Darbai be reklamos, arba Kodėl aš renkuosi balsuoti už Ireną Vasinauskaitę

Pilietiniame portale Tiesos.lt Irena Vasinauskaitė publikuoja straipsnių seriją apie Šiaulių visuomenininkus, susibūrusius po Lietuvos sąrašo vėliava savivaldos rinkimams, todėl nusprendžiau trumpai parašyti ir apie tų straipsnių autorę.

Esu baigusi tą pačią Juliaus Janonio gimnaziją, turinčią ilgametes švietėjiškas tradicijas. Net ir sovietiniais laikais mūsų kvalifikuoti, apie Tėvynės meilę nebijoję kalbėti mokytojai daug dėmesio skyrė lietuvių kalbai ir literatūrai, pagarbai gimtajam kraštui. Tas ypatingas, sakyčiau, „janonietiškas“ įskiepis mums liko visam gyvenimui.

Irena su vyru vieni pirmųjų stojo į kovą už nepriklausomybę nuo Sovietų sąjungos. Stojo ryžtingai, į antrą planą nustūmę savo saugumą, asmeninius reikalus. Ji ne tik išsaugojo Šiaulių Sąjūdžio archyvus, bet ir išleido juos atskira knyga, kurioje pasidalijo ir prisiminimais.

Kol Lietuva naiviai džiaugėsi išsivadavusi iš okupacijos, į visų lygių valdžias palaipsniui rinkosi buvusieji, viską padarę, kad nebūtų priimta liustracija, neišskaidrinti jau nepriklausomos Lietuvos pamatai.

Kartą neapsivalius, liko užkratas, jis iki šiol veriasi piktžaizdėmis – Irena jas ne tik mato tas negeroves, bet, skirtingai nei daugelis mūsų, veikia. Ne tik svarsto savo publicistiniuose tekstuose, kuriuos rašo be atlygio, bet ir organizuoja mitingus, akcijas, rengia peticijas, rašo įvairius raštus, kuriais pagelbsti su teismais ar kitomis valdžios įstaigomis nesusišnekantiems savo bendrapiliečiams. Sunku viską ir suminėti, bet šiauliečiams Irenos darbai žinomi. Jos pilna ir kultūrinėje veikloje. Šį rudenį tarpininkaujant literatams, Kultūros fondui, Sąjūdžio pirmeivių klubui, kuriam ji vadovauja, savivaldybė pasirūpino garbingo amžiaus sulaukusia poete Janina Jovaišaite.

Žvelgiantiems iš didelių blizgių, brangiai kainavusių valdžios partijų plakatų, apmokėtų iš mūsų visų kišenės, tokia Irenos Vasinauskaitės veikla, žinoma, nepatinka – ji pernelyg drumsčia jų sotų korumpuotą gyvenimą. Nestebina ir tai, kad ant visuomenininkės kartkartėmis papilama purvo – iš biudžeto nusavintų milijonų pakanka ne tik už atvaizdą stende 70 000 Lt per mėnesį susimokėti.

Visus kitus kviečiu per šiuos savivaldos rinkimus savo balsu paremti Irenos Vasinauskaitės pasiryžimą ir toliau rūpintis Šiauliais, jų bendruomene, kiekvienu žmogumi. Tai – ir mūsų pilietinė pareiga, ir mūsų solidarumas su tais, kurie kartu su Šiaulių Lietuvos Sąrašu Nr. 9 eina grumtis už dar gyvus Sąjūdžio idealus.

Elona Antakauskė

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top