Dalia Grybauskaitė: Naglis Puteikis griauna Konstituciją ir valstybę

Spaudos konferencijoje, surengtoje kitą dieną po gegužės 11-ąją vykusių Respublikos prezidento rinkimų pirmojo turo, perrinkimo siekianti Dalia Grybauskaitė, paklausta, kaip ji vertina Naglio Puteikio sėkmę rinkimuose, pareiškė, jog šis Seimo narys ir jo programą parėmę daugiau nei 120 tūkstančių Lietuvos piliečių griauna Konstituciją ir valstybės pamatus.

Siūlome ištrauką iš šio D.Grybauskaitės interviu.

Kaip Jūs vertinate tai, kad, sociologų nuomone, neįprastai daug vadinamų „protesto balsų“ surinko Naglis Puteikis? Na, o tautinės mažumos tikrai daug balsų atidavė Valdemarui Tomaševskiui.

Matome dalies rusų tautinės mažumos palaikymą, o taip yra dėl tos konsolidacijos, kurią vykdo Rusijos ambasada Lietuvoje, kuri jau per perlamento rinkimus apjungė Lenkų rinkimų akciją ir Rusų aljansą. Esant įtampai tarp Ukrainos ir Krymo, poveikis daromas ir mūsų kitataučiams, todėl jie balsuoja ir palaiko dabartinę Putino politiką.

O dėl pono Puteikio ir protesto balsų, tai matėme šias tendencijas, kai „Drąsos kelias“ pateko į mūsų parlamentą, ir ta tendencija išlieka. Tikrai yra daug nusivylusių, galbūt ir nuskriaustų žmonių, ir toks atviras populizmas: pažadų dalinimas, visos sistemos, Konstitucijos ir valstybės pamatų griovimas ir vietoj to nieko nesiūlymas – jiems skamba galbūt karingai, gražiai. Daugelis žmonių galbūt mano, kad įmanoma kažką padaryti, nors iš visų kalbų buvo aišku, kad nei tas žmogus įstatymus žino, nei prezidentas turi galių tokius pažadus įvykdyti. Tai tik signalas, kad vadinamos tradicinės partijos ir prezidentas (aš) turime girdėti protesto balsus, turime galvoti, kaip padėti žmonėms, kurie yra nepatenkinti. Visada buvo ir bus nepatenkintų, bet jų turi būti mažiau. Girdėti jų balsus, o galbūt su jais priiminėti sprendimus, kurie naudingi visai valstybei. Tai yra lyg skambutis tradicinei politikai ir mums visiems, ir man, kad yra daug žmonių, kurie nepasitiki valstybe, net iki griovimo nepasitiki , ir labai negerai, jei šis reiškinys toliau augs. Todėl visų politinių partijų ir Prezidento institucijos pareiga kalbėtis su žmonėmis ir mažinti tokį pasipriešinimą bei negatyvą, einantį iš protesto balsų.

Primename kandidato į prezidentus Naglio Puteikio rinkimų programą „Spręskime patys!“.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
56 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
56
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top