Dalius Stancikas. Kaip mus valdo

Bernardinai.lt

Pjesės motto. „Europos politinė partija – tai politinę programą turinti organizacija ….“ (Iš Europos Parlamento svetainės).

Pjesės veikėjai. Partija „Tvarka ir teisingumas“, jos pirmininkas, europarlamentaras Rolandas Paksas, jos įtakingi nariai – Valentinas Mazuronis (aplinkos ministras I), Kęstutis Trečiokas (aplinkos ministras II), Daiva Matonienė (aplinkos viceministrė I ir II).

Pirmas veiksmas. 2013 metai.

Partijos „Tvarka ir teisingumas“ pirmininkas Rolandas Paksas: „Esu skalūninių dujų gavybos hidraulinio plėšymo būdu naudojant cheminius preparatus priešininkas. Bendrovės, vykdančios skalūnų gamybą, šiandien visuomenei pilnai neatskleidžia hidraulinio plėšymo procese naudojamų cheminių medžiagų sudėties..“

Partijos „Tvarka ir teisingumas“ vicepirmininkas, aplinkos ministras Valentinas Mazuronis: „Skalūnų dujos – tai dovana Lietuvai. Skalūnų dujų žvalgybos proceso stabdymas gali būti naudingas tik nedraugiškoms užsienio valstybėms ir yra nukreiptas prieš regionų, kuriuose būtų ieškoma dujų ar naftos, gyventojus bei pačią Lietuvos valstybę.“

Antras veiksmas. 2015 metai.

Sausio 21. Partijos „Tvarka ir teisingumas“ pirmininkas Rolandas Paksas: „Šiandien skalūnų išgavimo technologija per daug pavojinga tokiam kraštui kaip mūsų. Kai kurios iš naudojamų cheminių medžiagų klasifikuojamos kaip žmonių sveikatai ir reprodukcijai poveikį turintys ūminiai toksinai. Aplinkos ministerija neturėtų skubėti skelbti naujo skalūnų žvalgybos konkurso Lietuvoje. Manau, kad šiandien reikėtų skelbti ne konkursą, o moratoriumą skalūnams Lietuvoje bent iki 2020-ųjų metų. Aplinkos ministras (K.Trečiokas) man patvirtino, kad irgi laikosi tokios nuomonės“.

Kovo 24. Aplinkos ministerija skuba skelbti naują konkursą skalūnų angliavandenilių žvalgybai, gerindama būsimiems konkursantams sąlygas – teikia Seimui siūlymą Žemės gelmių įstatymą pakeisti taip, kad į žemės paviršių iš gręžinio negrįžtantis hidraulinio ardymo skystis, kurio sudėtis nežinoma, nebūtų laikomas atlieka.

Seimo plenarinis posėdis

Klausimas: Gerbiamoji viceministre, jūs ką tik išsisukote nuo aiškaus atsakymo. Pakartosiu Seimo nario, prieš tai klausiusio, klausimą. Kodėl ministerija sąmoningai klaidina teikdama įstatymo pataisas, pagal kurias agresyvios cheminės medžiagos, netgi suardančios, ištirpdančios uolieną, bus laikomos tiktai ūkinio proceso metu naudojamomis medžiagomis, bet nebus laikomomis atliekomis ir todėl jas bus galima palikti žemės ertmėse? Labai norėčiau, kad jūs neišsisukinėtumėte, o aiškiai atsakytumėte, kodėl jūs galvojate, kad chemikalas yra ne atlieka ir jį galima palikti žemės gelmėse?

Viceministrė Daiva Matonienė: Labai ačiū už pateiktą klausimą. Aš dėl aiškumo norėčiau visiems Seimo nariams pristatyti: o kas yra tas hidraulinio uolienų ardymo naudojamas skystis? Šitas skystis yra sudarytas iš 98 % vandens ir propano smėlio ar smėlio analogiškų kietųjų dalelių, kurių yra sudaryta 1,5 %, ir cheminės medžiagos sudaro 0,5 %. Atlikus hidraulinį uolienų ardymą dalį skysčio sunaudojimą hidraulinių uolienų ardymo procesui užtikrinti tai yra propanas lieka dirbtinai suformuotuose plyšiuose, uolienų sluoksniuose, dalis vandens ir cheminių medžiagų sunaudojimas cheminėse reakcijose virsta kristalais, dalis medžiagų pakinta tų pačių cheminių reakcijų metu. Dalis hidraulinio ardymo skysčio sunaudojamas technologiniuose procesuose. Tik apie 0,1 % hidraulinio ardymo skysčio sudaro cheminės medžiagos.

Trečias veiksmas. 2015 metai.

Kovo 25 d. Seimo Aplinkos apsaugos komitete vyksta posėdis, kuriame dalyvauja ir aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas.

Klausimas: Gerbiamasis ministre, noriu paklausti dėl Žemės gelmių įstatymo – ta jūsų pataisa teikiama. Gal jūs šiaip galite paaiškinti, kas ten vyksta jūsų partijoje, tokie keisti dalykai: jūsų partijos pirmininkas R.Paksas kalba vienaip, jūs laviruojate, jūsų viceministrė skelbia konkursus ir kuria projektus, na, bandote tuos skalūninius oligarchus per visus galus… Ar jūs ten esate korumpuoti, pasisakykite atvirai, ar ne? Nes negalima vienos šeimos interesus šitaip atstovauti, ponios Natalijos ir pono Tomo – jie valdo dvi pagrindines įmones. Tiek Tomas Haseltonas, tiek Natalija Haselton yra stipriai parėmę jūsų partiją, poną Mazuronį. Permėje jie irgi turi gręžinių, ten bendras su Rusija bizniukas. Bet jie čia diktuoja visiems sąlygas ir jus šokdina. Jūs dabar apsimetate, kad chemikalai, naudojami hidraulinio ardymo metu, kurie automatiškai lieka žemėje, juos galima palikti, nes jūs nelaikote atlieka. Kas čia vyksta, ministre?

Aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas: Aš tikrai nemanau, kad tai ne atliekos. Ir tikrai, kad negalima palikti pritariu jums 100 %. Iš tikrųjų tai yra tam tikro pavojaus. Nesvarbu, kad ta chemija sudaro 1 % tame kiekyje ir kad 80 % grįžta į paviršių. Vieni į tai žiūri labai optimistiškai, kad tą išpumpuotą, išplautą galima išvalyti. Manau, kad tikrai taip galima, galima ir mobiliais įrenginiais išvežti. Bet tai turi būti visiems vienodai suprantama ir atvira.

Galiu pripažinti, kaip jūs sakote, tai tikrai yra tokio nesusikalbėjimo. Iš tikrųjų partijos pirmininkas turi kategorišką nuomonę, kad čia skubėti nėra kur ir nereikia. Kaip jūs sakote, aš laviruoju. Tai savotiškai galiu prisipažinti, kad taip ir darau, todėl kad esu asmeniškai tikrai įsitikinęs, kad čia skubėti nėra kur, ir aplinkybės yra tokios, ir geopolitinė situacija, ir rinkos. Aš esu jau ne kartą sakęs ir žiniasklaidai, kad man, kaip inžinieriui, kaip atstovaujančiam žmogui, ir apskritai kaip piliečiui, būtų įdomu, kas slypi mūsų gelmėse, ir ko tai yra verta. Vyriausybės pavedimas buvo ministerijai parengti konkurso tvarką. Mes to nedaryti negalime, mes tą namų darbą padarėme ir parengėme tuos nuostatus. Aš liepiau juos dar patikslinti, nes yra n vietų, kur kelia abejonių dėl infrastruktūros, jeigu ji būtų sugadinta, ir reikėtų sutvarkyti.

Mes esame sutarę kartu su energetikos ministru įtikinti premjerą, kad čia nėra reikalo skubėti ir skelbti to konkurso ir tą darbą darysime. Aš manau, kad čia turi būti pasverta visi už, visi prieš. Ir iš tikrųjų, juolab, kad mes ten vargu ką labai naudingo arba dideliais kiekiais rasime, tai todėl ir yra tokia mūsų pozicija. Tikrai aš galiu jus užtikrinti, kad niekas nieko čia neatstovauja, ir jeigu tik paaiškės, kad koks nors spaudimas…

O kas buvo anksčiau, su kuo Mazuronis buvo, tai irgi sunku kalbėti ir nenorėčiau apie tai kalbėti, nes pas mane irgi ateina… Štai buvo Mazuronis tam pritaręs, na ir kas, kad buvo pritaręs, mes žiūrime šiek tiek per kitą akį į tą problemą…“

Epilogas

„Šių metų kovo 24 dieną Seime pristatydama Žemės gelmių įstatymo kai kurių straipsnių pakeitimo pataisas Aplinkos ministerijos viceministrė ponia D. Matonienė pateikė ir tiesos neatitinkančios informacijos. Pasakodama apie įvykusią kelionę į Lenkiją D.Matonienė pasakė: „Mes praeitą savaitę su Žygaičių bendruomenės atstovais, su žurnalistais vykome į Lenkiją praktiškai pasižiūrėti ne tik teoriškai…, kokia yra situacija“.

Viešai pareiškiu, kad nei iš Žygaičių bendruomenės, nei iš Žygaičių seniūnijos, nei iš kitų Tauragės rajono bendruomenių niekas į minimą kelionę į Lenkiją nevyko“.

Jonas Nairanauskas, Žygaičių bendruomenės pirmininkas

Bernardinai.lt

* * *

Daugiau apie partijos „Tvarka ir teisingumas“ galimai korupcinius ryšius su naftos ir dujų bendrovėmis skaitykite šioje Tiesos.lt publikacijoje:

„Chevron“ korporacija perka Lietuvos ministrus ir partijas?

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
21 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
komunistų kolaborantas tas paksius

su kuo sutapsi – toks pats tapsi
komunistų bendradarbis tas paksius – toks pats niekšelis.

stai taip

http://sauksmas.lt/lietuvos-zmogaus-teisiu-stebetoju-sajunga-apie-kratas-lietuvoje.html ,2015 m. kovo 19 d. vykdyta (os) krata (os) pas LŽTSS tarybos narį, žurnalistą Giedrių Grabauską (taip pat pas Olegą Titorenką, Žilviną Razminą, Vaidą Lekstutį, Jarą Valiukėną, Kazimierą Juraitį, Kristuperį Vaišką, Mildą Bartašiūnaitę (?) …) atliktos tyčia šiurkščiai esmingai pažeidžiant Lietuvos Respublikos Baudžiamojo proceso įstatymo nuostatas – kratos atliktos pas asmenis kuriems nebuvo pateikti įtarimai padarius nusikalstamą veiką numatytą BK 121 str., neleidžiant žinoti kuo „kratomasis“ yra kaltinimas ir ko yra ieškoma, nesuteikta teisė pačiam „kratomajam“; suprasti kokių daiktų ar dokumentų yra ieškoma ir nesuteikta teisė pačiam atiduoti „ieškomų“ daiktų ar dokumentų; nesant atitinkamo (įstatymo reglamentuoto) teismo sprendimo suteikiančio teisę daryti kratą pas asmenis įtarimus padarius nusikalstamą veiką numatytą BK 121 str.; kratos atliktos neleidžiant dalyvauti kviestiniams asmenims; paimti… Skaityti daugiau »

buvusi

Vilniaus Universiteto Chemijos fakultete – neužangažuoti profesionalai. Pasidomėkite. Mes mokėmės, kad niekas iš niekur neatsiranda ir niekur nedingsta.
Lietuvos ,,elitui” rūpi ši diena, o po jų, kad ir tvanas.

taip ir nesupratau

ar Stancikas rašė šį straipsnį, ar Žygaičių bendruomenės pirmininkas pristatė šį pokalbį?

rupūs miltai, sąmokslas?

tai pasakykit jūs man – KAS IR KADA Lietuvos didžiausią kompaniją GEONAFTĄ PARDAVĖ LENKIJOS NAFTOS KOMPANIJAI LOTOS?
Lenkija valdo 53 procentus LOTOS kompanijos.
Pavel Olechnovich valdo LOTOS.
Tomas Haselton valdo MINIJOS NAFTĄ, kurios 50 procentų taip pat turi LOTOS.
Čia rašoma, kad LOTOS dirba ir Rusijj, Permėj, vadinasi kitas akcijas valdo Rusija.
Lotosas pretenduoja į 6 000 kv/km žemės plotą prie Tauragės, kuriame yra 120 ,ilijardų kubų dujų, rašo Roiters.
Lenkijj atrasti dujų laukai vieni didžiausių Europoje.
Tačiau,
.
kas mus čia mulkina?
Ar žalieji buvo panaudoti tik tam, kad būsų išvytas Chevronas, o vietoj jo ateitų pusiau rusiškas LOTOSAS?
Kas mus mulkina, kad neva lenkiškai rusiškas LOTOSAS turi geresnes technologijas už Chevron, dėl kurio derėjosi Mazūronis?

klausimai

kodėl niekas nerašė apie tai, kad Stonys Geonaftą pardavė Lenkijai?
kodėl niekas neanalizavo, kad „žalieji” galimai Rusijos buvo panaudoti tik konkurencinėj kovoj tarp Chevron ir Lotos?
kur žalieji dabar?
kodėl Lotosui dirbantis geologas Gediminas Motuza šiandien tyli?
kodėl Žygaičių bendruomenės pirmininkui nebuvo leista pasižvalgyt Lenkijoj, Lotos bendrovėj?
odėl žmonių dėmesys buvo nukreiptas tik į „Rusijos pavojų”, kuomet slapta pardavinėjami neaišku kam mūsų resursai?
kur TRANSPIERABCY INTERNACIONAL veikla skaidiai pristatant bendroves ir jų savininkus? Kam dirba Muravjovas?

žurnalsitų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius už tautos neinformavimą turi ATSISTATYDINTI.

Beta to rupūs miltai, sąmokslas?

Įdomu kodėl iš viso jie tų skalūnų dujų taip užsimanė? Kas čia užsidegė? Jei norvegiškų iš SGT nėra kur kišti?
Aišku kaip dieną, partiniai švonderiai prisiėmė otkatų, dabar atidirbinėja. Tik nepažįsta jie Tautos kuriai atstovauja. O Tauta, nors ir krikščionys, bet giliai genuose glūdi pagonybė- pajudink tik jų girią, jų žemę- blogai baigsis.
Tačiau nėra to blogo, kad neišeitų į gerą, tie skalūnai bus geras katalizatorius sistemos griūčiai.

vadinasi,

Lenkija vos įkėlė vieną koją nusipirkdama Mažeikius, kaip kaip mat įkėlė ir kitą, nusipirkdama patyliukais, nors lojant dėl lentelių… skaičiau kažkur, kad pretenzijas reiškia ir į terminalą?
Tai ką?
Norim būt energetiškai priklausomi nuo Lenkijos? Nuo meškos ant vilko?

rupūs miltai Betai

neabejotinai suveikė otkatas.
Įtariu, kad ir Ukrainoje kažkas panašaus vyko. Nes ten koją 2013 įkėlė Chevron. Sudarė sutartį už 10 milijardų dar prie Janukovičiaus, o Medvedevui esant Rusijos prezidentu. O dėl to Rusijos kompanijos liko nepatenkintos.
.
Jei dabar žalieji nesiims ginti Žygaičių, tai bus aišku, kam jie tarnavo. Išvijom Chevroną, nereikia ir Lotoso.

SherLoks

Na pas mus viena kalba kitka daro valdzia, todel pasitikejimo nebera valdininkais. Dabar vienas pasiraso, po to kitas, bet nei vienas nenesa jokios atsakomybes uz jokius parasus, nes taip supainioja norminiais aktais vieni per kitus, kad galu gale eilinis pilietis tik ir atsako uz tai ka leido valdininkai, o jisai turi geriau ismanyti uz visus valdininkus ju veiksmus ir vos ne kiekviena leidima apskusti teisme ir jei teismas atmeta toki skunda laikyti valdzios instituciju veiksmus teisetais, kas beje yra absurdas. Musu salyje nafta buvo skaiciuota , kad 50 metu uzteks visai LT, bet pasidare taip viskas, kad nafta kazkur musu isvaziuoja, o patys perkames is kitur. Valdzia gauna tik apie 5-9 % nuo siu resursu pajamu, o visa kitka pasiima… Skaityti daugiau »

Loks

Kaip žinia, „Geonafta“ buvo parduota dar 2000 m. vasarą už kiek daugiau nei 52 mln. litų, nors įmonė vien grynojo pelno 2000 m. buvo gavusi net 51 mln. litų. Beje, „Geonaftos“ pirkėjas, garsusis oligarchas ir „Dujotekanos“ savininkas Rimandas Stonys, už iš valstybės perkamos įmonės akcias beveik nieko nemokėjo iš savo kišenės, o už „Geonaftos“ akcijas sumokėjo jos pačios pinigais, kurie dar iki privatizavimo gulėjo įmonės sąskaitose. . lenkai už naftą Lietuvai 2012 metais sumokėjo 30 milijonų litų, o sau pasiėmė MILIJARDĄ. Lotosas dirbs pagal tuos pačius įstatymus ir tikėtis, kad jis sau pasiliks 30 milijonų, o Lietuvai atiduos milijardą, virš naivumo.Už naftą Lietuva gauna apie dešimtadalį iš naftos siurbimo gaunamo pelno. Tai per metus sudaro ar ne 60 milijonų lt.… Skaityti daugiau »

taigi, taigi

Kiekvienas gręžinys Lenkijoje atsieina nuo 12 iki 15 milijonų dolerių , kai JAV Barnett Shale gręžiniai Teksase atsieina 4 milijonus dolerių. .. Tai ką laimėjom išviję Ševroną, ir dabar įsileisdami Lotosą?

Trojos arkliukui
 Supratome

Pagal Matonienės suvokimą ir aiškinimus radioaktyvus polonis būtų visai nekenksmingas – nes jo reikia laabai ir labai mažai efektui pasiekti.

Trupmenas

Nesupratau, kas atsitiko Stancikui, kad neprašytas ėmė rašyti draminę panegiriką „tapšniui”. Esu ribotas, kaip ir visi ne viską galiu suprasti. Nieko nepadarysi*, kaip mėgdavo sakyti Kurtas Vonegutas.

Al.

Nemanau, kad čia panegirika. Akivaizdu, kad vienas čekistas vaidina gerą tardytoją, kitas blogą. Bet juk kažkas šituos menkystas išrenka.

Rašo, kad komunistu

bendradarbis tas Paksius,bet mielieji, jus man pasakykite , kas Lietuvos valdzioje kitokie. Na, manau , kad negali buti obuolys kitokios veisles , nei tas obels medis. Jus mane galite ir uzmušti, bet aš vis tiek nepatikesiu , kad gali buti kitaip. Na, negali tas vaismedis (komunistas) po vieno Seimo posedzio imti ir pradeti vesti vietoj raudonu, geltonus ir jau daug skanesnius obuolius, Lietuvoje , manau jau daug kas patikejo ir visi patenkinti „oriai” zengia ES pasturgalyje.

ruta

Reikia reikalauti , kad butu paskelbtas maratoriumas visom ‘nesvariom ‘technologijom .Nereikia , kaip iprastai daro Lietuvos nomenklatura , begti priekyje traukinio , reikia tureti ne vienadieni salies matima , o ilgalaikia strategija , kuri , butent Lietuvos valstybei ir jos Tautai bus naudinga , o ne politikams korupcionieriams . Reikia viena syki priversti valdzia dirbti SAVO valstybei .Visos imones , UAB , ateina , kad uzdirbti SAU pelno , tai ju pagrindinis uzdavinys , todel nereikia valdziai vaidinti pusprocius , kad ‘Chevronai’ , ‘Willjamsai’ ,ar kitas Kapitalas, ateina padeti Lietuvai . Na , o kodel taip stumiamas vienas , ar kitas Kapitalo turetojas , tai , manau visi supranta Mazuronio pavizdziu ir jis deja ne vienas toks , tik kodel… Skaityti daugiau »

hmm..

dabar per LTV kalba Masiulis, Energetikos ministras, apie ES kuriamą Energetikos sąjungą. Jis teigia, kad energetiką ES importuoja apie 50 procentų, JAV tik apie 10-15, o Lietuva 100 procentų, nes turi savo tik biokurą.
Klausau ir galvoju – tai kas, blyn, liepė parduoti savo naftą, savo dujas ir pirkti vėl visa tai 100 procentų iš kitur? O taip pat ar toks pareiškimas nepatvirtina komentatorių versijos, kad kompanija LOTUS, nebepriklauso Lenkijai?
Ar mūsų Energetikos miistras neinformuotas, ar sąmoningai meluoja?

Laisvūnas

manęs tai niekas nevaldo tik aš pats. Jei nevykėlius kaip Stančikas kas valdo tai čia jų problema.

Siūlykite

hidraulinio ardymo optimistams pasistatyti po klyzma iš gryžtamojo skysčio.Jei rūros atlaikys,reiškia ir Žemei didelių bėdų nesukels.

21
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top