Darius Kuolys. De libertate. Apie laisvę

Nejaugi net Lietuvos liberalams neberūpi laisvė? Nejaugi laisvei abejingi visi, siekiantys šiam kraštui vadovauti? – galvoju antrąją Velykų dieną atradęs spaudoje gluminantį parlamentaro Vytauto Bako pareiškimą (skaityti ČIA). Ir nepastebėjęs jokios Seimo opozicijos, jokios kandidatų į Lietuvos prezidentus reakcijos.

O Vytautas Bakas – Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas, premjero Sauliaus Skvernelio prezidentinių rinkimų štabo vadovas – praėjusią savaitę viešai pasmerkė pilietį, drįsusį nepaklusti VSD nuosprendžiui ir apskundusį šį nuosprendį teismui.

Ponas V. Bakas pasipiktino ne tik tuo, kad pilietis Raimondas Šukys pasinaudojo Konstitucijos jam laiduojama teise kreiptis į teismą, bet ir pačiu teismo sprendimu: kaip teismas galėjęs suabejoti slaptosios tarnybos pažyma!?

„Šis teismo sprendimas […] manęs asmeniškai neįtikina. […] Aš pasitikiu specialiosiomis tarnybomis“, – agentūrai BNS sakė ponas V. Bakas.

Pilietis Raimondas Šukys negalįs būti nekaltas, nes esąs paminėtas VSD pažymoje, – tvirtino Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas. „Kablelis ten ar ten padėtas, čia jau kitas klausimas. R. Šukio atveju ten kablelio klausimas. […] Žmogus pats puola institucijas. […] Mano svarbiausias dėmesys ne bylinėtis su tais žmonėmis, kurie figūruoja pažymose, jie patys tą turi paaiškinti“, – teigė buvęs policijos pareigūnas V. Bakas.

Ir tokie Seimo nario, atsakingo už slaptųjų tarnybų priežiūrą, pareiškimai liks nutylėti Seimo liberalų ir konservatorių, Aušrine Armonaite, Andriau Navickai? Ar tikrai jų nepastebės nei Gitanas Nausėda, nei Ingrida Šimonytė, nei Vytenis Andriukaitis, nei Arvydas Juozaitis? Ar tokiomis savo rinkimų štabo vadovo nuostatomis vadovaujasi ir Saulius Skvernelis?

Ir ką ši tyla Lietuvos visuomenei riekštų? Kad rytietiško stiliaus slaptųjų tarnybų atakų prieš piliečius, kokių po mirties sulaukė Vytautas Pociūnas, eidami savo pareigas – Vytautas Giržadas ir Vitalijus Gailius, neišvengsime ir ateityje. Kad mūsų politikai ir toliau bailiai aukos mūsų laisves anoniminių VSD pareigūnų savivalei arba ir patys siundys saugumo pareigūnus prieš visuomenę.

Antanas Strazdas kadaise yra sakęs, kad Lietuvos žemėje laisvi tik paukšeliai… 🙂

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
8 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
8
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top