D. Trumpas kaltina J. Bideną persekiojant katalikus

laimetis.lt

Buvęs prezidentas Donaldas Trumpas šią savaitę pakartojo savo teiginį, kad prezidentas Joe Bidenas (Džo Baidenas) persekioja katalikus. Jis pareiškė, kad dabartinis JAV prezidentas „išnaudoja“ Teisingumo departamentą prieš katalikus.

Vasario 29 d. interviu Seanui Hannity (Šonui Hanitui) buvęs šalies prezidentas tvirtino, kad dabar „krikščionys ir tikintys amerikiečiai yra persekiojami taip, kaip ši tauta dar niekada nėra mačiusi“.

„Nežinau, kas vyksta su katalikais“, – sakė D. Trumpas. Jis teigė, kad J. Bidenas „apginklavo FTB ir JAV Teisingumo departamentą, kad galėtų susidoroti su savo politiniais oponentais ir daugeliu kitų žmonių“.

Naujausi komentarai pakartoja D. Trumpo teiginius, kuriuos jis jau išsakė rinkimų kampanijos metu, įskaitant gruodžio mėnesį. Tuomet jis teigė, kad J. Bidenas „žiauriai ir įnirtingai persekioja katalikus“, „siųsdamas slaptus šnipus“ ir “SWAT komandas suimti gyvybės gynėju“.

D. Trumpas, kuris nėra katalikas ir kurio pažiūros skiriasi nuo Bažnyčios vadovybės pažiūrų daugelyje svarbių sričių, dažnai krikščionių persekiojimu kaltina J. Bideną, išpažįstantį katalikybę ir taip pat daugeliu atvejų nesutinkantį su Bažnyčios mokymu.

D. Trumpas tvirtino, kad dabar „krikščionys ir tikintys amerikiečiai yra persekiojami taip, kaip ši tauta dar niekada nėra mačiusi“.

JAV vadovaujant J. Bidenui, JAV Teisingumo departamentas taikiems už gyvybę pasisakantiems demonstrantams pateikė daugybę kaltinimų dėl federalinio FACE akto pažeidimų. Dokumentas draudžia „smurtinį, grasinantį, žalojantį ir trukdantį elgesį, kuriuo siekiama sužaloti, įbauginti ar trukdyti pasinaudoti teise siekti, gauti ar teikti reprodukcinės sveikatos paslaugas“.

Pastaraisiais metais bene ryškiausias FACE akto kaltinimas buvo pateiktas Markui Houckui, septynių vaikų tėvui iš Pensilvanijos, kuris pateko į nacionalinių laikraščių antraštes, kai 2022 m. rugsėjo 23 d. ginkluotų valdžios institucijų buvo suimtas savo namuose, o galiausiai visi kaltinimai buvo atmesti.

D. Trumpas ir kiti asmenys, kurie teigia, kad J. Bidenas taikosi į katalikus, remiasi dabar jau atšauktu FTB dokumentu, siūliusių atlikti FTB tyrimą dėl „radikalių tradicionalistų“ katalikų ir jų galimų ryšių su „kraštutinių dešiniųjų baltųjų nacionalistų judėjimu“.

Nutekintoje FTB pažymoje, datuotoje 2023 m. sausio 23 d., teigiama, kad rasiniu ar etniniu pagrindu veikiantys smurto ekstremistai per ateinančius 12–24 mėnesius „artėjant kitam visuotinių rinkimų ciklui“ tikriausiai labiau susidomės „radikalių tradicionalistų katalikų ideologija“. Atsakydamas į CNA užklausą tuo metu, kai dokumentas buvo nutekintas, FTB pareiškė, kad pašalins dokumentą, nes „jis neatitinka jų griežtų standartų“.

Nutekinus atmintinę, JAV vyskupai pasmerkė ją kaip „nerimą keliančią ir įžeidžiančią“.

ŠALTINIS CNA

5 2 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
8 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
8
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top