Dalia Grybauskaitė: LEO projekte galėję pradingti 3 milijardai – „praėjusi istorija“

Rasa Kalinauskaitė

Taip prezidentė Dalia Grybauskaitė reagavo į Naglio Puteikio pastabą, kad LEO aferos dalyviai ne tik nesėdo į kalėjimą, bet ir gavo 700 milijonų litų kompensaciją.

Ta proga prisiminkime, kad su prezidentės D. Grybauskaitės palaiminimu Andriaus Kubiliaus vyriausybės energetikos ministras Arvydas Sekmokas pasirašė sutartį dėl LEO LT išardymo, kuria vyriausybė įsipareigojo niekada nekelti jokių pretenzijų dėl jokių su šiuo sandoriu susijusių dalykų. Ir taip atsisakė net minties kreiptis į prokuratūrą.

Netrukus po šios sutarties pasirašymo generalinis prokuroras A. Valantinas paaiškino, kad tyrimas dėl LEO LT nepradėtas, nes vyriausybė nepateikė jokių duomenų: „Kadangi mūsų valstybėje šio sandorio šalis buvo Vyriausybė, tai aš neabejoju, kad ten dirba sąžiningi, kompetentingi žmonės ir jeigu įžvelgiama abejonė ar dvejonė, kad kažkas galėjo būti neskaidru, netikra, nusikalstama, tai tuoj pat ta informacija mus pasiektų.“

Taigi, joks ikiteisminis tyrimas dėl LEO nebuvo pradėtas, o vėliau D. Grybauskaitė leido A. Valantinui padaryti teisėjo karjerą ir šiuo metu jis dirba Vilniaus apygardos teismo teisėju.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
6 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
6
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top