Darius Kuolys: Lietuva verčiama Prezidento valda

Bernardinai.lt

Komentuodamas šios dienos Konstitucinio Teismo nutartį Darius Kuolys Bernardinai.lt sakė, kad tokie sprendimai būdingi nedemokratiniams režimams: „Šis sprendimas rodo, kad Konstitucinis Teismas, kaip Baltarusijoje ir Rusijoje, ima aptarnauti jėgos struktūras.

Tokių Konstitucinio Teismo darbo požymių išryškėjo jau anksčiau, kai Konstitucinis Teismas, taip pat Prezidento prašomas, išaiškino, kad parlamentas negali kontroliuoti Valstybės saugumo departamento, kad jo galios ribotos, ir tuo remiantis VSD atsisakė Seimo laikinajai tyrimo komisijai pateikti 12 slaptų analitinių pažymų (apie politinę korupciją valstybėje ir neskaidrius santykius pačioje VSD – red. past.).

Ir šįkart matome, kad Konstitucinis Teismas gina nebe Konstituciją, bet stiprina galios struktūras. Tuo pačiu Konstitucinis Teismas Lietuvos Respubliką verčia Prezidento valda. Tai būdinga nedemokratiniam režimui. Po šio sprendimo Generalinis prokuroras galutinai priklauso tik nuo vieno politiko – Prezidento“, – sakė Darius Kuolys.

Paklaustas, kaip jis vertina tai, kad nepaisant daugelio prokurorų, piliečių ir jų atstovų Seime nuomonės apie itin blogą Generalinio prokuroro Dariaus Valio darbą, jo niekas nebegalės atleisti, D. Kuolys sakė, kad užtektų vieno Prezidentės žodžio, ir jis pasitrauktų.

Paklaustas, ar tai reikštų „telefoninę teisę“, D. Kuolys atsakė, kad čia apie jokią teisę kalbėti nebeverta.

Parengė D.S.

Visą tekstą skaitykite čia: Bernardinai.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
34 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
34
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top