Dar vieną Konstitucinio Teismo pirmininką Dalia Grybauskaitė pavertė „visuomenės atstovu“

Lietuvos Respublikos Prezidentė tęsia prieš pusantrų metų pradėtą tradiciją – buvusius Konstitucinio Teismo pirmininkus paversti „visuomenės atstovais“ ir skirti juos į teismų savivaldos institucijas bei komisijas.

Pirmasis tokio „titulo“ nusipelnė prof. Egidijus Kūris, 2012 metų lapkričio mėnesį paskirtas į Nuolatinę teisėjų veiklos vertinimo komisiją (daugiau skaityti ČIA).

Antrasis – Romualdas Kęstutis Urbaitis, neseniai skandalingu sprendimu atsisveikinęs su Konstitucinio Teismo pirmininko pareigomis, prezidentės valia, balandžio 9 d. pradėjo darbą Pretendentų į teisėjus atrankos komisijoje (PTAK) neva kaip „visuomenės atstovas“.

Kaip praneša portalas teismai.lt, buvęs Konstitucinio Teismo teisėjas ir šio teismo pirmininkas R.K. Urbaitis pusės metų laikotarpiui pakeis šalies vadovės paskirtą visuomenės atstovę – Juliją Kiršienę. Vytauto Didžiojo universiteto Teisės fakulteto dekanei savo pareigas PTAK teko sustabdyti dėl stažuotės užsienyje.

40 metų teisėjo darbo patirtį turintis R. K. Urbaitis savo apsisprendimą pabūti „visuomenės atstovu“ grindžia sukaupta ilgamete patartimi ne tik teisėjo darbe, bet ir dirbant šios komisijos pirmininku: „Prieš dešimtmetį ėjau šios komisijos pirmininko pareigas, tad visos procedūros man žinomos. Ir anksčiau, ir dabar esu įsitikinęs tuo, kad teisėjo darbe – svarbiausia jo sąžinė ir žinios“.

Kaip praneša portalas teismai.lt, „PTAK iki šiol teisėjų atrankos procedūras vykdė trys visuomenės atstovai. Buvęs Konstitucinio Teismo teisėjas tapo ketvirtuoju visuomenininku ir kartu su trimis teisėjais Lietuvos Respublikos Prezidentei po atrankos procedūrų teiks tinkamiausiųjų į teisėjus kandidatūras.“

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
14 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
nomenklatūra...

nomenklatūra saugo savo gretas ir savų šuniukų – teisėjų gretas. Kad tik, neduok Dieve, koks žmogus su sąžinės likučiais nepatektų į jų tarpą….

Kritikas Pikčiurna

Jau pati formuluotė atskleidžia ką „visuomene” ir „visuomenės atstovais” laiko Dalia Grybauskaitė – „visuomenė” – tai valdžios klanas.
Tai kas tada yra piliečiai?
Į tai atsakė D.Grybauskaitę ištikimai palaikantys konservatoriai, liberalai ir socdemai – piliečiai jiems yra „šunauja” ir „runkeliai”…
Piliečiai, ar ir jūs taip manote?
Atsakyti galite tik balsuodami šiuose Prezidento rinkimuose.
Ir visai nesvarbu, kad rinkimų sistema yra supuvusi. Nuo mūsų priklauso, kaip aktyviai dalyvausime ir kad balsavimo rezultatai nebūtų klastojami.
Taip jūs patys nuspręsite, kokio pavadinimo esate verti…

Gal grybauskaitei užteks krėsti šunybes

Liko jai mėnesis vadovauti klanui, tai ne, ji vis dar jaučiasi visagalė ir perstatinėja teisėjus lyg ant šachmatų lentos figūras. Ką ji sau galvoja? Ateis naujas prezidentas ir padarys tvarką savaip.

rinkimai

jei tai visuomenes atstovai, tai ir rinkti juos turetu vusuomene, o ne valdziazmogiai. Ak, tiesa, musu visuomenei negalima patiketi jokio rinkimu, jie buduliai, runkeliai, Maskvos agentai….

Nuomone

Kaip slykstu,bet tikiuosi po gegužės viskas pasikeis, nes tauta issirinks Nagli Puteiki

Ateikit visi i rinkimus

Ateikit visi i rinkimus, nes kitaip ilipsit i Grybauskaites mėšlą

Taigi to Nuomone

Jeigu išrinks tą idiotą, isteriką Puteikį, tai gali būti net kaip Ukrainoje – Lietuvos subyrėjimas.

Nepamirškit  !

LR Prezidento rinkimo įstatymas 74 straipsnis. Savivaldybių rinkimų komisijų balsų skaičiavimo dokumentų pateikimas Vyriausiajai rinkimų komisijai ir Respublikos Prezidento rinkimų rezultatų nustatymas: 6. Išrinktu laikomas tas kandidatas į Respublikos Prezidentus, kuris pirmą kartą balsuojant ir dalyvaujant ne mažiau kaip pusei visų rinkėjų, gavo daugiau kaip pusę visų rinkimuose dalyvavusių rinkėjų balsų. Jeigu rinkimuose dalyvavo mažiau kaip pusė visų rinkėjų, išrinktu laikomas tas kandidatas į Respublikos Prezidentus, kuris gavo daugiausia, bet ne mažiau kaip 1/3 visų rinkėjų balsų. 7. Jeigu pirmą kartą balsuojant Respublikos Prezidento rinkimuose nė vienas kandidatas nesurinko reikiamos balsų daugumos, ne vėliau kaip po dviejų savaičių nuo balsavimo dienos, sekmadienį, šio įstatymo nustatyta tvarka rengiamas pakartotinis balsavimas dėl dviejų kandidatų į Respublikos Prezidentus, gavusių daugiausia balsų pirmą kartą… Skaityti daugiau »

nujo

slykstu,nes be rinkimu atsiranda visuomenes kandidatas.kam jis atstovauja…

pensininke

mafijine Lietuvos sistema su savo valstybes vadovais bijo vieningos liaudies , kuria prabusti ragina drasus, saziningas pilietinis atstovas N.Puteikis. Dauguma liaudies dar sapnuoja korumpuotu politiniu partiju atstovu tusciaviduriais pazadais ir reklamomis. Kandidatmas-milijonieriams reikia ispildyti sapnu pranasystes, tad irgi neriasi is kailio, bet liaudis jau nebera runkeliai ar sunauja.

Anikė

Tautą valdžia „apsodina” ne tik mokesčiais,bet ir parazitais.Žmonių mažėja, išlaikytinių ir siurbėlių daugėja.

Rita

tas senas pirdyla tegul anukus augina o ne savo komunistinias paziuras mums kisa .

anekdotas

cia tas pats kas atsargos NKVDistus paskirti priziureti genocido muzieju…

Agnė

Jei norime ką nors pakeisti – imkimės darbo, nes lašas po lašo ir akmenį pratašo. Nereikia tikėtis lengvos pergalės, juk 20 metų ramiai snaudėme ir galvojome, kad viską sutvarkys kiti. O, pasirodo, labai klydome: dabar bus daug darbo, kol išvalysime tas „Augijaus arklides”. Tad pasiraitokime rankoves ir nuveikime, kas ką gali. Kiekvieno mūsų indėlis labai svarbus, todėl pasistenkime, kad po savęs paliktume teisingą ir neišparceliuotą mūsų Tėvynę. Susivienykime ir įsijunkime į kovą dėl mūsų Lietuvos!

14
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top