Dalia Grybauskaitė suprato: Stipri kariuomenė – saugi, garbinga ir išdidi Lietuva

Sekmadienis, gegužės 17 d. (Marijampolė). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės šventėje.

Sveikindama Marijampolėje susirinkusius karius, miesto gyventojus ir svečius, Prezidentė pabrėžė, jog moderni ir auganti šalies kariuomenė yra laisvos Lietuvos laimėjimas.

„Kariuomenės ir visuomenės diena – vienybės ir laisvės šventė. Didžiuojamės mūsų ginkluotosiomis pajėgomis, kariais ir kiekvienu piliečiu, pasirengusiu saugoti ir ginti savo valstybę. Daugiau kaip tūkstantis savanorių, apsisprendusių tarnauti Lietuvai, rodo, kad Tėvynės gynėjų ir pokario partizanų dvasia yra gyva“, – sakė Prezidentė.

Pasak šalies vadovės, stipri kariuomenė – saugios, garbingos ir išdidžios Lietuvos pagrindas. Šiandien, kai visas pasaulis iš naujo įvertina laisvės kainą ir taikai kylančiais grėsmes, mūsų šaliai ypač svarbi NATO sąjungininkų parama. Aktyvus jų dalyvavimas ir bendradarbiavimas su Lietuvos kariais rodo tvirtą pasiryžimą ginti Baltijos šalis.

Renginyje Prezidentė apžiūrėjo Lietuvos kariuomenės ir NATO sąjungininkų ginkluotę bei sunkiąją šarvuotą techniką – tankus „Abrams“, pėstininkų kovos mašinas „Stryker“ ir „Boxer“, šarvuotus transporterius „Pandur“. Taip pat bendravo su mūsų šalyje dislokuotų JAV, Vokietijos, Portugalijos, Norvegijos ir Italijos karinių pajėgų kariais.

Pagerbiant pokario partizanų atminimą, šventės metu buvo surengta istorinė karinė operacija, pristatanti Laisvės kovotojų veiksmus. Renginio dalyviai galėjo apžiūrėti partizanų bunkerio maketą, ginkluotę, susipažinti su partizanų buitimi ir gyvenimo sąlygomis.

Šiemet Lietuva mini Kalniškių mūšio 70-ąsias metines. Pietų Lietuvoje vykusios atkaklios kautynės tarp partizanų ir okupantų įėjo į Lietuvos istoriją. Laisvės gynėjai parodė išskirtinę drąsą ir sugebėjo atsilaikyti prieš dešimteriopai didesnes priešininkų pajėgas.

Prezidentės spaudos tarnyba

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
6 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Jurgis

ir mes supratome: tik stipri kariuomemė, o ne saugūs vaikai ar pensininkai garantuos, kad Lietuba bus saugi, garbinga ir išdidi…

komunistai senai suprato

geriausia vieta vogti pinigus – tai KAM’as

Apie kokį čia saugumą kalbama

Rusų tankų dūmai ištrūtins visą Lietuvą. Kur tiek protivogazų paimsi Grybauskaite?

Ar nereiktų

kuriai politine jėgai išdrįsti ir pasiūlyti tautai diskusiją,konferencijas,kaip tobulinti šauktinių,profesionalų kariuomenes,patį šaukimo procesą,kuris labai neskaidrus,neteisingas…Juk tarp 10 ir 11-tos,11-12-tos klasių daug gražių vasarų,kodėl po pora mėnwsių nepabuvus karinėse stovyklose(studento nuomonė).O ir baigus 12,kažkur įstojus vėl ir taip vaikai nesigriautų savo planų,o ir gatvėmis nesišlaistytų,prie kompiuterių nedžiūtų…Reikia ieškoti kompromisų.
Armija džiaugiasi tik turtingieji,kurių vaikai netarnauja.Ir dar bando kitus mokyti.Tauta „atsidėkos” per rinkmus.Dabar tai bus prabudusių iš letargo,kai anūkai bus armijoje.

Lietuva garbinga bus

ne dėl kariuomenės,o jei joje gyvens iš tikrųjų garbingi žmonės.Kariuomenė čia „nė prie ko”.

Obibl

O biblijoje parašyta taip : „ 31 Arba koks karalius, traukdamas į karą su kitu karaliumi, pirmiau astisėdęs nesvarsto, ar, turėdamas dešimt tūkstančių kareivių pajėgs stoti į kovą su tuo, kuris atsiveda dvidešimt tūkstančių? 32 Jei, ne, tai, anam dar toli esant siunčia pasiuntinius tartis dėl taikos.“ 14 : 31,32 ev pagal Luką

6
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top