Danijos nepilnamečiai galės pasikeisti lytį centriniame asmens registre

laikmetis.lt

Danijos centriniame asmens registre (CPR) jaunesniems nei 18 metų piliečiams leidžiama pakeisti lyties įrašą, praneša „CNE News“.

Iki šiol CPR įstatyme buvo nurodyta, kad asmuo turi būti sulaukęs 18 metų, kad galėtų pateikti prašymą dėl naujo socialinio draudimo numerio, kuriame būtų nurodyta ir jo lytis, rašo „Kristeligt Dagblad“. Taigi, kas nori teisiškai pasikeisti lytį, turi gauti naują CPR numerį, atitinkantį jo lytį. Tačiau pagal tarptautines gaires Danija įpareigota suteikti galimybę gauti naują teisinę lytį ir nepilnamečiams, kuriems, pavyzdžiui, chirurgiškai pakeista lytis. Būtent tai nurodyta CPR.

Danijos vidaus reikalų ir sveikatos apsaugos ministrė Sophie Løhde pažadėjo, kad išnagrinės, ar reikėtų pakeisti įstatymą, jog būtų galima pritaikyti šią prievolę. Ji sako apgailestaujanti, kad nežinojo apie šį tarptautinį įsipareigojimą.

Danijos žiniasklaidos duomenimis, nuo 2014 m. rugsėjo mėn. iki 2023 m. liepos mėn. buvo atmesti 16 nepilnamečių prašymai teisiškai pakeisti lytį. Ministrė žada, kad šie atvejai bus persvarstyti.

Socialdemokratų vyriausybė jau pasiūlė 2020 m. panaikinti amžiaus ribą, nuo kurios galima teisiškai pakeisti lytį, rašo „Kristeligt Dagblad“. Tačiau tuo metu Etikos taryba tam nepritarė.

Nepaisant to, vyriausybė parengė pasiūlymo projektą, kuris turėjo būti pateiktas 2022 m. spalio mėn. Tačiau to padaryti nespėjo, nes įvyko visuotiniai rinkimai.

4 2 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
1
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top