Dalia Grybauskaitė DELFI portalui: „Jūsų misija – nepasiduoti priešiškai propagandai“

Be komentarų.

* * *

DELFI šėlo gimtadienio šventėje: apdovanoti geriausi autoriai, V. Landsbergis uždainavo

Rūta Pukenė | DELFI.lt

Ketvirtadienio vakarą į Valdovų rūmus susirinko daugiau nei 400 kviestinių svečių – čia buvo paminėtas penkioliktasis DELFI gimtadienis.

Iškilmingos ceremonijos metu buvo prisiminta jau 15 metų siekianti DELFI istorija, įteikti apdovanojimai labiausiai nusipelniusiems praėjusių metų DELFI autoriams.

Savo sveikinimus pagrindiniam naujienų portalui siuntė prezidentė Dalia Grybauskaitė, sveikinimo žodį tarė ir premjeras Algirdas Butkevičius.

„Startavote kaip pirmasis naujienų portalas su galimybe komentuoti po straipsniais. Tai buvo neįkainojamas indėlis pilietiškos visuomenės kūrimo link. Dabar Jums tenka nauja misija – padėti žmonėms atskirti tiesą nuo melo, nepasiduoti priešiškai propagandai. Būkite atkaklūs ir smalsūs, kūrybingi ir ambicingi. Tegul skaitytojai DELFI vertins už patikimą informaciją, garbingus principus, drąsų ir laisvą žodį“, – sakė D. Grybauskaitė.

Pritardamas jai premjeras A. Butkevičius patikino besidžiaugiantis, kad visa DELFI esanti informacija yra sukurta jaunų, protingų ir talentingų žmonių.

„Tarp politikų yra pasklidęs juokas, kad netikėtai įėjęs į valdininko kabinetą jo kompiuterio ekrane pamatysi atidarytą DELFI arba „Facebook“ tinklalapį. Aš ir pats savo dienos neįsivaizduoju be naujienų peržiūros“, – pripažino jis.

Džiaugiasi pasiektais tikslais


Gunnaras Kobinas. © DELFI (Š.Mažeikos nuotr.)

„Prieš 15 metų, kai buvo įkurtas DELFI, niekas nė nesvajojo, kad vieną dieną šis naujienų portalas taps žodžio laisvės institucija, ginančia demokratines vertybes Lietuvoje, tačiau būtent šių tikslų mums pavyko pasiekti, daug ir įtemptai dirbančios administracijos ir redakcijos dėka.

Kai „Ekspress Grupp“ įsigijo DELFI, teturėjome tik vieną portalą. Dabar mums priklauso daugiau nei 20 prekės ženklų, pas mus dirba daugiau nei 160 žmonių.

DELFI yra didžiausias mūsų turtas, mes ir toliau ketiname investuoti į kokybišką žurnalistiką, kaip tai darėme pastaruosius 15 metų. Tikiuosi jus visus čia pamatyti ir po 5-erių, 10-ies, 15-os metų, ir atšvęsti dar ne vieną DELFI jubiliejų Lietuvoje“, – susirinkusiuosius sveikino DELFI valdančios bendrovės „Ekspress Group“ generalinis direktorius Gunnaras Kobinas.

Visus metus – tie patys principai

DELFI direktorius Vytautas Benokraitis tikino besididžiuojantis, kad iš eksperimentinio portalo DELFI išaugo į tvirtą rinkos lyderį. Anot jo, svarbiausia tai, kad DELFI niekuomet nenusižengė savo veiklos principams.


Vytautas Benokraitis. © DELFI (Š.Mažeikos nuotr.)

„Visuomet orientavomės į augantį interneto skaitytoją – aktyvų, pilietišką, žingeidų ir labai reiklų. Tai padėjo užaugti ne tik mūsų skaitytojams, bet ir mums patiems. Taip pat visuomet reiškėme pagarbą žodžio laisvei, verslo bei kitiems partneriams, tačiau niekada nepainiojome šių interesų tarpusavyje. Toks vertybiškumas nebūtų buvęs įmanomas be principingos ir veržlios komandos. Kolegos, jūs esate geriausia komanda, kuriais tikiu ir pasitikiu“, – sakė jis.

Apdovanoti geriausi autoriai

Pirmąjį apdovanojimą, kaip vienas iš geriausių DELFI autorių, už gilų požiūrį ir skvarbią akį gavo DELFI apžvalgininkas Ramūnas Bogdanas. Statulėlę jam įteikė politikos aktualijų reporterė Eglė Samoškaitė.

Jo tekstai – ne vienadienės plaštakės, prie jų visada verta sugrįžti vėl ir vėl. Apdovanojimas R. Bagdonui buvo skirtas už vertybių gynimą be kompromisų ir už tai, kad jis randa ir pastebi tai, ko nepamatė kiti.


Vytautas Rumšas, Eglė Samoškaitė, Ramūnas Bogdanas. © DELFI (Š.Mažeikos nuotr.)

Už patraukliai ir išradingai pristatomas sunkias ekonomikos temas DELFI verslo aktualijų reporterė Rasa Lukaitytė-Vnarauskienė apdovanojimą įteikė „Swedbank“ vyr. ekonomistui Nerijui Mačiuliui.

N. Mačiulis įrodė, kad ekonomika gali būti ne nuobodi, bet juokinga, o svarbius dalykus galima pristatyti paprastai.


Vytautas Rumšas, Rasa Lukaitytė-Vnarauskienė, Nerijus Mačiulis. © DELFI (Š.Mažeikos nuotr.)

Už tiriamąjį projektą „Putino Rusija“ apdovanotas Rytų Europos studijų centro analitikas Marius Laurinavičius. Jam apdovanojimą įteikė DELFI vyr. redaktorės pavaduotoja politikai Loreta Laučiuvienė.

M. Laurinavičius pagerbtas už tai, kad nepabijo įlįsti į KGB-istines Putino Rusijos džiungles. Jo tekstai plačiai pasklido ir tarptautinėje erdvėje.


Vytautas Rumšas, Loreta Laučiuvienė, Marius Laurinavičius. © DELFI (Š.Mažeikos nuotr.)

Už nuoseklų požiūrį į Rusiją buvo apdovanotas Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų garbės pirmininkas profesorius Vytautas Landsbergis. Jam apdovanojimą įteikė DELFI politikos aktualijų reporteris Šarūnas Černiauskas.

„Už nuoseklų požiūrį į Rusiją: praėjusiais metais galutinai įsitikinome, kad jis buvo teisingas. Telieka įtikinti Europą. Už tai, kad profesorius V. Landsbergis visada ištikimas sau ir įdomus skaitytojams“, – sveikintas jis.

„Už nuoseklų požiūrį į Rusiją: praėjusiais metais galutinai įsitikinome, kad jis buvo teisingas. Telieka įtikinti Europą. Už tai, kad profesorius V. Landsbergis visada ištikimas sau ir įdomus skaitytojams“, – sveikintas jis.


Šarūnas Černiauskas, Vytautas Landsbergis. © DELFI (Š.Mažeikos nuotr.)

Už tikrą karo žurnalistiką, dėl kurios rizikavo gyvybe, DELFI vyr. redaktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė apdovanojo žurnalistą ir fotografą Artūrą Morozovą.

„Tai nesumeluota karo žurnalistika. A. Morozovas iš tikrųjų rizikavo gyvybe dėl nuotraukų ir neįtikėtinų istorijų iš Ukrainos. Jo darbai – tai ir rizika, ir gebėjimas greitai susiorientuoti, ir kasdienis sunkus pasirinkimas tarp to, kas tiesa, o kas tik tuo atrodo“, – pabrėžė M. Garbačiauskaitė-Budrienė.


Monika Garbačiauskaitė-Budrienė, Artūras Morozovas. © DELFI (Š.Mažeikos nuotr.)

Šventę vedė Jurgita Jurkutė ir Vytautas Rumšas jaunesnysis. Muzikines staigmenas gimtadienio svečiams parengė Jurga Šeduikytė, „Auksinio balso“ nugalėtoja Aistė Lasytė, Jeronimas Milius ir „Vilnius City Operos“ solistai.

Daugiau iškalbingų DELFI.lt fotožurnalistų nuotraukų iš renginio žiūrėti ČIA

delfi.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
20 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
jo jo...

geltonoji spauda tas delfis:
– seksas, kriminalai, alkoholis liejasi laisvai.
dar pletkai, „aukštuomenės” kronika.
purvina visą Lietuvą tas delfis.

Canada

Pasakysiu negrazhiai, ale tiesa: visa tai viesha masturbacija. Saves maloninimas scenoje su balinem sukniom ir prozhektoriais palieka bjauru ispudi.

Hmm

Šitas „elito” spektaklis vyko Valdovų rūmuose? Dugnas.

delfis neturi jokio

lygio – neretai jis tera tik tabloidas.

ruta

Matesi , kad atvyko hienu seimininkas , nes nebuvo blokuojami komentarai , kurie neatitinka ‘partijos kurso’ .99 procentai komentatoriu sutiko , kad delfi , tai pats amoraliausias , melagingiausias , pilnas dezinformacijos ir /atleiskite/ smirdancio meslo , portalas , su kuo ir sveikinu juos .

Tai

DELFIstai susirinko paklausyti Lansbergo dainavimo. YHa ha. Šį padugnių portalą seniai reikėjo panaikinti, kaip neturintį pasitikėjimo jų melui, dezinformacijai.

manyciau

portalo tikslas-skleisti informacija. O jai tiesa nuo melo atsirinksiu pats. Be polikarpovnos pagalbos ir pamokymu.

ainis

peržiūrėjau foto pasistengsiu atsiminti valdžiukės propagandistus,plaunančius mums smegenis

Antanas

Nuoseklus tęstinumo požiūris į Rusiją manau ir aš kad dar nepasibaigęs profesoriui. Čia aš Delfio šventėje tiesą suradau.

Delfis

vykdo pačia priešiškiausią propaganda Lietuvai tik pasižiūrėjus kas ir kokie autoriai rašo savo paskvilius.

eglė

gražiai atrodo Garbačiauskaitė. Aplamai visos moterys gražios.

sveikinam

Delfį sulaukus paauglystės amžiaus.
Nors aš ilgiuosi to paprasto pirmojo varianto. Dabartinis tiek išsipūtė, kad užknisa su ta daugybe paveikslėlių tarsi kokiam bulvare ir noru aprėpt visas sritis, pritraukt visokio plauko skaitytojus.

internauts

reporterį Šarūną Černiauską vertinu kaip vieną geriausių tiriamosios žurnalistikos atstovų. Jo straipsniai išties turi išliekamąją vertę. 1 O pats delfis geras tuo, kad naudojasi ne vien tik ekssovietinėm žinių agentūrom, tokiom kaip A.Račo ilgai valdytas BNS ir prorusiško Vito Tomkaus prichvatizuota kartu su sąjūdžio „respublika” ELTA agentūra. Delfis gauna žinių ir iš pasaulinio lygio agentūrų, tokių kaip ROITERS. O tai yra gerai, nes iki šis suomis ar tai estas nenusipirko Delfio, gaudavom vien prorusiškų agentūrų „apvirškintas” žinias. Gerai pamenu kai Račas turėjo interviu su E.Lukasu ir tą interviu patalpino tik anglų kalba savo agentūros puslapyje, bet nei vienas laikraštis jo lietuvių kalba neatspausdino. Lukasas ten paminėjo, kad Uspaskich yra susijęs su ORGANIZUOTU NUSIKALSTAMUMU ir rėmėsi Europolo duomenimis. Matyt to meto… Skaityti daugiau »

matomai

Landzbergį galima laikyt kone pranašu. Jis nepatikėjo Kremliaus gerom intencijom kol Rusija visam pasauliui atrodė kaip labai teigiama šalis, o JAV, dėl karo Irake buvo visaip demonizuojama. Dabar paaiškėjo, kad jis buvo visiškai teisus, kuomet su Havelu ir kitais pasaulio šviesuoliais pasirašė Prahos deklaraciją, sugriovusią Kremliaus užmačias Europoje.

ne apie delfius

Šiandien buvo įsilaužta į http://www.ekspertai.eu ir pašalinti kai kurie failai.

To matomai        2015-02-7 12:37

Juokingas tu žmogus, kuriam V.L. autoritetas, na, ką gi, kiekvienas galim turėti savo nuomonę…bet Prahos deklaracija nieko negriovė ir nesugriovė jokių Kremliaus užmačių mielas tautieti. Pasiskaityk apie ką skelbia ši deklaracija 🙂 ir nekabink makaronų-jie nesilaiko ant ausų …

pareiga

kiekvieno doro piliečio misija-nepasiduoti priešiškai defystų propogandai

Daug kalbantys apie Rusų puolimą, pamiršta muzikos

Kodėl žydas negali uždainuoti DELF. I/O šventės metu?
O jeigu žmogui linksma, tai uždainuoti negalima ar ne?

Raigerdas >"manyčiau"

Komentataorius „manyčiau” rašo:”portalo tikslas-skleisti informacija. O jai tiesa nuo melo atsirinksiu pats. Be polikarpovnos pagalbos ir pamokymu”.
Tarkime, kad komentatorius „manyčiau” nėra nei girtas, nei apsvaigęs nuo narkotikų ar paveiktas antipresantų. Ir jis čia dedasi, kad yra labai protingas ir niekas jo negali mokyti. Tegul bus taip. Tada, gal komentatorius „manyčiau” galėtų taip paprastai paaiškinti, kadangi pats yra labai mokytas, kuo melas skiriasi nuo tiesos. Daugybė komentatorių šitų dalykų neskiria, gal net apie 90%. Tai būk toks malonus ir paaiškink, kaip pats tą tiesą atskiri nuo melo? Pagal kokius kriterijus? Pats dediesi labai mokytu, tai belieka šitą dalyką patvirtinti atsakymu: kuo tiesa skiriasi nuo melo?

879

Susidaro įspūdis, kad Delfyje dirba ne profesionalūs žurnalistai, o atrinkti moksleiviai vidutiniškai rašantys rašinius. Apie gramatikos klaidas net kalbėti nesinori, nes tai tapo Delfio vizitine kortele.
Ir apskritai – Lietuvoje laisvos spaudos nėra, o tik kryptinga ir sisteminga valstybinius interesus ginanti žiniasklaida.

20
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top