Supažindiname su Lietuvos Respublikos prezidentės Dalios Grybauskaitės, šiuo metu dalyvaujančios Europos Sąjungos 60-mečio iškilmėse Romoje, spaudos tarnybos išplatintu pranešimu „Amžinajame mieste – įsipareigojimas ES ateičiai“.
Šeštadienis, kovo 25 d. (Roma). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Romoje dalyvauja Europos Sąjungos 60-mečio iškilmėse. Kapitolijaus rūmuose, kur prieš 6 dešimtmečius buvo įsteigta Europos Bendrija, 27 ES šalių lyderiai pasirašė Romos deklaraciją ir nubrėžė gaires ES ateičiai.
Šalies vadovė pabrėžė, jog Lietuva gerai žino, kokios Europos ji nori. Laisva šalių valia sukurta taikos sąjunga mūsų šaliai ir regionui reiškia saugumą bei gerovę. Žvelgdama į ateitį ES turės keistis, tapti dar modernesne. Todėl šiandien iš Romos siunčiama aiški žinia – 27 ES šalys sutaria dėl savo vertybių, tikslų ir toliau dirba kartu kurdamos šią ateitį.
Iškilmingos ceremonijos metu prisiminta 60 metų Europos Bendrijos istorija – taip pat ir Baltijos kelias, į laisvą Europos tautų šeimą sugrąžinęs Lietuvą bei kitas Baltijos šalis.
ES lyderių pasirašytoje Romos deklaracijoje įtvirtintos 4 pagrindinės bendradarbiavimo kryptys – saugios, klestinčios, socialiai jautrios ir stiprų pasaulinį vaidmenį turinčios Europos link.
Siekdami užtikrinti Europos saugumą, šalių lyderiai įsipareigojo stiprinti ES gynybą, bendradarbiavimą su NATO, gerinti ES išorės sienų apsaugą.
Valstybių vadovai taip pat sutarė dirbti kartu užtikrinant Europos žmonių gerovę. Toliau bendromis 27 šalių pastangomis bus stiprinama bendra ES rinka, skatinama pažanga ir inovacijos, remiamas smulkusis ir vidutinis verslas, kovojama su skurdu ir socialine atskirtimi, užtikrinamas saugus energijos tiekimas.
Visus 6 dešimtmečius buvusi taikos ir demokratijos simboliu pasaulyje, ES ir toliau padės užtikrinti stabilumą Rytų bei Pietų kaimynystėje. Bendrija išlieka atvira visoms Europos valstybėms, kurios gerbia pamatines ES vertybes ir yra pasirengusios jas ginti.
Per 13 metų mūsų šalis tvirtai įsiliejo į Europos šalių šeimą. Narystės ES naudą asmeniškai jaučia net 81 proc. Lietuvos žmonių. Nuo 2004 m. Lietuva gavo 17 mlrd. eurų ES lėšų, o galimybėmis mokytis visoje Europoje pasinaudojo net 40 tūkst. jaunuolių.