Dalia Grybauskaitė: Stabilumas pasaulyje – bendra visų valstybių pareiga

Penktadienis, rugsėjo 26 d. (Niujorkas). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasakė kalbą 69-uosiuose Jungtinių Tautų (JT) Generalinės Asamblėjos debatuose, kurioje pabrėžė, kad taika pasaulyje nėra savaime suprantamas faktas, o už jos išsaugojimą yra atsakingos visos valstybės. Prezidentės teigimu, tylus pritarimas agresijai nėra tas tarptautinės bendruomenės atsakas, kuris padėtų išsaugoti stabilumą visame pasaulyje.

„Taikos pasaulyje išsaugojimas reikalauja kolektyvinės atsakomybės, pastangų ir ryžto, taip pat ir įsipareigojimų vykdymo. Visų valstybių saugumas yra nedalomas, visi esame atsakingi už taikią ir stabilią ateitį. Turime veikti visi kartu, kad būtų sustabdyti ginkluoti konfliktai, suverenių valstybių sienų perbraižymas ir „įšaldytų“ konfliktų kūrimas. Ir turime tai daryti nedelsdami“, – sakė Lietuvos vadovė.

Pasak šalies vadovės, globalus saugumas pastaraisiais metais dramatiškai pasikeitė. Nebesilaikoma tarptautinių susitarimų, atsirado naujų terorizmo formų, kurių tikslas – išgąsdinti žmones ir šalis, bandyti pasauliui primesti savo taisykles ir tvarką. Nuolaidų negalima daryti nei teroristams, nei karo propaguotojams. Negalime užsimerkti ir manyti, kad problemos ir konfliktai išnyks savaime. Kiekviena valstybė turi prisiimti atsakomybę už pasaulio taikos išsaugojimą.

Prezidentė atkreipė pasaulio lyderių dėmesį, kad tokie iššūkiai saugumui kyla įvairiose pasaulio vietose. Teroristai Artimuosiuose Rytuose vykdo išpuolius, Rytų Europoje pažeidžiamas suverenių valstybių teritorinis vientisumas, prieš jas vykdoma karinė agresija. Visiems jiems būtina skirti tinkamą ir efektyvų tarptautinės bendruomenės atsaką.

Lietuvos vadovė pabrėžė, kad JT kartu su kitomis tarptautinėmis organizacijomis, tokiomis kaip NATO ir ES, turi išpildyti savo įsipareigojimą ir daryti viską, kad šie ir kiti konfliktai būtų kuo greičiau išspręsti.

„Jeigu mums nepavyks ir smurtas, agresija ir teroras laimės, rizikuojame atsibusti pasaulyje, kuriame vieni kariauja su kitais ir viešpatauja chaosas. Viskas, dėl ko dirbome, viskas, ką sukūrėme, pasaulis, kuriame gyvename, bus sunaikintas. Tylus pritarimas tokioms brutalioms agresijos formoms nėra tinkamas tarptautinės bendruomenės atsakas. Turime grįžti prie Jungtinių Tautų ištakų – išlaikyti taiką pasaulyje. Turime skirti kuo daugiau dėmesio mūsų visų nedalomam saugumui“, – sakė Prezidentė.

Prezidentė paragino visas pasaulio valstybes niekada neatsisakyti vertybių, kurios jas visas jungia, ir jau šiandien imtis konkrečių veiksmų prieš iššūkius viso pasaulio saugumui.

Nuotraukos – R. Dačkaus.

2014-09-26, Prezidentės spaudos tarnyba

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
25 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
chruščiovas, brežnevas

komunistų lyderiai: chruščiovas, brežnavas ypač mėgo kalbėti apie taiką.
ir dar kad pralenksim ameriką – nes ten negrus muša ir vaikams pieno neduoda ir daug bedarbių.
Smagu, kad mūsų brangioji polikarpovna – tikra komunistė: elgsena, išvaizda, kalbomis…

klausimas

Tai ki nesirupina Lietuva ir jos zmonemis????

Dzūkija

Kai pasiklausai,tai vis atrodo,kad kažkada senai visa tai jau buvo girdėta…Manau,kad kalbas ir pranešimus ji skaito iš savo studentiškų sąsiuvinių…

Vadakste

Kazkas cia naujo , kad Prezidente pradejo kalbet apie pasauline taika.Taip, zmonems reikia taikos . Gal jau gana tu karu, liet visiskai ne prie ko zmoniu krauja . Pasaulio valstybes turi raginti viena kita mazint ginklavimasi . Pinigus leist taikiems geriems tikslams . Zmonija puola ligos , yra pasaulyje saliu ,kur zmones badauja , nedavalge , tai cia reikia kreipti visa demesi , o ne kariaut vieniem su kitais . Valstybes turi gyventi savo gyvenimus ir neprimetineti savo paziuru , reikalavimu , kad gyvenkit taip , o ne kitaip . Svarbiausia butu taika . O kai vyraus taika , tai zmones pajus geri , grozi ir prasme gyventi ir nugyventi prasmingai , graziai gyvenima.Stop karams ir ginklavimuisi.

aš.

kalbos kalbom, o darbai? kol kas matau sužlugdytą kariuomenę .galima tik spėliot ką galvoja karininkai.norėčiau kad melagė iššautų tą vienintelį šūvį tik sau į kaktą.

Noriu ir galiu

Ar Jūs kartais pagalvojate kokiu būdu ji tai daro?Mano fantazija pripiešia visokių vaizdelių.

Aha

Ką jauką,bet sukelti CHAOSĄ ji tikrai moka.

Kur jau ten ?

Jei mažos Garliavos Mergaitės negynė,o tik spoksojo per TV3.

Kritikas Pikčiurna

Prezidentės Dalios Grybauskaitės pozicijai tanka pritarti, kad stabilumas Pasaulyje yra viena didžiausių vertybių, nes yra būtina vystymosi ir bendradarbiavimo sąlyga, kuriant visiems patogų gyvenimą bei išsaugant žmonių gyvybes. Bet tenka padaryti vieną išlygą, kad stabilumas negali būti absoliutus, nes jis suteikia stabilumą ir blogybėms. (Prisiminkime L.Brežnevo laikų „stabilumą”). Ar norime, kad Pasaulyje jaustųsi stabiliai teroristai, karo ar socialinės nelygybės kurstytojai, nusikaltėliai, tarptautinių ir net ūkinių susitarimų laužytojai? Reiškia, stabilumo nereikia suprasti, kaip visko užšaldymą, bet kaip daugumai priimtiną kryptį tiek valstybių bei bendruomenių viduje, jų valdyme, tiek ir asmens vidinėse paskatose bei veikloje. Pavyzdžiui, Lietuvos valdymo sistemoje įsivyravo sisteminis nusikalstamas stabilumas, stabiliai didėjanti atskirtis, stabilus prasiskolinimas, nuo kurio žmonės jau masiškai evakuojasi… Ar toks vietinis stabilumas didina gynybinį ar bendrą… Skaityti daugiau »

Taigi

Komuniaga komuniagiškai ir pakalbėjo. Tuščia kalba.

 kacius

Mokytojas – AMB, o garbintojas – Tata!

 >kacius

Galėjo pasigirti iš aukštos tribūnos pagal kuriuos rodiklius jos vadovaujama šalis lenkia visas kitas Europoje! Kai žmonės priversti masiškai bėgti iš gimtinės – kas tai, taikos užtikrinimas ar tautos genocidas?
Ar nepaklaus po laiko – ką aš blogo padariau?

tas pats velnias...

kai pakalbi su atrodo protingu rusu apie putiną:
– jo akys pasidaro stiklinės ir jis pradeda vos ne rėkti: jis pats geriausias!!

kai pakalbi atrodo su protingu lietuviu apie apie grybauskaitę:
– jo akys pasidaro stiklinės ir jis pradeda vos ne rėkti: ji pats geriausia!!

Taigi tam 17:16

Protingas rusas tikriausiai neklysta. Žiūrėsime, kaip bus toliau, ar nepasirodys, kad Putinas Vakarams dirba. Jeigu dirba Rusijos valstybės naudai, ir pagal galimybes sutvarkys valstybę, tai tada tiesa, kad jis geriausias.

putinas pats geriausias

nei mongolai, nei lietuviai, nei lenkai, nei vokiečiai, nei prancūzai, nei kinai, nei amerikiečiai nenugalėjo rusijos !!!

(o putinas taip sėkmingai maudo rusiją sortyre, kad visi nosį suka nuo ruskelių)

To Putinas pats geriausias

Lietuvoje betvarkė;svaigalų vartojimas rūkYmas nuo vaikystės,korupcija aukščiausiuose sluoksniuose,neįtinkančių dorojimas,didelės kainos,vergo atlyginimas,savižudybės ir t.t.ir t.t.Didesnio sortyro nerasi niekur.Susitvarkykime savo lizdą,tada kritikuokime kitus.

propagandon

Rassiejoje nera betvarkes; nera svaigalų vartojima; nera rūkYma nuo vaikystės,Rassiejoje nera karupcijas aukščiausiuose sluoksniuose,Rassijaja neįtinkančių dorojima nibuna,didelės kainos,vergo atlyginimas,savižudybės ir t.t.ir t.t – ča tikrai ni pas mus .Didesnio sortyro nerasi niekur.Musu sortiras ira pats pats didžausias – nuo Pskova iky Magadana.

Kineziterapeutas,žydų kilmės

išeivis iš Lietuvos S.Tacas labai teisingai pastebi savo knygoje „Kūno derinimas…”.Kad sovietų laikais buvo sveikatos sistemoje labai gerų dalykų.Dalis dar išlikę ir dabar,bet…Ne viskas kapitalizme gerai.Jis turi keistis.

Stabilus atsinaujinimas,nes

stovintis vanduo genda.

 >Kineziterapeutas,žydų kilmės       2014-09-27

yra žinių, kad „išeivis iš Lietuvos S.Tacas” turi ūkelį apie 50ha kažkur apie Ariogalą ir valgo lašinius (aišku kai nemato nevalgantys). 🙂

  kalevala>taigiukui  18:02

„Vaiko žinios, bobos protas. Nedera barzdotam vyrui, Žmogui vedusiam netinka! Tu kalbėki apie pradžią, Amžinus dainuoki darbus!“ (Kalevala III, 183–188).

...

Tайгисac даже po subotam неoтдыхaeт… Molodiecas, atsiprašant! Valstybe нужно разумно управлять. Граждане не вещи – jū не нужно „tvarkyti”.

vardas zopa

////////////////

antifašistas

Europos parlamentas aficialiame puslapyje skelbia, kad Lietuvos nuostoliai dėl sankcijų Rusijai bus didžiausi visoje ES ir sudarys apie 1 milijardą Eurų. Prezidentės vykdomą politiką, remiant fašizmą Ukrainoje, kurstant karinę psichozę, laikau labai žalinga Lietuvos piliečiams, valstybei ir moraliai nusikalstama.

spalio 1 Doneckas!

+18/ 1 октября каратели обстреляли Донецк из РСЗО Смерч (видео) ,

25
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top