Darius Kuolys. Gėda dėl Lietuvos politikų, bijančių laisvos visuomenės ir siunčiančių prieš ją „kalbos patrulius“

Pamenu, kai 1991-aisiais, išsyk po Sausio 13-osios, pirmasis mūsų atkurtos valstybės teisingumo ministras Pranas Kūris klausė sovietų kariuomenės Vilniaus įgulos vado Viktoro Uschopčiko: „Sakykite, generole, tiesą – kas įsakė panaudoti ginklą prieš taikius piliečius, nes pats tapsite atpirkimo ožiu“.

Šįryt DELFI laidoje klausiau Lietuvos policijos generalinio komisaro pavaduotojo Arūno Paulausko: ar tikrai mesti prieš piliečių „netinkamą kalbą“ „elektroninius patrulius“ buvo pačios policijos sprendimas? Komisaro pavaduotojas sakėsi pats esąs „tokios iniciatyvos pagrindinis iniciatorius“. Pasak jo, kova su „netinkama kalba“ – „tik policijos iniciatyva“. „Nežinau, ar mes privalome kiekvieną tokią iniciatyvą derinti su politikais“, – kalbėjo gerbiamas pašnekovas.

Įdomu, ką apie tai mano patys politikai – abiejų parlamentinių stovyklų liberalai ir kaip niekad vieningi konservatoriai?

Per visą ilgoką pokalbį taip ir nesulaukiau iš policijos generalinio komisaro pavaduotojo atsakymų į paprastus klausimus:

Kodėl policija šiandien tiesiog neužtikrina Baudžiamojo kodekso 145, 154, 155, 170 straipsnių veikimo, kurie numato baudžiamąją atsakomybę už grasinimus nužudyti, suluošinti, už žmogaus terorizavimą, už šmeižimą ir įžeidimą, už kurstymą prieš bet kokios tautos, rasės, etninę, religinę ar kitokią žmonių grupę? Kas trukdo tiesiog sąžiningai reaguoti į piliečių skundus?

Kodėl aukštieji policijos pareigūnai viešai kalba apie „netinkamos kalbos“, „neapykantos kalbos“, „dezinformacijos“, „visų kitų klausimų“ „baudžiamuosius nusikaltimus“ ir siunčia su jais kovoti patrulius, kai tokių nusikaltimų nemini joks Baudžiamasis kodeksas? Nerasime tokių dalykų ne tik Baudžiamajame kodekse, bet ir nuo 2017-ųjų veikiančiame Administracinių nusižengimų kodekse. 138 šio kodekso straipsnis numato administracinę atsakomybę už „cigarų ir pypkių klubų įrengimo tvarkos aprašo pažeidimą“. Tačiau nė vienas iš 693 Administracinių nusižengimų kodekso straipsnių nekalba apie „neapykantos kalbos“, „netinkamos kalbos“, „dezinformacijos“ ir „visų kitų klausimų“ nusižengimus. Tad kaip dėl tokių „administracinių nusižengimų“ ir „baudžiamųjų nusikaltimų“ imsis prieš piliečius prevencinių priemonių šaunieji policininkai?

Kodėl, jei yra įsitikinę, kad tokios jų veiklos reikia, policijos vadovai nesikreipia į ministrę ir Seimą, kad ji būtų įteisinta?

Liūdna dėl Lietuvos visuomenės, vos prieš 150 metų paleistos iš baudžiavos ir vėl į ją varomos.

Graudu dėl Lietuvos policijos, verčiamos užsiimti visuomenės bauginimu ir lietuvių politėjos griovimu.

Gėda dėl Lietuvos politikų, bijančių laisvos visuomenės ir siunčiančių prieš ją „kalbos patrulius“.

DELFI žurnalisto Vaido Saldžiūno moderuoto mūsų pokalbio su komisaru Arūnu Paulausku nuoroda – Delfi tema. Ką iš tikrųjų veiks virtualus policijos patrulis internete?

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
32 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Žodžio laisvė...

Neosovietikai išsiilgo stalininio bizūno.Jie patys baidosi laisvų piliečių ir drą-
sių jų kalbų.Su nuvaryta Tauta į užpečkį lengva terorizuoti stribiniais metodais.
Išgyvens Tauta ir šituos apginkluotus bernus,nes yra mačiusi visko: ir šilto ,ir šalto.Nepabijojo Tauta net paskelbti Nepriklausomybę nuo iki dantų ginkluoto oku-
panto.Tikriausiai tarp šitų uniformuotų apginkluotų bernų yra nuoširdžiai neapken-
čiančių Nepriklausomos Lietuvos.Prisiminkite,kaip policininkė įgrūdo pavežioti su
šunimis kartu būdoje moterį,kuri mojavo trispalve Kazio Škirpos gatvėje.Reikia reformos Lietuvos Policijos gretose.Apsivalymas būtinas.O kas darys???

stasys

Dėmesys tai problemai reikalingas. Vienok Kuolys ir ši karta slistelejo paminėjus Daukanto a. atveja. Jei simuliuoti problemas jas savaip interpretuojant rezultate gausime tai ko siekiama , iškreipta vaizdą su daug abejonių . Ną užduokim klausimą protinga pačiam Kuoliui ,…ar teisinga būtų manyti jog ten kur visuomenė sutelkia savo dėmesį, laiką ir interesus atsirastų teisėsaugos atstovai užtikrinantis viešą tvarka ? Jei gatvėje matome policininkus ir dėl to nesijaučiame nepatogiai..kodėl turėtume nepatogiai jaustis žinant juos esant internete ? Jei problema vertinti iš to taško reiktų klausti kodėl tik šiandieną apie tai kalbama ? Ar piliečių saugumas jau nėra policijos veiklos prioritetas ? Jei kas naudojasi feizbuk ..matyt žino apie tokias grupes kaip ” Aferistai,sukčiai,apgavikai” kuriose žmonės dalinasi informacija apie sukčiavimo atvejus internete… Skaityti daugiau »

Pralailmėjimo kodavimas

„Liūdna”, „graudu”- po kiekvieno tokio atodūsio uzurpatorių stovykloje kyla apetitas veikti dar ryžtingiau ir užgrobti kas dar neužgrobta. Darykit išvadas, kol nevėlu ir rinkitės drąsią, telkiančią kalbą, jei norite žadinti ir vesti žmones.

Klausimas

Policija perėmė caro „Ochrankos” funkcijas? O gal kokio KGB padalinio?

Jei jau Megė

puola Anglijos karalienę,kaltindama ją seksizmu ir kitais -izmais,dėl visko ,dėl ko Anglija išstojo iš ES,tai čia pasaulinis madingas puolimas.Už Marklės kažkas stovi ir ją moko?

Laba diena

Nesijaudinkite, Kuolį, – viskas pagal Sorošą.

trumpai

Yra ir toks BK 294:

294 straipsnis. Savavaldžiavimas
1. Tas, kas nesilaikydamas įstatymų nustatytos tvarkos savavališkai vykdė ginčijamą arba pripažįstamą, bet nerealizuotą savo ar kito asmens tikrą ar tariamą teisę ir padarė didelės žalos asmens teisėms ar teisėtiems interesams,
baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki trejų metų.

Tovariscius Arunas Paulauskas yra kandidatas i jo taikyma.

AdrfQA

Tai kaip čia dabar yra – nuo šiol Lietuvos policija jau nepriklausoma, darys ką norės? Tai ką – jau grįžta komunistinė tarybų lietuva?

Taip,

Baisu, kas vyksta šiandien. Tačiau, kitos išeities nėra. Turime prisitaikyti prie tokios prievartos taip, kad sugebėtume tas pačias mintis išreikšti taip, kad nesugebėtų „elektroniniai patruliai” prisikabinti. Manau, kad atėjo laikas išmokti kultūringai dalyvauti diskusijoje ir nepasiduoti trolių kurstymui, t.y. provokacijoms, kurie tyčia provokuoja skaitytoją kalbėti įžūliai ir nukreipiant pokalbio temą į neapykantą.

Manau,

kad tikrai, trolių niekas nebaudžia. Jie viešai pasisako už tiesioginį smurtą. Supraskime, kad tai provokuoja ir kitus taip kalbėti viešoje erdvėje, tad už visiškai nereikšmingus piktus pasisakymus nubaudžia didelėmis baudomis ir areštu, o tai ne kas kitą, kaip žmonių eilinis gąsdinimas ir laikymas baimėje.

tiek

„manau”, „taip” , etc. piliečiai jau nesigėdydami agituoja pereiti prie Ezopo kalbos. Išvada: būten jūs ir esat troliai .

Pvz., Stalinas, Hitleris, Mao Dzedongas, Polpotas

savo kalbomis, įsakymais (nei jų turiniu, nei forma!) visiškai neužkliūtų tokiems „kalbos patruliams“, o juk šie tironai milijonų milijonus savo ir kitų tautų nekaltų žmonių išžudė dėl Rytojaus be neapykantos. ************************************************************* Būtent „neapykantos kalbos“ („hate speech“) ideologemos pirmtakų nusikaltimai jiems (tironų pasirinktoms aukoms) pirmiausiai ir buvo inkriminuojami (pvz., kunigai A. Svarinskas ir S. Tamkevičius, A. Terleckas ar s. N. Sadūnaitė buvo kaltinami ir kalinami lageriuose ir už „tarybų valdžios šmeižtą“, t. y. už anuometinę „neapykantos kalbą“). Gi patys tironai anuomet kalbėjo, kalba šiandien ir toliau viešai kalbės gan dailia normine kalba! ************************************************************* Po Lietuvą sklandanti tautos kvailinimo ir bauginimo Raudonosios Dalios šmėkla pagaliau atrado dar vieną tinkamą dirvą ir ėmė kūnytis policijos struktūrose. Vis dėlto tie, kurie bauginimu griauna moralinį… Skaityti daugiau »

Kaip ir konservai, policija pamažu ima švinkti

Teisėsauga neįžvelgė nusikaltimo piliečio Arūno Valinsko siūlyme šaudyti lenkus po vieną, tik skaniai iš to pažvengė. O štai, jei pederastą raskevičių pavadinsi pederastu – tai jau ŽEURUS pasikėsinimas!

stasys

Aš negaliu iš Kuolio atimti jo ‘ubago lazda’ ji jam kaip trečią koją ar visą ko centras į kurį atsirėmus policija jam tampa tik kaip bedante sena skarelė kurią gali gerbti už jos garbingą sulaukta amžių . Nedidelis ‘skepsis’ tam kuris nėra tiek kvailas jog nesugebetu užduotį policijos komisarui viena vienintelį teisinga klausimą , kada policija taps įrankių kuriuo piliečiai mielai patys naudosis užtikrindami ne iki savo bet ir kitų piliečių konstitucines teises ? Tik tada ir ne anksčiau policijos pastangos taps teisingai suprantamos ir vertinamos .Kartais tikrai juokinga klausytis kai berods protingi vyrai įjungia ‘durnelio’ pavara .

2021-03-9 13:17 rašiusiam komentarą

Kol kas ne, bet ateityje….

„Š. m. [2015] rugpjūčio 25 dieną nacionalinė LGBT* teisių organizacija LGL kreipėsi į Valstybinę lietuvių kalbos komisiją su prašymu išaiškinti LGBT* bendruomenės atstovus žeidžiančio termino „pederastas“ reikšmę bei pateikti svetimžodžio queer lietuvišką atitikmenį. Valstybinės lietuvių kalbos komisijos specialistų išvadoje įžeidaus termino „pederastas“ pobūdžio neįžvelgiama, o žodžio „queer” reikšmės rekomenduojama ieškoti anglų kalbos žodynuose.
https://www.lgl.lt/naujienos/valstybine-lietuviu-kalbos-komisija-izeidaus-zodzio-pederastas-pobudzio-neizvelgia/

(habilitās)

gera mokykla

Minsko milicijos (jabatkų) mokykla valdo.

Konkrečiai:

ar jau LAISVAS tas pagyvenęs pilietis, prie kurio š.m. vasario 17 dieną prezidentūros aikštėje priekabiavo policajai ir jį ĮRITINO į policijos „voronoką” ?????

To konkrečiai

Teismas bus balandžio-8d.

Vardas

Landsbergieciu, Cmilieciu, Armonaiciu liberastine chunta kaip siuolaikinis kolektyvinis Nicolae Ceausescu rezimas. Tuoj Policija pavirs liberastiniais Mentais ir siuolaikiniu Securitate Landsbergieciu Socialistineje Respublikoje.

tolerastų inkvizicija

Neabejoju greit visi disidentiniai komentarai baigsis. Visi ne taip parašę bus baudžiami didelėm baudom ir kišami į kalėjimus. Bus įvesta visuotinė kontrolės ir sekimo sistema, kiekvienas “ne taip” pasakęs ir parašęs bus įtrauktas į juoduosius sarašus ir visur persekiojamas. Ir ypač nukentės tie, kam nepatinka karantininiai ribojimai ir masinis vergų genocidas,išnuodijant juos jėga- su tokiais bus susidorojama negailestingai. Taip kad dar galit išliet širdį ir parašinėt kas nepatinka, kas vyksta negero. Greit teks išmokt prikąst liežuvi, arba atsidurt šiuolaikinio europietiško NKVD rūsiuose.

geriau

vėliau, negu niekada. ES šalyse jau seniai taip yra. Jei anksčiau pas mus būtų kontrolę įvedę, nebūtų violetinio judėjimo. Jis geriausias pavyzdys, kaip galima šmeižti žmones, kurstyti prieš juos ir nužudyti.Ir tai buvo daroma viešai.Negalėjau tuo atsistebėti. Ateina sunkūs laikai nusikaltėliams.Tarp kitko, violetiniai savo facebook paskyrose kartu su Venckiene ir jos sūnumi tebededa saugomos mergaitės atvaizdą, kas yra nusikalstama veika. Reikia tikėtis, kad baigsis žmonių niekinimas. toks ,,Laisvas laikrašytis” ir į jį panašūs nebeišbris iš skolų dėl nusikalstamos veiklos. Ir nesakykite, kad tauta bijo nuomonės persekiojimo.Už tiesą niekas nebaus, o kadangi šmeižikai tik savo fantazijas platina, o ne tiesą, tai jie ir lai bijo. Didesnė tautos dalis džiaugiasi, kad pagaliau atsiras atsakomybė už smurto kurstymą, tyčiojimąsi, šmeižtą.

stasys

geriau 2021-03-9 20:10 ..svarbu nepersudyti draudimais . Jei policija sukurtų tokį mechanizmą kuris leistų patiems piliečiams juo naudotis kaip įrankių , tos rietenos ir aimanos baigtųsi , o ‘seniai šalčiai -sprinreriai’ Daukanto a. nebandytų pasislėpti nuo policininku .Prevencija pati iš savęs neturi prievartos tikslų versti žmogų elgtis tik tinkamai internete bet padeda formuoti tokius įpročius kurie vėliau jau nekelia diskusijų . Kiek gi čia laiko praėjo kai ‘violetiniai’ Garliavos nustojo traiskyti žmones pėsčiųjų prejose ? Penketą ne daugiau ..

apykantos kalba

jooo, turime būti labai, netgi pabrėžtinai apykantūs…
Kai tik gausime komisarų žadėtą „pradžiai mandagų perspėjimą”, tiesiog privalome atsakydami mandagiai priminti pareigūnams, – „gerb.tamsta viršila/komisare/inspektoriau Vardeni Pavardinskai, laikau būtina tamstai priminti, kad neužilgo laisvoje Lietuvoje tamstą nuteisus X metų laisvės atėmimo bausme už nusikaltimus žmogaus prigimtinėms teisėms, tamstos vaikų išlaikyti ir žmonos visokeriopai guosti neįsipareigoju.
Neužsimirškite. Nevykdykite nusikalstamų įsakymų ir nerizikuosite tapti juos sukūrusiųjų atpirkimo ožiu.”

Deivis

Į Lt chuntos terorą reik atsakyt teroru.

štaziui

„violetiniai”? Ką jie konkrečiai „sutraiškė” ir kokioje perėjoje? Man tiesiog smalsu. Ar tu nesugebi kvaišbobės, vairuojančios prabangų džipą ir neatsakančios už jokius autoįvykius atskirti? Kuri tikrai jokia ne „violetinė”, o kokio nors „veikėjo” žmona / meilužė. Štazele, tau nuo vazelino pertekliaus negera?

emilija

Supratau. Laikinai Omonas bus keičiamas į kalbas tikrinančią policiją. Prisimenate tokią mergaitę Kusaitę, kai teismas jai uždėjo baudą už tai, kad būk tai SMS žinute išplūdo prokurorą? Žinutė jos vardu buvo sukonstruota kitur, ne iš jos telefono, kitų jos juodinimo dalyvių. Taigi, ar maža kas ant mūsų galvų bus nuleista

Nuomonė

Sorošistai, ypač dabar, neturėtų reikštis ir dar rašinėti straipsnius…

Grimasos.

Tragedija – „kalbos patruliai” – tai žmonės, kurie nėra nei lietuvių kalbos žinovai, nei kalbininkai, nei literatai ir panašiai. Tai žmonės, dirbantys pagal jėgos struktūrų komandas, ypač suprantantys žodį „fas”, nes daugiau iš jų nereikalaujama…

Kis

Kuo ne Baltarusija,ten Omonas irgi veikia savo nuoziura?Iki kur mes nukeliausime?O svarbiausiai kas atsakys,nes anarchijai valstybes valdyme vietos nebus?

Lt. Deiviui

,,Į Lt chuntos terorą reik atsakyt teroru.” – Arba klysti arba samoningai klaidini. Būtent tai bolševikai ir nori sukelti – kad turėtų pretekstą.

Petriukas

p. Kuolys tikriausiai neskaito komentarų. Dabat kiekviena padugnė gali lieti visokias nešvankybes kiek tinkamas. Trolių fabrikas dirba be poilsio, ne kiekvienas turi tokį IQ kaip p. Kuolys. Man pavyzdžiui gėda ir dėl dalies lietuvaičių, kuriems atsivėrė kelias nevaržomai, kurių rašliavos beveik necenzūrinės. Būtų sveikintina, kad būtų šalinami tokie tekstai. Demokratija nėra anarchija.

Jėga,

Minsko KGB ir milicijos mokykla mus tvarko. Į kiekvieno namus priežiūrai ir minčių kontrolei po kagebistą.

32
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top