Darius Kuolys. Ar galime dėl mokyklos paskirties susitarti šiandien – supriešintoje, suskaidytoje „naciukų“ ir „iškrypėlių“ Lietuvoje?

Pirmoji lietuviška mokykla – Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazija – veik prieš šimtą metų buvo išsikėlusi tokį tikslą: „išauklėti inteligentiškus, kilnius, savo teises ir pareigas žinančius, veiklius ir sveikus žmones“. Ar galime dėl mokyklos paskirties susitarti šiandien – supriešintoje, suskaidytoje „naciukų“ ir „iškrypėlių“ Lietuvoje?

Lituanistų sambūris ir Lietuvos istorijos mokytojų asociacija kovo 9-ąją, antradienį, 16 val. kviečia į virtualų forumą „Kokį kultūros žmogų ir Lietuvos pilietį augins mokyklinė humanitarika?“

Kokius tikslus šiandien kelsime istorijos, kalbos, literatūros, pilietiškumo ir etikos mokymuisi? Kokius bendrojo išsilavinimo pagrindus suteikti, kokius jaunosios kartos kultūrinius akiračius atverti turėtų atnaujinamos šių dalykų programos, kad Lietuvos visuomenė išliktų kūrybinga, solidari ir intelektualiai savarankiška?

Šiuos ir kitus klausimus forume svarstys filosofas Alvydas Jokubaitis, literatūrologai Viktorija Daujotytė, Aušra Martišiūtė-Linartienė, Brigita Speičytė, Gabrielė Makarevičiūtė, Vida Lisauskienė, Darius Kuolys, Mindaugas Kvietkauskas, istorikai Ramunė Šmigelskytė-Stukienė, Paulius Bakanas, Deimantas Karvelis, Mindaugas Nefas, Robertas Ramanauskas ir kiti.

Forumą stebėti kviečiame Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto YouTube paskyroje:
https://www.youtube.com/channel/UCZThdT81MiuV_r1WBddAX3A

Nuotraukoje – Vilniaus universiteto Sarbievijaus kiemas šiandien.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
13 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Jacygėjus

Nereikia prileisti Atviros Lietuvos fondo veikėjų prie Lietuvos švietimo. Taip pat ir Santaros šviesos šviesuolių. Taip pat net nežinau, ką gali pasiūlyti tokia Daujotytė, nebent įtraukti Ivaškevičių į privalomų rašytojų sąrašą.

strazdas giesmininkas

koks dar „lituanistų”, turi būti lietuvių kalbos, lietuvių-kalbininkų. kažkas čia sorososas.

> 18:06

Ivaškevičius jau yra. Bet ne visi mokytojai verčia skaityti.

ah1

kaip auklėsite? na viskas priklauso nuo to kokie tikslai, kokio žmogaus reikia protingo ar pusdebilio ir atitinkamai auklėti per skonį – nori protingo pateik aukštą skonį, nori pusdebilį – žemą skonį. Tik ar jūs pajėgūs auklėti pirmiausia išsikelkit klausimą, kai televiziją, spaudą internetus valdo oligarxatas?.Ar nesa jūsų galios nunulintos?

apie "naciukus"

„Youtube” kanalas „B&R”(Bačiulis ir Ramanauskas)paskelbė nuotraukas, kuriose Makaraitytė apsikabinusi pozuoja su nauju savo širdies draugu – buvusiu Izraelio ambasadoriumi Lietuvoje. Pasak Bačiulio, žurnalistų bendruomenėje tai seniai anokia paslaptis. Vanagaitė buvo susidėjusi su Zurofu, dabar Makaraitytė. Galima tik spėti, kad delferaštis LRT portalo vyr.redaktorius Mindaugas Jackevičius turi širdies draugą iš Izraelio amabasados. Dėlionė susidėliojo. Žodžio laisvės ribos seniai peržengtos, tai jau tampa nacionalinio saugumo klausimu. Aūū, grifonai iš VSD, kur jūs!
Gal ir Deimantė Kedytė, kartu su biologine, paslėptos žydų viensėdijose okupuotame Vakarų krante?

tiek

kuoly, pirmiausia publikai paaiškink mums ,kas toks per gėris pačiam yra tas Sorošas ?

Vaikai vis daugiau

rūko žolę,nes namuose jų nelaukia mamos pietūs,močiutės šiluma,tėčio rūpestis.Visi kuria bendrąjį šalies produktą.

stasys

Komentarai po diskusijos .

"Dožilisj" - anot Gorbio.

Aplink vien naciai, naciai, – sako internaciai. Sako pasaulio viešpačiai(lordai).

Rasa

Kur šuo pakastas? Ar ne pats Kuolys prisidėjo prie to, kad Lietuvoje būtų ugdoma eropietiškoj liberalioj dvasioj. O dabar puolė kažką rašinėti, veikti…Netikiu, kad sąžinė prabilo.

Valius

Augins tokį, kokį lieps auginti konjunktūrinė valdžia – „progresyvų”, „nehomofobišką” kosmopolitą. Vienas A. Jokubaitis dar bando kalbėti apie pavergtą protą. Kam tos konferencijos beprasmiškos.

stasys

Kiek skepticizmo plūsta neišgirdus nei žodžio iš tos konferencijos .

stasys

Šaunuolė Gabrielė , jaunatviškas entuziazmas griauti sausos filosofijos pastatytas sienas negali nezaveti . Jei ir toliau taip žiūrėkime į švietimą mums teks ne tik vytis sovietinį bet ir naudotis jo vadovėliais , taip kaip nesugebama susitarti kas yra svarbiau jaunam imliam protui lavinti svarbios istorinės pavardės ir kokios ar vistik pilietinių idealizmu paskaninta Lietuvos istorija gebantį sudominti jauna žmogų o gal net uždegti ją toliau domėtis . Tiesa sakant esu nusivylęs aš tais diskutantais jų išsakomos mintis negali išspręsti tu problemų švietime kurios yra aktualiausios šiandieną , kaip jauna žmogų vėl grąžinti prie knygų .

13
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top