Darius Kuolys. Politika – ne tik apie idėjas, bet ir apie pinigus

Veidaknygė

Politika – ne tik apie idėjas, bet ir apie pinigus. Apie tai, kaip teisingai viešuosius finansus – piliečių sudėtus pinigus – panaudoti visuomenės labui. Tad šiek tiek apie juos, Vilniaus mokyklas ir įmones…

Vakar Vilniaus taryba patvirtino šių metų miesto biudžetą. Kartu su kolegomis Liutauru Stoškumi, Gediminu Storpirščiu, Gintautu Terlecku jam pritarėme. Miesto pinigai tikrai paskirstyti aiškiau ir skaidriau negu pernai.

Labai svarbu, kad Vilnius išskyrė vaikų ir jaunimo ugdymą kaip prioritetinę sritį ir pastaruoju metu nuosekliai didina finansavimą švietimui. Kryptis teisinga, bet bendrų pastangų reikia didesnių.

Švietimo įstaigų darbuotojų darbo užmokesčiui, mokyklų komunalinėms paslaugoms apmokėti ir šių metų biudžete trūksta nemažos sumos – beveik 3,5 mln. eurų. Lietuvos Sąrašo frakcijai pasiūlius, Vilniaus taryba priėmė protokolinį nutarimą, kad trūkstamos lėšos švietimui bus skirtos prioritetine tvarka iš 18,6 mln. eurų, kuriuos kaip nepriemoką šiemet grąžins sostinei Finansų ministerija, bei kitų šaltinių.

Vilniaus taryba protokoliniu nutarimu pritarė ir kitam mūsų frakcijos siūlymui: artimiausiu metu parengti ir vilniečiams pristatyti miesto skolų valdymo ir taupymo strateginį planą iki 2020 metų.

Taip pat manome, kad būtina šiais metais dar labiau išskaidrinti Vilniaus viešuosius finansus, sustiprinti jų ir miesto įmonių valdymo priežiūrą.

Vargu ar buvo geriausias sprendimas pardavinėti įmonių skolas bankams? Ar nėra taip, kad įmonėms pardavus savo skolas bankams už mažesnę kainą, šie tuoj pat išsiieško iš savivaldybės visą sumą su palūkanomis?

Visoms savivaldybių įmonėms, ir Vilniaus vystymo kompanijai :), turėtų galioti Viešųjų pirkimų įstatymas, įpareigojantis skelbti viešus konkursus prekėms ir paslaugoms pirkti.

Vilniečiams turi būti pateikta ir išsami informacija apie visų įmonių vadovų atlyginimus, priedus bei premijas. Kol kas net kolegai tarybos nariui Gediminui Storpirščiui tokios informacijos iš vienos įmonės niekaip nepavyksta išgauti. 🙂

Viešesnė, vilniečiams atviresnė turėtų tapti visa jų miesto įmonių veikla, aiškesni ir skaidresni šių įmonių valdybų ir vadovų sprendimai.

Gerai, kad Vilniui pavyko atnaujinti savo įmonių valdymą, pritraukti į valdybas naujų žmonių. Tačiau vargu ar Vilniui ir vilniečiams naudinga, kai su savo pareigomis sunkiai susitvarkantis naujas vienos įmonės vadovas dar posėdžiauja kitos įmonės naujoje valdyboje? 🙂

Matyt, daugeliui vilniečių bus įdomu, kokiomis sąlygomis, už kiek ir kas įsigys „Vilniaus vandenų“ numatomus parduoti Dominikonų gatvėje stovinčius senuosius Vainų ir Pociejų rūmus, kuriuose kadaise veikė ir garsusis Marijos Šlapelienės knygynas. Šiuos rūmus po Antrojo pasaulinio karo knygyną sunaikinusi sovietų valdžia perdavė vandentiekio-kanalizacijos ir pirčių-skalbyklų trestams.

Apie Vainų ir Pociejų rūmus pagalvojęs, prisiminiau ir seną Pranciškaus Smuglevičiaus piešinį – Vilniaus pilių panoramą. 🙂

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
15 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
15
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top