Dar vieną Konstitucinio Teismo pirmininką Dalia Grybauskaitė pavertė „visuomenės atstovu“

Lietuvos Respublikos Prezidentė tęsia prieš pusantrų metų pradėtą tradiciją – buvusius Konstitucinio Teismo pirmininkus paversti „visuomenės atstovais“ ir skirti juos į teismų savivaldos institucijas bei komisijas.

Pirmasis tokio „titulo“ nusipelnė prof. Egidijus Kūris, 2012 metų lapkričio mėnesį paskirtas į Nuolatinę teisėjų veiklos vertinimo komisiją (daugiau skaityti ČIA).

Antrasis – Romualdas Kęstutis Urbaitis, neseniai skandalingu sprendimu atsisveikinęs su Konstitucinio Teismo pirmininko pareigomis, prezidentės valia, balandžio 9 d. pradėjo darbą Pretendentų į teisėjus atrankos komisijoje (PTAK) neva kaip „visuomenės atstovas“.

Kaip praneša portalas teismai.lt, buvęs Konstitucinio Teismo teisėjas ir šio teismo pirmininkas R.K. Urbaitis pusės metų laikotarpiui pakeis šalies vadovės paskirtą visuomenės atstovę – Juliją Kiršienę. Vytauto Didžiojo universiteto Teisės fakulteto dekanei savo pareigas PTAK teko sustabdyti dėl stažuotės užsienyje.

40 metų teisėjo darbo patirtį turintis R. K. Urbaitis savo apsisprendimą pabūti „visuomenės atstovu“ grindžia sukaupta ilgamete patartimi ne tik teisėjo darbe, bet ir dirbant šios komisijos pirmininku: „Prieš dešimtmetį ėjau šios komisijos pirmininko pareigas, tad visos procedūros man žinomos. Ir anksčiau, ir dabar esu įsitikinęs tuo, kad teisėjo darbe – svarbiausia jo sąžinė ir žinios“.

Kaip praneša portalas teismai.lt, „PTAK iki šiol teisėjų atrankos procedūras vykdė trys visuomenės atstovai. Buvęs Konstitucinio Teismo teisėjas tapo ketvirtuoju visuomenininku ir kartu su trimis teisėjais Lietuvos Respublikos Prezidentei po atrankos procedūrų teiks tinkamiausiųjų į teisėjus kandidatūras.“

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
14 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
14
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top