Dalia Grybauskaitė: Teismas – paskutinė viltis

Be komentarų.

* * *

Penktadienis, spalio 3 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitikusi su Pretendentų į teisėjus atrankos komisija aptarė, kaip toliau užtikrinti kokybišką teisėjų atranką ir stiprinti visuomenės pasitikėjimą teisine valstybe.
 
„Teismas neretai yra paskutinė viltis, kur žmogus gali būti apgintas. Nuo teisėjo priklauso visuomenės tikėjimas valstybe. Todėl tik profesionalūs ir padorūs žmonės verti teisėjo pareigų“, – sako Prezidentė.
 
Pasak Prezidentės, skaidri ir kokybiška teisėjų atranka lemia didesnį žmonių pasitikėjimą teismų sistema. Todėl atrenkant teisėjus būtinas dėmesys ne tik dalykinėms, bet ir asmeninėms savybėms, vertinama pretendento motyvacija, pagarba žmogaus teisėms. Taip pat būtina teisėjų atrankoje užtikrinti kandidatų konkurenciją, rotaciją bei visiškai išgyvendinti teismų vadovų protekcijas savo padėjėjams.
 
Siekiant pagerinti teisėjų atranką, Prezidentės iniciatyva Pretendentų į teisėjus atrankos komisijai buvo suteikta daugiau svertų atrenkant teisėjus. Lemiamu kriterijumi nebėra darbo stažas, pradėta klausytis kandidatų vedamų posėdžių garso įrašų, ypatingas dėmesys skiriamas požiūriui į žmogų, pradėtos konfidencialios teismų darbuotojų apklausos apie kandidatą į teisėjus, pirmenybė teikiama ne daugiausia balų formaliai surinkusiems, bet tinkamiausiems kandidatams.
 
Pretendentų į teisėjus atrankos komisija skiriama trejiems metams Prezidentės dekretu. Šią komisiją sudaro 4 visuomenės atstovai ir 3 teisėjai. Pretendentų į teisėjus atrankos pirmininko pareigas antrai kadencijai Prezidentė paskyrė žinomą psichoterapeutą Eugenijų Laurinaitį. Į Komisiją taip pat deleguoti psichologas Virginijus Lepeška, žurnalistas Šarūnas Černiauskas, ekonomistas Nerijus Mačiulis ir teisėjai – Olegas Fedosiukas, Dalia Kačinskienė ir Skirgailė Žalimienė.
 
Komisija yra Prezidento patariamoji institucija, kuri padeda formuoti teisėjų korpusą. Skirdama teisėjus, Prezidentė atsižvelgia į Komisijos rekomendacijas, taip pat su kiekvienu kandidatu į teisėjus susitinka asmeniškai.

Žmonių pasitikėjimas teismais per trejus metus išaugo dvigubai – nuo 24 proc. 2010 metais iki 51 proc. 2013 metais.
 
R. Dačkaus nuotr.

2014-10-03, Prezidentės spaudos tarnyba


* * *

Kaip sekasi prezidentei pasirinkti teisėjus ir stiprinti visuomenės pasitikėjimą teismais, skaitykite kitose Tiesos.lt publikacijose:

Vygantas Malinauskas. Teismai, teisė ir moralė

Patricia A. Streeter. Lietuvos teismų bėdos

Algimantas Zolubas. Vilties blyksnis teisingumo link

Prezidentė D. Grybauskaitė nusivylė savo paskirtais teisėjais

Korumpuota teisėtvarka kaip valstybę griaunantis veiksnys: kaip pasipriešinti?

„Pasitikėjimas teismais išaugo“ – toliau apgaudinėja save aukščiausi teisėjai

Prof. Vytautas Daujotis: „Lietuvos teismų sistema save saugos iki galo“

Dalia Grybauskaitė: Mano iniciatyva Lietuvoje viskas gerėja

LRT debatų laidoje E. Jakilaitis įžūliai melavo, o D. Grybauskaitė tam pritarė

N. Puteikio rinkimų štabas prašo paneigti LRT debatų vedėjo E. Jakilaičio melą

Naglis Puteikis: Kol kas nematau, kuo skiriasi D. Grybauskaitės ir Z. Balčyčio pozicijos esminiais Lietuvos klausimais

D. Grybauskaitė siūlo teisėją E. Gladutį į Aukščiausiąjį Teismą

Prezidentė D. Grybauskaitė pasirūpino teisėjo A. Cinino karjera

Prezidentės valia teisėjas A. Cininas nuo rugsėjo dirbs aukštesniame teisme

Atnaujinusi Teisėjų atrankos komisiją prezidentė toliau klaidina visuomenę dėl „dvigubai išaugusio pasitikėjimo“ teismais

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
24 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
 kacius

Tai ką veikė mokytojas AMB ir garbintojas Tata, kad šitaip dabar reikia stengtis?

idiotu arba komunistu reikia būti

jei nesi komunistas ir kreipiesi į teismą teisingumo – esi idiotas (teismas tą įrodys).
Jei nori, kad tavo nusikalstamą veiklą teismas įvertintu – „VSIO ZAKONNO” – esi komunistas.

Rekviem

Reikalaukime teisės į TEISINGĄ TEISMĄ.Kol to negarantuos valstybė -ignoruokime.

ruta

CCCP irgi skaitesi , kad ten teismai patys , patys …Kas sistemina tokias apklausas , tovariscius Vaigauskas , ar pati komunistinio -KGB kruvino rezimo uoli funkcioniere , ar marksizmo leninizmo propaguotojas ? Pasikartosiu , Lietuva tampa Rusijos analogija , korupcija, tas pats izulus melas , butaforine demokratija ,dezinformacija per savus , lojalius valdziai info /stai cerniauskas jau ir prisitarnavo , pastebetas , ivertintas/ ,selektyvus teisingumas -saviems galima viska , o priesams -istatymas , jokiu diskusiju tarp Tautos ir valdzios , vien tik savi , laizytojai gali reikstis . Lietuvai reikalinga liustracija , kad komunistines -KGB liekanos ir ju patarnautojai nekenktu ir toliau valstybei , o ka mes matome dabar , atrodo , kad sovietine sistema ir nebuvo zlugusi , vel… Skaityti daugiau »

 severija

Tu buvai paskutine viltimi, bet…”tai buvo seniai ir ne tiesa”.

Vadakste

Ar jaunesniu nerasta.

internauts

Laurinaitis – LABAI GERAS PASIRINKIMAS. Tai jums ne koks neoliberals D.Puras.
Aplamai laikas baigti su tuo isigimusiu neoliberalizmu, kuris istatyma traktuoja taip, kad tarsi ne istatymas skirtas zmogui, o zmogus istatymui. Kaip bolsevizmo laikais. Saujele turciu darbdaviu pasiulo sau parankius istatymus, neatsizvelgdami i kitus, o tada purto visuomene anstoliais. Prievartinis Kedytes paemimas – geriausias pavyzdys kaip Zuoko neoliberalai (Palaitis, Melianas, Puras ir pats Zuokas su savo Vaiko teisiu gynejom ) iskreiptai supranta liberalizma. Tikiu, kad sis ismintingas zmogus gerai parinks teisejus. Su zmogisku veidu. Ir pagaliau Lietuvos Temide nusiris raisti nuo savo akiu.

nuomonė

viešpatie kaip šleikštu žiūrėti į šlykščius vedmainus ir klausyts jų šlykščių veidmainškų postringavimų….

internauts

teisejo darbas nelengvas. Manau, kad Laurinaitis galetu jiems dar ir psichoterapijos seansus pravesti. Jei zmogaus protas nera ramybes busenoje, jis niekaip negali teisingai nuspresti.

Bet visada praverstu daugiau galvu. Kada sulauksime PRISIEKUSIUJU TEISMO? Ar bent tareju, kuriu turejom net prie sovietu. Gal uztenla siai kastai sleptis nuo visuomenes? Juk jie tik visuomenes gincu sprendejai.

 to nuomone

tai nusisukit nuo veidrodzio ir nematysit to slykstaus veidmainio:)

 zaviuosi

musu Prezidente tokio auksto lygio lydere, kad pakeis ne tik Lietuva. Ne veltui pasaulio politines lyderes ja isirinko savo Prezidente. Kiaurai permato visus.

Juozapas---сусижавейимуй

Tik neprikrauk iš susižavėjimo kelnių.
Tavo įmitusiai lyderei labai tinktų senas posakis –
„aukšti kulniukai, žemas lygis”.
Vyyyyyso pasaaaaulio ble ble ble lyyyyderės…
Tfu.
Kas yra politika?
Politika yra prostitucija.
Iš visų pašalių subėgę „paprastutės” , mūsiškę išsirinko pačia pačiausia.
Ot tai pasiekimas.
Bus visa galva aukščiau už tas kur palei stotį stoviniuoja.
Kablukai aukštesni.
Sveikinu, „taigisai” – nežinojau, kad be visa kitko dar esi ir „alfonsas”.

 Goga Kankinys

Asmeniškai man paskutinė viltis – telefoninė teisė!

telekomas kankiniui

Taip.
Jūs turite šią teisę.
Kas pas mus yra telefoninė teisė?
Atsakome – jūs visiškai laisvai galite pasikarti ant telefono laido.
Norite isaugoti tikrą laivę, nenorite būti suvaržyti?
Vykite šalin visokius mobiliakus ir kitus bevielius!
Laidinis ryšys -tiesiausias šioje šalyje jūsų kelias į aną, geresnį pasaulį.

Goga telekomui

Ar visi laidai veda į Daukantą?

Dalia

Savo draugu ir lojaliu darbuotoju niekada nepamirsta,ji jus VL ir AMB mokine,mano nuomone

Canada

A kada Ulbinaites teismas – paskutine viltis?

Na jo

Teismas neretai yra paskutinė viltis, kur žmogus gali būti apgintas, o tas žmogus nusikaltėlis, korupcionierius, vagis, kyšininkas, biudžetinių lėšų pasisavintojas ir t.t. Va tokius Grybauskaitė gina su savais statytiniais.

Pensininke

Antra kadencija tusti Grybauskaites pliurpalai, o darbai po senovei. Kur PRISIEKUSIUJU TEISMAS, kur valstybes kaltintojas PROKURORAS. O dabar net geda ziureti i nevykelio VALIO nesugebjima atsakyti i zurnalisto klausimus.Absurdu- absurdas vyksta , anota.a. V.Petkeviciaus, „Durniu laive”. Labai taiklai V.Azusilis raso savo knygose, kuriose aiskus prototipai veikia siandien.

mes

ponia prezidente leiskite spresti teismu darbu eiliniams zmonems,mes toki pasitikejima teismais patyrem ,kad bet kokiu kreipimusi be pinigu nei is vietos.jus kaip pautinas giriate save,.

nuomone

korupcija igavo pati didziausia masta prie grybauskaites, tokios neteisybes, tokio korumpuoto teiseju darbo dar nera buve, gerai pasake maldeikiene, tokiai valstybei lemta isnykti

123

Aciu tokiam konstituciniam teismui – jis sudauze paskutines zmoniu viltis, nuleido i kanalizacija.Stai ten dabar ir randasi TAUTOS viltis. Uraaaa…

internautui  2014-10-3 20:45

Tamsta privalau pataisyti, – Temidei negalima nuimti raiscio. Raistis ant akiu yra nesaliskumo simbolis. Temidei privalu nematyti, kad viena salis bajoras, o kita varguolis. Istatymas turi buti visiems vienodas.
Va jei Temides tunika butu su kisenemis, tai kisenes vienareiksmiskai BUTINA UZSIUTI. Kad jai tokiai nematanciai ir nesaliskai kas nors netycia i jas neikristu 🙂

birute

Lietuvos teisesauga sutresusi iki pat saknu,o Viltis yra visu kvailiu motina.

24
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top