Dar kartą apie neapykantą lietuvių kalbai prof. Laima Kalėdienė: Laisvės partija – uždaryti Valstybinę lietuvių kalbos komisiją

Kaip ne kartą minėta, Laisvės partijos rinkimų programoje numatyta uždaryti Valstybinę lietuvių kalbos komisiją, tuomet apie inspekciją nė nebekalbama, nes savaime aišku: 9.5 Kalbos politika Iš esmės pakeisime kalbos politiką – atsisakysime draudimais grįstos norminės kalbos formavimo bei perdėto jos saugojimo. Panaikinsime perteklinius draudimus, varžančius verslo komunikacijos ir rinkodaros raiškos galimybes. Sieksime iš esmės priartinti norminę kalbą prie gyvuojančių praktikų, siekdami išsaugoti esmines lietuvių kalbos vertingąsias savybes. Valstybinę lietuvių kalbos komisiją uždarysime.

Tai štai, rengiantis iki vasaros balsuoti dėl konstitucinio valstybinės kalbos įstatymo, imtasi aktyvios kampanijos propaguoti Kalbos inspekcijos nereikalingumo idėją, aišku, LRT portale, kur Pakarklytė aiškiai deklaruoja savo partijos poziciją:

Inspekcija vaidino svarbų vaidmenį būdama kalbos sargyboje Nepriklausomybės pradžioje, tačiau šis vaidmuo nebetinka šiandienos Lietuvai. Juk kalba keitėsi iki mūsų, keičiasi mums esant ir keisis po mūsų. Todėl keistis turi ir tai, kaip mes ją puoselėjame.

4.2 5 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
32 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
32
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top