Dalia Grybauskaitė: Teisingumo vykdymas – kūrybinis iššūkis

Prezidentė Dalia Grybauskaitė trečiadienį pasirašė dekretą dėl penkių teisėjų skyrimo ir priėmė jų priesaikas.

Panevėžio miesto apylinkės teismo teisėja paskirta Beatričė Bakanauskaitė, Alytaus rajono apylinkės teismo teisėja – Jūratė Bliznikaitė-Povilanskienė, Klaipėdos miesto apylinkės teismo teisėja – Viktorija Čiapaitė, Ukmergės rajono apylinkės teismo teisėja – Dalia Trumpulienė, Kauno apylinkės teismo teisėju – Darius Urbonas.

Ta proga Prezidentūra išplatino pranešimą, kuriame sakoma:

„Šiandien Lietuvos teisėjų bendruomenė pasipildo naujais nariais, kurie prisiekia būti ištikimi Lietuvos Respublikai, vykdyti teisingumą ir ginti žmones. Tikiuosi, kad šie priesaikos žodžiai taps prasmingais ir garbingais sprendimais, kurie praturtins teismų praktiką“, – priimdama teisėjų priesaikas pabrėžė šalies Prezidentė.

Prezidentės teigimu, teisėjo darbas reikalauja aukštos kompetencijos, moralės, sąžiningumo, pagarbos žmogui ir valstybei. Tai – įsipareigojimas nuolatos tarnauti tiesai ir žmogiškumui. Šalies vadovė pakvietė į teisingumo vykdymą žiūrėti ne kaip į formalų, mechaninį įstatymų taikymą, bet kaip į kūrybinį iššūkį aktyviai ir suprantamai aiškinti ir taikyti teisę.

Be kita ko, naujai prisiekusiems teisėjams Prezidentė palinkėjo tvirtybės, o jų šeimoms – ramybės ir santarvės.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
22 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
tik va

Kurta tiesa ir tas teisingumas yra?

123

Jeigu teisejai tarnautu tiesai ir zmogiskumui, tai daugiau puse seimo, prokuroru ir tu paciu teiseju bei visokio plauko skrebeliu jau seniai sedetu. Kur tas teisingumas, kai apylinkiu teisejai viena tiesa randa, apygardu teisejai- kita tiesa, o auksciausias ir konstitucinis is vis sau dirba arba valdzios subines laizo. O prezidenturai is viso TIESOS tik laikinai ir pries rinkimus tereikia.

...Aplink melas,melas,slykstus melas

Mums paprastiems kolkas sunku pasiekti teisybe.O seip,tai prasome grazinti DEIMANTEI laisve.

negi sakys:

tarnaukite komunistų partijai
meluokite kaip aš melavau eidama į prezidentes
vogite, būkite korumpuoti kaip aš praskolinau Lietuvą su paskolomis ir dujų laivu

visi ir taip mato: darys taip kaip mūsų polikarpovna viduryje ratelio daro – o šnekės irgi pagal polikarpovnos demagogijos meną…

Trupmenas

Nesipiktinkit. Išmokit perskaityti kas Ezopo kalba pasakyta. Padėsiu suprasti. Skaitykit taip: ” teisėjo darbas reikalauja tokios kaip mano kompetencijos,tokios kaip mano moralės, sąžiningumo, pagarbos žmogui ir valstybei. Tai – įsipareigojimas nuolatos tarnauti tiesai ir žmogiškumui, kaip aš tai suprantu.
Šalies vadovė pakvietė į teisingumo vykdymą žiūrėti ne kaip į formalų, mechaninį įstatymų taikymą, bet kaip į kūrybinį iššūkį aktyviai ir suprantamai aiškinti ir taikyti teisę taip kaip aš ją suprantu”.
Čiki. Ar supratote, ką turėjo galvoje Matrioška?

Irena

Kondratjevas, Cininas, Kryževičius, Kusaitės teisėjai žiūrėjo į teisingumo vykdymą kaip į kūrybinį iššūkį. Ir kad kūrė, kad kūrė… Kur dabar tą jų kūrybą dėti?

Julius Puras

KT pasizimejo kuryboje. Pagal kaskokia tai psiaudo teise ka jie vadina doktrina prasejo KT redyti LR konstitucija. Kita zodi kuri minejo Grybauskaite tai yra kompetencija bet gi vel konstitucija nesuteikia tokios kompetencijos KT vadovautis psiaudo teise kaip jie vadina doktrina. Dabar abu zodzius sudejus I kruva kuryba ir kompetencija ir gauname valstybini perversva.

Vakar Rūtos

laidoje N.Puteikis atskleidė pačią šlykščiausią ir veidmainiškiausią mūsų valdžios tautos išnaudojimo schemą.Tai žinant,tokios valdžios ginti tikrai nereikia.Tai,kad vienintelėje Lietuvoje nėra nustatyta skurdo ribos,kuri įpareigotų valdžią kompensuoti žmogui tai,kiek jam trūksta iki oraus minimumo.Veidmainystė neginama.

VaidasVDS

Suprantamai aiškinti teisę reikia ne teismuose, o įstatymuose, kad teisėjai neturėtų galimybės vieniems vienaip taikyti įstatymą, o kitiems kitaip. Bet kol valdžioje bus tokie, kuriems yra patogus „kūrybiškas” teisės aiškinimas, nieko gero nebus toje teisėje…

ruta

Ar Matrioska ne Putkino giminaite , irgi visada kalba vejus ? Tai is kur atsirado Lietuvoje pirmavimas korupcijoje ? Ar prekyba savo galiomis , tai ne apie teisejus , prokurorus , ar TIK apie politikus ir valdininkus ?

Anikė

Manau,didžiausia jų kūryba,išmintis ir kūrybiškumas-brangiau parduoti savo sąžinę ir sielą,išteisinant tą,kuris kaltas,kad niekas nesuabejotų jo šventumų.

Vytautas Ju.

Mažiausiai kas pasikeitė nuo tarybinių laikų, tai teisinė sistema. Ji ne tik korumpuota, bet ir politizuota, tai valstybė valstybėje. Pagal tarybinį baudžiamąjį kodeksą, pav., už vištų vogimą bausmė buvo nuo 2 iki 8 m. laisvės atėmimo. Jei pavogei 10 vištų ir visas pasilikai sau, tai gausi 8 m. Jei 4 vištas atiduosi teisėjui, tai bausmė bus 4 m. Jei teisėjui atiduosi visas vištas tai nusikaltimo sudėties nebus. Tai kūrybiškas įstatymo taikymas. Antras kūrybiškumo etapas, kai apvagi butą, o tau tyrėjas siūlo prisiimti dar 5 butų vagystes, kurių tu nedarei, mainais siūlo ne maksimalią 8 m. bausmę, o minimalią 2 m. bausmę. Jei svetimų nusikaltimų neprisiimi, tai prokuroras teisėjui pasiūlys skirti tau 8 m. Pagal tarybinės tesės aritmetika 1+1=1, t. y.… Skaityti daugiau »

sąžinės

prezidentė neturi. jei turėtų, nemaltų to gražaus š…, kuriuo niekas netiki.

Grybauskaitė Kondratjevui, Cininui ir co

Kurkite, mielieji, kurkite…

Grybauskaite,

o bespredelo vykdymas irgi kurybinis iššūkis? A ne.

to vakar

galiu klausyti ir priimti kaip nuoširdų sąkyma žmonių,kurie nėra valdžioje:intelektualų,ir taip dorų žmonių.Seimo narių: svarbus įstatymų teikimas ir balsavimas-tai atspindi jų tikrą veiklą.Šnekos lieka šnekomis -tai teik įstatymų projektus.Balsuojant už galimą karinę diktatūrą šviesuliu nebūsi.

tikri nusikaltėliai

teisėjų ir prokurorų nusikalstamas turtas iš otkatų viršija 10 kartų visų pasodintų nusikaltėlių „pajamas”
komunistų padaryti nusikaltimai, nematant teisėsaugai, – 100 kartų
polikarpovnos ekonominė politika, paskolos ir dujų laivas – 1000 kartų

nunu

Pagal kondratj teismo sprendima,kad prievarta pries vaika NEGALIMA,Deimante „kurybiskai” buvo isnesta prievarta.

labai gerai,

kad Prezidentė skiria jaunas moteris, kurios nebuvo susijusios su KGB ir mafija, apie kurias kniaziai neturi kompromato ir nelaiko už vadelių, kurios nepriklausė Paulausko partijai, ir kurios, tikėkimės, nebus godžios ir nesusigundys kyšiais.

Dar reiktų prisiekusiųjų ir tvarka bus !

> labai geraitei

optimiste tu optimiste…
ar ant kaktų toms „jaunoms” parašyta kad jos „su niekuo „nesusijusios”?
iš katro piršto iščiulpei tuos sapnus.
matrioška į visus postus skiria tik chuntai „patikimus”.
kas tų jaunuolių tėvai, seneliai?
gal kokie buvę burokevičiaus parankiniai partškolose arba kitokie buvę šulai.

Trupmenas

Putinas kasmet išeina prieš Roždiestvo į spaudos konferenciją. Tiesioginę sic. Ir ta trunka apie 3 – 4 valandas. tarp surežisuotų iš anksto pasitaiko ir vienas kitas nesurežisuotas žurnalistų klausimas.
Bjauru sakyti, bet tas teroristas visuomenės akyse atrodo demokraiškesnis už mūsų Matriošką 5 kartus. Siaubas, pagaunu save, kad jau imu kalbėti kaip koks 5-os kolonos ruporas. Atleiskit man. Mea culpa, mea culpa, galite mane išdulkint.

Manau, kad

totaliai tik ir užsiimama KŪRYBA, NELEIDŽIANT nustatyti TIESOS rezonansinėse bylose…. bei prasiturtinimais…..
Blondų dvare nieko naujo….

22
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top