Daiva Šideikienė: „Išlikti principingai ir pelnyti žmonių pasitikėjimą padeda nesavanaudiškumas“

Seimo rinkimuose parlamento nario mandato sieks 29 save išsikėlę kandidatai. Tarp jų – tik 6 moterys. Mažeikių rinkimų apygardoje tapti Seimo nare ketinančios Daivos Šideikienės kandidatūrą remia ir Lietuvos Sąrašas. Lietuvos piliečiams ši moteris gal mažiau žinoma, tačiau Mažeikių miesto ir rajono žmonės neretai pasako: „Nori surasti teisybę, kreipkis į Daivą“.

Kodėl nusprendėte kandidatuoti į Seimo narius?

Rinkėjų valia patekusi į Mažeikių rajono savivaldybės tarybą supratau, kad tik būdama Seime galiu pakeisti esamą situaciją, nes Tarybos sprendimai priimami vadovaujantis Lietuvos Respublikos įstatymais, nutarimais ir kitais teisės aktais.

Kai Lietuvą šitiek metų valdo tik partijų atstovai, šios šalies piliečiams tapo nebeįmanoma išgyventi savoje šalyje – Lietuvoje. Teko rinkti parašus ir 2008-ais metais, ir dabar, tai akivaizdu, kad per tuos ketverius metus dar labiau pablogėjo gyventojų padėtis. Rinkdama mane remiančių rinkėjų parašus nemažai patyriau, kai kuriuos aplankytus žmones ir dabar dar sapnuoju naktimis, nes nuo tokio valstybės valdymo bet kuris, nepriklausantis partijai ar neturintis giminaičių valdžioje, ar nepriklausantis kokiai kitai nusikalstamai grupuotei, gali būti pasmerktas mirčiai iš bado. Gyventojai skundėsi dėl nuolat didėjančių maisto produktų kainų, dėl to, kad nebeišgali susimokėti už šildymą, nusipirkti jiems būtinų vaistų ir kitų dalykų. Valdžią galima pakeisti arba visuotiniu pasipriešinimu, arba rinkimų metu. Kadangi nesu pajėgi pasipriešinti fiziškai, todėl dabartinei Lietuvos politinei – partinei sistemai nusprendžiau priešintis man prieinamais būdais.

Koks būtų pagrindinis ir svarbiausias Jūsų siekis, jeigu būtumėte išrinkta?

Pagrindinis siekis būtų, kad Lietuvos valstybę kurtų Tauta ir valdžios įstaigos tarnautų žmonėms.

Rinkimuose į Mažeikių rajono savivaldybę dalyvavote kaip jokiai partijai ir koalicijai nepriklausanti kandidatė. Tai privalumas ar trūkumas darbuojantis savivaldybės taryboje?

Tarybos posėdžiuose balsuoju pagal savo sąžinę, todėl nėra jokio skirtumo. Į Tarybą atėjau spręsti gyventojams aktualių klausimų ar jiems asmeniškai iškylančių problemų, o ne tarnauti partijų ar kitų asmenų, sėdinčių valdžioje dar nuo sovietmečio laikų, norams.

Jūs Mažeikiuose esate vertinama už savo pilietinį aktyvumą ir principingumą. Ar per tą laiką, kol dirbate taryboje, pavyko išspręsti bent keletą Mažeikių gyventojams aktualių klausimų ar bent pastūmėti į priekį kai kurių problemų sprendimą?

Politinės partijos yra susikūrusios sau palankius Lietuvos Respublikos įstatymus, kaip apsaugoti savo (ne)teisėtus sprendimus ir (ne)leisti išspręsti Mažeikių rajono gyventojams aktualių klausimų. Pavyzdžiui, K. Jagmino pradinės mokyklos mokinių tėveliai buvo surinkę parašus ir kreipėsi į mane, kad prie šios mokyklos, Vilties gatvėje, būtų įrengti šviesoforai. Sudaryta Saugaus eismo komisija pritarė naujam šviesoforo įrengimui prie mokyklos, tam buvo pritarta Ekonomikos, finansų ir vietinio ūkio komitete bei Tarybos posėdyje. Tačiau praėjus mažiau nei mėnesiui, patvirtintas Tarybos sprendimas buvo pakeistas, o lėšos, kurios buvo skirtos šviesoforams įrengti, buvo atiduotos vykdyti kitam projektui – Sodžiaus gatvės sutvarkymui, kadangi šiam projektui pritrūko lėšų. Yra žinoma, jog prie K. Jagmino pradinės mokyklos jau yra įvykę keletas autoįvykių, kurių metu nukentėjo šios mokyklos mokiniai. Tačiau partiniai pasirinko „kelią“ į kažkieno nuosavą kiemą, ne vaikų saugumą.

Per tą laikotarpį, kai dirbu Taryboje, domėjausi Senamiesčio parko projektu bei iš parko teritorijos ,,išimtomis“ žemėmis. Šiais metais Tarybos sprendimu neteisėtai ,,išimtas“ žemės lopinėlis vėl buvo prijungtas prie Senamiesčio parko teritorijos. Tarybos posėdžio metu į mano pateiktą klausimą, kiek visa tai kainuos mokesčių mokėtojams, Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėja D. Štakonaitė atsakė, kad detaliojo plano paruošimas kainuos apie 10 tūkstančių litų. Būtų gerai, kad šias lėšas apmokėtų tas valstybės tarnautojas, dėl kurio kaltės buvo atlikti šie nusikalstami veiksmai.

Taip pat per tą laiką, kol dirbu Taryboje, domiuosi daugiabučių gyvenamųjų namų šilumos punktų modernizavimu. Perkant katilą Mažeikių daugiabučiam gyvenamajam namui, esančiam Naftininkų g. 30, 2007 metais buvo suklastotas Valstybinės energetikos inspekcijos išduotas aktas-pažyma, o 2009 metais – išduotas su techninėmis klaidomis. Pasirodo, kad yra pateikiamos ne tik suklastotos ar su techninėmis klaidomis pažymos, bet daugiabučiuose gyvenamuosiuose namuose įrengiami ne tie šildymo katilai, kurie buvo pirkti pagal dokumentus arba paruoštus techninius projektus.

Į Mažeikių rajono apylinkės prokuratūrą kreipiausi ir dėl kitų savivaldybės kontroliuojamų įmonių, dėl kai kurių politikų ir valstybės tarnautojų galimo piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi.

Aktyviai siekiate išgyvendinti įvairaus pobūdžio protekcionizmą. Ar dar daug jo apraiškų matote ir kuriose srityse?

Manau ir matau, kad ne tik Mažeikių rajono savivaldybėje, bet ir visoje Lietuvoje klesti protekcionizmas. Daugiausiai protekcionizmo apraiškų yra savivaldybės administracijoje, savivaldybės kontroliuojamose įmonėse, biudžetinėse įstaigose, VšĮ. Praeitos kadencijos meras V. Džiugelis pasirūpino, kad savivaldybės kontroliuojamoje įmonėje UAB ,,Mažeikių autobusų parkas“ būtų įsteigtas naujas etatas – kelionių gidas. Aišku, šią darbo vietą užėmė ne kas nors kitas, o mero žmona, besilaukianti kūdikio. Ekonomikos, finansų ir vietinio ūkio komiteto pirmininkas milijonierius G. Šmaižys, gavęs tuometinės tarybos pritarimą, išsinuomojo savivaldybei nuosavybės teise priklausančias patalpas (96,12 kv.m ploto), už kurių nuomą per ketvirtį reikia mokėti tik 10 litų. Mažeikių rajono savivaldybės kontroliuojama įmonė UAB ,,Mažeikių šilumos tinklai“ ruošėsi mažinti darbuotojų skaičių, tačiau Tarybos sekretorės R. Guerrero sutuoktinis ispanas buvo įdarbintas bendrovėje ,,Mažeikių šilumos tinklai“ vairuotoju. Socialdemokratų partijai priklausančio ūkininko milijonieriaus, dabartinio mero A. Tenio žmona dirba savivaldybės biudžetinėje įstaigoje – Auksodės kaimo kultūros namų – valytoja. Manau, kad tikrai gūdžiame Lietuvos kaime yra asmenų, kuriems labiau reikia šito valdiško darbo nei milijonieriaus ūkininko ir mero žmonai.

Aišku, šalį valdantiesiems geriau sunkiai besiverčiančius asmenis (pri)versti dirbti 10 dienų po 4 valandas ir už tai jiems duoti 380 litų, kažkodėl vadinamų pašalpa. Jei tai pašalpa, vadinasi, jiems nieko nėra mokama už tas per mėnesį išdirbtas 40 valandų. Pasirodo, Europos vidury yra valstybė, kurioje yra vergų, nes jie dirbdami negauna jokio atlyginimo, o tik – pašalpą. Nors ko iš valdančiųjų norėti – jie net pensijas pavogė.

Principingų ir siekiančių apginti tiesą žmonių veikloje įprastai bandoma ieškoti juos pačius visuomenės akyse galinčių sukompromituoti dalykų. Ar teko tai patirti?

Taip, teko patirti. 2011 m. rugsėjo 29-ąją Mažeikių rajono savivaldybės tarybos etikos komisija atliko Mažeikių rajono savivaldybės tarybos narės Daivos Šideikienės elgesio tyrimą dėl Mažeikių miesto herbo naudojimo Tarybos narės raštuose atvejų. Buvo nustatyta, jog buvo pažeista „Mažeikių rajono savivaldybės ir Mažeikių rajono savivaldybės gyvenamųjų vietovių herbų ir vėliavų naudojimo tvarka“ bei atitinkamas įstatymas. Nors Mažeikių rajono savivaldybės herbą naudojo visi Tarybos nariai, tačiau Tarybos sekretorė į Mažeikių rajono savivaldybės tarybos etikos komisiją kreipėsi tik dėl mano – D. Šideikienės – asmens, nes, pasak Tarybos sekretorės ir mero A. Tenio, tik Tarybos narė D. Šideikienė neteisėtai naudojo Mažeikių rajono savivaldybės herbą. Dvigubi standartai veikia ne tik Mažeikių rajono savivaldybėje, bet ir visoje Lietuvoje.

Ar dėl to, kad Mažeikiuose jus pastebi kaip aktyvią ir visuomenišką moterį, esate kaip nors nukentėjusi?

Ne, nesu nukentėjusi. Už Tarybos narės veiklą fizinio smurto dar neteko patirti, nebuvo sunaikintas ar sugadintas joks man ar mano šeimai priklausantis turtas. Tačiau palyginusi, kaip elgiamasi su manimi ir kitais Tarybos nariais, jaučiu diskriminaciją bei mano asmens ignoravimą.

Kas padeda Jums išlikti principingai ir pelnyti žmonių pasitikėjimą?

Išlikti principingai ir pelnyti žmonių pasitikėjimą padeda nesavanaudiškumas.

Kalbėjosi Palmira Kvietkauskienė

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top