Dalius Stancikas. B. Nemcovo auka pagreitins rusų „pavasarį“

Bernardinai.lt

Boriso Nemcovo nužudymas savo dvasia ir svarba kažkuo panašus į 1991 m. rugpjūčio pučą ir todėl gerokai pagreitins Vladimiro Putino diktatūros ir Rusijos imperijos pabaigą. Kaip tuomet, kai po Medininkų žudynių ir nepavykusio pučo, galutinai griuvo Sovietų sąjunga.

Ir čia nebe taip nesvarbu, kieno užsakymu nušautas Borisas Nemcovas: ar paties V. Putino, ar kažkieno, esančio šalia jo, ar su V. Putinu konkuruojančių, jį spaudžiančių komunistų kartu su kariniu elitu.

Penkiolika metų kruopščiai kurto V. Putino – demokrato – įvaizdis (o juk tiek daug tam įvaizdžiui paaukota, juk vien dėl jo V. Putinas vienai kadencijai, tegul ir formaliai, atsitraukė nuo prezidento posto – neva demokratinėje V. Putino Rusijoje viskas vyksta pagal Konstituciją) žlunga tiesiog valandomis. V. Putinas iki šiol dar galėjo kažkiek manipuliuoti eilinių europiečių ar amerikiečių nuomone, kad Krymas – rusų žemės, kad ukrainiečiai patys kalti dėl savo revoliucijos pasekmių, kad V. Putinas beveik demokratas ir pan.

O dabar štai nušautas vienas rimčiausių V. Putino politinių oponentų prie pat Kremliaus vartų. Ir jeigu tai atlikta ne tiesioginiu V. Putino nurodymu, jis vis tiek atsakingas už tokį nevaldomą chaosą ir sukurtą neapykantos opozicijai atmosferą. Taigi „demokrato“ įvaizdžiui galutinai padėtas taškas, viską valdančio V. Putino – taip pat. Belieka tik toks tuščiaviduris V. Putinas, kurio nebereikia niekam.

Nors Kremlius vis dar stengiasi.

Šeštadienį per pietus, praėjus tik kelioms valandoms nuo tyrimo pradžios, valdžios sukurtas Tyrimo komitetas viešai paskleidė dvi pagrindines nužudymo versijas. Viena: „tai provokacija, kuria siekiama destabilizuoti šalies politinę padėtį, ir Nemcovo figūra gali tapti sakraline auka tiems, kurie bet kokiais metodais siekia savo politinių tikslų“. Čia, aišku, kalbama apie demokratinę opoziciją, kuri sekmadienį visoje Rusijoje organizuoja nepasitenkinimo maršus, o B. Nemcovas buvo iš tų penkių organizatorių (dar vienas iš tos penkiukės – A. Navalnas jau pasodintas, trečias – M. Chodorkovskis, savo 10 metų jau atsėdėjęs, priverstas kovoti iš užsienio). Jei B. Nemcovo nužudymo tyrimas baigsis šia versija ir po to Rusijoje bus įvestas dar griežtesnis režimas (panašus į rugpjūčio pučą), taps akivaizdu, kad B. Nemcovo mirtis – tiesioginė pasekmė baisios V. Putino baimės dėl galimo maidano (revoliucijos) Rusijoje. Ta baimė iš tiesų milžiniška, nes kaip juokauja patys rusai – maidano Rusijoje dar nebuvo, o antimaidano judėjimas jau kadais veikia.

Tačiau, be vadinamųjų demokratų, Kremlius turi ir kitą opoziciją – komunistų partiją, kurios vadai seniai taikosi į V. Putino vietą. Komunistai kartu su karo nomenklatūra gali būti nepatenkinti V. Putino delsimu užimti Ukrainą, gali norėti V. Putinui pakenkti, tačiau jiems B. Nemcovas tikrai nėra „sakralinė auka“ – jie B. Nemcovą galėtų šalinti nebent kaip būsimą konkurentą rinkimuose į V. Putino vietą.

Antra paskleista B. Nemcovo nužudymo versija – neva tai islamistų kerštas – gali įtikinti tik patį Kremlių, todėl nemanau, kad ties ja bus rimčiau apsistota.

B. Nemcovo nužudymas akivaizdus ženklas, kad Rusija žaibiškai krenta į kažkokią gilią atomazgą, kurioje aukų skaičius neprognozuojamas.

Tačiau galimw prognozuoti du dalykus: pirma, rytų Ukrainos frontas nuo Mariupolio per naktį persikėlė tiesiai prie pat Kremliaus. Ir antra: Rusijoje tai ne pirma sukrečianti politinė žmogžudystė, tačiau šiuo atveju, kaip ir per 1991 m. rugpjūčio pučą, B. Nemcovo žudynių užsakovai apsiskaičiavo – B. Nemcovo nužudymas pramaišiui su ekonomine krize ir karu Ukrainoje ne tik neišgąsdins nuosaikių rusų, bet kaip tik juos „užves“, paskatins greičiau lįsti iš neutralumo kiauto.

Todėl nors B. Nemcovas ir nebegali fiziškai dalyvauti savo organizuotame visos Rusijos protesto „pavasaryje“, jo auka atves rusų maidaną greičiau, nei jis pats prognozavo.

Bernardinai.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
18 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
gytis

užuojauta – manau Vilniuje reikia nevaldiškos solidarumo su Rusijos demokratais akcijos.

Vakarų apsimetinėjimas

didina aukų skaičių.Ko vertas Merkel pareiškimas,kad ji tikisi,kad viskas bus ištirta.Putinas tirs pats save?Merkel galėjo bent to nesakyti,tuo parodydama ,kas yra Putinas.Nauda?

VISIEMS

Kovo 7D.13val. Kaune prie teismo antikorupcinis streikas . RUOSKITES VISI TURIME DALYVAUTI .Smulkiau antikorupcisisstreikas.lt

gaila

Sunku patikėti, kad opozicijos lyderio nužudymas Putino valdomoje Rusijoje sukeltų maidaną.

Beta > gytis

Jau vyksta. Prie Katedros

bus žiema

dar rusijos laukia žiema – išpjauti turi likusius 15 proc. padorių rusų.

Letas Palmaitis Autoriui

Jei pavasariu laikytune dabartinio chano nuvertimą „rūmų perversmu” ir jo vietoje naujo chano, „Vakarams” klusnesnio, pastatymą, tada galima sutikti. Tik tada tikrai būtų teisūs tie, kurie mano, jog Nemcovą nušovė ne kokia nors serijinio gauja (pvz. kadyrovininkų, kaip Politkovskajos atveju), bet… „Amerika”. Iš tikrųjų neieškokime įvykių logikos ten, kur jos nuo pat Maskolijos Ordos susidarymo nebuvo ir būti negali. Tauta taip ir nepavirtęs Volgos mokšų ir tiurkų prarytų ir „suvirškintų” tautų konglomeratas jungiamas chano botagu, vandenuku ir įsivaizduojama nepakartojama konglomerato – „Trečiosios Romos”, „visos žmonijos šviesios ateities” idėja. Juk dabartinė ruskija niekuo nesiskiria nei nuo Ivano Žiauriojo su jo opričina, nei nuo carų (tegu ir vokiškų, bet su „Tretje otdelenije”), nei nuo bolševikų imperijų. Demokratija (kuri viso labo tik nėra… Skaityti daugiau »

nepalmaitis.

ne putino braizas.galejo pasodint kaip navalna ir tt.artinama atomazga,nesuveike malaizija,gal suveiks nemcovo auka.

Jėzusas

Gali patikti ar nepatikti Kremlius ar Vašingtonas. Gali patikti ar ne demokratijos iliuzijos, tačiau bent kiek mastančiam žmogui turėtų būti akivaizdu kad vienas, penki ar net šimtas žmonių negali būti pavojingi Putinui. Pavojingos yra situacijos, kuri dabar iš dalies formuojasi nužudžius Nemcovą, o šiaip juk įtanpa atslūginėjo vis įsivyraujant taikai Dombase. Artėjančiam mitingui reikėjo idėjos, šūkio ar ikonos – štai ir pasigamino, tas kam naudinga. Juk kai Nemcovas kalba, Putinui nebaisu, kadangi jo gali nerodyti kai kurios TV, kitos parodyti kažką prieš ir tai yra visiškai valdoma. O štai mirtis – nieko nepaslėpsi, reikės daugiau žmonių vaikyti po gatves. Desperacija daugiau matosi JAV veiksmuose, kadangi jei toliau kris vartojimo lygis ten – tai Maidanai prasidės JAV. Rusija manau susitvarkys su… Skaityti daugiau »

Raigerdas

Leto Palamaičio komentarui galima pritarti. O užsimaskavęs Jėzusas yra lengvai atpažįstamas. Aš ne viename komentare rašiau, kad KGB TURĖJO TIKSLĄ – SUGRIAUTI KAPITALIZAMĄ. KAS ATSTOVAUJA TĄ KAPITALIZMĄ? JUNGTINĖS AMERIKOS VALSTIJOS. TODĖL REIKIA SUGRIAUTI TĄ PAGRINDINĮ KGB PRIEŠĄ – JAV. O KADANGI ŠITIE KGB PUSPROČIAI ĮSIVAIZDUOJA, KAD JAV SUGRIOVĖ TSRS, TAI DABAR JIE SIEKIA ATKERŠYTI JAV. Šitiems žmogėdroms iš NKVD-KGB-FSB reikia atkeršyti, todėl Jėzusas yra vienas iš tokių „keršytojų”. Sutinku su Letu Palmaičiu, kad tai yra Opričnynos metodų tęsinys ir ta pati diktatoriška valdymo sistema Rusijoje. Tik, mielieji, jūs išmetate vieną labai svarbų elementą šitame bandyme analizuoti Rusijos užkulisinį gyvenimą. Negalima pamiršti Stalino išsireiškimo:”Yra žmogus – yra problema, nėra žmogaus – nėra problemos”. Tokia yra priimta „išmintis” kriminaliniame pasaulyje. Kas yra… Skaityti daugiau »

Jėzusas

KGB niekuomet neturėjo tokio tikslo – sugriauti kapitalizmą. Tokį tikslą turėjo Leninas, Trockis kurie veikė pagal ideologiją kurtą vakaruose ir su vakarų finansavimu. Ir ši idealogija buvo skirta Rusijai vardan kapitalistų tikslų. Stalinui pavyko nutraukyti gijas nuo draugų iš vakarų dėl ko ir prasidėjo šaltasis karas. Stalinas aprsiribojo Raudonosios imperijos kūrimu. JAV veikė ištisi institutai kurie siekė sugriauti CCCP todėl kad visų pirma buvo ideologinė grėsmė. KGB, CŽV ar kitos tarnybos yra daugiau vykdymo įrankiai bet ne idealoginiai analizės centrai. Tarp kitko Kinijoje šiandien veikia institutas, kuris užsiima vienu klausimu – kaip išardytas CCCP, nes kiniečiai supranta, kad toks likimas gali ištikti ir juos. 1991 kai subyrejo CCCP, KGB aktyvus, ypatingai užsienyje – parėmė CŽV. Aišku dali nuėjo į pogrindį,… Skaityti daugiau »

Moskovija bijo Kinijos

Bet negali to parodyti.Moskovija norėtų prisijungti ES ekonomiką,kuri ją šertų.Būtų gal ir nieko,bet maskoliški protai užsimanytų pažeminti ES tautas.

jiisusams nepalmaiciams

vienas tipo pralutes jefreitorius, o kitas tiesiog idiotas, valkiojantis garbaus asmens pavarde. Varge vargeli, kokie jus apgailetini, uz medinius rublius (po 11 uz komentara) stenantys buki raudonarmieciai…

nepalmaitis.

is ko pazinsi dedules pasekejus-ogi is etikeciu kabinimo ,pykcio,pagiezos.

Marijonas

Jokio rusų pavasario nebus. Autoriau, jūs – naivuolis. Į mitingą pagerbti nužudytą B. Nemcovą atėjo apie 52 tūkst. žmonių. Maskvoje gyvena apie ~15 mln. žmonių. Taigi mizeris.

Per

perversma (pavasari)Ukrajinoje zuvo apie 50 tukst zmoniu! Stancikai tegul tavo vaikai ir anukai paspringsta motynos pienu!

18
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top