Dalius Stancikas. Sveikas liberalo protas

bernardinai.lt

Seimas ketvirtadienį atmetė siūlymus leisti alkoholį vartoti tik nuo 20 metų.

Mano įsitikinimu, toks Seimo sprendimas – akivaizdi alkoholio gamintojų ir prekybos centrų pergalė.

Tuo tarpu liberalų lyderis Eligijus Masiulis tai vertina kaip sveiko proto pergalę.

„Bandymai Seime priimti įstatymo pataisas, draudžiančias įsigyti ir vartoti alkoholį pilnamečiams, jaunesniems nei 20 metų asmenims, iš esmės prasilenkia su sveiku protu. Valdžia neturi jokios teisės nurodinėti ir spręsti už pilnamečius, jau turinčius balsavimo ir visas kitas pagrindines teises. Draudimai visada duoda priešingą rezultatą. Balsavimas dėl Alkoholio kontrolės įstatymo pataisų Seime parodys, kiek čia liko sveiko proto. Reikia tikėtis, kad Lietuva nepagarsės pasaulyje tokiais absurdiškais sprendimais“, – prieš balsavimą Seime teigė sveiko proto dešinysis (taip per vieną rinkimų kampaniją bandė išsiskirti, o gal savo kolegas konservatorius pašiepti, liberalai).

Po tokio skambaus pareiškimo be galo sunku įsivaizduoti Eligijų Masiulį Lietuvos premjeru ar šiaip kokiu aukštu valstybės pareigūnu. Juk kaip jis galėtų bendrauti su JAV atstovais, jei tos valstybės politika akivaizdžiai prasilenkia su sveiku protu – ten alkoholį draudžiama vartoti net iki 21-erių? Ir ne šiaip formaliai draudžiama – dėl šių pažeidimų sulaikoma dvidešimtmetė prezidento dukra, jos sveiko proto apraišką fiksuoja gėdingos reporterių fotoaparatų blykstės, apie tai smerkiančiai šaukia amerikiečių žiniasklaidos priemonės, o merginos tėvas, stipriausios pasaulyje valstybės galva, užuot sumažinęs alkoholio draudimą iki 18 metų, nuolankiai atgailauja.

Kažkoks visuotinis proto užtemimas laisvės lopšy!

Ir mes tų nevispročių (anot E. Masiulio) dar prašome ginti nuo Rusijos? Prašome amerikiečių kurti Lietuvoje gynybines bazes?

Neįsivaizduoju pono E. Masiulio ir vykstant svečiuosna pas kaimynus – į su sveiku protu prasilenkiančią Švediją ar Suomiją, kur stiprūs alkoholiniai gėrimai parduotuvėse neparduodami iki 20 metų. Ką jau kalbėti apie tuos ne taip jau senus visiško beprotiškumo laikus, kai Suomijoje buvo uždraustas bet koks alkoholio vartojimas! Ta Skandinavija, palyginti su liberalia Lietuva, – tik laisvės nuograuža, kažkokie priešistoriniai laikai. Tiesiog nesuvokiama, kokios ten laimės ieško mokyklas baigę lietuvaičiai?

Kadangi valdžia neturi jokios teisės nurodinėti ir spręsti už pilnamečius, tai liberalams atėjus į valdžią galime pagaliau tikėtis galutinės sveiko proto pergalės: abortų, prostitucijos, narkotikų draudimų panaikinimo. Juolab kad ponas Eligijus Masiulis prieš dešimtmetį jau agitavo Seime už prostitucijos legalizavimą.

Ir tai tik pradžia: draudimai visada duoda priešingą rezultatą, laisva rinka – ir turi būti laisva, nevaržoma, todėl šalin bet kokius paveldosauginius ar gamtosauginius suvaržymus (praeitą kadenciją liberalė Dalia Kuodytė jau lygino nacionalinius parkus, saugomas teritorijas su getais – būtent toks žodis ir buvo vartojamas)!

Tikrai liberalus sveikas protas neturėtų gėdingai sustoti pusiaukelėje: kiek galima tuščiai kovoti su visokių apraiškų korupcijomis, protekcijomis, kyšiais, vokeliais? Visų jų prigimtis viena – draudimas, normos, suvaržymai. Nebus jokių privalomų minimalių algų – nebus vokelių. Nebus suvaržymų darbdaviams – nebus streikų. Nebus bausmių už kyšius (pakišas pervadinsim dovanomis) – nebus ir kyšininkų.

Nebus mokesčių – nebus ir korupcijos. Nebus bausmių – nebus ir nusikaltimų (kokia neteisybė – neseniai teismas už valstybinių lėšų iššvaistymą nuteisė vieną lietuviškojo liberalizmo pradininkų Arvydą Stašaitį, dar prieš du dešimtmečius paskelbusį, kad valstybė – baisus prievartos aparatas, todėl jis atsisako mokėti jai mokesčius).

Nebus privalomų kariuomenių (būtent liberalai 2008 m. ir inicijavo privalomos karinės tarnybos panaikinimą) – nebus ir išsisukinėjimų (kas gali nurodinėti ir spręsti už pilnamečius?).

Nebus nemokamų darželių, mokyklų, medicinų, policijų – nereikės ir mokesčių su visomis jų inspekcijomis, Sveikatos, Švietimo ir Vidaus reikalų ministerijomis.

Nebus privalomo socialinio draudimo – nereikės ir Sodros, ir socialinių reikalų ministerijos. Nebeliks, greičiausiai, ir pensininkų.

Tad ar norite, kad triumfuotų sveikas liberalus protas – nebeliktų nei pareigų, nei nusikaltimų, nei draudimų, nei prievolių, nei mokesčių? Kad Lietuva pagarsėtų pasauly kaip sveikausio proto valstybė? Balsuokite už liberalus.

Tik nenustebkite, jei vieną dieną neliks ir valstybės – to viso didžiulio prievartos aparato, prasilenkiančio su sveiku liberalo protu.

Bernardinai.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
27 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
E.Masiuliui niekada

nepritruko ,,sveiko proto” – juk tik durnius gali dirbti uz 5 tukst.litu!- teige jis ir patapo Susisiekimo ministru. Gal kas nors panagrines, kaip is lektuvu, per uzdara angara iskeliaudavo, galimai, narkotikai, atvezti is kokiu treciu saliu ir , dalis ju, galimai, nuplaukdavo i Kirtimu tabora.Kaip praturtejo exministras , kaip isigijo nekilnojamo turto ir t.t. Geda uz Tautos girdyma!

liberastai...

E.Masiulis – Klaipėdos rusų KGBistų šeriamas šuniukas. Viską padarys, kad tik Lietuvai blogiau būtų.
Gentvilas – lyg tai padorus buvo. Bet irgi atsiskleidė: jo sesuo pas uspaskichą partijoje, o pats prieš referendumus – prieš tautos valią, už žemės pardavimą.
Liberalų valdomoje Klaipėdoje rusai geriau jaučiasi, nei pačioje rusijoje – pilnateisiai šeimininkai.

Pensininke

Kai tariami politikai sedi „Durniu laive” tai jie taip ir masto. Ypac 80 seimunu , kurie neturi savo smegenu. Pirmiausia niekas nesiima mazinti tu bezdanciuju skaiciaus, nera istatymo del mazesnio parasu surinkimo referendumams, teismuose bijo LIAUDIES TAREJU, neruosia geresnio rinkimu istatymo ir daugiau rimtu istymu, o vapalioja DRAUDIMU istatymais. Paziurekit kas regionuose dedasi, kaip vaikai gere, zole ruke taip ir toliau darys, nes valstybeje nebera padoraus SVIETIMO, mokiniu uzimtumo, o viskas ziurima i asmenine kisene. Tik sunkus darbas gali isaukleti jaunima.

Sako,kad

žydai per kartas šimtmečiais nevartoja alkoholio(simbolinis naujo vynuogio derliaus taurės pakėlimas čia nesiskaito),šimtmečiais ,ir galima matyti jų ir gabumus.Dievas šią tautą pasirinko.

Jūs man pasakykit,

kada liberalų lyderis E-ligio Masiulis turėjo bent kruopelytę sveiko proto?
Šis pragėręs protelį kartu su elektros skydinės draugu Siauru niekada nesugebėjo blaiviai protauti, tai rodo jo darbai seime ir ministerio poste.

ruta

Na koks sveiko proto tautietis gali balsuoti uz Masiuli ir jo UAB ?Jie gi populistai ir demagogai, tarnaujantys Kapitalui !Kaip jus manote sie nevykeliai , bebaigia isnykti staiga atkuto ?Guogos pinigai , nes kaip kitaip paaiskinti tokia staigia ano karjera , nepaigaileta net EP posto – pas liberalu viskas turi kaina – rinkos desnis .Tai kiek kainavo liberalu partijos reanimacija ?
Dabar jie nori pritraukti emigrantus iniciave piletybes Referenduma , na ir leisti alkoholiui lietis laisvai – jaunimo korta/ na gal dar kas ir reme is Alkoholio imperijos , dabar reika atidirbti , nieko naujo Lietuvoje , kur etika ir morale -0 / .Nieko asmenisko , tik biznis.

konkret

O liberalizmas gimdo parazitus, grybelius: kai yra liberalus požiūris dėl prausimosi ir tvarkos, kas netikit pasitikrinkit metai laiko nesiprausdami, nesitvarkydami

VaidasVDS

Apreiškimas sako: „Jeigu vienas žmogus trokšta nepriklausomybės – laisvės – tai jis turi prisiminti, kad visi kiti žmonės ilgisi tos pačios laisvės. Tokių laisvę mylinčių mirtingųjų grupės negali drauge gyventi taikiai, nepaklūsdamos tokiems įstatymams, taisyklėms, ir reguliavimams, kurie kiekvienam asmeniui suteiktų tokį patį laisvės laipsnį, nors tuo pačiu metu išsaugodami vienodą laisvės laipsnį visiems bičiuliams mirtingiesiems. Jeigu vienas žmogus turi būti absoliučiai laisvas, tuomet kitas žmogus turi tapti absoliučiu vergu. Ir laisvės santykinė prigimtis yra tikra visuomeniniu, ekonominiu, ir politiniu požiūriu. Laisvė yra civilizacijos dovana, kuri tapo įmanoma ĮSTATYMO įgyvendinimo dėka. Religija padaro įmanomu tai, jog dvasiškai būtų įgyvendinta žmonių brolystė, bet jai bus reikalinga žmonijos vyriausybė tam, kad būtų reguliuojamos visuomeninės, ekonominės, ir politinės problemos, kurios yra susietos su… Skaityti daugiau »

įįį

į ką mes bažnyčioje meldžiamės jei Kristus žydas, bučiuojam žydą J. Krisų? Kieno sūnus J. Kristus dievo ar velnio? Filme ” Kristaus kančia” vis šmėžavo neaiškūs peronažai…akis pamušta dešiniuoji…moteris stebinti Kristaus plakimą ir laikanti ant rankų išsigimėlį… ir padaras po Kristaus nukryžiavimo…

rūpūs miltai

jooo.. matyt tas „sveikas ekonominis protas” ir Olekai padiktavo, kad neapsimoka kelt malūnsparnio dėl dvejų skęstančių žmonių…
… ir Putino bei Primakovo draugui, dvigubam agentui iš „real politik” – H.Kissingeriui, kartu su Putinu ir Primakovu kuriančiam New World Order, kad pasaulio žmonių populiaciją reikia sumažinti iki 1 milijardo…
… ir spekuliantui valiutomis Sorošui, prabilusiam apie III pasaulinį karą, jei Komunistinė Kinija nebus priimta į Tarptautinį Valiutos Fondą… bei jo draugui, taip pat dvigubam agentui Viktorui Rotschildui į klimato pokyčius, kaip išradingą terorizavimo priemonę, investavusiam kapitalą…
… ir Lietuvos premjerui, sugrįžusiam iš Kazakstano su „gera žinia”, kad Kinija su Kazakstanu tiesia geležinkelį link Pabaltijo kiniečių ešalonams…

Liberalizmo ir konservatizmo dėka

Lietuvoje sukurta politinė, teisinė ir moralinė hegemonija. Ar ilgai tęsis?

joooo

liberalai Lietuvos nelaimė ir kada supras žmonės ir konservatoriai…?

KAI

sakau :liberalas – suprantu Ūsas,
kai sakau Ūsas – suprantu liberalas..

vasia

Dalius ,kaip visada, i desimtuka.

pensininkas

Aš puikiai prisimenu pats ir iš tėvų pasakojimų žinau, kad Lietuvai padėjo „alkoholizmo pamatus „okupacijos tiek 1941-44metų, tiek tolesnė, bet jau mūsų rinktos valdžios leido ir leidžia siautėti visokio plauko vertelgoms, kurie pelnosi iš žmonių silpnybių.

Kritikas Pikčiurna

Labai puiki ir teisinga liberalizmo kritika. Tačiau vis tik lieka viena neišspręsta problema – kažkas negerai mūsų mąstyme ar „Lietuvos karalystėje”, jei demokratinė valstybė turi naudoti įstatymų prievartą prieš suverono atstovus. Išrinkti atstovai siekia priversti kažką daryti ar nedaryti juos renkančius atstovus. Tai kurie iš jų yra tikrieji suvereno atstovai? Ar tie kurių yra daugiau, ar tie kurie turi daugiau politinių ir administracinių galių? Ir kurie iš jų daugiau piktnaudžiauja? O gal taip vyksta tylus pilietinis karas? Tikros demokratijos požymis yra, kai visos pusės pradeda susitarti, o ne kariauja. Kai į valdžią prasibrauna tie, kurie nesugeba sukurti dialogo, tenka lopyti skyles ir mojuoti įstatymų kuoka. Nors įstatymas veiksmingas tik tada, kai tampa didžiosios visuomenės daugumos susitarimu. Lietuvoje toks tylus ir… Skaityti daugiau »

Nuosaikus liberalas, turintis dvasines vertybes

Su Stanciko pozicija sutinku tik iš dalies, kurios pagrindinis trūkumas yra tame, kad jis kovą su alkoholizmu pateikia tik draudimų kelią. Labai abejoju, kad tik draudimais galima sumažinti alkoholizmą, nes norint sumažinti alkoholizmo plitimą, manau, kad pirmiausia yra būtina užpildyti atsiradusią dvasinę tuštumą Dievo ir patriotiškai tautiškos kultūros meile. Taigi pats aktualiausis klausimas – ką daro tėvai ir mokyklos šia linkme.

Tadas

Netikiu,kad liberalizmas blogis,kitas reikalas,kad pas mus liberalų nėra,tik kažkokia žulikų gauja.

Kritikas Pikčiurna

Pažiūros negali būti nei blogis nei gėris, jos yra Pasaulio padėties modelis, kaip rūbas, kuris turi išryškinti norimą jūsų asmenybės pusę. Bet joks rūbas nepanaikina to, kas lieka nematoma. Prie blogia ar gėrio atveda veiksmai, o pažiūros tėra pasitesinimas, kodėl taip veikiama. Ar gali laisvė būti blogiau ar geriau už lygybę arba už meilę, auką, drąsą, ištikimybę ar atsargumą? Tai nesulyginami dalykai. Jų negalima supriešinti, net kaip negalima supriešinti net aukščio, pločio ir ilgio, nors jie matuojami tuo pačiu ilgio matu. Tačiau net fizikoje yra ir nebendramačiai dalykai, kurie neturi net bendro mato, o sąryšius tarp jų leidžia apibrėžti tam tikru modeliu grindžiama teorija, t.y. kitas, bendresnis modelis. Ideologija yra tik kaukė, kuri turi pridengti tikruosius ketinimus. Vienus ketinimus įgyvendinti… Skaityti daugiau »

Kritikas Pikčiurna

Manu, kad prie nagrinėjamos temos tinka ir mano bendresnis komentaras po D.Stanciko straipsniu, todėl leisiu sau jį pakartoti. Pažiūros negali būti nei blogis nei gėris, jos yra Pasaulio padėties modelis, kaip rūbas, kuris turi išryškinti norimą jūsų asmenybės pusę. Bet joks rūbas nepanaikina to, kas lieka nematoma. Prie blogia ar gėrio atveda veiksmai, o pažiūros tėra pasitesinimas, kodėl taip veikiama. Ar gali laisvė būti blogiau ar geriau už lygybę arba už meilę, auką, drąsą, ištikimybę ar atsargumą? Tai nesulyginami dalykai. Jų negalima supriešinti, kaip negalima supriešinti net aukščio, pločio ir ilgio, nors jie matuojami tuo pačiu ilgio matu. Tačiau net ir fizikoje yra ir nebendramačiai dalykai, kurie neturi bendro mato, o sąryšius tarp jų leidžia apibrėžti tam tikru modeliu grindžiama… Skaityti daugiau »

Gerb. Kritike Pikčiurna

Išties keista, kad pasakęs a nedrįstate pasakyti b:
pažiūros tol nėra „blogas” dalykas, kol jos netampa „argumentu” pateisinti niekšybę, išdavystę…

Pilypas

Baisiuosi liberastais…prie ko priveda valdžios godulys. Jei jie būtų partija, tai po Vilniaus mero rinkimų vienas toks (kaip akseleratas smėlio dėžėje) nebūtų šaukęs ,,mes laimėjom” (čia gi ne sporto varžybos?), o būtų kaip Niujorko meras prakalbęs koks vargelis ir atsakingi darbai laukia…Bet jiem gi dzin – viskas perkama, viskas galima

Lietuvos Sarošas

Partijos “Lietuvos Sarošas” nariai tarpusavyje susipliekė. Ai kaip gražu. O kad duoda viens kitam į skūrą, net kudlos į visas šalis laksto. Sakiau, kad iš sorošų naujo vėjo projekto “Naglas Kuolas Pūtys” nieko nebus, taip ir įvyko, o cha-cha-cha.

kritikP

Apie “Lietuvos sąrašo” partijos plėtimąsi ir jungimąsi. Aš labai pritariu augimo, plėtros ir jungimosi su kitais idėjai. Tik jungtis reikia ne dėl skaičiaus, ne dėl valdžios. Tai daryti reikia programiniu ir vertybiniu pagrindu ir neprarandant tapatybės bei tęstinumo. Kuo toliau, tuo labiau man patinka “Lietuvos sąrašo” pavadinimas. Visų pirma, kaip politinis darinys mes kalbame apie Lietuvą ir tuo pačiu pasisakome už valstybės, jos teritorijos, tautos bei jų istorinį tęstinumą, tolesnę istorinę raidą, tapatybės išsaugojimą, nesikėsindami į kitų tokias pat vertybes. Kita vertus, “sąrašas” žymi jungiantį, integruojantį vaidmenį, tačiau leidžia išsaugoti jo narių tapatybę bei individualybę. Į sąrašą galima įjungti ir kitą savarankišką politinį ar visuomeninį darinį ir pavienį asmenį ar politiką ir visi jie vienodai gali ne tik bendradarbiauti, bet… Skaityti daugiau »

to  kritikP

Jūs žavitės Puteikiu? Veltui, o veltui. Štai Jums faktas: tas Jūsų Puteikis aprūpino savo „visuomenininkų”, o iš tikrųjų tai gerai apmokamų Seimo narių padėjėjų komandą algomis, dabar ta komanda atidirbinėja. Tik klausimas – kas moka Puteikiui? Ar jis dirba „iš idėjos”? Atsakykit sau ir mums, tik nebūkit naivūs …

rinkimams-ne

Tikrus šviesuolius ir grynuolius telkiantiems Lietuvos sąrašo visuomenininkams nederėtų eiti į rinkimus. Tegul tai daro profesionalai politikai, tokie kaip gerb.Povilas Urbšys. O Lietuvos sąrašas tegul lieka visuomenininkų puoselėtoju, kaip dabar madinga vadinti klasteriu, kuris rųpintųsi vertybėmis. Nes jei LS eis į rinkimus, tai neišvengiamai turės daryti nuolatinius kompromisus su sąžine taip nuvertindami ir žemindami visuomenininko vardą.

TO rinkimams-ne

Ne, turiu geresnį pasiūlymą: kur kas garbingiau susirasti kviestinę „žvaigždę” ir jam deleguoti teisę už visus nuspręsti, kas yra teisinga, atitinka „bendrąjį” interesą. Žinoma, paklausti, kokiais principais remdamasis taip sprendžia, klausti nevalia:: žvaigždė yra žvaigždė – gali ir supykti, nervai neatlaikyti

27
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top