D. Trumpas po Aukščiausiojo Teismo sprendimo: manau, tai padės suvienyti mūsų šalį

Buvęs prezidentas D. Trumpas kalbėjo iš Mar-a-Lago, praėjus kelioms valandoms po to, kai Aukščiausiasis Teismas vienbalsiai priėmė jam palankų sprendimą ir paliko jį 2024 m. pirminių rinkimų biuletenyje Kolorade, dėkojo Aukščiausiajam Teismui už viebalsį sprendimą ir laukia jo sprendimo apeliacijoje dėl prezidento imuniteto.

Pirmiausia noriu padėkoti Aukščiausiajam Teismui už šiandien priimtą vienbalsį sprendimą. Tai  labai svarbus sprendimas,  labai gerai parengtas, ir manau, kad jis padės suvienyti mūsų šalį, – to mūsų šaliai reikia”, – sakė D. Trumpas. – Jie dirbo ilgai, sunkiai ir, tiesą sakant, labai greitai, kad sukurtų tai, apie ką bus kalbama po 100 ir 200 metų. Tai nepaprastai svarbu.

D. Trumpas kaltino Prezidentą J. Bideną dėl jo teisinių iššūkių ir teigė, kad jis naudojasi teisėjais ir prokurorais, siekdamas paveikti rinkimus.

Aukštasis teismas priėmė palankų sprendimą dėl D. Trumpo argumentų šioje byloje, o tai turės įtakos kelių kitų valstijų pastangoms išbraukti tikėtiną  kandidatą iš 2024 m. rinkimų biuletenių.

D. Trumpas pirmadienį sakė: Iš esmės negalima pašalinti ko nors iš rinkimų dėl to, kad oponentas to pageidauja. Tai neturi nieko bendra su tuo, jog  yra pagrindinis kandidatas, nesvarbu, ar jis yra pagrindinis, ar kandidatas, esantis gerokai žemiau bendrojoje rikiuotėje. Negalima ką nors šalinti iš lenktynių.

Rinkėjai gali patys labai greitai pašalinti asmenį iš lenktynių. Bet teismas neturėtų to daryti. Ir Aukščiausiasis Teismas tai puikiai suprato, – sakė D. Trumpas. – Aš tikrai tikiu, jog tai bus vienijantis veiksnys, nes nors dauguma valstijų džiaugiasi,  aš žinau, buvo ir tokių, kurios nenorėjo ir nenori to dėl politinių priežasčių.

D. Trumpas pasidžiaugė savo apklausų rezultatais, sakydamas, jog “beveik visose apklausose lenkia prezidentą J. Bideną”.

Aukščiausiasis Teismas praėjusią savaitę sutiko išklausyti argumentus dėl prezidento imuniteto, kai D. Trumpas ir jo teisininkų komanda kreipėsi į Aukščiausiąjį Teismą. Šie argumentai bus nagrinėjami nuo balandžio 22 d. Tikimasi, kad Aukščiausiasis Teismas sprendimą priims birželio viduryje arba pabaigoje. Specialiojo patarėjo Džeko Smitho byla dėl kišimosi į rinkimus sustabdyta, kol bus priimtas šis sprendimas.

Jei prezidentas neturi visiško imuniteto, jūs iš tikrųjų neturite prezidento, nes niekas, einantis šias pareigas, neturės drąsos daugeliu atvejų priimti sprendimą, kuris būtų teisingas, arba tai bus neteisingas sprendimas, – sakė D. Trumpas, pridurdamas, kad prezidentas neturėtų būti persekiojamas už tai, kad daro kažką, kas yra “šalies ir  pasaulio labui”.

– Prezidentas neturėtų apie tai galvoti, o priimdamas labai svarbius sprendimus jis turi turėti laisvą ir aiškų protą, nes kitaip tai bus tik apeigų postas, – aiškino jis. – Jūs būsite prezidentas. Tai bus nuostabus dalykas. Ir nieko nedarysite, nes nenorite, kad jus užpultų jūsų oponentas arba, kad jus užsipultų kas nors kitas, nes kas gi nori palikęs tokį postą išgyventi tai, ką išgyvenau aš?

D. Trumpas svarstė apie teisinius iššūkius, su kuriais jis kovoja rinkimų metais, sakydamas, kad jį “persekioja J. Bidenas”, ir teigė, kad kiekviena byla yra “suderinta su Baltaisiais rūmais”.

2024 m. GOP lyderis paskelbė žinutę J. Bidenui:

“Pasakysiu, prezidente Bidene, pirma, sustabdykite ginklavimąsi. Kovokite savo kovą patys. Nesinaudokite prokurorais ir teisėjais, kad persekiotumėte savo oponentą ir bandytumėte jam pakenkti, kad galėtumėte laimėti rinkimus, – sakė jis. – Mūsų šalis yra daug didingesnė už visa tai.

D. Trumpas susiduria su daugybe teisinių iššūkių įvairiose jurisdikcijose. Buvęs prezidentas pripažino savo kaltę dėl visų kaltinimų visose jurisdikcijose.

Pirmadienį D. Trumpas pareiškė, kad “visa tai yra suklastota ir visuomenė tai supranta”.

-Man pasisekė, kad sugebu tai paaiškinti visuomenei, nes jei nesugebėtum to paaiškinti, visuomenė to nesužinotų. Žmonės tiki tuo, ką mato, – sakė D. Trumpas.

Tačiau buvęs prezidentas pabrėžė: Aš nenoriu laimėti tokiu būdu.

– Žiūrėkite, aš noriu laimėti remdamasis savo politika, – sakė jis. – Mes ketiname mažinti mokesčius. Ketiname sumažinti palūkanų normas. Jūs vėl galėsite įsigyti būstą. Turiu omenyje, kad šiandien jūs negalite nusipirkti namų. Palūkanų normos tokios didelės. Noriu laimėti šiuos šalininkus.

D. Trumpas pridūrė: “Noriu sustabdyti karus. Noriu sustabdyti karą Ukrainoje su Rusija. Noriu sustabdyti tai, kas vyksta Izraelyje, jei būčiau prezidentas, jis niekada nebūtų užpultas. Ukraina niekada, niekada nebūtų buvusi užpulta. Jei būčiau prezidentas, nebūtų buvę infliacijos. Infliaciją sukėlė didelės energijos kainos. Aš turėjau mažas energijos kainas. Būčiau labai lengvai jas išlaikęs. Ir tai tikriausiai galbūt sukėlė karą su Ukraina, nes Putinas tapo turtingas. Staiga jis taip smarkiai praturtėjo.

D. Trumpas sakė, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas “tapo labai turtingas, nes esant 100 JAV dolerių už naftos barelį, jis įgijo tiek pinigų, kad dabar gali kariauti karą, netgi esant 40 JAV dolerių už barelį.

Jis neturi pinigų karui kariauti, bet vis tiek nebūtų to daręs, nes aš jam liepiau to nedaryti, – sakė D. Trumpas.

Tuo tarpu D. Trumpas toliau reikalavo, kad J. Bidenas “nedelsiant uždarytų JAV sienas”.

D. Trumpas kaltina prezidentą dėl jo teisinio persekiojimo, teigdamas, kad J. Bidenas naudojasi teisėjais ir prokurorais, siekdamas paveikti rinkimus. (AP nuotrauka/Alex Brandon)

– Tai nėra tvaru mūsų šaliai. Tai netvaru mūsų miestams. Mūsų šalis yra apgulta, – sakė jis. – Tai yra smurtinis veiksmas, kurį jūs padarėte. Daugybė žmonių žūsta. Daug, labai daug žmonių miršta. Jie miršta keliaudami, miršta kirsdami sieną ir miršta mūsų šalyje.

D. Trumpas perspėjo dėl į šalį atvykstančių žmonių, sakydamas, kad jie atvyksta iš kai kurių sunkiausio režimo pasaulio šalių, kai kurių sunkiausių kalėjimų. Turime kalėjimus Konge, Afrikoje. Turime žmonių, atvykstančių iš visų Artimųjų Rytų šalių. Jie atvyksta iš Jemeno, nors mes bombarduojame Jemeną.

Turite sustoti. Privalote uždaryti sieną. Tam turite absoliutų leidimą. Jums nereikia Kongreso”, – sakė D. Trumpas. – Turėjau saugiausias JAV sienas per visą mūsų šalies istoriją. Ir tam nepasinaudojau Kongresu. O tada pastačiau šimtus mylių sienos. Ir ją pastačiau todėl, kad laikiau tai invazija į mūsų šalį, ir paėmiau pinigus iš kariuomenės, o kartu su manimi tai padarė kariuomenės inžinierių korpusas, ir mes puikiai padirbėjome.

D. Trumpas sakė, kad turėjome saugiausias sienas, kokios kada nors buvo, o dabar turime nesaugiausią sieną visame pasaulyje bet kuriuo metų laiku.

– Tokios sienos, kokia yra dabar, niekada nebuvo jokioje šalyje, niekur pasaulyje. Žmonės būtų kovoję lazdomis ir akmenimis, kad suvaldytų siaubingą situaciją, kuri susiklostė, – tęsė jis. – Mūsų žmonės negali to pakęsti, o atvykstantys žmonės  negali nieko padaryti, nes jie miršta. Daugelis jų miršta pakeliui ir miršta mūsų šalyje. Be to, daugelis atvykstančių yra nusikaltėliai, darantys didžiulę žalą.

Jis pridūrė: – Aš tai vadinu migrantų nusikaltimais. Tai migrantų nusikalstamumas. Tai nauja nusikaltimų kategorija. Jie siaubingai kenkia mūsų šaliai. Mes tapome pajuokos objektu visame pasaulyje.

D. Trumpas dar kartą pasakė: “pagarbiai Prezidentui Bidenui, jūs dabar turite įgaliojimus.

Aš tai dariau. Nenuėjau į Kongresą ir neklausiau, ar turiu teisę sienas uždaryti? Aš kovojau su Kongresu dėl to, kad uždaryčiau sienas. Galite tai  dabar padaryti, – sakė jis.

foxnews.com

5 2 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
3
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top