Dalia Grybauskaitė ir Seimas „stiprina kovą su dezinformacija“

Penktadienis, gegužės 29 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė Seimo priimtą Visuomenės informavimo įstatymo pakeitimo įstatymą. Prezidentės iniciatyva parengtos pataisos leis imtis efektyvių priemonių informaciniame kare užtikrinant šalies nacionalinį saugumą ir įtvirtins didesnę Lietuvos radijo ir televizijos komisijos (LRTK) atsakomybę kovojant su draudžiamos informacijos skleidėjais.

Šalies vadovės pateiktomis ir Seimo priimtomis pataisomis numatomos ES teisę atitinkančios baudos iki 3 proc. metinių pajamų transliuotojams už Lietuvą menkinančios dezinformacijos skleidimą. Baudos gali būti skiriamos už karo propagandą, raginimus keisti konstitucinę santvarką ar kėsinimąsi į šalies suverenitetą. Tokio pat dydžio baudos gali būti skiriamos ir retransliuotojams, nevykdantiems LRTK sprendimų dėl draudžiamą informaciją paskelbusių televizijos programų ribojimo.

Pataisomis taip pat numatoma, kad nuo šiol LRTK privalės ne tik reaguoti į propagandos skleidimą, bet ir užkirsti tam kelią. Gavusi informaciją, kad transliuotojo ar retransliuotojo akcininkas buvo teistas už nusikaltimą Lietuvos valstybingumui arba palaiko ryšius su užsienio valstybių specialiosiomis tarnybomis, nusikalstamomis ar teroristinėmis organizacijomis, LRTK privalės kreiptis į teismą, kad būtų nutraukta tokio subjekto veikla mūsų šalyje.

Įstatymo pataisos taip pat leidžia kiekvienam Lietuvos gyventojui, pastebėjusiam draudžiamos informacijos skleidimą žiniasklaidos kanalais, kreiptis į atitinkamas institucijas, kad šios tinkamai įgyvendintų joms įstatymų nustatytas draudžiamos informacijos kontrolės funkcijas.

Kovoje su propaganda griežtų priemonių imasi vis daugiau valstybių. Tarp jų – Didžioji Britanija, Latvija, Prancūzija, Vokietija, Danija, kitos šalys.

Prezidentės spaudos tarnyba

* * *

Kaip už šio įstatymo pataisas balsavo Seimo nariai, žiūrėkite ČIA.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
32 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
bi bi

kur balsavo „prieš”, tai drąsūs priešai, o kur susilaikė –nedrąsūs.

Va kaip

„Už raginimus keisti konstitucinę santvarką”. Tai kaip čia gaunasi, Grybauskaitei, seimui ir konstituciniam teismui galima keisti konstitucinę santvarką, o kitiems jau negalima? Jeigu Grybauskaitei ar seimui kas nors nepatinka tuoj pat kreipiasi į konstitucinį teismą ir konstitucinis teismas taip išaiškina konstitucinį straipsnį taip, kaip reikia Grybauskaitei, seimui ar net iš VRK zeniukui. Jiems galioja dvigubi standartai, o jau kitiems ne.

Grybauskaitės ir seimo

išrastas naujas kamasutros dėsnis kovai su dezinformacija.

Beta

„Kovoje su propaganda griežtų priemonių imasi vis daugiau valstybių. Tarp jų – Didžioji Britanija, Latvija, Prancūzija, Vokietija, Danija, kitos šalys. Prezidentės spaudos tarnyba”
Tai gal ne tokiomis priemonėmis? Kuri iš jų yra priėmusi panašų įstatymą?
Blogai kai savo asmens problemas Grybauskaitė primeta visai valstybei. Kovojo su oligarchais, su korupcija, su Gailiumi, su Valatka… kur rezultatai? Dabar persėdo ant naujo karo arkliuko, nes kurti tai nieko nepajėgi.
Blogai kai turime tokį Seimą neatliekantį savo pagrindinės konstitucinės funkcijos- išlaikyti valdžių pusiausvyrą. Tai ir siautėja moterėlė, griauna ko nepastačiusi.

komunistų monopolija

tik komunistai gali VSIO ZAKONNO:
– imti kyšius (pvz.Leo)
– vogti biudžeto lėšas (pvz olekas)
– prievartauti vaikus (Garliava)
– atiduoti resursus rusams (dujos)
ir t.t.
Nuo šio, tik komunistams bus leidžiama demagogija, apgaulė ir melas – kitus baus.

Beta to komunistų monopolija

Nėra jokios monopolijos. Yra Šeimų tarpusavio konkurencija: „susitinka kur nors kinų kavinėje keli politikai ir sako koks nors Azma kokiam nors Omskiui: „Žinai, – sako Azma, – čia toks reikalas yra, tai jis lyg ir mums priklausytų. – Jo, – sako Omskis. – Bet mes irgi čia norim to reikalo. – Nu, – sako Azma. – Nu, tai turite gi kitą reikalą. Tai davaj, – sako Azma, – imkit tą kitą reikalą, o mum palikit šitą, nes jau seniai mes neturėjom normalaus reikalo – tai Asiulis, tai Utkevičius reikalus pasiima – nu, tai dabar gal mūsų eilė? – Nu gerai, – sako tada Omskis, – bet dešimtadalis šito reikalo, vis tiek gal mum priklauso, nu, žmoniškai gi – dešimt procentų,… Skaityti daugiau »

deja, viską otkatais nukomunizdino

iš wiliamso konservai negavo otkatų.
o visas kitas sąrašas: komunistų nukomunizdintas.
nereikia čia lia lia Beta – konservai tik komunistų šuniukai – net neviaukseli, kai šeimininkai komunizdina

Seimas ksip visada prades kovoti

Pries paprastus zmones,nes dezinformacija manau pats seimas ir skleidzia.Ir vel bus viskas atvirksciai!!!

komunistu ir KGB dezinformacija

Bet jie valdzioje ir Paulausko sukurta teisesauga dirba JIEMS!

Hmm

Šitas prezidentūros pranešimas apie kovą su dezinformacija pats yra dezinformacija, nes jokioje Prancūzijoje, Britanijoje, Vokietijoje, Danijoje Grybauskaitės įstatymas būtų neįsivaizduojamas.

ruta

Susidaro ispudis , kad Gtybauskite konsultuojasi su Putkinu ir abu lenktyniuja ,kas daugiau pazeis demokratiniu teisiu .

Ebola

Baudos gali būti skiriamos už karo propagandą, kurią daugiausia propaguoja konservai „Rusai puola” ir prezidentūra su slaptomis pažymomis, o kai reikia sėsti už grotų , atsiranda šiurkšt0s pakeitimai ir padarymai, kad Pažyma pavirsta NEBESLAPTA. Čiūdai toje Lietuvėlėje, kurią valdo neišprusę ir berazumiai, turtais apsiriję valdžiažmogiai.

Kur propaganda bebūtų,-

Rusijoj ar Lietuvoj,-kokia ji bebūtų ,nuo jos atbunki ir iš jos norisi šaipytis.Rusai irgi atbuks,kaip ir mes nuo savos.

Letas Palmaitis rutai

Demokratinės teisės yra tai, kas nustatyta ir įgyvendinta demokratine tvarka. Jokių kitų „demokratinių teisių” vištagalviams nenumatyta. Seimas išrinktas demokratiškai, Polikarpovna irgi. Demokratinės tvarkos rėmuose pasiūlytas ir patvirtintas premjeras, o jis pagal tą pačią tvarką paskyrė ministrus. Kas vištagalviams čia nedemokratiška? Kad VSD ir prokuratūra savivaliauja ir šokdina kišeninius teismus? Tai kas juos tvirtina, ar ne tie, kurie demokratiškai išrinkti? Kodėl seimūnams nepadidinti sau ar teisėjams atlyginimų? Gal „ne tuos išrinko”? Kuriuos? Iš mėnulio? Gal rutos darys kitaip? Gal žmonės ne tie patys? Kas čia vištgalviams nedemokratiška? Kai nuo LRTK pagal tos pačios tvarkos kompetencijas bus pagaliau pereita ir prie publikacijų internete bei komentarų, kodėl vištagalvių nuomone tai bus nedemokratiška? Robespjeras demokratiškai siūlė konventui kapoti galvas. Konventas demokratiškai balsavo ir balsų… Skaityti daugiau »

Letas Palmaitis Hmmmui

Esi, deja, tik hmmmas ir daugiau nieko. Jei Pačiam kažkas neįsivaizduojama Prancūzijoje, Britanijoje, Vokietijoje, Danijoje, tai pasigrožėk, Gerbiamasis, „demokratijos tvirtove” JAV:
kavkazcenter.com/russ/content/2015/01/10/107635.shtml

lietuviai

Kurie ilgai gyveno sovietu sajungoje nieko netikejo,ka sako televizija ir laikrasciai,net klause tyliai amerikos balsas,o dabar tipo tapo zombiais,o gal valdzia turi ka nuo tautos slepti???? mano nuomone

Jota Dievo  išrinktajam L. Palmaičiui

Sunku pervertinti žydų indėlį į tai, kad Rusiją paniekinamai būtų galima vadinti „ruskija”. Leninas, Trockis, Kamenevas, Sverdlovas… Raudonojo teroro metais būtent žydai uoliausiai tarnavo bolševikų baudžiamųjų organų centriniuose aparatuose, dirbo komisarais ir tardytojais. Kovos su kontrrevoliucija skyriuje apie pusę tardytojų sudarė žydai. V. Leninui pritariant buvo sukurtas Žydų komisariatas ir vad. Evsekcija. Ir t.t., ir t.t. Toliau, gerbiamasis, išrinktasis ir palaimintasis Letai Palmaiti, prisiminkite GULAGĄ – kone visa vad. Lagerių valdyba buvo sudaryta iš žydų! Iš 30 aukštų NKVD pareigūnų žydų, 18 buvo paskirti vadovauti lageriams! Prisiminkite Jagodos indėlį į Gulago istoriją, Kaganovičiaus – į Ukrainos holodomorą! Solženicyną juk skaitėte. Taigi maža pasakyti, kad žydai uoliai prisidėjo prie komunizmo statybos. 1917 – 1989 m. komunistai visame pasaulyje išžudė per 100… Skaityti daugiau »

L. Palmaitis dėl žydų

Tikrai XX amžiuje žydų aktyvumas nepaprastas. Jis pasireiškė ne vien komunizme, bet nuo komunizmo (prie kurio daug jaunuomenės tikrai prisidėjo) daug ir nukentėjo. Pagaliau būtent sovietiniai žydai aktyviai griovė ir sovietinę santvarką. Tai gyva tauta, ne numirėliai. Ateis laikas, kada žydai vėl mokys gojus krikščionybės. O dėl Maskolijos, kuri yra pavogusi Rusijos vardą, reikia tik pažvelgti į praeitį nuo pat opričinos: visada tas pats. Vėl patariu: http://royallib.com/book/belinskiy_vladimir/strana_moksel_ili_otkritie_velikorossii.html http://ukrlife.org/main/evshan/moxel.htm Žydai ten buvo draudžiami net tada, kada jų ten dar nebuvo. Už savo antisemitizmą šis konglomeratas pasmerktas gėdingai pražūčiai pagal Pr 12, 3. Nejaučiu jokios simpatijos nei bolševikams, nei kerštui, tačiau suprantu tuos žydus, kurie keršijo ruskiams už pažeminimus, pogromus ir sėslumo zoną. Fiziškai žydai yra JHS tauta, būkite atsargūs. Corpus Christi… Skaityti daugiau »

L. Palmaitis; PS

Pamiršau:
o KAS galėjo vadovauti ruskijai po 1917 m., kai valdžiusi vakarietiška Sankpterburgo metropolija buvo sunaikinta? Iš esmės tikri intelektualai liko tik tarp žydų. Jei ne žydai, nebūtų buvę net ir tos SSSR literatūros (Pasternakas, Mandelštamas) ir meno (Oistrachai, Dunajevskis), kurie šiek tiek pagražinio chamišką konglomerato „veidą”.

Jota "išrinktajam"  Letui Palmaičiui

„Fiziškai žydai yra JHS tauta, būkite atsargūs.” Tai bent, nejaugi?! Tokio pasipūtimo ir arogancijos dar neteko matyti. Įdomu, ką pasakytų Jėzus, susidūręs su tokiu išdidumu ir panieka? Tiesa, Jis jau pasakė: „Dievo karalystė bus iš jūsų atimta ir atiduota tautai, kuri duos vaisių” (Mt 21,43). Nes jūs savo išrinktumą praradote jau daugiau kaip prieš du tūkstančius metų. Ir kad daugiau tuščiai neklaidintumėte kitų savo „išrinktumu”, užsirašykite didelėmis raidėmis ant sienos ir kaskart melsdamasis skaitykite: „Tai reiškia, ne kūno vaikai yra Dievo vaikai, bet tiktai p a ž a d o vaikai laikomi palikuonimis” (Rom 9,8).

Įsidėmėkit: žmones jūs galit apgauti, bet Dievo neapgausite.

L. Palmaitis: PIRMA ŽYDUI, PASKUI graikui

– Rom 2, 10. Ponia DTP nemoka skaityti iki galo. Ten toliau, Mt 21, 45, neparašyta, neva išgirdę palyginimus, vyresnieji kunigai ir fariziejai suprato, jog kalbama apie žydų tautą. Ten truputį kitaip yra: „Išgirdę palyginimus, vyresnieji kunigai ir fariziejai suprato, kad J-zus kalba APIE JUOS” – yra skirtumas? Jei apie tautą, kam tada J-zaus pasakymai: „Išganymas ateina iš žydų” (Jn 4, 22) ir „Aš esu siųstas tik pas pražuvusius Izraelio namų avis” (Mt 15, 24)? Plg. dar Mt 10, 5-6: „Nenuklyskite pas pagonis ir neužsukite į samariečių miestus [beje, o kuo samariečiai blogi? „tik” atnašavo tas pačias aukas ne ten, kur liepta, Jerūšalaime, bet pasistatę atskirą šventyklą Garizim kalne!]. Verčiau lankykite pražuvusias Izraelio namų avis” – mat tos pražuvusios kažkodėl… Skaityti daugiau »

L. Palmaitis: atitaisymas ir Ps

Paulius. PS „Žydų tema” – nuostabus lakmuso popieriukas norint suvokti „graikų” meilės gelmes Kristui, žydams ir apskritai meilės, kuri „nesidžiaugia neteisybe, … visa pakelia, visa tiki ir visa ištveria”. Džiaugiuosi, kad paskelbus atsakymą į sunkią artileriją, kol kas pasirodė tik vienas minusiukas (ir tas turbūt tik pačios DTP). Apgailestauju, kad žydų pasmerkimas tebėra vos ne pamatinis „krikščioniškame” tikėjime, kada jo nebuvimas baisesnis už eretines klaidas, net prilyginamas norui „apgauti D-vą”! Su tokiomis nuostatomis reikia bijoti ne tai kad įžeisti JHS tautą, bet apsunkinti savo tautos likimą. Kaip keista, tokio svarbaus pasmerkimo kažkodėl dar nėra tarp tikėjimo išpažinimo tiesų! Dėkoju D-vui, kad kol „graikų” „krikščioniškumas” dar nebuvo atsiskleidęs visu „grožiu” milijonais paliekant Bažnyčią ir bent abejingai stebint žydų genocidą irgi milijonais,… Skaityti daugiau »

L. Palmaitis: Pakeitimo teorija gojams

Jei anot anoniminės D-vo Tautos Pirmininkės, išrinktumas „atimtas” iš D-vo išrinktos tautos už tai, kad atstūmė Mesiją JHS, o Jį priėmusiems „graikams”, pradėjusiems šventvagiškai griozdinti ant D-vo Jo „sudėties” dogmatus, už priėmimą perduotas, tai kieno didesnė kaltė: nepriėmusių ir atstūmusių, ar tų, kurie priėmė ir dabar masisškiausiai atstūmė? Juk ir tarp žydų būta, kurie priėmė, bet tokios masinės išdavystės po priėmimo negalime atsekti. Būtent įdogminti „graikai” pagamino pasauliui ateizmą, kurio nepažįsta nei žydai, nei musulmonai! Jei iš išrinktosios žydų tautos neva atimtas išrinktumas už tai, kad nepriėmė, tai ką pasakytume apie išdavikus, kurie buvo priėmę, bet išsižadėjo? Ogi štai ką: „Kurie kartą jau buvo apšviesti, paragavo dangaus dovanos, tapo Šventosios Dvasios dalininkais, patyrė gerąjį D-vo žodį bei būsimojo amžiaus galybę… Skaityti daugiau »

Jota "išrinktajam"

Gėda, gėda, gėda. Laižko žydams 6,4-8 reikia suprasti kaip atvejį, kada pats žmogus sau užkerta kelią į išganymą neigdamas pažintą tiesą. O jūs čia ir parodėt savo tikruosius norus, apie kuriuos kalbėjo dar jūsų lyderis Džošua Jehuda: Kristaus Bažnyčia bus galutinai nuteista, ir tada pasaulyje karaliaus Izraelis. Manot, niekas nežino jūsų kėslų ir jūsų darbų per II Vatikano susirinkimą? Pijus XII dar atsilaikė, bet šit Jonas XXIII atvėrė duris „velnio dūmams”, kaip pasakė pats Paulius VI. Prisiekiu, kol nebuvau skaičiusi jūsų komentarų, n i e k a d a nieko blogo nesu parašiusi apie žydus. Bet šit jūs savo apgailėtina puikybe ir panieka man atvėrėt akis, – nežinau, gal reikėtų padėkoti jums už tai? Ir kuo toliau domiuosi žydų klausimu,… Skaityti daugiau »

Jota

Oi, „laižko” išėjo su hebrajišku akcentu. Pataisau: laiŠko.

L Palmaitis:  Seelisbergo atrajojimai

Didžiai Gerbiamajai D-vo tautos Pirmininkei su tikra krikščioniška meile paminėjus Seeslisbergo dokumento atrajojimus, laikau savo pareiga supažindinti smalsuolius su tuo 1947 m. dokumentu (en.wikipedia.org/wiki/Seelisberg_Conference): 1) Atmink, kad Vienas D-vas kalba mums per Senąjį ir Naująjį Testamentus (žr. divine simplicity ir monotheism) 2) Atmink, kad J-zus gimė iš motinos žydės, Davido (Dovydo) ir Jisraelio tautos palikuonės, ir kad Jo amžinoji meilė ir atlaidumas aprėpia Jo Paties žmones ir visą pasaulį (žr. Dual-covenant theology ir Judaism’s view of Jesus) 3) Atmink, kad pirmieji mokiniai, apaštalai ir pirmieji kankiniai buvo žydai (žr. Apostle (Christian)) 4) Atmink, kad pamatinis krikščionybės įsakymas, mylėti D-vą ir savo artimą, paskelbtas Senajame Testamente ir J-zaus patvirtintas, saisto tiek žydus, tiek krikščionis visuose žmonių santykiuose be išimties (žr. Ethic… Skaityti daugiau »

L Palmaitis Jotai

Tamstos žodžiai priminė man senų laikų kelionę sovietiniu autobusu Trakai-Vilnius, kurios metu kilo eilinis „dialogas” tarp keleivių ir kudakuojančios vyresniosios sesers. Mėgdamas aštrias situacijas, ir aš nesusilaikiau nuo banalios formulės: „Jei nepatinka, nešdinkis į savo Rusiją!” Atsakymas: „A-a, Rasejušku vspomnil! Ty ješčo v Rasejušku na kaleniach papalzioš!” Iki šiol neturiu jokio noro šliaužti į rasėjušką. Kas kita – Bažnyčia, nuo kurios Ponia manęs dar neatskyrusi: kas sekmadienį dalyvauju Mišiose, priimu Sakramentus. Įdomu, ko man dabar į ją šliaužti? Ponia turbūt mano, kad „mąstyti” galima tik KBK paragrafais?
Aš truputį kitaip suprantu:
privačiai atsiliepti į visuotinę apostaziją išreiškiant abejone net ir tam tikrais dogminiais ir net ir Vakarų bei Rytų Bažnyčios vienodai priimtais pirmųjų Visuotinių Susirinkimų postulatais, NĖRA JOKIA NUODĖMĖ.

Jota

Gerai, jūs sakot, kad ne žydų tauta kalta dėl Jėzaus mirties. Pažvelkim į mesijines pranašystes. Dan 9,24: „Septyniasdešimt savaičių skirta tavo t a u t a i ir tavo šventajam miestui…” (žr. toliau, iki 27 eil., „klaikioji pabaisa” aikškinama Dan 8,13. Kristus tai susieja su savo pranašyste apie Jeruzalės sunaikinimą Mt 24,15. Iz 53,8: „ir pasmerktas mirti už mano t a u t o s nuodėmę”. Ps 118,22: „Akmuo, kurį statytojai atmetė, tapo kertiniu akmeniu”. Akmuo tiesiogine prasme Izraelis, nuoroda į Kristų, kurį žydai atmetė. Ps 22,13-14: „Mano priešai apstoja mane lyg jaučiai, stiprūs Bašano jaučiai apgula mane, atveria plačiai į mane savo žiotis lyg plėšrūs ir riaumojantys liūtai”. Kodėl aš apie tai neturėčiau kalbėti pagal jūsų Seelisbergo punktus? Kas… Skaityti daugiau »

L. Palmaitis Jotai

Nesakau aš, kad žydų tauta nekalta dėl J-zaus nukankinimo, kalbėjau ne apie kaltumą, bet apie išrinktumą! Išrinktumas nereiškia privilegijų, greičiau naštą. O spręsti, kas kaltas, ne mano reikalas. Tam yra D-vas, išrinkęs būtent tokią tautą, leidęs jai su Savimi kovoti (Jisra’el) ir baudęs ją už nusikaltimus. Nėra nekaltų tautų ir nekaltų (ypač dėl Nukryžiavimo – šitai suprantate?) žmonių. Bet Jisraelio pranašumas yra tas, kad D-vas jį nuolat baudžia už nusikaltimus. O „graikus”, neva pakeitimu gavusius, bet masiškai atmetusius išrinktumą kartu su tikėjimu, baus amžinai visus (pagal Jūsų „kolektyvinę atsakomybę”) ugnies ežere, tinka? Daug įdomiau man, kaip paaiškintumėt, kodėl KATALIKUI YRA NUODĖMĖ PRIVAČIAI SUABEJOTI KURIUO NORS VISUOTINAI PRIIMTU DOGMATU? Ar sunki nuodėmė? Ar tokias abejones reikia išpažinti per išpažintį? AR JAS… Skaityti daugiau »

Jota

„Nesakau aš, kad žydų tauta nekalta dėl J-zaus nukankinimo”. Vadinasi, kalta. O kas kaltas, tas praranda išrinktumą! Visiškai nesvarbu, ar tai būtų tauta, ar atskiras žmogus. Kas padaro mirtiną nuodėmę, praranda Dievo malonę, kuri atveria dangų, kitaip ji vadinama pašvenčiamąja malone, dabar niekur nebeminima, tarsi jos nė būti nebuvę. Kristaus nepriėmę žydai dabar lygiai tokie pat nusidėjėliai kaip ir kiti. Išrinktieji yra k r i k š č i o n y s. Ir būtent krikščionys (visiškai nesvarbu, žydai ar graikai) priėmė Kristų ir skelbė jį, o ne judėjai-žydai. O tai, kad „Dievas neatstūmė savo tautos” tereiškia, kad Jis jūsų nepasmerkė amžinai pražūčiai, bet maloningai leis atsiversti (laikų pabaigoje tautai ar kiekvieno pavienio žydo „laiko pabaigoje”). Aš suprantu maždaug taip,… Skaityti daugiau »

L.Palmaitisd Jotai

Kad žydų pranašumas – išrinktumas Mesijui, niekad neginčijau, nors greičiau tai ne pranašumas, bet uždavinys. Turėjau galvoje pranašumą tų, kuriuos baudžia ir veda, prieš tuos, kurių nebaudžia nes neveda (turi Kelią, gali eiti, nes pakviesti, tik visi nuėjo į Deutschland, ar kaip kitaip, über alles, t.y. velniop). Čia galima ginčytis iki begalybės be rezultato. O dabar rimčiausia. Suabejojai Bažnyčios iškelta dogma ir negauni išrišimo? Niekad neabejojau, kad „kur du ar trys Mano vardu…, ten ir Aš tarp jų”, juo labiau – kur šimtai Bažnyčios susirinkime. Rezultatas turi būti Šventosios Dvasios įtakotas. Net jei vyskupai daužė vienas kitam snukius, tarsi parlamente (pvz., šv. Mikalojus Arijui) ar „laimino” savo šalininkus pinigučiais (kaip šv. Kirilas Aleksandrietis), arba kada vieno susirinkimo dalyviai skyrė blogiečiams… Skaityti daugiau »

Jota

Kad žydų tautą Viešpats išsirinko dėl Mesijo, čia joks jų nuopelnas, o baudė juos dėl jų nusižengimų, nukrypimų „į kairę”. Nežinau, išrinktumą aš vartoju kaip šventumo sinonimą arba bent jau kaip nuorodą į šventumą, plg. dogminės k-tucijos Lumen gentium ištrauką (galite permesti akimis tik ŠR nuorodas, esmę suprasit): „Visuotinis pašaukimas šventumui 40. Dieviškasis visokio tobulumo Mokytojas ir pavyzdys, Viešpats Jėzus, pats būdamas gyvenimo šventumo autorius ir ištobulintojas, tą šventumą paskelbė visiems ir kiekvienam savo mokiniui, kad ir kokia būtų jų padėtis: „Būkite tokie tobuli, kaip jūsų dangiškasis Tėvas yra tobulas“ (Mt 5, 48)122. Visiems jis pasiuntė Šventąją Dvasią, kuri juos iš vidaus skatina mylėti Dievą visa širdimi, visa siela, visu protu ir visomis savo jėgomis (plg. Mk 12, 30), o… Skaityti daugiau »

32
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top