Kalainis karjerą tęs Šiaulių apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininko poste.

Leido sekti žurnalistus, politikus

2009 m. kilo skandalas, kai keli žurnalistai, VSD priskirti vadinamųjų Vanagų grupei, ir visuomenininkas Darius Kuolys pareiškė, kad slapta klausomasi jų pokalbių telefonu.

Praėjusios kadencijos Seimo Operatyvinės veiklos parlamentinės kontrolės komisija, veikdama pagal tuometės Seimo pirmininkės Irenos Degutienės pavedimą, tyrė ir nustatė, kad tas pats B. Kalainis pagal VSD prašymus sankcionavo žinomų žurnalistų, žmogaus teisių gynėjų ir politikų, kurie ragino iki galo ištirti mįslingai Baltarusijoje žuvusio saugumo pulkininko Vytauto Pociūno mirtį ir VSD aukščiausių pareigūnų ryšius su Rusijos „Gazprom“, pasiklausymus.

Po apklausos Seimo komisijoje B. Kalainis viešai pripažino, kad, nepaisant Konstitucijos įpareigojimo, neskaito teikimų slapta klausytis telefonų ar taikyti kitas slapto sekimo priemones, kuriuos jam pateikia VSD.

Kaip numato įstatymai, paprastai slaptas sekimo priemones sankcionuoti turi teisę apygardos teismų pirmininkai arba Baudžiamųjų bylų skyrių pirmininkai. Tai reiškia, kad B. Kalainis, tapęs teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininku, galės ir toliau pagal specialiųjų tarnybų prašymus išdavinėti leidimus slapta sekti Lietuvos gyventojus.

Straipsnio tęsinį skaitykite ČIA.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
8 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Mafijiniai

metodai.Ir dar kritikuojama Rusija.

paprastas pavyzdys

Įsivaizduokite dabar,kad Kalainio teismas teisia Zamolskį ir nuteisia.Duodu galvą,kad pamažu Zamolskis nemažai daliai žmonių taptų kone šventuoju kankiniu.Kas siekia sumenkinti teisėsaugos autoritetą tokiais paskyrimais? Kiek durtuvų netektume mobilizacijos metu dėka tokių paskyrimų sukelto nusivylimo ir nepasitikėjimo valstybe? NATO mus apgins? Bet palaukite,mes ir esame NATO!

Beta

Baisu ir tiek. O dar priekyje penki metai tokio „prezidentavimo” laukia.

ka issirinkote ta ir turite

arba rinkimus suklastojo Vaigauskas ir Co.

Testas

Kalainis geras testas Grybauskaitei, Kryževičiui, teisėjų tarybai. Testas neišlaikytas. Visi gėdingai susimovė.

Canada

Laukiu pas jumis dabar Sindeikio straipsnio apie tai, kad Kalaini puola penktoji kolona.

Tokie teisėjai, prokurorai, VSD

labai reikialingi Grybauskaitei išsilaikyti poste, kitaip jai jau būtų buvusi apkalta ir von iš daukantunės, kasip Paksui.

Hmmm

Toks neslepiamas aukštųjų teisėjų ir panelės Grybauskaitės cinizmas. Siaubinga panieka tautai. Net nupurto.

8
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top