Daiva Jakubonienė. Dviem moterims vaikai neatsiranda. Ar tai surogatinė tėvystė?

Šių metų gruodžio 4 d. Delfi mums pranešė apie nėštumo ir gimdymo atostogų išeinančią Lygių galimybių kontrolierę Birutę Sabatauskaitę. Priminta ir apie tai, kad ji turi partnerę, Lietuvos žmogaus teisių centro vadovę Jūratę Juškaitę.

Na, dviem moterims vaikai neatsiranda. Nekalto prasidėjimo versiją taip pat tikriausiai reikėtų atmesti. Taigi vaikui atsirasti reikėjo vyro ar bent jo lytinės ląstelės. Apie vyrą straipsnyje neužsimenama.

Be užuominos apie partnerę, nieko apie B. Sabatauskaitės asmeninį gyvenimą nežinau. Tačiau viešas fakto, kad dviejų moterų poroje gims vaikas, man kelia keletą klausimų:

1) Ar turėtume vadinti biologinio vaiko tėvo suteiktą kūdikio pradėjimo paslaugą surogatine tėvyste? Jei taip, tai vyro teisių pažeidimas, nes surogatinė motinystė draudžiama, o surogatinė tėvystė leidžiama.

2) Kokios biologinio tėvo teisės gimsiančio vaiko atžvilgiu? Ar jis turės teisę matyti savo vaiką, dalyvauti jo auklėjime?

3) Kas bus, jei biologinis tėvas tokią paslaugą suteiks ne vienai moteriai?

4) Ar vaikai turės galimybę matytis, būdami pusiau broliai?

5) Kas apsaugos nuo kraujomaišos, jei atsitiktinai tokie vaikai įsimylės vienas kitą suaugę?

6) O kaip su lygybe dviejų moterų poroje, kai viena iš jų turi savo biologinį vaiką, o kita neturi?

Teko matyti skandinavų kurtą dokumentinį filmą apie spermos donorystę, kai vienišos ar vyrų nemylinčios moterys kataloge renkasi būsimą donorą pagal odos spalvą, ūgį, išsilavinimą ir kt., o po to gauna paštu produktą su instrukcija, kaip jį panaudoti. Žinoma, už tam tikrą pinigų sumą. Vyrai, išskyrus keletą kokybiškų donorų, lyg ir tampa nebereikalingi.

Nežinau, ar Lietuvos vyrams patiktų toks scenarijus.

Todėl man įdomu, ar kažkas jau aptiko spermos donorystės aukso gyslą ir ruošia dirvą šiam verslui.

Vyro lytinių ląstelių, kitaip nei moterų, nereikia laukti mėnesį. Uždirbtų ir patys donorai, ir paslaugą aptarnaujantis personalas. Bet kaip tai atsilieptų visuomenei geriau pradėti svarstyti iš anksto, kol džinas dar neišsiveržė iš butelio.

4.8 12 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
30 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Paul Casimir

Tokios fimos sobak važinėja į pažangiausias užsienio šalis ir ten gali nusipirkti tokią paslaugą. Už Lietuvos sienų, ne pagal Lietuvos įstatymus. Autorės klausimai pagrįsti, tačiau atsakymų į daugumą jų ne Lietuvoje reikia ieškoti. Dėl galimo incesto tai taip, ir mums čia turėtų būti svarbu… Šiaip jau natūrali atranka viską sudėlios kaip reikia, tačiau nesinori būti įpainiotu.

blue yellow zov marinie

…ai,gims kokia keturkoje hidra ir tiek reikalu….gales prakalt i koki liewuwiska sapito…bus zmogams proga pasidyvyt..

ateisto citata

Nekalto prasidėjimo versiją taip pat tikriausiai reikėtų atmesti. Jei rašote TIKRIAUSIAI, tai, matyt, vis tik kažkiek tikite, kad moteris gali pastoti be vyro apsėklinimo. Kažkodėl neteigiate, kad pastoti nuo šventos dvasios tikrai neįmanoma.

blue yellow zov marinie

….cia krikscioniskos beprotybes itaka….

tie, kuriems nepatinka,

net biblijos nežino, neskaitė, tai kokie jie tikintieji?

Žodžio laisvė

Tikriausiai , yra ji bjauraus būdo, kad neatsiranda norinčio vyruko ją nusivesti į metrikacijos biurą .

blue yellow zov marinie

….svelniai svelniai tu cia……tos dvi lezbes,siurbiancios musu visu pinigus uz kvailystes/vyr.mot.dzinsu kiseniu mieravimus/….to tikrai nenusipelno..pasakyc,ale labai jau slyksciai nuskambetu,paciam bjauru.

DIENAS KOMENTARS jau ir feisbuke

Jeigu tai ne netyčiukas, tada jos yra didelės egoistės. Galėjo pagailėti vaikelio.

blue yellow zov marinie

prisivertes zvilgtelejau i sia fotke ir vos nepravimau….prisiverciau paskaityt ir supratau,kad ant liewuwos aina slykstybiu banga…ir joks zaliu bangu vynas jos nebenuplaus….bhweeeeee

IP 88.118

Kam rūpi ta surogacija, kodėl niekas neklausia, kaip Lygių galimybių kontrolierės pareigas ir Lietuvos žmogaus teisių centro vadovės vietą užėmė asmenys, turintys psichikos sutrikimų, t. y. su seksualinę dezorientacija, kuriai priskiriami nuo 72 iki 101 atvejų? 
Juk baleto nešoka balerina su viena koja, o operoje partijos neatlieka dainininkas-kurčnebylis. Gal žmogaus teisės ir lygios galimybės Lietuvoje yra už sveiko proto ribų?! 

Mickėyus Mousėas
Tomas Jakutis

„vaikui atsirasti reikėjo vyro ar bent jo lytinės ląstelės”.
.
Ląstelės. Vyro čia nebuvo, nebent neregys, bet aklo tėvo savo vaikui nesiryžtų..

o kas apie tai paskelbė?

ar valstybinės svarbos įvykis?

vladas lukosevicius

Mažai kas žinote, kad Skuodienė tik žaibolaidis, viską valdo žydera Jakovonienė – Masel kuri buvo pažeinta pareigose. Iš Paulausko aplinkos Jakavonio marti žydė MASEL-JAKAVONIENĖ sparčiai kilo karjeros laiptais ir neteisėtai tapo ivaikinimo tarnybos vadove. Ji dangstė ir Stankūnaitės nusikaltimus ir atstovavo Deimantę gražinant ją biologinei motinai. KAS ATSTOVAUJA MŪSŲ VAIKUS , ŽYDĖ MASEL-JAKAVONIENĖ kuri leido čiulpti taksistams kotus nepilnametei J.Palevič iš Vilniaus m MINTIES vaikų globos namų , ji žinojo bet nesiėmė jokių veiksmų. Buves vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos direktorius Maciejevskis kartu su Jakavoniene dangstė sunkius nusikaltimus prieš vaikus , alkoholizmą , narkomaniją , smurtą , pedofiliją , prekybą kontrobandinėmis cigaretėmis ir narkotikais ,,MINTIES,, vaikų globos namuose , o už tai KGB pros*titutės Grybauskaitės buvo paaukštintas pareigose ,… Skaityti daugiau »

Ne/matomi

Florence Schechter Londone įkurtas pirmasis pasaulyje vaginos muziejus ,vakariečių sąmonės formavimui atitinkama linkme.Kaip praneša žiniasklaida hamas užpuolikai per atakas Izraelyje pjaustė krūtis moterims,ir šaudė į vaginas.Ką pasėji tą ir pjauni.

https://youtu.be/hGPQ0v0wkXw?si=hPZZlLuC0zM41mHy

ir vėl kenčia nekalti

jo , hamasas dabar pjauna

Algirdas

Suprantu, jog tamsta gerai informuotas, jei tokią objektyvią informaciją rašai.

laikas

Lietuvos valdžios paklausti, kodėl ji kopijuoja iš supuvusios europos viską, kas tik yra blogiausia, viską kas kenkia visuomenei, narkotikus, pedofiliją, kyšininkavimą, valdininkų smurtą prieš vaikus. Sąrašas bŪtų labai ilgas.

Buvo kišeninis Valys

ir pedofilijos bylos nebeliko….

Ar ne markizas de SADAS?

Ar kartais ne Artūro Paulausko partietis markizas de SADAS labiausiai bijojo pedofilijos bylos tyrimo ir dar sako, kad iš baimės VIP pedofilams net viduriai buvo užkietėję?

Jules

Atsiranda, atsiranda ir dar kaip – reik mokslu tikėt.

Nuomonė

Iškrypimas yra iškrypimas, nesvarbu kaip jį pavadinsime. Reklamuoti nereikėtų.

bet kaip sugedo papročiai

Seniau būdavo paties normaliausio sekso aptarimas buvo beveik tabu, kalboje trūko žodžių. O dabar LGBT priešininkai neužsikirsdami žeria žodžius ir terminus anksčiau žinomus tik kolūkio zootechnikams ir karvių apsėklintojams

Mickėyus Mousėas

Pagal Šv.Konstitucinio teismo dvasią šeimos sąvoka yra neutrali lyties požiūriu.Vadinasi šiuo atveju turime kuo normaliausią šeimą: Mamytė1 + Mamytė2 + Vaikelis + Spermos donoras. Kaip miela:) https://www.coparents.co.uk/blog/same-sex-parenting/options-for-same-sex-parenting/

lisa

As exam season approaches, our ‘take my proctored exam for me‘ service stands as a beacon of hope for many students. This platform does more than provide a backup plan; it equips students with the necessary tools and mentorship to navigate the rigors of academic life with ease. Our service transforms a potentially intimidating academic journey into a path of confidence and triumph.

???????

o fotkėje bobulė su alaus skardine? Atsitiktina užuomina kad alus tai genetinis ginklas verčiantis vyrus bobomis o moteris motermylėmis?

jei tai alkoholis

tai už jo vartojimą viešoje vietoje turi būti skiriama bauda !!!!!!

Stebuklų metas

Artėja Šv.Kalėdos – stebuklų metas. O taip norėtųsi, jog atsibudus tokį šviesų rytą neberastum Lietuvoje nei Grybų, nei pianistų.

asa

dvi bobos niekada nebus šeima – ką čia nepriduris. Tegu jos maivosi kaip tinkamos, niekas nuo to nepasikeis…

sapaliauskaitė

Kaip miela, lyg dvi krupskinės bolševikės šieno kaugėje besimyluojančios

30
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top