Danija nuomoja 300 vietų Kosovo kalėjimuose nuteistiems deportacija

Danijos socialdemokratų vyriausybė susitarė su Kosovo valdžia išsinuomoti daugiau nei 300 vietų šalies kalėjimuose. Kameros pirmiausia skirtos užsieniečiams, kurie Danijos teisme buvo nuteisti deportuoti po bausmės atlikimo – ši grupė išaugo tiek, kad dabar Danijos kalėjimai yra perpildyti.

Pirmame etape, nuo 2022 iki 2025 metų Kosove bus išsinuomotos iš viso 326 vietos. Apie tai savo kalboje trečiadienį pranešė Danijos teisingumo ministras Nick Hækkerup.

Deportacijos atvejų dėl įvykdytų nusikaltimų Danijoje daugėja, ir pernai vidutiniškai siekė po vieną asmenį per dieną. Savų kalėjimo pajėgumų nebepakanka, kad būtų galima sutalpinti šalį užgriuvusią užsienietiško nusikalstamumo bangą.

Didelis įkalintųjų skaičiaus augimas pradedant nuo prieglobsčio chaoso 2015 m.

Nuo 2015-ųjų prieglobsčio chaoso metų Danijoje kalinių skaičius augo beveik 20 proc., o 2021 m., remiantis oficialia statistika, tai reiškė, kad kalėjimų užimtumas dabar viršija šimtą procentų. Be to, net 62 procentai visų jaunų Somalio imigrantų buvo nuteisti už nusikaltimus.

Greta einanti Danijos problema yra ta, kad kalėjimams tampant perpildytais ir keičiantis kalėjimo klientų profiliui, vis mažiau patrauklu ieškoti darbo kalėjimų priežiūros srityje. Beveik kas penkta kalėjimo prižiūrėtojo / sargo pareigybės vieta šiandien yra laisva.

Kosove dar yra keli procentai laisvų kalėjimo vietų, kurias dabar siūloma išsinuomoti kitoms šalims. Taip yra ir kai kuriose kitose Europos šalyse, o galimybe išsinuomoti kalėjimus užsienyje taip pat anksčiau naudojosi ir Norvegija.

Danijos parlamentas Folketingas taip pat davė aiškų ženklą, kad internuos kalinius į negyvenamą salą. Taip buvo nuspręsta remiantis Danijos liaudies partijos pasiūlymu. Kada šis projektas galės būti realizuotas, kol kas nėra aišku.

Problemos taip pat ir Švedijoje

Taip pat ir Švedijoje kalėjimai šiandien yra perpildyti, daugiausia dėl didelės užsienio kalinių dalies ir kaip tiesioginė Švedijos vyriausybių pasirinktos migracijos politikos pasekmė. Situaciją dar labiau apsunkina tai, kad deportacijos procedūra taikoma ribotai, o tai reiškia, kad užsienio nusikaltėliai dažnai pakartotinai grįžta kaip kalėjimų sistemos klientai.

Švedijoje perpildytų kalėjimų problema sprendžiama leidžiant nusikaltėliams išvengti laisvės atėmimo bausmės, o vietoj to būnant laisviems visuomenėje su apykoje. Taip pat reguliariai taikoma praktika, kai nusikaltėliams nereikia atlikti trečdalio jiems skirtos bausmės. Teismai, suvokiantys kalėjimo vietų trūkumą, dažnai skiria nuosprendžius apatinėje bausmių skalės dalyje, o taip pat disponuoja bausmių nuolaidų arsenalu.

Šaltinis: samnytt.se

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
4 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
4
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top