Dalius Stancikas. Laisvėjimo metai

Jei reikėtų vienu bruožu apibūdinti praeinančius 2014-uosius metus, tai tektų vartoti laisvėjimo terminą.

Laisvėjimas, kaip žinome, gali vesti į tobulėjimą, priartinti prie Kūrėjo, įpūsti ypatingą būties ir kūrybos dvasią. Bet už kerinčios laisvėjimo afišos gali slypėti ir apgaulinga, klaidinančiai viliojanti vergovės forma, kreipianti mus į dvasinę ir fizinę savižudybę, griaunanti esminius civilizacijos pamatus, būtinuosius moralinius tabu, neleidžiančius supainioti dieviškųjų ir žmogiškųjų galių – lyg kokia kasdienė bibliškojo Adomo nuopuolio kartotė.

2014-aisiais pasaulis „laisvėjo“ abiejomis kryptimis.

Didžioji demokratinio (taigi, laisvojo) pasaulio dalis toliau savinosi dieviškąsias galias, grubiausiai lįsdama į gyvybės ir mirties slėpinius, šį kišimąsi pateikdama kaip esminę žmogaus teisę, vis plačiau oficialiai įteisindama eutanaziją, abortus, gyvybės mėgintuvėlius, naikindama prigimtines lytis (metų pabaigoje ir Lietuvos Vyriausybė pritarė vadinamajai Stambulo konvencijai, pagal kurią atsiranda ne fizinės, o socialinės lytys), prigimtinę šeimos sąvoką (tiesa, vienalyčių šeimų įteisinimas paprastai vis dar vyksta minimalia balsų persvara, pavyzdžiui, šį rudenį Suomijoje gėjų šeimos įteisintos tik kelių parlamentarų persvara – tas rodo šios tendencijos trapumą), o prigimtinio kūno darkymas – „gražinimas“ tatuiruotėmis, kas mūsų jaunystės laikais būdavo išskirtinis užkietėjusių kalinių ar kareivių skiriamasis ženklas, dabar, regis, įgavo visuotinį grožio etalono mastą.

Ypatingas šių metų akcentas – JAV, valstybės, kurioje prieš 80 metų (o kai kuriose valstijose tik prieš 50 metų), dar galiojo „sausas įstatymas“, sostinėje Vašingtone po visuotinio referendumo įteisintas marihuanos vartojimas. Išvada viena: baltaodžiai vis mažiau daro įtaką galingiausios pasaulio valstybės gyvenimui, kuriame pats prezidentas viešai giriasi jaunystėje svaiginęsis narkotikais.

2014-aisiais būta ir kitokių laisvėjimo formų. Deja, taip ir nepasibaigė piliečių karas prieš valdžią Sirijoje: teigiama, kad per trejus su puse metų yra per 200 tūkst. žuvusių, po pasaulį išsklaidyta 6,5 mln. sirijiečių.

Šie metai prasidėjo Krymo išlaisvinimu, jo sugrąžinimu Rusijai, – taip prieš dvi savaites savo metiniame pranešime Kremliuje gyrėsi Rusijos prezidentas Vladimiras (liet. vertimas – valdyk pasaulį) Vladimirovičius Putinas. 2014-ųjų Rusija – geriausias įrodymas, jog žemiškoji realybė nesiskiria nuo mitų ar pasakų stebuklų: metų pradžia – karinis Vladimiro Putino triumfas, sudrebinęs pasaulį, o pabaiga – panika Kremliuje dėl beviltiškai žlungančio rublio (euras užvakar jau kainavo 100 rublių, taigi rublis per metus nuvertėjo daugiau nei laisvę narsiai ginančios, pabėgusios valdžios skaudžiai apvogtos Ukrainos grivina). Po šios savaitės rublio kracho net Rusijos politinio vasalo – Baltarusijos – prezidentas pareiškė: užtenka melstis Rusijai, matote, kaip nusėdo mūsų svarbiausia rinka, turime ieškoti patikimesnių verslo partnerių. Rusija, branduolinių ginklų ir gamtinių išteklių pilna galybė, po Krymo okupacijos pirmąkart istorijoje liko tokia vieniša – niekas pasaulyje nepanoro dėl vienadienių politinių užgaidų rizikuoti branduoliniais karais. Tad teko gėdingai pabrukus uodegą prašytis kinų pagalbos – pačių tikriausių rusų konkurentų, jau seniai nenuleidžiančių godžių akių nuo negyvenamų Sibiro platybių ir neišsenkamų požeminių lobių. Nuo vilko ant meškos – taip turbūt tektų apibūdinti pasikeitusį Rusijos politikos kursą nuo Vakarų į Rytus.

Šie metai – dar vienas patvirtinimas: žmonijos istorijos vyksme dar nebuvo imperijos, kuri nežlugtų, tokia ateitis laukia ir Rusijos, tad kuo greičiau patys rusai tai supras, tuo greičiau pradės sveikti. Svarbiausia – ne krentantis rublis, ne kylančios produktų kainos. Mes šiemet perėjome prie karinio – mobilizacinio stiliaus retorikos, ir tai labiausiai liūdina. Juk karo sąlygomis negalima kritikuoti vyriausiojo vado, karo sąlygomis viskas nukreipta diversantų paieškoms ir gyvenama pagal principą „mirtis šnipams“, – liūdnai aiškina rusų dvasininkas A. Kurajevas. O mums telieka suklusti: ar tokių pat gaidų šiemet nepajutome ir mes čia, Lietuvoje, pradėjusioje ypatingą žodžių mūšį su Rusija?

Kitos šių metų pasaulio laisvėjimo apraiškos – šiemet įvykęs Škotijos referendumas dėl atsiskyrimo nuo Anglijos (škotai turėtų džiaugtis, kad neturi tokios demokratijos naikinimo institucijos, kaip Konstitucinis Teismas) ir katalonų apklausa dėl nepriklausomybės nuo Ispanijos (nepriklausomybės referendumo neleido Ispanijos Konstitucinis Teismas; panašiai šiemet pasielgė ir Lietuvos Konstitucinis teismas, pažeidęs esminį demokratijos principą – nurodęs, kad piliečiai negali išreikšti savo valios be valdžios kontrolės – pirmą atkurtos laisvės dešimtmetį to nebūtų drįsusi skelbti jokia valdžios institucija).

Netgi JAV Senato komiteto ataskaita apie CŽV taikytus kankinimo metodus – taip pat laisvėjimo kelias. Ir ta ataskaita svarbi ne tiek JAV piliečių išsilaisvinimui nuo savo pačių specialiųjų tarnybų savivalės – šiemet B. Obama pareiškė, kad JAV nutraukia dvylika metų trūkusį visuotinį pasaulio, netgi draugų, šnipinėjimą. Tai pirmiausia JAV išsilaisvinimas nuo 2001 metų rugsėjo 11-ąją ją užpuolusių ir visuotinį baimės virusą pasėjusių teroristų. Kaip tuomet sakė jų vadeiva Osama Bin-Ladenas, svarbiausias puolimo tikslas buvo ne užmušti kelis tūkstančius amerikiečių, bet įbauginti JAV ir taip sunaikinti jos demokratiją, vidinę laisvę, kurią kaip neišvengiamą viso pasaulio ateitį dar 19 amžiaus pradžioje nurodė prancūzų filosofas A. de Tocquevilis: Pastangos sustabdyti demokratijos raidą būtų tarsi kova prieš patį Dievą.

Sugebėti prieš visą pasaulį pripažinti klydus – tik labai stiprios ir tikrai laisvos šalies požymis. Tai ypač svarbu, nes JAV yra ne tik demokratijos lopšys, bet ir vienintelė supergalybė, prisiėmusi pasaulio policininko vaidmenį (ar prieš metus kas galėjo pagalvoti, kad daug metų buvę ideologiniai priešai JAV ir Irakas kartu kovos prieš „Islamo valstybės“ banditus, Alacho vardu kertančius galvas vaikams už tai, kad jie krikščionys, ir moterims už tai, kad atsisako patenkinti jų lytinį instinktą), todėl JAV pavyzdžiu, jos sėkmėmis ir klaidomis seka dauguma kitų.

Spec. tarnybų sutramdymas – tai būtinas kelias ir Lietuvai, nesugebančiai išsiaiškinti, ar nemelavo jos saugumiečiai dėl CŽV kalėjimo Lietuvoje, kodėl viešai šmeižė žuvusį savo darbuotoją V. Pociūną, bendradarbiaudami su Rusijos saugumu provokavo nusikaltimui nepilnametę E. Kusaitę, čečėnų našlaičių globėjus Gatajevus, kaip staigiai praturtėjo buvęs VSD direktoriaus pavaduotojas D. Jurgelevičius, nusipirkęs vieną iš Gruzijos televizijų, kokiu tikslu aukštiems politikams kurpiamos jokio pagrindo neturinčios sąmokslo teorijos.

Vis dėlto reikšmingiausias, daugiausiai įtakos žmonijos raidai turėsiantis metų atvirumas – šiemet vykęs Katalikų bažnyčios Sinodas. Pirmąkart toks drąsus, toks demokratiškas visoms nuomonėms. Pasirinkome skaidrumą. Nusprendėme, kad kiekvienas galime duoti kiek tik norime interviu visiškai laisvai, ir nebuvo numatyta jokia cenzūra, – sakė popiežius Pranciškus.

Todėl apie Sinodą pasakytus popiežiaus žodžius: Turime eiti į priekį. Nebijau, nes tai kelias, kurį Dievas paprašė mūsų nueiti ir reikėtų laikyti 2014 metų fraze ir esme.

Nebijokime eiti kartu – į 2015-uosius.

Bernardinai.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
34 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
viltis yra gerai

bet kad komunistėlių-kgbistėlių-pedofilų klanas tik stiprina savo pozicijas Lietuvoje – vadovaujamas polikarpovnos, su konservatoriu pritarimu.
Kada Lietuvos valdžia tarnaus tautai, o ne tauta bus tik vergų vietoje?

skaidrumas

,raudonos Dalios” knygos isleidimui Briuselyje. Skaidrumo, Landsbergiu familija! Skiepai Grybei nepasitvirtno ir provokacija nepavyko. Dabar gi – pirmasis pranesa Gabriukas! Idomu, ar ne jis ten, pasak senelio Vyt. Landsbergo ,,prikakojo” prie pasto dezuciu, kad taip profesorius bijo kameru irasu patikrinimo?! Palaikau autoriu – skaidrumo!!!

Taigi

Šiais metais Lietuva palaisvėjo – nuo proto. Jeigu dar toliau sparčiai laisvinsis, kaip Ukraina, tai visai palaisvės ir bus taip laisva ir lengva, išskyrus tiems, kurie negalės nuo proto išsilaisvinti ir palaisvėti. Ir tada protą turintys sukils prieš bepročius, kaip pietryčių Ukrainos gyventojai, nepraradę sveiko proto ir nenorėdami jo prarasti, sukilo prieš nesveiko proto platintojus, nešėjus per prievartą. Ir tada įvyks pilietinis karas, kaip Ukrainoje, – brolis prieš brolį.

Arnė

Dėkui autoriui, visada įdomūs, aktualūs Jūsų straipsniai. Linkime sveikatos, sėkmingų 2015 metų.

o gal?

„Nebijokime eiti kartu – į 2015-uosius.” O gal sakykime „Drąsiai eikime kartu -į 2015-uosius.” ?

zzzz

Redakcija, ištaisykite: „…dėl beviltiškai žlungančio rublio (jis užvakar jau kainavo 100 eurų,…”. Labai jau geras rublis 🙂

ruta

Gerb. Stancikui linkime sveikatos ir lauksime jo puikiu straipsniu .Stai tokiu padoriu ir moraliu pilieciu ir truksta Lietuvos valdzioje .
Musu seimos akyse , didziausias Lietuvos valdzios nusikaltimas , tai Konstitucijos sumenkinimas ir neadekvatus traktavimas su Konstituciniu dvasiu pagalba .Nedemokratine valdzia visada turi klapciuku , instituciju , kurios plesis gerkle , teikdamos , kad juoda yra balta ..Niekada neatleisime tokio Referendumo paniekinimo ir savo anukams papasakosime , kas tokie tupejo valdzioje .Tokiems nusikaltimams pries Tauta neturetu buti senates .

Vytautas Ju.

Tas laisvėjimas, labiau panašus į durnėjimą, kaip ir „pasaulio policininką“ pavadinti „demokratijos lopšiu“. Taip, JAV nebuvo imperatorių ir monarchų, bet buvo monopolistai Rokfeleriai, Rotšildai, Šifai, Varburgai, Karnegiai, Apenhaimeriai ir amžini interesai, kuriuos tas „policininkas“ gynė. Per savo istorija JAV dalyvavo 71 kare ir kariniame konflikte. Reikėtų gero „lopšio“ žuvusiems sutalpinti.

Letas Palmaitis Autoriui

Gaila, kad prootingi žmonės greit pasigauna išorinius reiškinių požymius ir ima juos traktuoti pagal vienokį ar kitokį (tegu ir intelektualiai madingą) mainstreamą. Jau vien Paties minimas Sinodas yra mažai suprantamas, o mūsų erdvėje tik Pro Patria išdrįso truputį paanalizuoti jo užkulises. Mes NEŽINOME tikrų įvykių Vatikane, bet aišku, kad vyksta kova. Paskaitykite XIX a. popiežių enciklikas, jei esate katalikas. Ar popiežiai tikrai „kovojo prieš D-vą” smerkdami demokratiją žodžio laisvės ir sąžinės laisvės atvejais, ar tai buvo tik krikščionybės agonija, prasidėjusi XI a. peradžioje, kai Europa pasirinko nacionalinių valstybių kelią ir atsisakė nuo visus vienijančios Europos Bažnyčios? 1002 metais pats Imperatorius užpuolė jauną monarchą kataliką, savo brolį, dėl Paelbio žėmių užgrobimo Vokietijai. Nuo tada prasideda popiežių kova bandant atstatyti ne žmogaus,… Skaityti daugiau »

Algimantui Konciui iš snukiaknygės

Syla est, uma nė nado?

Rūpūs miltai!

Na ir pavarė pons Palmaitis! Tik gerokai paankstino tautinių valstybių susidarymą. Pamiršo žmogus, kad viduramžiais vyravo DINASTINĖS valstybės. O ir ne tokia bloga demokratija buvo viduramžių Europoje. Valdžia tada buvo tolygiai pasiskirsčiusi tarp Karaliaus, parlamento, Bažnyčios ir miestų savivaldų. Parlamentas tada, kaip beje, ir dabar, smulkiai reguliuodavo visuomenės gyvenimą. Įstatymu nustatydavo netgi kada feodalai turi teisę tarpusavį pakariauti. Sekmadieniais kariaut buvo draudžiama, mėsą penktadieniais valgyti neleido, reguliavo net kokius drabuzius turėtų dėvėti kiekvienas luomas… o vat profesinės sąjungos, tokios kaip LAISVŲJŲ MŪRININKŲ, tiesiog klestėjo saugodamos savo gotiškų bažnyčių ir pilių statymo paslaptis.. . Bažnyčia globojo menus ir mokslą, pristatė universitetų, kurie iki šiol laikomi geriausiais pasaulyje – Oksfordo, Kembridžo, Sorbonos… vienuoliai sąžiningai užrašinėjo istoriją, perrašinėjo senuosius raštus, buvo švietėjai… Padėtis… Skaityti daugiau »

Palmaičiui, dar...

neteisus jūs ir dėl pastoriaus dukters Merkel, kurią panašiai kaip mūsų prezidentę šmeižia STASI, neteisus ir dėl Vakarų Orveliškumo.

Tik prisiminkite, kada orda iš Rusijos buvo išsiųsta į JAV kaip „disidentų” desantas kartu su mafijiniais Ivankovais (Japončik). Ogi nuo 1970 metų! O po perestroikos jau atkute ordos mafukai pasitiko naujus rusiškus mafukus su sena trockistine ideologija. Įsitaisę Harvarduose ir JEILIUOSE ĖMĖ NEŠT TĄ PATĮ RYTIETIŠKĄ MĖŠLĄ TIK JAU IŠ VAKARŲ Vat kada suorvelėjo JAV. Ačiū Dievui, ne visa ir ne visiškai. Apie naują pasaulinę tvarką pirmas viešai paskelbė Garbačiovas Davose…

KODĖL

straipsnio pavadinimas ne kabutėse?

Internauts

Naujas Europos Naratyvas aiškiai smerkia nacionalizmą ir iškelia kosmopolitizmą. Aiškiai matosi, kad “pilietininkai” Naratyvo kūrėji tikisi iš Europos padaryti tokią pat emigrantų šalį kaip JAV. Man tai priminė buvusio Lietuvos užsienio reikalų ministro V.Krėvės atpasakotą susitikimą su Molotovu ir Žukovu. Gaila, kad šis pasakojimas iš JAV lietuvių archyvo “Aidai” buvo pašalinti iš interneto su visu “Aidai” archyvu. Krėvei aiškiai ir atvirai buvo išdėstyti Stalino planai. Buvo sakoma, kad su JAV Rusija lengvai susidoros, “nesjiems tik pinigai rūpi”. Bet sunkiau bus su Europa, nes čia tautos prisirišusios prie savo teritorijų… O štai ši citata iš Naratyvo: 
“Europa – tai pasaulėžiūra, kurios neriboja jos sienos. Jos bendros vertybės ir principai patrauklūs daugybei žmonių. Europos laimėjimai ir solidarumas teikia jiems drąsos. Tačiau Europa… Skaityti daugiau »

Vakar per

LRT Skamarakaitės diskusijų laidoje labai gerai kalbėjo pašnekovai.Ypač Kaščiūnas,kuris pastebėjo,kad pačiai ES reikia atnaujinti vertybinį pagrindą,kad neramumai pasaulyje kyla dėl siekio išsaugoti identitetą.

Net ir Rusija instinktyviai priešinasi suniveliavi

globalizacijai.Jos vadai tai išnaudoja saviems tikslams.ES bando statyti Babelio bokštą viena kalba,vienu mąstymo šablonu.Bet Dievas sumaišė kalbas.

Rūpūs milta!

Putinas savo piliečiams diegia mintį, kad jis vienintelis priešinasi „vienpoliam pasauliui’, Vakarų globalizmui.
O jeigu tik tai būtų tiesa, tai palaikyčiau jį.
Bet faktai rodo ką kita. PUTINAS KONKURUOJA su Vakarų globalistais dėl pasaulio valdymo. Faktiškai būtų galima konstatuoti, kad Rytų žydai pešasi su Vakarų žydais.
O tautos nori pasirinkt pačios su kuo joms būti. Vakarai jau senai paleido kolonijas, o Rusija vis dar kolonijų atsiskyrimą priima kaip jos kūno plėšymą ir kaltina tuo Vakarus. Nors prie kolonijų atsiskyrimo nuo Vakarų, komunistai labai daug prisidėjo.. Tad gauni tai, ką dvei. Ksei duobę – įkritai.

Kritikas Pikčiurna

Puiki apžvalga, nors daug dramatiškų dalykų nepaminėta, tame tarpe valdžios Lietuvai primestas euro įvedimas. Taip pat tenka pažymėti klaidą – ne rublis kainuoja 100 eurų, bet atvirkščiai – už 1 eurą buvo mokama 100 rublių…

VaidasVDS

Straipsnis tikrai neblogas. Tinkamai sudėlioti akcentai į svarbiausias problemas. O dabar dėl sinodo, į ką gana isteriškai sureagavo Letas Palmaitis. Pritariu autoriaus požiūriui, kad yra labai gerai kuomet dvasininkai drąsiai kalba įvairiomis temomis, bet, jeigu taip buvo, kaip sako Letas (kad trečdalis sinodo sveikino formuluotę, kad reikia gerbti sodomitus, kurie augina vaikus per antikristinę juvenalinę justiciją atimtus iš tėvų), tai tokiam požiūriui tikrai nederėtų taip jau džiaugsmingai pritarti. Gal šioje vietoje reikėtų pasakyti, kad dvasininkai taip pat yra žmonės, kad jų niekas neapsaugo nuo nuodėmių, nuo blogio, o klydimas ir yra blogio rūšis, bent jau iš jo beveik visada kyla blogis. Klydimas kyla dar ir iš to, kad pačioje Biblijoje yra klaidų, kai kurių vietų sufalsikavimo, padaryto tiek norint gero,… Skaityti daugiau »

CHASIDAS - PALMAIČIUI

Kam taip karsčiuotis?
juk nuodėmė ir veda į išganymą. Netikit?
Kuo didesnė nuodėmė, tuo didesnis nuosmūkis. Kuo didesnis nuosmūkis, tuo didesnės kančios. Kuo didesnės kančios, tuo tikresnė atgala. O atgaila veda į išganymą, nuodėmių išpirkimą/

Juk ir Knygoj rašoma – Sūnaus nusidėjėlio Tėvas laukė ir pagerbė labiau nei tą, kuris uoliai vykdė jo valią, nuo jo neatsitraukdamas.

Tad kuo blogiau – tuo geriau. Ir baikim verkšlenti.
Jei Dievas nesukūrė blogo pasaulio, vadinasi – jis neegzistuoja!

Palmaitis chasidui

Niekas neverkšlena. Antikristo laikas tik 7 metai. Po to ateina Mesijas.
Kančios ne visus veda į atgailą, bet tik mažumą. Daugelis nuo kančių tampa mizantropais ir net D-vą keikia. Deja, išsigelbės tik nedidelė mažuma, kuri bus ištikima ir ištvers iki galo.

Palmaitis Rūpusmiltams

Diskutuoti su visais apie viską neketinau, todėl ir Jums asmeniškai nieko „nepavariau”, nes Autorius rašo, arba mėgina rašyti, iš katalikiškos pozicijos, o Jūs ne. Be to, man atrodo, kad griebiate paviršius nepalyginti ryškiau negu Autorius, nes apsiribojate formaliomis dinastijomis (tarsi kas jas neigė) primaišydamas „iliuminatus” (iliuminatais vadinosi ir gali vadintis kas tik nori) ir, savaime aišku, žydus, kurie „nesutaria tarp Rytų ir Vakarų” (čia be abejo, semiatės išminties iš Ordos patritotų, kuriems ir Jelcynas buvo žydas). Neaišku, ką turite galvoje sakydamas „viduramžiai”, nes po pirmojo parlamento Anglijoje praslinkus tik porai šimtmečių viduramžių nebeliko, o jų pradžia kažkur apie VI a. – kur tada buvo „parlamentai”? Miniu ribinį XI, nes būtent nuo Grigaliaus VII „Diktato” ir prasideda popiežių kova dėl pasaulietinės… Skaityti daugiau »

rūpūs miltai! Seimas pasirašo UŽ NELAISVĘ?

kol entuziastingi tautos gynėjai nukreipinėja vsų dėmesį į Prezidentės biografiją, kuri niekuo nesiskiria nuo visų kitų homosovieticus, Seimas, tuo tarpu, pasirašinėja po Stambulo Konvencija! Va kur tikrasis ir galutinis laisvės praradimas! Ar ponia Stancikienė, seimo narė, nieko nepapasakojo apie šią konvenciją vyrui teisininkui? Ar bent perskaitė ją iki galo? Kiek mačiau per TV užprotestavo tik konservatorė Abramikienė. Bet ar kas išgirdo jos balsą? Kuo baigėsi šis šios konvencijos svarstymas? Aš ją skaičiau. O jūs, Autoriau? Iš pirmo žvilgsnio ta Strasburo Žmogaus teisių konvencija atrodo visai puikiai, nukreipta prieš prievartą, prieš moterų prievartą, prieš moterų apipjaustymą (čia jau Afrikai, ne Europai, nes Strasburo Žmogaus teisių EUROPOS TARYBA tik taip vadinasi „Europos”, bet ji nėra ES institucija, tai pasauliui primetanti „bendrus įstatymus”… Skaityti daugiau »

rūpūs miltai! Palmaičiui

skirtingos nuomonės susiformuoja matyt remiantis skirtinga info. Daug tryniausi užsieny, tai prisirankiojau kiek kitokios info, nei mūsų oficiozinė. Labai patiko Kembridžas tai psidomėjau pirmiausia jo istorija. Atimtas iš dvasininkų buvo po protestantų revoliucijos, po Henriko VIII nesutarimų su Popiežiumi. Protestantiška revoliucija prasidėjo kaip protestas žydų safardų kilmės Popiežiui Aleksandrui I ėmus rinkti indulgencijas kaip mokestį net už mirusiuosius, gražiosio Petro ir Povilo bazilikos Vatikane statybai. Liuteris prikalė 17 tezių, taip prasidėjo revoliucinis laikotarpis. Masonai (spekuliatyvieji) įsikūrė 1717, o Veismano iliuminatai, kai nepavyko įsiskverbt į Karališkų masonų ložes, 1776. Tai šie iliuminatai ir pradėjo prancūzų revoliuciją. Jiems pavyko ada uzurpuot prancūziškąją Grand Orient ložę, o per ją prasiskverbt ir į Rusijos dekabristus… Taip kad Universitetų atėmimas iš dvasininkų ir permetimas į… Skaityti daugiau »

rūpūs miltai! Palmaičiui, dar

kad ir kaip Jums nepatinka, kad miniu žydus, bet jų vaidmuo Europoje didžiulis, tad kam apie tai nutylėt? Pavyzdžiui, Ispanijos karaliai Izabelė su Fernandu buvo safardų žydai konvertitai. Po to kai KOLUMBAS (vienas portugalų mokslininkas įrodinėja, kad Kolumbas buvo Jogailos sūnus ar tai vaikaitis, pradingęs mūšyje su tukais) atrado Ameriką ir iš ten į Europą ėmė plūsti auksas, į Ispaniją prigužėjo daug chazarų kilmės žydų aškenazų pirklių ir amatininkų. Gad gautų teisę verstis verslais, jiems tekdavo konvertuotis į kriksčionišką tikėjimą. Bet tai jie atlikdavo tik formaliai. Dėl to FERDINANDAS SU IZABELE (o gal ir dėl konkurencijos) įkūrė INKVIZICIJĄ tam kad atskirtų tikruosius konvertitus nuo netikrųjų. Apie tai buvo ir Ispanų filmas. Aišku, neapsiėjo be kankinimų. Iki tol bažnyčia turėjo inkviziciją… Skaityti daugiau »

Raigerdui

Turit problemų su lietuvių kalbos gramatika. Rašyti reikia ne „rūpūs miltai”, o „rupūs miltai”. Išsidūrėte nuo pat pirmo žodžio.

Mix - Letui Palmaičiui

Baigiantis metams noriu Jums padėkoti už komentarus(ypač už šį), kurie visuomet mane sudomina. Jų neperskaitysi tik permesdamas akimis, tenka atidžiai skaityti ir kiek įmanoma stengtis suprasti. Sritis, apie kurią Jūs komentuojate, man nežinoma. Todėl iš Jūsų komentarų daug ką sužinau ir už tai labai esu dėkinga. Tačiau Jūsų pozicija pasaulio sąrangos klausimais man suprantama, ir Jūsų nuomonę palaikau. Tačiau nereikėtų taip grubiai pasisakyti apie autorius, kurie savo straipsniuose kartais daro klaidas (matomai trūksta visapusiškos analizės rašomais klausimais.)

internauts

„Ot rrrŪpūže!”,
„rrrrūpūs miltai!” – tai buvo mano tėvo ir senelio mėgstamiausi keiksmažodžiai. Liaudies tautosaka, tsknt.:)
Ir turi rašytis taip kaip tariasi – pabrėžiant „rrr” kaip gąsdinantį urzgimą ir užtęsiant abi „ū” ilgąsias balses…
rusiškai keiktis jie dtaip ir neišmoko…

Drezdenas internautui

tai tipiška Rytų aukštaičių klaida. Atvirame skiemenyje jie balses ilgina. Jie sako ne Putinas, o PŪtinas. Todėl kartais jiems labai kvailai išeina, lyg ž. PŪtinas būtų kilęs iš veiksmažodžio Pūsti ką? Miglą į akis. Aukštaitis pasakytų Myglą y akys. Rrrūpūs miltai yra aukšraitis.

nebutinai

„rūpūs miltai” yra greičiausiai prūsas iš Tilžės.

Palmaitis Rūpusmiltams

Aišku, kad žydų, tiksliau – Žydo, vaidmuo Europoje ir pasaulyje didžiulis, nes tas Žydas yra Pats Mesijas JHS.
Ką dėstote apie „chazarus-aškenazius” – yra naujai iškeptas žurnalistinis atradimas, neatitinkantis nei DNR, nei chronologijos, nei chazarų karaimiško tikėjimo.
Vaishaupto iliuminatai yra Vaishaupto, o visi kiti iliuminatai – visų kitų. Jei kurie užgrobė masonų ložę, tai jie ir masonai, kam tas paslaptingas priedas?

nopassarankin

Šiuo metu kai seuteje ukrofašyzmas, kai pribaltykos fašystai enge dydžosios rūssu tautos vaikūs, kuomet amiarykos ir jevropas fašystai kursto žmonyja karui -mias rūssai esame vienyntele lykūsi ūžkarda šem rūdajam marui plysti.
Vysy kam brangus internacializma, tautu ir darbo leudies draugiste ir tajka vysame pasaulije- vysi turyme sūsitelkti apie Motyna Rūssija.
Mias Rūsssijos antyfašystai sakomia:
-Бей хадов сапасай Расссею !

>>Palmaičiui

taip, Karaimai išlaikė tą ankstyvąjį judaistinį tikėjimą, kurį Khazarų chanatas priėmė iš Krymo žydų diasporos dar 9 a.

Aškenazai talmudistai gali būti kad yra pasimaišę su mongolais Aukso Ordoj, kuri buvo įkurta Chazarų chanate. Manau, kad jų religija jau gerokai supolitizuota ir apraizgyta tokiais suvaržymais, kad tai matyt ir paskatino ateismą ir revoliucines nuotaikas, bei priešiškumą aplamai bet kokiai religijai.
Jei lystu, pataisykit.

Palmaitis Palmaičiujui, kuris Rūpūsmiltai

Ateizmas, savaime aišku, yra pagonių (t.y. gojim, nekilusių iš D-vo pašaukto Abraomo) reiškinys. Ateizmas egzistavo Europoje ir iki krikščionybės. Pagonių išdavystė nebeatstato pirminės pagonybės, bet skatina ateizmą arba pavirsta satanizmu. Tarp žydų europiečių ateizmas atsirado tik po II pasaulino karo katastrofos (Šoa) dėl talmudinio tikėjimo nepajėgumo (tai nauja religija, netapatintina su senuoju judaizmu iki Šventyklos sunaikinimo). Iki Šoa nei aškenaziams, nei kitiems žydams ateizmas niekad nebuvo būdingas (apie atskirus asmenis nekalbame). Jūs kuriate pašalinį ginčą vardan ginčo. Pvz., Jūsų fantastinis „galbūt” apie aškenazius Aukso Ordoje ne tik nelenda į jokią chronologiją (pirma reikėjo Pačiam pasižiūrėti bent Vikipedijoje, kada susidarė aškenazių grupė – Vokietijoje su centru Maince dar prieš chazarų valstybės suirimą ir „išvaikščiojimą”!), bet tas „galbūt” yra neatsakingas bandymas velti… Skaityti daugiau »

34
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top