Darius Kuolys prisideda prie lietuvių ištautinimo ir išvalstybinimo

Tiesos.lt siūlo susipažinti su portale Pro Patria paskelbtu Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto studento, jaunimo sambūrio „Pro Patria“ nario Pauliaus Kruopio straipsniu, kuriame pateikiama viena iš Lietuvos istorijos politikos vizijų.

Straipsnį skaitykite ČIA.

* * *

Tiesos.lt siūlo prisiminti Biržų pilyje vykusio lituanistų ir istorikų forumo „Lietuvos pasakojimas mokykloje: kokį turime, kokį kursime?“ pranešimus:

Darius Kuolys. Lietuvos pasakojimas mokykloje: kodėl ir kaip jį pasakojame?

Viktorija Daujotytė. Pasakojimas apie pasakojimą

Marijus Šidlauskas. Tu papasakok man Lietuvą

* * *

Daugiau apie D. Kuolio ištautinimo ir išvalstybinimo darbus skaitykite šiose Tiesos.lt bei Propatria.lt publikacijose:

Vytautas Sinica. Paveldėtojų draskoma Sąjūdžio vėliava

Darius Kuolys. Kaip kuriama Respublika?

Darius Kuolys. Lietuviukams ir lietuviukėms

Paulius Stonis. Kuriame respubliką ar tautinę valstybę?

Laisvūnas Šopauskas. Sofistika?

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
66 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Kritikas Pikčiurna

Koks atradimas – lietuviais galime išlikti nebūdami piliečiais, nekurdami ir negindami valstybės, kaip pagrindinės lietuvybės pilies! Ir žinoma, dėl to kaltas Dariu Kuolys, nes jis pirmiausiai kalba apie piliečius, o ne apie lietuvius, ant kiekvieno kampo besikaunančius tarpusavyje dėl to, kas yra lietuvis, koks jis turi būti, kas iš jų tikresnis ir kas iš jų bus tas paskutinis, kuris kitus iškapojęs, liks vienas, nemirtingas ir teisiausias…
Kas yra tokios propatrija.lt idėjos įkvėpėjas?
O su viskuo kitu būtų galima sutikti.
Kada, pagaliau, lietuviai susitars vieni su kitais eiti kartu nesipešdami nors iki artimiausio kampo?
Už to kampo jau galėsime išsibėgioti…kad kiti mus nugalėtų.

tautos didvyriai

XX a. antroje pusėje stipriausiai reiškėsi tautos dvasioje: A.Maceina, A.Lukša, A.Dirsyrė, S.Tamkevičius ir A.Svarinskas.

Kritikas Pikčiurna

Autoriaus valstybės ir valdžios suvokimas vis dar yra viduramžių politinės sąmonės lygmenyje. Jam valstybė yra visuomenės ir Tautos priešprieša – brutali jėga, monarchas, uzurpatorius, o ne, tegul ir labai netobulai renkami, tos visuomenės ir Tautos ATSTOVAI. Mūsų nelaimė, kad tie mūsų atstovai naudojasi tokiu archajišku mūsų valstybės ir valdžios supratimu, tą ATSTOVAVIMĄ iš TARNYSTĖS Tautai bei valstybei pavertė asmeniniu bizniu ir mūsų likimais bei mūsų valstybe, jos turtais ir vertybėmis spekuliuoja, ją parceliuoja, o Tautą ir kiekvieną pilietį ar tautieti laiko pigiai samdomu vergu – darbdariu, brutaliai ir nuasmenintai vadinamu darbo jėga. Ar galima naudojant pasenusias netinkamas sąvokas atskleisti tikrąsias problemos šaknis? Kol taip suprasime valstybės esmę, tol rinksime tokius pat niekšus, kurie mūsų pagrindinę Lietuvių Tautos pilį – valstybę… Skaityti daugiau »

Taip Lietuva ir nyksta

Tai jungiamės, tai atsijungamės, tai įstojam, tai išstojam, o dabar turbūt ilindom į šį paskutinį šūdąkol šis šūdas savaime nesubyrės. Kokiu tik istorijų ir istorikų nebuvo. Užgimsta Lietuvos padangėj koks nors glušas ir jau kuria savo istoriją. Pradžioj atėjo Landsberkis, rodėsi visiems laikams, su sava istorija, po to Bumbliauskas, o dabar čia ir Kuolys. Bet tai ne paskutinis. Dar yra toks besmegenis Auštrevičius su visa liberastija svajojantys apie Europos federalizaciją, pasaulio suvienodinimą. Norima sujungti pradžiai visą Europą, po to greit ateis ir Grybauskaitės aprėpiama visa Afrika. Visa tai bus, kai prisivešime negrų, musulmonų ir susijungsime su visa Afrika,Mesopotamija. O toliau bus matyt ką įjungti į federaciją.

Kritikas Pikčiurna

Žydų tauta po daugiau, kaip dviejų tūkstančių metų klajonių, į šį mano iškeltą paskutinį klausimą, atsakymą jau atrado. Ar atrasime mes?

nesuprantu

kodėl straipsnis pasirašytas nicku „propatria”? Kaip gali portalas būt šio anoniminio straipsnio autorius? Tai kuom jis vertingesnis už mūsų, anoniminių komentatorių, komentarus?
ha ha

Ale

laikau save prasilavinusia lietuve, bet autoriaus tekstas beveik neįkandamas. Kuo kaltinamas D. Kuolys, kokia sąvokos „moderni lietuvių tauta“ esmė, supainiojamos valstybės, piliečio ir tautinio tapatumo sąvokų esmė… Vis dar gerbiu D. Kuolį ir jo pilietiškumo principus.

ha ha

perskaičiau.
norėč parašyt dešimtuką, tik nežinau kam. Šio žmogaus portrete neatpažįstu.
tema išties verta diskusijų.
Kuolys atstovauja Sorošą. O Sorošas matyt mano, kad įkūrus Izraelio valstybę, Wilsono tautų apsisprendimo teisė į valstybę jau atgyveno ir iš Europos tautų reik kurti kažką panašaus į mišrią emigrantų valstybę, tokią federacinę kaip JAV. O šią idėją Europos Parlamente bando prastumti tokia SPINELI grupė, kurią Lietuvoje atstovauja ir mūsų Petras Auštrevičius.

ha ha  > Ale

Valstybę Basanavičius and co kūrė tautiniu pagrindu. Tai ir buvo moderni valstybė, nes iki tol egzistavo valstybė DINASTINIU pagrindu. Gediminas ištekindavo dukras ar apvedindavo sūnus su kaimyninių valdovų dukromis/sūnumis ir prisijungdavo tas sritis ar jas gindavo nuo kitų valdovų. Taip susikūrė LDK. Taigi – per seksualinius valdovų santykius buvo vedama politika:) Moderni valstybė – tai valstybė paremta giminiškais, viena kalba kalbančių giminiškos tautos santykiais, nuo seno susijusiais su viena teritorija. Kunigaiksčiai ir bajorai graitai nutautėjo, pamiršo savo kalbą ir šaknis. Todėl jie ir neprisidėjo prie modernios valstybės kūrimo. netgi atvirksčiai – ėmė jai kenkti. Pavyzdžiui žemaičių bajoras Pilsudskis siekė atsikariauti Lietuvą svajodamas atkurti Abejų tautų respubliką/Žečpospolitą. Nors padarė ir kai ką gero – apgynė Lietuvą ir Europą nuo bolševikų. .… Skaityti daugiau »

Jaunieji

karjeristai.Savęs atradimas dar prieš aks ir nustebs,koks paprastas yra tikrumas.

Kritikas Pikčiurna -> ha ha

Ką atstovauja D.Kuolys turėtų pasakyti pats, o ne tamsa jam kabinėti etiketes. Būtų galima, žinoma, patiems paskaityti tas knygas ir tuos veikalus, kuriuos išspausdino „Atviros Lietuvos fondas” už Sorošo fondo paramos pinigus ir pamatyti, kiek Lietuvos ir Pasaulio didžiųjų mąstytojų veikalų dabar gali perskaityti Lietuvos žmonės lietuvių kalba ir pagal darbus spręsti, ką Darius atstovauja. Lietuvos valstybingumo ir pilietiškumo idėją, užtikrinančią visuomenės bei Lietuvos kultūros raidos tęstinumą, tame tarpe ir tautiškumą. Kuris be valstybės yra tik svajonė, pasmerkta per kelias kartas išnykti, kaip vos neišnyko per visas okupacijas. Ir patiems spręsti ar jis atstovauja Lietuvos valstybingumo ir nuo jo neatsiejamo pilietiškumo idėją, ar kažkokius pinigus, mūsų atstovų valdžioje papratimu? Bet mūsų žmonėms ir net inteligentams, skaityti nebesinori – maloniau rašyti,… Skaityti daugiau »

ha ha

apsižioplinau. Nepastebėjau antraštėje Pauliaus Kruopio pavardės.
Propatrijoj ši antraštė skamba taip: Paulius Kruopis. Istorija griaus ar statys Lietuvos valstybę?
Kodėl tiesos lt redakcija pakeitė antraštę, neaišku.

ha ha  > Kritikui Pikčiurnai

Visų pirma, Kuolys pats užsikabino šią etiketę apsiėmęs vadovauti Sorošo remiamam Pilietiniam institutui.
Visų antra, skaičiau nemažai Atviros Lietuvos fondo knygų. Tame tarpe ir Paul Johansono „Žydų istoriją” ir Sorošo mokytojo London School of Economi dėstytojo Poperio „Atvira visuomenė ir jos priešai” ir kitas. Linkiu ir jums jas perskaityt.
Taip pat žinau, kad Sorošo senelis sukūrė ESPERANTO kalbą tam, kad laimėjus pasaulinei proletariato revoliucijai „piliečiai”, ginantys savo proletarinę pilį, turėtų vieną kalbą susikalbėjimui , nes kitų nebeturėtų likti.
Ar tokie faktai jums atrodo „juodinimu”?
ha ha 🙂

Mažiutėlis

Buvo kruopa ir liks kruopa. O taip norisi kuolu pabūti. Deja deja…

Zigmas

Negarbingai elgiasi Vytautas Radžvilas, kai siundo ant savo oponentų išdresiruotus Pro patria vaikus.

Kritikas Pikčiurna -> ha ha

Ar tai, kad Paul Johanson kažką parašė, o Sorošas su savo seneliu yra žydai ir kartu su masonais ar kitais Kremliaus baubais bei bolševikais, kažko siekia yra D.Kuolio kaltė?
Išeina, kad jei ne šios publikacijos, tamsta gal nebūtum ir žinojęs, kad tokios grėsmės yra.
Tikrai Darius Kuolys kaltas, kad tokios idėjos vystomos ir mes iš pirmų lūpų apie jas sužinojome ir, žinoma, ta žinia sunaikino tamstos ir kitų, mokančių skaityti, „prigimtinį” tautiškumą.
O tie, kurie neskaitė, visiems laikams liks švepli, vyžuoti, prasigėrę, bet užtai tikri lietuviai…
Geležinė logika – švietimas yra tikra nelaimė.

ha ha > kritikui, be "slapyvardžio kaukės"

su tamsta diskutuoti tas pat ką su radija.
Girdite tik save.
ha ha
🙂

Kuoliui-pagarba

Jis ne tik kalba,bet ir daro.O tokie straipsniai gal skirti specialistams-teoretikams.Aiskinkites tarpusavy kas ,,baltesnis”,grynesnis lietuvis…

Tiesos.lt redakcija linkusi klastoti ?

Jei pro patria svetainėje tas tekstas turi kitą pavadinimą, tai redaktorė Bingelienė pasielgė nesąžiningai, pakeisdama pavadinimą…
Ką ji bekalbėtų apie to paskatas , tai,manau, nemoralu ir pliusų portalui, švelniai tariant, neprideda…
Pliusas tik tai, kad teksto patalpinimas rodo portalo pliuralizmą…
O gerb.D. Kuoliui, nors šiaip jis yra ,,gerietis” , tekste yra teisingų priekaištų…Bet Bumblausko propaganda- tikrai ,,blogietiška”, palyginus su gerb. Dariaus K. pilietiniu kosmopolitizmu.

Istorijos mokytoja

Kaip supratau, autorius yra istorijos studentas. Jis manipuliuoja savo mokytojų ideologinėmis klišėmis, bet istoriją studijavo atmestinai, Kuolio knygų irgi neskaitė. Adolfas Šapoka, Zenonas Ivinskis pasibaisėtų, jeigu perskaitytų VU studento Kruopio išvedžiojimus. Jie savo gyvenimus paskyrė, kad moderniai lietuvių tautai būtų sava LDK istorija, o Kruopis reikalauja jos atsisakyti. Rusų ir gudų nacionalistai seniai šaukia, neva lietuvių tauta atsirado Žemaitijoje su Valančiumi. Neva LDK buvo rusų valstybė. Jaunasis autorius pila vandenį ant rusų ir gudų nacionalizmo malūno. Putino propagandistai jo straipsnį su džiaugsmu cituos.

Irena > Tiesos.lt redakcija linkusi klastoti

Perskaičiau straipsnį Pro Patria portale ir čia. Tiesos.lt nieko neklastoja. Čia iškelti į pavadinimą žodžiai, kuriuos autorius parašė savo straipsnyje. Man atrodo, jie iliustruoja autoriaus poziciją geriau negu pavadinimas propatria.lt.

Tomas Zigmui

Aš perskaitęs irgi tą patį pagalvojau. Jeigu su Kuoliu diskutuotų pats Radžvilas, būtų garbingiau ir daug kartų įdomiau. Radžvilo studentai piktai ir garsiai loja, bet įkąsti nemoka. Straipsnis be jokių argumentų.

Hmm to Tiesos.lt ....

Straipsnių antraštės visur redakcijos reikalas. Elementari praktika. Jokios klastotės.

Nida

„Vysk. M.Valančius, S.Daukantas, dr. J.Basanavičius, V.Kudirka, Maironis, A.Smetona, J.Ambrezevičius-Brazaitis, J.Žemaitis-Vytautas turi būti pagrindiniais šiandieninės lietuvių tautos didvyriais.”

Dėl Basanavičiaus, Kudirkos, Maironio, Žemaičio sutinku. O ką Mindaugo, Vytauto atsisakysime? 1918 ir 1940 Letuvos valstybę palikęs Smetona bus „pagrindinis lietuvių tautos didvyris”? Kelias savaites vyriausybės pirmininku pabuvęs, Škirpą pavadavęs ir iš Lietuvos pabėgęs Brazaitis bus „pagrindinis lietuvių tautos didvyris”? O Lukša Daumantas, o Dzūkas, o Nijolė Sadūnaitė negi už juos menkesni?

Mokytoja sako tiesą

Tokie straipsniai Rusijos ir Baltaruaijos imperialistų džiaugsmas.

Procentui

Karčiauskai, kalba gi ne apie tai. Apsiramink. Čilinsko judėjimą sugriovei, ko dar nori?

Tikrai

kodėl su Kuoliu nediskutuoja pats Radžvilas? Tikrai būtų įdomiau.

Linas S.

Po V. Radžvilo dvylikos rašinių serijos „Sujauktos sąvokos kaina: pilietinė ar pilietiška visuomenė?”, kokios dar diskusijos bereikia / betrūksta? Visi reikalingi vinys į „pilietinumo” ideologijos karstą kaip ir sukalti. Užuojauta visiems artimiesiems
P.S. Kadangi Tiesos.lt komentatorių anksčiau buvau „demaskuotas” esąs Linu Slušniu, tai skubu pranešti: nesu Linas Slušnys:)

Na štai

Kuolelis ir Puleikis yra Trojos infiltratai.

Paulius S. Linui S.

Skaičiau tamstos minimus Radžvilo straipsnius. Jis ten diskutuoja pats su savimi.

Leninas Pauliui Krupiui

Mokykis, mokykis, mokykis… o tik paskui rašyk.

Dėdė > Kritikas Pikčiurna > Ale > Zigmas

Įtariu, kad Jums reiks dar kartą susirasti (Google ar kitaip) straipsnį „Sujauktos sąvokos kaina: pilietinė ar pilietiška visuomenė”. Klausimų kils mažiau.

Karčiauskui - gal baiki vieną kartą tą NP piarinti

Karčiauskui – gal baiki vieną kartą tą NP piarinti?
O gal kas paaiškintų?
Kodėl tas Puteikis su visais puteikistais niekaip negali apsieiti be Tiesos.lt???
Vis bruka ir bruka savo propagandą?
Juk turi kakadu, be tabu, Janutienę, delfius, turi n padėjėjų žurnalistų ir n facebookų – net Lietuvos Sąrašo facebooke vien Puteikiai, ir vis tiek į Tiesos.lt komentarus lenda?
Gal kas paaiškintų?

Ar  gali būti, jog

šitos žinutės pavadinimo sukūrimą šis portalas užsakė Kuznecovaitei iš „Lietuvos ryto”? Autorius savo straipsnį įvardijo kitaip. Tai kas verčia portalą balansuoti ant baudos „UŽ MELĄ” ribos? Užkabintas Sorošo finansuojamas kadras? Oi, kaip baisu.

Negali būti

kadangi oficiozas Delfi P.Kruopio straipsį paskelbė tuoj pat vos jį paskelbė Pro Patria. O bet tačiau Delfis niekada neskelbia iš Tiesos.lt D.Kuolio, L.Šopausko, L.Jakimavičiaus, R.Bingelienės. Kažin kodėl?

Al.

Senoji ir naujoji Lietuvos istorija mums dabartiniams lietuviams yra kaip krikščionims senasis ir Naujasis testamenta- – iš Senojo pasimokom, Naujuoju remiamės.

to "negali buti"

„Delfis niekada neskelbia iš Tiesos.lt D.Kuolio, L.Šopausko, L.Jakimavičiaus, R.Bingelienės. Kažin kodėl?”- D.Kuoli skelbia,ima interviu,visi kiti-tuščia vieta!

Kritikas Pikčiurna

Nereikia būti Lietuvoje, užtenka paskaityti tik komentarus. Kiek autorių, kiek nuomonių ir visose tik sąmokslai, išdavystės, silpnybės bei klastos, tik jie – kiekvienas – proto bokštai, o pastaruoju metu apie tai atviru tekstu kalba ir oficiozai bei valstybės galvos. Atrodytų, kad į Lietuvą subėgo iš visų Pasaulio pakraščių visų galimų požiūrių bei sąmokslo teorijų atstovai. Ir pradedi stebėtis, kada gi jie išmoko lietuvių kalbą, kad šitaip nebemoka susikalbėti. Ir tai vadinti pilietine ar pilietiška visuomene gali tik akademiniame stiklo kalne sėdintys scholastai. Nusileiskite ant žemės. Štai, ką per dvidešimt penkerius metus iš dainuojančių revoliucionierių bei Baltijos kelio Tautos padarė keli nemirtingieji Sąjūdžio lyderiai kartu su kailį išvertusiai komunistais – liberastiją. O suverenią valstybę pavertė federacijos subjektu. Ir, žinoma, kalti keli… Skaityti daugiau »

to to negali būti

Kad Šopauskas, Bingelienė, Jakimavičius tuščia vieta, gali sakyti tik tuščia vieta. Kuolio Delfyje seniai nematau.

pensininkas

man toks įspūdis, kad ProPatria per arti valdžios. niekados pas juos nemačiau Grybauskaitės kritikos. Grybauskaitė pažadėjo Vilniaus centre pastatyti paminklą Smetonai. ProPatria rašo, kad Smetona didžiausias didvyris. mūsų naujų didvyeių galwrija Smetona, Landsbergis, Grybauskaitė… Kodėl partizanai nelaikė Smetonos didvyriu, a?

Lietuvos dalia

teisingai, 2015-04-26
egocentriką, kurį valdo suskilęs protas, galima atpažinti iš to, kad nemoka išklausyt kitų ir nuolat pašnekovus pertraukinėja. Toks žmogus pats neturi ramybės, nes jo galvoje vyksta susipriešinimas, jis nuolat nerimauja ir skleidžia nerimą. Visa tokio žmogaus “tiesa” tėra savo kaltės projekcija kaltinimais į pasirinktą auką. Tokie žmonės neturėtų dirbti nei su vaikais, nei su senoliais, o juo labiau “mokyti” visa Lietuvą.Jie vadinasi nepripažintieji!

hmm..

puikus straipsnis. Daug žadantis jaunas istorikas, malonu skaityti.
Vat tokie ir turėtų dalyvauti toje Istorinės atminties Taryboje.
Nes tokie kaip Bumbliauskas bando mus įtikinti, kad Pilsudskis neokupavo Vilniaus krašto. Kad čia vyko tik vietinių šliaktų kova su kumečiais.
Nors iš dalies jis teisus – nutautieję šliaktos, kurių širdis traukė į Lietuvą, pridarė daugiau žalos, nei tikrieji lenkai, kuriems šis kraštas mažai rūpėjo.

internauts - istorijos mokytojai

Net kelis kartus perskaičiau straipsnį ir niekur nepastebėjau kad kur nors gerb. Kruopis reikalautų atsisakyt LDK istorijos „Jie savo gyvenimus paskyrė, kad moderniai lietuvių tautai būtų sava LDK istorija, o Kruopis reikalauja jos atsisakyti. ”
Gal gerbiamoji atmestinai perskaitėte straipsnį?
O gal taip pat atmestinai mokote vaikus istorijos?
Gal Kijevo Rusia ir Baltų Rusia (baltų kilmės krivičių žemės) jums tas pat ką ir Rusija, pasiskolinus vardą iš Kijevo Rusios?

Mokytoja > internauts

Straipsnį, gerbiamasis, perskaičiau atidžiai ir vaikus mokau sąžiningai. Straipsnį atidžiau reikėjo jums skaityti. Ar pastebėjote, kokius Lietuvos herojus straipsnio autorius siūlo? Jų tarpe neradau nei vieno LDK herojaus. Kur Mažvydas, Daukša, Gediminas, Vytautas, Radvilas Juodasis, Mindaugas, Leonas Sapiega? Jų lietuviams nebereikia? Kodėl jie išbraukti? Gal todėl, kad sugriautų Pauliaus Kruopio peršamą koncepciją, kad LDK amžiai yra nevykėlių, pralaimėtojų istorija, iš kurios mokykla turi atsirinkti nesėkmę paaiškinančius faktus.
Atidžiai perskaitykite, ką deklaruoja P.Krupis: „ATR ir LDK valstybių iškėlimas, kaip tą daro aptariami istorikai, ne stiprina, o silpnina Lietuvos valstybės idėją… Suvokiant, kad LDK ir ATR istorija yra valstybių-pralaimėtojų istorija, būtina iš jos atsirinkti naudingus ir aktualius, pirmiausiai jų nesėkmę paaiškinančius faktus”. Jis gi reikalauja mokyklose falsifikuoti LDK istoriją!!! To niekada nedarysiu.

Mokytoja > internauts 2

Dar pastaba. LDK egzistavo šimtus metų. „Smetonos Lietuva” vos dvidešimt metų. Niekinti LDK kaip pralaimėjimo amžius, garbinti Smetonos valdymą kaip pergalės metus – kur čia tiesa, kur logika? Mokiniams sakiau ir sakysiu, kad 1940 m. buvo Lietuvos gėda. 1794 m. lietuviai krauju gynė LDK. 1940 m. niekas nei šūvio neiššovė.
Kartoju, P. Kruopis falsifikuoja Lietuvos istoriją ir reikalauja, kad kiti ją falsifikuotų. Manau, kad falsifikavimas naudingas rusų ir baltarusių nacionalistams. Tikrai ne lietuviams.

Hmm

Nesuprantu, kodėl komentaruose kažkas diskutuoja apie Naglį Puteikį. Straipsnio tema kita. Reikia laikytis taisyklių.

internauts - mokytojai

gerbiamoji, LDK silpnėjimas prasidėjo po Liublino unijos, o baigėsi pralaimėjimu – Jakaterinos padalinimais. Nepagelbėjo nei trys sukilimai. Ir autorius būtent siūlo išnagrinėti šių pralaimėjimų priežastis. . Visai kita situacija buvo pralaimėjimas prieš II-ą Pasaulinį. Su Suomija lyginti gali tik nemokšos. Suomijos visai kita situacija bivo ir visai kiti sąjungininkai. Su Lenkija santykiai nesirišo dėl Vilniaus krašto, o su Baltijos valstybėm vienytis sutrukdydavo Rusija. Klaipėdą attsiėmę netekom Vokietijos palaikymo, o pirmieji nuteisę nacius tik dar labiau įsiutinom Hitlerį. Kokios pagalbos galėjo tikėtis Lietuva, kuomet Hitleriui be šūvio pasidavė Austrija, Vengrija, Čekija, o vėliau Prancūzija. O jo draugas Stalinas darbavosi iš kitos pusės? Prieš sakydama mokiniams apie 1940 metų gėdą, būtinai susiraskite Lietuvos užsienio reikalų ministro Vinco Krėvės pasakojimą apie jo susistikimą… Skaityti daugiau »

Irgi nesuprantu

Nereikia diskutuoti apie prasiskolinusius politikus. Skubiai renkam eurus greitųjų kreditų likvidavimui, kad Seimo rinkimams vėl imti galėtų.

Tomas internautsui

Jokio garbingo elgesio 1940 nematau. Skaityti čia reikia ne Krėvę, bet Smetonos „Pro memoria”, ministrus Audėną, Musteikį. Smetonos paskirta vyriausybė atrodė bjauriai. Pasimetė, išsilaikstė, suėmė ir atidavė Stalinui nužudyti Skučą ir Povilaitį. Mokytoja rašo tiesą. Tai gėda.

šiaip

„Vyriausybės žinios”, nr. 719, 1940.VII.22.:
„1940 m. liepos 21 d. Liaudies Seimo posėdyje buvo priimta deklaracija, kuria buvo prašoma Lietuvą priimti į Sovietų Sąjungos sąstatą, kurią pasirašė J. Paleckis ir prof. V. Krėvė-Mickevičius. Deklaracijoje pasakyta: „Dabar liaudis, galingosios Raudonosios Armijos padedama, nuvertė smetoniškųjų pavergėjų jungą.”

66
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top