Dalius Stancikas. Apie drąsą ir patirtį

Bernardinai.lt

Per gerus penkerius Dalios Grybauskaitės prezidentavimo metus joks kitas jos pasisakymas nesulaukė tokių prieštaringų vertinimų, kaip Rusijos išvadinimas bailia teroristine valstybe, slepiančia savo karą su Ukraina.

„Būtų gerai, jei Lietuvos prezidentė pašvelnintų savo komjaunuolišką įkarštį, nekompleksuotų dėl savo sovietų praeities, kuri, matyt, priverčia ją būti šventesnę už Romos popiežių“, – toks buvo Rusijos užsienio reikalų ministerijos atsakas, šalia to dar uždarant Lietuvos automobiliams įvažiavimą į Rusiją.

„Po G20 viršūnių susitikimo retorikos eskalavimas pasiekė pavojingą lygį“, – taip Vokietijos diplomatijos vadovas įspėjo, kad reikėtų vengti nereikalingo griežtumo pareiškimuose apie Maskvos politiką.

Tuo tarpu dalis Ukrainos žiniasklaidos sveikino tokį „drąsų Lietuvos prezidentės vertinimą“, o signataras Algirdas Patackas šaukė „bravo“: „kai baigsis trečiasis pasaulinis karas, kai žmonija – tikėkimės – apgydys žaizdas, galėsime didžiuotis, kad būtent mūsų valstybės vadovė pirmoji tiesiai ir šviesiai įvardijo kas yra kas“.

„Perdėtai karinga mūsų Prezidentės retorika – tepalas, reikalingas Putino propagandos mašinai“, – tvirtino pirmasis atkurtos Lietuvos švietimo ministras Darius Kuolys, šį pasisakymą vertindamas kaip dar vieną mįslingą ir prieštaringą mūsų prezidentės politinį žingsnį: „Mums taip ir liko neaišku, kodėl pirmosios kadencijos pradžioje Dalia Grybauskaitė atsisakė Prahoje vakarieniauti su JAV prezidentu Baracku Obama. Sunku suprasti, ir kodėl šių metų vasarį būdama Pietų Korėjoje D. Grybauskaitė ir Viktoro Janukovyčiaus, ir prieš jo režimą sukilusių ukrainiečių veiksmus pavadino „nebepateisinamais ir nusikalstamais: pasmerkimai abiem pusėms yra neišvengiami.“

Buvęs užsienio reikalų ministras Povilas Gylys kėlė klausimą: „Ar Dalios Grybauskaitės pasirinktas kalbėjimo stilius atitinka nacionalinius Lietuvos interesus“, o ilgametis „Laisvosios Europos radijo“ apžvalgininkas Kęstutis Girnius nuogąstavo, kad „Lietuva neturi racionalios politikos Rusijos atžvilgiu, kad ji vėl pasidavė „regiono lyderio“ vilionėms. Rusija vaizduojama kaip itin pavojinga, neprognozuojama valstybė, beveik laukinis žvėris, bet kartu stengiamasi ją įvaryti į kampą, kur ji jaustųsi priversta griebtis kraštutinių priemonių. Jei nuoširdžiai manoma, kad Rusija ketina pulti Lietuvą, ar protinga Kremlių provokuoti ir suteikti dingsčių agresijai? Ar nebūtų racionaliau savo rūpesčiais pirmiausiai pasidalyti su partneriais, o ne su žiniasklaida; sužinoti, ką galvoja šalys, kurių vadovai turi tiesioginių kontaktų su Putinu, o ne jiems patarinėti, kaip elgtis, patiems nieko nežinant; ir pamąstyti, ar mes patys netampame savo paties informacijos karo aukomis.“

Jaunas karys nori žūti už tėvynę, patyręs karys nori apginti Tėvynę – ši išmintis turbūt labiausiai tiktų apibendrinti visus vertinimus.

Taigi, kokių tikslų siekia Lietuva, jos valdžia, įsiveldama į žodžių mūšį su Rusija: nori pasirodyti drąsiausia tarp NATO narių ir taip visą ugnį prisiimti į save? Bent žodžiais padėti broliškai Ukrainai? Ar padrąsinti kitas NATO šalis ginti Ukrainą ir taip apginti ir Lietuvą, nes kaip sakė Prezidentė, po Ukrainos okupacijos ateis ir mūsų eilė?

Penktadienį viename vakarėlyje visų, gyrusių ypatingą mūsų Prezidentės drąsą, klausiau tik vieno: ar jūs asmeniškai pasiruošęs rytoj vykti į Ukrainos frontą, nes drąsius žodžius reikia patvirtinti ir drąsiais poelgiais, kitaip jie įgauna dviveidišką prasmę? Po to, kai antradienį Lietuva ir Ukraina sutarė formuoti bendrą karinę Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos brigadą, visiems drąsiems „jauniems kariams“ tapo žymiai paprasčiau konkrečiais veiksmais apginti savo Prezidentės ryžtą.

Tačiau, anot minėto posakio, „patyrusiems kariams“, kokiais įsivaizduočiau valstybės vadovus – vyriausius ginkluotųjų pajėgų vadus, be drąsos dar reikėtų ir strateginio mąstymo.

Neretai kaltindami Vakarų lyderius bailumu ar savanaudiškumu (mes, savaime suprantama, tokie nesame) dėl neva menkų sankcijų Rusijai (tos sankcijos, beje, kaip tik ir rodo, kad ir be Lietuvos drąsaus pranešimo Vakarai mato, kas iš tiesų kariauja Ukrainoje) neįžvelgiame esmės: sankcijos taikomos ne visai Rusijai, bet atskiriems valdžios ar verslo atstovams, ar bendrovėms, taip aiškiai pabrėžiant atskirtį tarp karą Ukrainoje pradėjusio Kremliaus ir kitų rusų. Tuo tarpu Kremliaus propaganda elgiasi priešingai, bandydama suvienyti savo piliečius tokiais lozungais, kaip „mus puola priešas NATO“, „NATO nori diktuoti Rusijai“, „Krymas – mūsų“, „Vakarų fašizmas nepraeis“ ir pan. Rusai disidentai, Antrojo pasaulinio karo dalyviai, pasakojo, kaip jie savanoriais ėjo į karą su Sovietų Sąjungą užpuolusia nacistine Vokietija, nes tuomet visus – stalinistus ir jų priešininkus – suvienijo bendras aukštesnis tikslas – apginti tėvynę. Panašiai ir dabar: Kremliaus agresija Ukrainoje padidino V. Putino reitingus tik todėl, kad jis išgalvotos grėsmės akivaizdoje susitapatino su valstybe, veikė pagal žinomą rusišką posakį „našych bjut“ („mūsiškius puola“).

Iš čia ir klausimas: ar visos Rusijos sulyginimas su teroristine valstybe nėra parankus telkiančiai Kremliaus ideologijai – jei mes, visi rusai, esame teroristai, tai jie mus visus ir nori sunaikinti?

Tačiau tai, kad visos Rusijos negalime vadinti „teroristine valstybe“, aiškiai rodo antradienį paskelbti Levados centro apklausos duomenys: daugiau nei pusė – 58 proc. rusų yra prieš karinį Maskvos kišimąsi į situaciją Ukrainoje. Už Rusijos karinių dalinių įvedimą į Ukrainą pasisako mažiau nei ketvirtadalis – 23 proc. apklaustųjų. Levados tyrimų centro analitikai teigia, kad nors dauguma rusų vis dar palaiko V. Putino politiką, rusai tapo kritiškesni savo valdžios politikai Ukrainos atžvilgiu, taip pat gerokai padaugėjo tų, kurie už kraujo praliejimą Rytų Ukrainoje kaltina savo valdžią.

JAV valdžia labai aiškiai nurodo, kodėl neskuba remti Ukrainos ginklais: ne iš bailumo ar savanaudiškumo, o iš apdairumo – nenorima leisti V. Putinui toliau vienyti žmones aplink „priešo NATO“ įvaizdį, nuo kurio ginklų neva krenta rusai „taikdariai“. Gal Pentagonas elgtųsi ir kitaip, jei Rusija nevaldytų tiek daug branduolinių ginklų, tačiau dabar apsiriboja perduodamas Ukrainai radarus, leidžiančius iškart nustatyti, iš kur šaudomas priešas, bei apmokydamas ukrainiečius bendrose pratybose.

Kadangi abejoju, kad po trečiojo pasaulinio (neišvengiamai – branduolinio) karo, kurį mini A. Patackas, dar kas nors liktų iš mūsų planetos, todėl manau, jog tėra vienas kelias pakeisti Rusiją – padėti jai pačiai apsivalyti iš vidaus (tą sufleruoja ir Sovietų sąjungos žlugimo patirtis). Nes iš tiesų V. Putinas ir jo korumpuoti sėbrai Kremliuje bijo ne NATO, o to, kas nutiko apsivogusiam Ukrainos prezidentui V. Janukovyčiui, – savo neapsikentusios liaudies maišto.

Todėl Lietuvos politika Rusijos atžvilgiu ir turėtų apsiriboti dviem labai konkrečiais akcentais: pirma, visais įmanomais būdais reikėtų aiškinti rusams, kad Lietuva ir Vakarai remia Ukrainą ne bandydama sužlugdyti Rusiją, kad lygiai taip pat padėtume ir rusams kovojant su putiniška valdžia, kuri išnaudoja savo tautą panašiai, kaip ir pabėgusi Ukrainos prezidento klika. Todėl ir Vakarų sankcijos taikomos tokiai valdžiai, o ne paprastiems rusams. Pamenu, Sąjūdžio laikais nemažai rusų įsiklausydavo į argumentus, kad net ir būdama savo teritorija mažesnė Rusija gali tapti stipresnė ir patrauklesnė valstybė. Įsiklausydavo, kol į valdžią neatėjo KGB pulkininkas V. Putinas, okupavęs nepriklausomybę paskelbusią Čečėniją ir vėl sugrąžinęs didžiarusiškąjį šovinizmą.

Iš kitos pusės, Lietuva visuose tarptautiniuose forumuose turėtų nuolat priminti pasauliui, kad Ukrainos vientisumą turi besąlygiškai ginti visa tarptautinė bendruomenė, nes tik su šia sąlyga Ukraina atsisakė turėto branduolinio ginklo (1994 m. Budapešto sutartis). Jei Ukrainos vientisumas nebus atkurtas, visos branduolinio nusiginklavimo programos, visos tarptautinės sutartys neteks jokios prasmės, būtent todėl Ukrainos klausimas yra ypatingos svarbos klausimas visoms tautoms ir valstybėms – taip pat ir Rusijai. Nes tai visos Žemės gyventojų saugumo, išlikimo klausimas.

Bernardinai.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
69 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Ryt'as

Šitas „Gordijaus” mazgas vis didėja. Ar kas įžvelgia naują ar naujo tipo „Gorbačiovą”. Per pirmą imperijos byrėjimo etapą toje teritorijoje (neskaitant Jugoslavijos) oficialiai žuvo apie 2000 žmonių .

Tikrai norime

bendrauti su Rusija,jos išmintimi,kūrybingais ir unikaliai nuoširdžiais žmonėmis.Tai yra jų tikrasis nematerialus kapitalas.Jei būtų demokratiška sąjunga rytuose ir demokratiška sąjunga vakaruose,vertėtų stoti į abi.

Julius

Bravo…Labai ramiai ir tiksliai…

Ina

Pagarba autoriui. Grybauskaitė ne tik tepa Putino propagandos mašiną, bet nori užčiaupti paskutinius laisvus žmones, jos kritikus.

Tadas

Dalius matyt galvoja,kad mes gyvename nepriklausomoje Lietuvoj,o aš galvoju,kad mes gyvenam, jau užvaldytoje Lietuvoj,čia kaip Ukrainoj ,žali žmogeliukai ir „mandagūs” žmonės ,jau rūpinasi mūsų reikalais.

juodos KGB technologijos polikarpovnos lūpose.

viskas paskaičiuota ir viskas numatyta – Maximos (KGB) mergina polikarpovna puikiai vykdo zadanijas.

Manau ,

kada nebijai savo „bendradarbių”, turi visas garantijas, kad reikalui esant visada galėsi pasislėpti UŽMEŠKIN (ne užpečkin), tai gali sakyti ką nori, o juo labiau kai širmos niekas neįžvelgia ir daug kas padada tą širmą daryti nematomą.

lialia

Straipsnio esmei pritarčiau ir papildysiu jog Rusijos agresiją sutramdyti ir išvengti didesnio karinio konflikto gali padėti tik pati rusų tauta! Juk SSSR sugriovė patys rusai, – po ko Lietuva ir rytų Europą lengvai atsikvepė. Dabar gi analogiška situacija-turime gerbti ir apeliuoti rusų tautos sąžinę, jos žmonės ir kreiptis į jų pagalbą… ir neprasivadžiuoti apibendrintai… teroristais reikia vadinti konkrečius asmenis, kurie lemia Ukrainos konflikto eskalaciją….

prezidentė pasakė

Rusija turi visus teroristinės valstybės požymius.
Ir kas tai gali paneigti?

Reiganas pasakė, kad Rusija Blogio valstybė…
Obama pasakė, kad pasaulis turi du diedelius pavojingus virusus – tai Ebolą ir Putiną…

Pritariu lialiai

Visa tauta negali buti teroristine.Ponia Grybauskaite,tai gal ir dainininkas Makarevicius teroristas.

Raigerdas

Ko reikėtų straipsnio autoriui? Pimiausia, nuvažiuoti į Novorosiją ir paskaityti jiems šią moralę. O tada sugrįžti į Lietuvą ir papasakoti apie savo sėkmę. Lietuvoje įsivyravo „manija mokytojų”. Kiek tokių „mokytojų” net sunku pasakyti. Be abejonės, Dalius Stancikas teisus, kad reikia kalbėtis su opozicija. Tačiau, jeigu jūs imsite grąžtą, skirtą medžiui, tai tas grąžtas mūrui tikrai netinka. Aš nieko nepasakiau naujo, nes apie tai rašoma net Biblijoje, tačiau mūsuose yra tas lietuviškas tipas, kuris buvo labai labai švelnus, labai labai lepšnus ir prieš karą. Buvo tikima, kad lyžtelėjus TSRS į rankelę arba net į užpakaliuką, TSRS taps humaniškesnė. Daliui Stancikui reikia nuvažiuoti ne tik į Novorosiją, bet netgi nueiti čia pat Vilniuje į kalėjimą ir paskaityti joms moralę, pamokyti, sugėdyti pagyventi… Skaityti daugiau »

Iš straipsnio

galima padaryti išvadą, kad nedidelė NATO narė Islandija išsišoko pirmoji pripažinusi atstatytą Lietuvos nepriklausomybę,kaip dabar panašiu aspektu elgiasi NATO narė Lietuva. Realpolitic požiūriu, matyt,taip. Bet ne krikščioniškų vertybių ir žmogiškojo orumo bei garbės požiūriu.

nieko naujo

Rusija teroristinė valstybė nuo Ivano Žiauriojo laikų.
Istorija nepamiršo kaip Ivanas sunaikino Novgorodo, Pskovo ir kitas demokratijas ir įkūrė žiaurų totalitarinį režimą, pavergusį daugelį tautų, o visų pirma, savo tautą.

internauts Raigerdui

:)):)) :)) gardžiai prajuokinot. Dėkui:)

kvailas tas Raigerdas

nori pasakyti, kad visų galingiausių šalių vadovai – kvaili,
o polikarpovna – teisi.
kuris degradacijos laipsnis – šlovinti polikarpovną?

Raigerdas

Kodėl aš parašiau žemiau esančiame komentare apie Smetonos patirtį? Todėl, kad mes esame toje padėtyje, kuri buvo iki 2-ojo pasaulinio karo. bet Dalius Stancikas įrodinėja, kad mes turime taikyti tą praktiką, kuri buvo TSRS laikais ir visiškai pamiršo, kad tada mes buvome vienoje valstybėje. Jis pamiršo ir tai, kad Rusijoje tada gana daug buvo prisivogę turto, ir jie taip pat buvo suinteresuoti, kad greičiau sugriauti tą komunizmą, pamiršo apie tokią kastą, kaip „Vory v zakone”, kurie darė įtaką visai TSRS politikai. Ir pamiršo svarbiausia dalyką, kad žmonės prarado viltį, kad tą komunizmą-ROJŲ įmanoma kada nors pastatyti. Šiandien Rusija yra pasikeitusi, ir šiandien Rusija pakilo vienu laipteliu aukščiau – nuo komunistinio valstybės valdymo tipo prie fašistinio valstybės valdymo tipo. Nors fašizmas… Skaityti daugiau »

Jara

Raigerdai, jus saunuolis.

Trupmenas > Iš straipsnio

Pasiklydote, gerbiamasis, tarp trijų pušų lygindamas nesulyginamus dalykus. Islandijos Altingo poelgis, pirmajai pripažinus Lietuvos Nepriklausomybės atstatymo deklaraciją, išties buvo orus ir garbingas poelgis, suteikęs mums stiprybės ir pasitikėjimo, kai kitos NATO valstybės delsė. Mes nežinome daugybės aplinkybių, lėmusių Islandijos apsisprendimą. Galime tik numanyti, kad Hanibalsonas prieš žengdamas tokį drąsų žingsnį tikrai tarėsi ne tik su jo reitingo kūrimo pijarščikais, o pasiskambino ir į Baltuosius rūmus.Greičiausiai gavo žalią šviesą, nes Vašingtonas be abejo norėjo patikrinti , kaip sureaguos Maskva. Žinoti buvo naudinga, tad ir pasirinkimas buvo labai tikslus – Islandija, nors toje pačioje Islandijoje kažin ar visi Altingo nariai žinojo, kokiame žemyne ta Lietuva randasi. Realpolitic požiūriu Islandiją čia kiši visiškai be reikalo, nes jos ekonominių santykių balansas su Rusija buvo… Skaityti daugiau »

manau

Jei mūsų Prezidentė Rusiją įvardija kaip “teroristinę valstybę”, o jos prezidentą lygina su Hitleriu, būtų logiška atšaukti Lietuvos pasiuntinį iš Maskvos ir nutraukti su “teroristine” valstybe diplomatinius santykius.
O jei taip nesielgiama, o tai tik galimai sąmonigas kenkimas Lietuvos ekonomikai, atstovaujant trečiosios šalies ekonominius-politinius interesus (arba nesusivokimas nei politikoje, nei ekonomikoje), turėtų būti keliamas nepasitikėjimo Prezidente klausimas.

Vienas straipsnelis

Vienas straipsnelis, kuris sugriauna šį straipsnį, nes paneigia angažuoto autoriaus D. Stanciko mintį, kad Rusija visai taiki valstybė: 83 proc. Rusijos gyventojų pritaria kruvinai agresijai prieš Ukrainą Panašu, kad Kremliaus propagandos šulai turi pagrindo džiaugtis. Naujausių „Levada“ centro apklausų duomenimis, net 83 proc. Rusijos gyventojų pritaria kruvinai agresijai prieš Ukrainą, praneša naujienų agentūra „Unian“. Tik kas dešimtas Rusijos gyventojas jaučia asmeninę atsakomybę už karą Donbase 18 proc. respondentų pareiškė, kad Rusija yra atsakinga už nekaltų žmonių žūtis Rytų Ukrainoje, o 73 proc. nemano, kad jų šalis už tai neša atsakomybę. Ketvirtadalis apklaustųjų tiki, kad Rusijos pajėgos yra dislokuotos Donbase, tačiau daugiau negu pusė, 53 proc. negalvoja, kad Kremlius į šį Ukrainos regioną yra išsiuntęs karius iš Rusijos. Kas penktas rusas… Skaityti daugiau »

Trupmenas to manau

Jūsų pasiūlymas dėl nepasitikėjimo labai logiškas, tačiau visiškai nerealistiškas. Kas tą nepasitikėjimą skelbs, atsakykit, gerbiamasis. Per penkis ponios vadovavimo metus ji taip apsišlavė politinę ir viešąją erdvę, kad nebeliko būdų, kaip nepasitikėjimo ja precedentą sukurti konstituciniu būdu. Beje, ir Maidano būdu, nes norint suorganizuoti lietuvišką Maidaną reikalinga turėti laisvą žiniasklaidą ir laisvų, mąstančių piliečių, kuo Lietuva šiai dienai pasigirti negali.

žinokit

tarp šio portalo lankytojų yra net penki kolorado vabalai:)

žinokit

nuo praeitos savaitės pabaigos Maskva pradėjo griežtinti sąlygas Baltarusijai. Paskelbė, kad dėl pažeidimų daliai Baltarusijos perdirbimo įmonių bus uždrausta pardavinėti gaminius Rusijoje. Be to, visus krovinius, važiuojančius į Rusiją, nuo lapkričio 30 d. tikrins šios šalies pareigūnai. Praktiškai toks sprendimas galimai pažeidžia Muitų sąjungos reglamentą.

Ponas Lukašenka naujienų agentūrai „Tass“ pareiškė: „Rusijos vadovų elgesys neprognozuojamas. Jei prekyba tarp mūsų šalių nevyks pagal Muitų sąjungos nustatytas taisykles, turėsime reaguoti.“

Baltarusijos prezidentas šiandien susitikime su Sankt Peterburgo gubernatoriumi tiesiai pareiškė, kad Rusija Baltarusijai nuolat įveda sankcijas ir tam naudoja naftos arba dujų vamzdžius.

„Dabar tam, kad pamokytų mus, o galbūt ir visą likusį pasaulį, rusai panaudojo maisto produktus.“ – pareiškė p. Lukašenka,.

To žinokit

Papasakok, kas tavo manymu yra tie vabalai? Ar tie, kurie sutinka su D. Stanciko pozicija, ar tie kurie mano, kad Grybauskaitės akcija yra naudinga būtent Putinui?
Jei tie kur sutinka su D.S., vadinasi ir pats Stancikas yra koloradinis, o jei taip, tai ir portalas. O jei portalas koloradinis, tai ir visa jame skelbiama medžiaga tikriausiai yra koloradinė. Kokias darom išvadas?

Beta Raigerdui

Gal gerbiamasis, galite man, nesusipratusiam elementui, paaiškinti ko Grybauskaitė tuo savo paklykavimu pasiekė? Ar Putinas susigėdo ir jau išveda savo kareivas iš Donecko? Kad lyg ir ne. Tai naudinga Ukrainai? Kažin, tik ukrainiečių akyse kažkiek sumenkino paties Ukrainos prezidento Porošenkos autoritetą , nes jis yra daug santūresnis ir vengia panašių epitetų, nors kare su Rusija kariauja jo paties sūnus. Kokia dar iš to nauda? Moralė, kažkas vieną kartą tai turėjo pasakyti ir panašūs pasvarstymai. Reikėjo. Tačiau ne Grybauskaitei, arba ne vien Grybauskaitei. Lenkija taip pat laikosi panašių nuostatų Rusijos atžvilgiu, kodėl nebuvo galima prieš tai su ja paderinti savo pozicijų ir kalbėti jau dviejų ES valstybių vardu? Pripažinkite, žodžio svoris ir efektas būtų visai kitas. Pagaliau ką reiškia tas pažadas… Skaityti daugiau »

Raigerdui

Maniau, kad tu jau į protą atėjai. Kad ir trumpai, bet taip gerą buvo be tavęs. Būk geras pailsėk dar kokią dienelę ir mes tuo pačiu pailsėsim.

J-5

Paiįmkime kiemo vaizdelį:
Mažiukas rodo liežuvį didesniam.Jei didesnis pakankamai protingas, nekreips dėmesio {ką čia su mažu vaiku prasidėti}O jei didesnysis pakankamai piktas-„išrašys kriaušių”mažiui nedelsiant.
Moralas:
„Mažas esi ir suprasti nieko negali…”

žinokit

„Tautų maišymo” scenaristas D.Arlauskas (Orlovskij?) spaudžia Lietuvos vyriausybę įsileisti rusakalbius darbininkus iš Rusijos, Baltarusijos, Ukrainos, nes neva nėra darbininkų. ĮLRT skambinę tolimų reisų vairuotojai sakė, kad lietuviai diskriminuojami priimant į darbą ir tesudaro tik 30 procentų tarp rusakalbių, kurie Europoje diskredituoja Lietuvos vardą šiūkšlind`mi, per langus mėtyda,i cigaretes, nemokėdami užsienio kalbų ir t.t. Reiktų nustatyti kas blokuoja lietuvių įsidarbinimą ir veja juos iš Lietuvos. Wikipedia: Danukas (Denisas) Arlauskas (g. 1955 m. sausio 22 d. Kaliningrado sritis, Rusija) – KGB karininkas, vadybininkas, verslo veikėjas. Biografija[redaguoti kodą] 1982 m. baigė Vilniaus inžinerinį statybos institutą, inžinierius. 1984–1986 m. studijavo KGB akademijoje Maskvoje. Kadrinis KGB karininkas, kapitonas. 1989–1990 m. KGB „Z“ tarnybos vyresnysis operatyvinis įgaliotinis. [1] 1990–1992 m. LR Valstybės saugumo departamento padalinio vadovas,… Skaityti daugiau »

Trupmenas Betai

Prie Jūsų klausimų Raigerdui dar reikėtų šį bei tą pridurti. A. Butkevičius šiandien gana kukliai paskaičiavo, – jei prasidės blokada, negausime į biudžetą 4 procentų BVP. Bankininkas (grybauskaitininkas) Nausėda kalba apie 5 procentus. Apie ką tokie skaičiai kalba? mes niekaip neišstename tų 2 procentų krašto apsaugai, kuriuos esame įsipareigoję pagal NATO sutartį, kad veiktų tas išganingasis 5-as straipsnis, ir Obama Taline mums šią tikrovę labai aiškiai priminė. Mūsų Vyriausybė atsakė – „stengsimės iki 2020 metų, dabar niekaip negalim. Tai čia kalba ne apie sviestą, kaip kas nors mėgina nuo kalno paauklėti. Kalba apie valstybės saugumo garantijas. Tie 4 BVP procentai yra, jei norit, visas mūsų valstybės švietimas. Ne sviestas. Dabar jau papildomas klausimas sektantui Raigerdui. Kai ponia Grybauskaitė kreipsis į… Skaityti daugiau »

Raigerdas Betai

Na, taip, gerbiama Beta, kai jūs parašote, tai sunku su jumis nesutikti, nes mąstymas jūsų gana logiškas. Tačiau aš jau rašiau, kad daugelis iš čia komentuojančių, neturi tikslo pakomentuoti tą Prezidentės vedamą politiką Ukrainos įvykių atžvilgiu, o paprasčiausiai yra noras įgelti Prezidentei per komentarą, o paskiau pažviegti iš pasitenkinimo. Reikalas ne tame, kad Prezidentė neatkreipė dėmesio į mūsų ekonomikoje patirtus nuostolius, o tame, kad tie galimi nuostoliai ateityje jums net nesisapnavo. Kada jūs turite reikalą su fašistais, veikimo principai yra visai kitokie. Pradėkite dirbti su fašistais, komunistais ir jūs neišvengsite nuostolių ir galutiniame rezultate kracho. Ką bedarytų Porošenko, ką bedarytų Europa, Putinas puls Ukrainą, nes jis neturi išeities. Beata, jūs esate protinga moteris, todėl panagrinėkite, ką daro Putinas. Ir Prezidentės… Skaityti daugiau »

>>žinokit

o aš vis galvoju – kieno statytinis tas jau ketvirtą kartą neva perrenkamas Žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius. Ogi dabar viskas aišku.

Irena Raigerdui

Na, ir kaip kieta Grybauskaitės pozicija sutramdė neurotiką Putiną? Negirdėjau, gal Putinas jau susigėdo, visų atsiprašė ir išvedė tankus iš Ukrainos?

po šimts pypkių!

Kaip Lietuvos darbdavių konfederacijos generalinis direktorius KGB
kadrinis D.Arlauskas, akivaizdu, sėdi ir Trišalėje Taryboje, kuri košia
bei siūlo įstatymus Seimui. Vadinasi – jis tiesiogiai atsakingas už
lietuvių modernišką” „deportaciją iš Lietuvos ir dabar varo agitaciją
už rusakalbių importaciją? Puikus Kremliaus projektas! Betgi viskuo galima
kaltinti Pezidentę. Ką į tai atsakys Z.Vaišvila and co?

Negana to, jei D.Arlauskas savo rankose turėjo ir „laisvą”, atsiprašant, žiniasklaidą, su didžiuoju „teisių” gynėju D.Radzevičium, tai galėjo laisvai pudrint protus, nukreipdamas žmonių nepasitenkinimą prieš Prezidentę, prieš ką tik nori, pats likdamas šešėlyje…

<1989–1990 m. KGB „Z“ tarnybos vyresnysis operatyvinis įgaliotinis. 1990–1992 m. LR Valstybės saugumo departamento padalinio vadovas, VSD generalinio direktoriaus pavaduotojas> Kurio generalinio? Zigmo Vaišvilos?

kas žinot?

ką reiškia – KGB „Z” ?

Raigerdas Irenai

Jūsų klausime jau yra jūsų atsakymas. Todėl nesuprantu, kodėl dar reikia klausti manęs?

To po šimts pypkių

Muilini akis ir tiek, smulkus manipuliatoriau. Štai tavo sakinys: „Negana to, jei D.Arlauskas savo rankose turėjo ir “laisvą”, atsiprašant, žiniasklaidą, su didžiuoju “teisių” gynėju D.Radzevičium, tai galėjo laisvai pudrint protus, nukreipdamas žmonių nepasitenkinimą prieš Prezidentę, prieš ką tik nori, pats likdamas šešėlyje…” Implikuoji mintį, kad negeras KGB-šnikas per mūsų laisvąją spaudą galėjo dergti nekaltąją mergelę. Šiame tavo teiginyje suveltas joks jovalas, kad siūlau pačiam jį ir suėsti. Visų pirma, jei Google skelbia apie Arlaucko kgb-izmą, tai jau nebėra jokia paslaptis ir kaip agentas jis sudegintas. Gali būti, kad jis liustravosi ir ta info tuomet, gal net keršijant jam, buvo paviešinta. Tokie „išsiliustravę” ir perėjo vos ne urmu į naujai kuriamą mūsų VSD. Sunku pasakyti, ar jie tai darė nuoširdžiai, o… Skaityti daugiau »

hmm..

„buvusių” KGB nebūna. Putinas.

apie KGB "Z"

Generolui majorui E. Eismuntui, vadovavusiam valstybės saugumo komitetui 1987–1990 metais, nepavyko efektyviai kovoti prieš lietuvių tautinį judėjimą, dėl to jis už leido vietą (1990 m. kovo 3 d. išleistas į atsargą) iš Maskvos atsiųstam R. Marcinkui. (Vyšniauskaitė rašė, kad tai Z,Vaišvilos tėvo draugas, alfa lt) KGB vyko skilimas tautiniu pagrindu Tai pripažino ir tuometinis KGB padalinio Lietuvoje vadovas R. Marcinkus – „takoskyra buvo daugiau tautinio pobūdžio“. KGB dirbę komunistai buvo pervesti į Pabaltijo pasie nio apygardos kariuomenės įskaitą Rygoje ir tiesiogiai nebepriklausė LKP/SSKP. Bet KGB 6–asis skyrius nuolat kuravo „Jedinstvo“ organizaciją, o kiti darbuotojai dalyvaudavo šios organizacijos mitinguose. Šiai ir kitoms antivalstybinėms organizacijoms nuolat teikdavo visapusišką paramą. Būtent todėl vieni darbuotojai (dažniausiai lietuviai) savo kontaktų dėka ėmėsi pelningo verslo. Per… Skaityti daugiau »

Į  KGB buvo verbuojama ir  per sąjūdį ir po jo.

Lietuvos Aukščiausioji
Taryba kreipėsi į tuos Lietuvos piliečius, kurie buvo KGB užverbuoti, kviesdama nutraukti bendradarbiavimą. Pirmiausia tai pasireiškė tuo, kad nedelsiant sumažėjo Operatyvinės informacijos šaltinių. Agentūros gretos mažėjo, tačiau, Jeigu 1988 m. KGB Lietuvoje užverbavo 594 žm., 1989 m. – 358 žm., tai Aukščiausiajai Tarybai priėmus nutarimus, draudžiančius bendradarbiauti su KGB, šie skaičiai dar labiau sumažėjo. 1990 m. užverbuota 117 naujų agentų, o 1991 m. – tik 33. Anušauskas naiviai tiki, kad 1990 m. atsi sakė bendradarbiauti arba buvo pašalinti iš agentūrinio tinklo 857 jau anksčiau užverbuoti agentai. Bendras agentų skaičius sumažėjo nuo 6377 (1990 m. sausio 1 d.) iki 5598 (1991 m sausio 1 d.).

KGB vs VSD

Atkūrus Lietuvos nepriklausomybę ir sukūrus Valstybės saugumo departamentą prie Lietuvos Respublikos vadovybės, kai kurie iš atleistųjų KGB darbuotojų 1990 m. ba landžio–gegužės mėn. įsidarbino naujoje struktūroje – VSD. Padėties neapibrėžtumas, nau jos struktūros galimybių ribotumas sudarė aplinkybes, kad KGB rankose dar liko dauguma svertų, kuriuos ji panaudojo savo ir Maskvos interesams. Anot tuometinio VSD generalinio direktoriaus Z.Vaišvilos pavaduotojo D. Arlausko, „KGB padalinys Lietuvoje veikia ir atvirai, ir konspiratyviai. Atviros konfrontacijos tarp Departamento ir KGB nėra, tačiau jų konspiratyvi veikla paliečia ir mūsų interesus“. Prasidėjo slapti „žaidimai“. KGB bandė nustatyti VSD ga limybes, VSD iš savo pusės siekė gauti informacijos apie Maskvos planus. 1990 m. rugpjūčio 14 d. Ministrų Tarybos pastate (dabar Užsienio reikalų ministerija) įvyko D. Arlausko ir KGB pirmininko… Skaityti daugiau »

KGB "Z"

Balandžio 2–16 d. iš KGB buvo „pašalinta” 13 karininkų, kurie pasirašė „38–ių pareiškimą“: kpt. Ričardas Navardauskas („Z“ tarnyba), mjr. Jurgis Donelas („Z“ tarnyba), kpt. Algis Paukštė („Z“ tarnyba), pplk. Ramutis Matiukas („Z“ tarnyba), kpt. Vytautas Sičiūnas („Z“ tarnyba), kpt. Antanas Stepučinskas (Tardymo skyrius), mjr. Vidmantas Baumila (Tardymo skyrius), kpt. Vytau tas Makuška (Vilniaus m. skyrius), vyr. ltn. Vygandas Jurevičius (Vilniaus m. skyrius), mjr. Algis Vidzėnas (Tardymo skyrius), kpt. Danukas Arlauskas („Z“ tarnyba), vyr. ltn. Vitalis Bagdzevičius („Z“ tarnyba) ir mjr. Stasys Nalivaika (Tardymo skyrius). Liovėsi egzistavęs ištisas poskyris „Z“ tarnyboje (tai pavadinimą pakeitusi politinio persekiojimo organizatorė 5–oji tarnyba) 1990 m. pabaigoje asmeniniame laiške SSRS KGB pirmininkui (būsimam rugpjū čio pučo vienam vadovų), armijos generolui V. Kriučkovui KGB Lietuvos padalinio vadovai… Skaityti daugiau »

Raigerdas Betai

Gerbiama Beta, kadangi jūs esate moteris, tai tikriausiai jums neteko dirbti ekstremaliomis situacijomis. Tačiau, jeigu jūs būtumėte laive štormo metu, tai tikriausiai jūs suprastumėte, kad be komandinių veiksmų, toks laivas nugarmės į dugną. Jis gali išlikti tik atsitinktinių įvykių, kurie buvo jam palankūs, dėka. Paprasčiausiai, prisiminkite Odisėją. Jeigu vyksta karas, o jis jau vyksta, tai pamatysite viską, kas tenai aprašyta. Čia bando rašyti, kad, neva, A. Butkevičius dabar skaičiuoja nuostolius. Na, jis buhalteris, tai jis šitą dalyką yra išmokęs daryti. Kada vyksta karas, tai buhalterija yra kita, nei taikos metu, ir išlaidos yra kitos, nei taikos metu. Dabar yra partijos, nors karo metu jos nereikalingos. Vienintelis politikas, kuris pasielgė teisingai iš visų politikų yra Algirdas Patackas. O kiti? Šiandien dega… Skaityti daugiau »

Beta > 17:42

Anokia čia naujiena. Vienos tokios 1993 metais įkurtos partijos beveik visa vadovybė buvo surinkta iš KGB-istų. Spėkite, kuri tai partija? 🙂

Raigerdas Betai

Atspėti tikrai sunku. Bet pagal logiką turėtų būti LDDP. Nejaugi koncervatoriai? Sunku į tai patikėti?

diagnoze autoriui-

PROGRESUOJANTIS ASTIGMATIZMAS.Perversmo ponas ne pastebejai? O juk Janukovicius dar gyvas!Tik laiko klausimas kada ir kokiomis aplinkybemis pasirodis scenoje!? Na o kas padave ranka Porosenkai susitepes krauju iki alkuniu!

Hanukos belaukiant

Parašenka-Valcmanas, Jaceniukas, Groismanas, t.y. visa Ukrainos valdžia 100 proc. žydų rankose, o Radoje žydų daugiau nei Izraelio Knesete(hodos-video.com).
Manau, mūsų Prezidentė ramia sąžine galės degti Hanukos žvakę V.Kudirkos panosėje ir kalbėti prie jos maldas, kartu Chabat-Liubavič rabinais.

Raigerdas >anonymui "Hanukos belaukiant".

Na, ir aš esu žydas. Na, ir ką? O tu kokiai nacijai priklausai? Fašistų ar komunistų?

Raigerdas

ui, kaip mana tautietė Polikarpovna man tinka – piniga daug uždirbau jos dėka

Beta > Raigerdui

O kaip jums atrodo tie primygtini Grybauskaitės pasisiūlymai padėti Ukrainai pertvarkyti teisinę sistemą? Ištrauka iš 2014metų lapkričio 24 dienos Grybauskaitės pamokslo Kijeve: „Ukrainos teisinė sistema ir valstybės tarnyba turi tapti efektyvi ir tarnauti žmonių interesams. Aiškesnė mokesčių ir muitų sistema, skaidresnė verslo aplinka padės Ukrainai pritraukti daugiau investicijų. Pasak Prezidentės, Ukrainai taip pat svarbu skaidrinti energetikos sektorių ir didinti savo energetinį savarankiškumą.” 🙂 Ar viena iš korumpuočiausių ES valstybių, per 25 metus taip ir neprisiruošusi padaryti struktūrinių reformų, turinti regresyvią mokesčių sistemą, faktiškai neturinti prokuratūros, tinkama tokiam darbui? Pats Grybauskaitės kalbos tonas, kokiu ji ten kalbėjo yra kišimasis į Ukrainos vidaus reikalus. Kuo, tokiu atveju, ji skiriasi nuo Putino? Beje, Seimo URK, jau išmelžė iš ir taip striuko ir deficitinio… Skaityti daugiau »

Aris > Raigerdui

Autorius tokiems URA patriotams labai aiškiai parašė: „visų, gyrusių ypatingą mūsų Prezidentės drąsą, klausiau tik vieno: ar jūs asmeniškai pasiruošęs rytoj vykti į Ukrainos frontą, nes drąsius žodžius reikia patvirtinti ir drąsiais poelgiais, kitaip jie įgauna dviveidišką prasmę?” Kada ponas Raigerdas parodys ne žodinę drąsą ir Ukrainos fronte apgins savo prezidentės ryžtą?

O jei visai rimtai, tai po straipsnyje pateiktos statistikos, kad „58 proc. rusų yra prieš karinį Maskvos kišimąsi į situaciją Ukrainoje” kalbėti apie Rusiją kaip terorizmo valstybę gali tik aklas ir kurčias. Arba tiesiog apmokamas partinis propagandistas,ar ne pone Raigerdai?

69
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top