Darius Kuolys: Vilniaus koalicija bus tvirta, jei vilniečiai taps svarbiausiu šios koalicijos partneriu

Lietuvos Sąrašo sprendimas priimti Liberalų sąjūdžio kvietimą ir dalyvauti valdančioje Vilniaus koalicijoje vertinamas nevienareikšmiškai. Tiesos.lt redaktorė Ramutė Bingelienė, kalbindama Lietuvos Sąrašo pirmininką Darių Kuolį, aiškinasi tokio apsisprendimo argumentus.

Užvakar buvo baigta formuoti valdančioji Vilniaus miesto koalicija. Kartu su liberalų, konservatorių, socialdemokratų, „tvarkiečių“ atstovais Lietuvos Sąrašo vardu pasirašėte koalicijos sutartį. Kodėl Lietuvos Sąrašas nutarė dalyvauti šioje koalicijoje? Juk Vilnių valdysianti partijų sąjunga galėjo būti sėkmingai sudaryta ir be jūsų balsų?

Mūsų apsisprendimą nulėmė nuomonė, kad Vilniui ir vilniečiams Lietuvos Sąrašo buvimas koalicijoje būtų naudingesnis negu opozicinis veikimas. Prie tokios nuomonės priėjome po vidaus diskusijų ir konsultacijų su būsimais koalicijos partneriais. Lietuvos Sąrašo taryba, susirinkusi šį pirmadienį, įvertino galutinius derybų rezultatus ir, dviem nariams susilaikius, pritarė partijos dalyvavimui koalicijoje.

Kuo pagrįsta tokia mūsų nuomonė ir toks sprendimas? Matyt, reikėtų pradėti nuo pradžių. Ėjome į rinkimus siūlydami vilniečiams „peržengti Rubikoną“ – keisti uždarą, neskaidrų, korumpuotą sostinės valdymą tikra piliečių savivalda. Sulaukėme nemažo rinkėjų palaikymo. Jau kitą dieną po pirmojo rinkimų turo buvome Liberalų sąjūdžio pakviesti tartis dėl Vilniaus ateities. Liberalai ir konservatoriai pasiūlė mums sudaryti trijų partijų sostinės reformų koaliciją. Padėkoję už pasitikėjimą, išsakėme abejonę, ar tokia – nedidelę persvarą turinti – koalicija būtų Vilniui naudingiausia, ar ji pajėgtų įveikti neišvengiamą Artūro Zuoko ir Valdemaro Tomaševskio partijų pasipriešinimą reformoms, ar jai be socialdemokratų Vyriausybės pagalbos pavyktų suvaldyti miesto skolą. Siūlėme tartis dėl bendro darbo Vilniuje ir su socialdemokratais.

Prasidėjo keturių partijų atstovų konsultacijos dėl koalicijos programos. Liberalų iniciatyva prie šių konsultacijų prisijungė „Tvarkos ir teisingumo“ partija. Darbas buvo konstruktyvus. Stengėmės įsiklausyti į vienas kito poziciją, girdėti vienas kito argumentus. Pavyko atrasti daugiau mažiau bendrą miestui būtinų darbų ašį. Visi sutarėme dėl viešo, skaidraus, atsakingo Vilniaus finansų, turto, jo įmonių ir visų bendrų reikalų tvarkymo, dėl savivaldos stiprinimo. Mums labai svarbu, kad po diskusijų koalicijos partneriai sutiko su didesne dalimi miestui naudingų Lietuvos Sąrašo pasiūlymų.

Kokie konkretūs Lietuvos Sąrašo pasiūlymai buvo įtraukti į koalicijos programą?

Pritarta esminei Lietuvos Sąrašo nuostatai – užtikrinti vilniečių dalyvavimą miesto valdyme: ne tik laiku teikti visuomenei išsamią informaciją apie rengiamus sprendimus, bet ir įdiegti viešųjų konsultacijų ir miestiečių apklausų tvarką.

Norėjome, kad liberalų buriama koalicija nepristigtų socialinio jautrumo ir įsipareigotų darniai miesto plėtrai. Buvo priimti Lietuvos Sąrašo pasiūlymai nustatyti absoliutaus skurdo ribą ir nukreipti socialinę paramą labiausiai skurstantiems žmonėms, padedant jiems įveikti uždarą skurdo ratą, užtikrinti lygų gyvenimo startą socialinės rizikos šeimų vaikams, pasirūpinti neįgaliųjų integracija į visuomenę ir darbo rinką. Sutarta siekti, kad priimami sprendimai nedidintų socialinės atskirties. Taip pat įsipareigota parengti ilgalaikius darnaus miesto plėtros kriterijus bei rodiklius ir po viešųjų konsultacijų su vilniečiais juos patvirtinti, jų laikytis. Koalicijos partneriams buvo priimtinos ir Lietuvos Sąrašo rinkimų programoje išdėstytos švietimo, kultūros, sveikatos apsaugos politikos nuostatos.

Ar koalicijos darbų sąraše liko tokių dalykų, kuriems pritarė ne visi koalicijos partneriai?

Taip, liko. Konsultacijų metu sutarėme, kad koalicijos partneriai turi teisę vienai ar kitai bendros programos nuostatai nepritarti ar pritarti su išlygomis. Jau rinkimų metu aiškiai išsiskyrė mūsų ir konservatorių bei liberalų požiūriai į Vilniaus šilumos ūkį. Šių požiūrių per konsultacijas iki galo suderinti nepavyko. Visi koalicijos partneriai pritarė tam, kad miesto šilumos ūkį būtina sklandžiai susigrąžinti į savivaldybės rankas. Tačiau Lietuvos Sąrašas sutiko paremti liberalų ir konservatorių siūlomą tolesnį šilumos ūkio restruktūrizavimą tik tokiu atveju, jei bus parengtas ir visuomenei pristatytas detalus šilumos ūkio pertvarkymo planas, jo ekonominio naudingumo vertinimas ir vilniečiai jam pritars apklausoje. Šios srities sprendimai ilgam laikui lems miestiečių gerovę, todėl, mūsų nuomone, turi būti išsamiai išdiskutuoti ir pačios miesto bendruomenės priimti. Taip pat dar teks tartis, kaip teisingiau įgyvendinti vaikų darželiams pritaikyti siūlomą krepšelio principą.

Kokių turėsite galimybių daryti įtaką sostinės politikai ir atstovauti Lietuvos Sąrašo rinkėjų interesams? Atrodo, kad pareigybių dalybose Lietuvos Sąrašas liko nuskriaustas. Gavę tiek pat vietų Vilniaus taryboje kaip socialdemokratai, neturėsite ne tik vicemero, bet ir nė vieno komiteto pirmininko.

Ėjome į Vilniaus tarybą siekdami ne valdžios, bet miestiečių savivaldos. Sutikome, kad daugiau atsakomybės prisiimtų atsinaujinusios konservatorių ir socialdemokratų komandos. Matome sveikas šių komandų ambicijas reabilituotis po nelabai sėkmingo vyresniųjų partijos draugų šeimininkavimo Vilniuje. Tai geros ir miestui naudingos nuostatos. Mums svarbu, kad būtų nuosekliai laikomasi atviros politikos principų ir kolegialių sprendimų praktikos. Kita vertus, Lietuvos Sąrašo pasirinkti Miesto plėtros, Ekonomikos ir finansų, Švietimo ir kultūros komitetai yra strateginiai. Išmanydami šias sritis ir dirbdami šių komitetų pirmininkų pavaduotojais tikimės deramai atstovauti savo rinkėjams ir būti naudingi miestui. Mūsų frakcijos narė Aušra Maldeikienė, būdama Ekonomikos ir finansų komiteto vicepirmininke, taip pat dirbs ir kontrolės komitete.

Ar tikitės išbūti koalicijoje iki galo? Kas priverstų Lietuvos Sąrašą pasitraukti iš koalicijos?

Koalicijos partnerių pasirašytame susitarime dėl bendradarbiavimo yra įsipareigota miesto valdymą grįsti „vakarietišku požiūriu, sąžine bei įsiklausymu į miesto gyventojų nuomonę“. Jei šių principų bus laikomasi, jei bus remiamasi vilniečiais, jei miesto bendruomenė taps šios koalicijos dar vienu ir svarbiausiu partneriu, jei koaliciją jungs miesto bendrojo gėrio idėja, ji bus pakankamai tvirta ir gebės atsispirti neskaidrių interesų grupių spaudimui. O tokio spaudimo neišvengiamai bus daug ir iš verslo, ir iš politikų, ir iš kitų struktūrų. Jei dirbti sąžiningai, kolegialiai ir viešai nepajėgsime, prasidės neišvengiama koalicijos erozija. Vis dėlto šiandien Vilnius turi galimybę įveikti uždarą ir korumpuotą valdymą, pereiti prie padorios, civilizuotos viešosios politikos. Ir būtų labai apmaudu, jei ši galimybė liktų neišnaudota.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
43 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Šviesa ir tiesa...

Gražu būtų, jei ŠVIESA ir TIESA pašalintų komunistinio-nomenklatūrinio-pedofilinio Vilniaus tamsumas.
Bet velnias nemiega – stengsis užpūsti šviesą, tiesą paversti melu – o KGB-velnio arsenalas labai labai didelis ir įvairus…
Tegu visi angelai ir šventieji globoja ŠVIESOS ir TIESOS žmones bei jų darbus….

Ne vilnietis

Norėtusi, kad Vilnius taptų tikros savivaldos miestu. Gal tada atsibustų ir kiti Lietuvos miestai bei rajonai. Bet kol kas nelabai norisi tikėti, koks didelis vilniečių nenoras patiems valdyti miestą, o Šimašius su savo liberastais ir konservatoriai su savo konservais patirs didelį spaudimą iš korumpuotų struktūrų norinčių išspręsti savus norus ir pasipildyti kišenes, o atsispirti bus labai sunku. Tokiam spaudimui atsispirti jiems galės padėti tik Lietuvos sąrašo nariai ir vilniečiai tik vieningai veikdami. Pagyvensim pamatysim, nes toks rinkėjų išsibarstymas renkant „savus” kandidatus nekelia didelio optimizmo.

Apie darbus

Šviesa ir tiesa yra mūsų galvose,o realybė-mūsų kasdienybės veiksmuose.

Hmm

Kol kas viskas gerai. Niurgzti nėra ko.

Vakar Dviračio

Žynių peliuka labai apgailestavo,kad koalicijoje Lietuvos Sąrašas.Nes jį įveikti labai saudėtinga.Nenuostabu,kad tokie apgailestavo,nes antrame jų epizode prasidėjo leksika „š-as,š-na,su-nė…”.

Ar?

Ar Vilniaus sąskaitos -faktūros bus viešinamos INTERNETU?

Irena Almantui Stankūnui

Koalicijoje bus Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai. Bus iš ko reikalauti, kad gintų krikščioniškas vertybes.

Beta

Skamba kaip pasaka. Susirinko Lib. Sąjūdis, TS- LKDP, TTP, LSDP ir burtininkas- Lietuvos Sąrašas. Burtininkas mostelėjo lazdele ir staiga iš korumpuotų, neskaidrių varlių visi pavirto princais, švelniais, gražiais ir pasiruošusiais nesavanaudiškai tarnauti vilniečiams.
Stebuklas, bet… Šiam pasauly visko būna. Po keturių metų sužinosime pasakos pabaigą. 🙂

Klausimas

Beta,burtininkų iš Lietuvos sąrašo gretose savivaldos rinkimuose ir jūsų svogūnų diplomatas buvo. Paklauskite, kodėl nenori Vilniui ir vilniečiams stebuklų priburti ?

Beta > Klausimas

Nežiūrėjau tos svogūnų laidos, todėl nežinau apie ką kalbate.
Tačiau kodėl nepaklausiate pats (pati). Kam jus tarpininkas?

Pastebėjimas

Negi sakys, kad koalicija bus tvirta kol koalicijos partneriai gražiai, be pykčio dalinsis postais prie lovio ir lovio gėrybėmis.

Alfa.lt

alfa.lt/straipsnis/49827057/kuolio-pasiulymu-sostines-gatves-ziema-bus-barstomos-spalvotomis-kreidutemis

Jau

eiti į koaliciją su šimašiais, imbrasais…Visiškai nesuprantu aš to Kuolio.Tai kam tada tie piketai prie prezidentūros…

delta > alfai eltė

taip.
tikrai.
taip ir bus.
trupins raudonus,rudus, žydrus bei „naglus projektus” trins į miltus.
tais miltais- trupiniais barstys gatves.
kad nebūtų slidu.
kas blogai?

Juozapas

Gerai. Kaip pilietis, kaip rinkėjas balsavęs „UŽ” linkiu ir pageidauju, kad tokie interviu taptų tradicinais. (Gerb. Redaktoriei – iš anksto AČIŪ). Kadangi mūsiškių savivaldybėje tik keturi, būtų smagu nuolat matyti VISŲ mūsų rinktų Vilniaus Tarybos narių straipsnius. (Gediminai!) Daug metų mes, gyventojai, piliečiai beveik nieko nežinojome kas realiai dedasi to dangoraičio kabinetuose. Visuomet būdavome pastatomi prieš faktą, kai jau šaukštai po piet. Dabar turėdami piliečių atstovų, turime galimybę sužinoti apie sostinės valdžios ketinimus, planus ir vykdomus darbus. Arba nevykdomus. Na, o artimiausiu metu , aišku bus įdomu, kaip seksis rauti zuokizmo šaknis, kaip seksis ardyti zuokinių-rubikoninių peryklas ir šėryklas. Žulikizmas tarsi varputis- palikai menkiausios šaknelės trupinį, atauga velnio išpera. Labai svarbu, naikinan korupcines schemas nepamiršti, kad labai svarbu vužkardyti kelia… Skaityti daugiau »

Sumažėjo žinių

iš seimo ir per TV ir per radiją.Kodėl?Ir Lazutka išdavė paprastus žmones,ilgindamas pensiją.Tai ne išeitis,nes jau kartą ilgino ir vis tiek viskas blogėja.Kada vėl ilgins?Valdžia tur atsistatydinti,je nesugeba tvarkytis.

Klaida

Man atrodo, kad tai strategine klaida. Reiketu paauginti raumenis opozicijoje iki Seimo rinkimu. Dabar nomenklatura isciulps ir isspjaus, kaip visciukus.

Klaidai

Kodėl?

Klaidai

Neišspjaus ir nespjaudys, kai viskas bus viešinama. Tuo L> sąrašas turi labai pasistengti.

Hmm to Klaida

Kad ne klaida, rodo dvaro ir VSD ruporo Jakilaičio puolimas prieš L. sąrašą. Dvaras labai norėtų, kad L. sąrašas tyliai sėdėtų opozicjoje ir „augintųsi raumenis”.

Kritikas Pikčiurna

Toks LS deputatų pasirinkimas rodo, kad LS yra pasirengęs dirbti konstruktyviai, o ne vaidinti „šventą” ir „nesusitepusią” opoziciją.
Jau pats dalyvavimas rinkimuose į atstovaujamąją valdžią oponentų yra traktuojamas, kaip „idealų” išdavystė, nes jiems nereikia principingų, ryžtingų ir sąžiningų partnerių.
Viską lems koalicijos daugumos pasirinkti žingsniai ir tai ar deklaracijos atitiks išsakomus principus. Laukia sunkus kūrybinis darbas. Priešingu atveju visada bus galima pasitraukti į opoziciją.
Tačiau vilniečiai turi įsisąmoninti, kad atstovauti vilniečių bendruomenę galima tik vienu atveju – jei tokia bendruomenė egzistuoja.
Bandą paprastai gano piemenys, pasitelkę botagą bei šunis ir tik jie sprendžia, kurias avis pjaus pirmiausiai…
Būtent todėl paskutinis žodis tenka aktyviems vilniečiams, nors rinkimai jau ir baigėsi.

Sutinku

Vilniui naudingiau, jei jie bus pozicijoje.

Juozapas

Pritariu Kritiko Pikčiurnos ir „Hmm” komentaruose išsakytoms mintims.

Juozapui

O kokios gi tos „zuokizmo šaknys” pagal tave? Gal geriau panagrinėk imbrasizmo šaknis,konservų šaknis ir t.t.Ir pamąstyk, koks Vilnius būtų, jei ne Zuokas būtų buvęs meru.Būtų ne geriau negu dabartinis Kaunas. Ten kažkodėl nesiūlai rauti kupčinkizmo.O kauniečiams tai jau iki kaulo buvo igrįsę.O greitu laiku teks susidurti ir su izmais, spaudžiamais iš viršaus.I tylėsi, būsi paklusnus, nesulauksi nei apie ketinimus, planus ir vykdomus darbus

Irena tam Zuoko gerbėjui, kuris rašė Juozapui

Zuokizmo šaknys yra savanaudiškumas ir korupcija, dangstomi propaganda. Užtenka prisiminti, kaip vilniečiai buvo parduoti Rubikonui.

Juozapas--- šaknų specui

Nenoriu gaišti nei savo nei skaitytojų laiko rašydamas apie zuokizmą ir jo šaknis.
Kam tūkstantąjį kartą visus įtikinėti, jog vagis ir yra vagis?
Pone, klyki, kad aš nesiūlau rauti kupčinkizmo ar imbrasizmo.
Žmogeli- aš tik parašiau komentarą, kad pritariu žemiau rašiusių poros komentatorių mintims.
Tu ką rentgenas koks ar sumautas ekstrasensas?
Gal aš neturėjau laiko rašyti ilgų „paklodžių” tuo metu.
O gal aš nenorėjau tūkstantąjį kartą sakyti ką galvoju apie koncervus ar paksoidus.
A?
Stovėjai už nugaros su žvake?
Mėgsti tuos kurie kasdien rašo rulonus savo genialių atradimų apie tai kad „klevas yra klevas”?
Atsiprašau, atrodo nesugebėsiu atitikti tavo standartų.

Juozapui

Neskriauskit „bobiko”.Paskaitykit geriau Langaičio rašinėlį- bent gardžiai pasijuoksit…Gero vakaro.//

sisi

Jei jau Kuolys su šimašu kartu,tai tegu nebesako,kad jis už Garliavos mergaitę.Persivertėlis.Kad tik į valdžią,bet kokia kaina.Gerai pradžioje buvo sakoma,kad jis tik prisitaikėlis,kad tik prie lovio.Geras pasakymas yra nesvarbu kaip,svarbu kur.Parodė savo tikrą veidą ir siekius.Aš juo nepasitikiu.Viskas tik skambios frazės

Pipi to sisi

O jei Kuolys kartu su Zuoku ir Tomaszewskiu, tai viskas būt gerai?

Nežinia,kaip

Vilniuje,bet rajonuose pasitaiko,kad savivaldybių darbuotojos pakvipusios brendžiu.Gimtadieniai,vardadieniai.

Tam pipi

Tvirtas žmogus savo principams išlieka ištikimas iki gyvenimo pabaigos, taip kaip Patackas ir Ozolas. Kuolys tiesiog neturėjo moralinės teisės eiti į koaliciją nei su Zuoku, nei su Šimašiumi, nes būtent šie veikėjai palaikė Garliavos šturmą. Ir nereikia čia pipi, nes iš to tik sisi gaunasi.

Irena > Tam pipi

Rašote niekus, lyg vakar gimęs. Patackas ir Ozolas daug metų dirbo Seime įvairiose koalicijose. Patackas dirbo kartu su Juknevičiene, Kubilium, Vagnorium, Abramikiene… Ozolas dirbo su Brazausku, Prunskiene. Buvo vienoje partijoje su Čapliku, Januška, Laurinkum.. Ar dėl to kaltinsime juos, kad nebuvo ištikimi principams, buvo negarbingi? Jie buvo ir liko garbingi.

Arūnas >  irenai

Tai tamsta tikriausiai iš dangaus nukritus – taip atrodo, kad paskutinius metus po Garliavos įvykių Lietuvoje nesate buvusi. Retas kuris būtų taip kaip Patackas rizikavęs ir ėjas su Drąsos keliu. Ozolas taip pat aiškią poziciją užėmė šiuo klausimu. Taip, kad nereikia čia leliakat ir primetinėti kas buvo anksčiau. Baltijos kelyje taip pat visi susikibę stovėjome, nes tikėjomės tikrai ne tokios Lietuvos.

Nejaugi?

Su Drąsos keliu rizikavo eiti drąsuoliai milijonierius Brunza, Vasiliauskas, Petronis iš VSD… Išsigando eiti Puteikis, Ozolas…

Tam Nejaugi

Nakas iš pat pradžių perspėjo dėl Vasiliausko ir kaip žinome buvo teisus. Brunza, na tikriausiai pasinaudojo to meto esama padėtimi, nes su jokia kita partija į seimą nebūtu patekęs. Visi gerai žinome, kad Venckienė kaip nepatyrusi, tuo metu daugiau vadovavosi emocijomis, tad ją vyniojo apie pirštą kas tik netingėjo. Taip, kad nedrįskit žeminti Patacko – jis tikrai to nenusipelno. Ar Puteikis išsigando? Gal jo paties paklauskite. Ozolo pozicija šiuo klausimu visi žinote. Taip kad neužsiiminėkit demagogija.

Tomas Arūnui

Perskaičiau prieš miegą ir pasakysiu štai ką – demagogija užsiimate tamsta. Skleidžiate nereikalingą paniką, kurstote prieš Tiesos.lt ir Lietuvos sąrašą. Dirbate už Taigisą? Fui, kaip negražu.

Arūnas  Tomui

Atsikėliau ir pamačiau tamstelės parašytą didžiausią nesąmonę. Matosi, kad žmogus norėjo paprasčiausiai įkasti. Tavo nuostabai – jeigu atidžiai būtum skaitęs komentarus, tai būtent prie Taigiso išrūkinimo iš šio portalo aš nemažai prisidėjau ir kaip pastebėjau, bent jau kuris laikas jo čia nematyti. Tačiau šakalų ir trolių tokių kaip tu, čia dar nemažai. Esu jau sakęs – norint įkasti reikia ne tik dantis turėti, bet ir proto. Kai matau pas patį net dantų nėra, ką jau ten kalbėti apie ką tai kitą. Na, o be dantų… ką tu gali, nebent ……

Panevėžio aferos

Puteikis per rinkimus rėmė valstietę G.Umbrazienę, o jos aplinkoje sukasi lbai prieštaringos reputacijos veikėjai, pvz. Leliukas. Tokių Leliukų – „Siūlo” draugų iki Seimo rinkimų Puteikio komandoje, tiksliau jo būsimoje partijoje (jei nepavyks perimti Lietuvos sąrašo, tai steigs naują) pridygs tiek, kad mažai nepasirodys. Tikėkimęs, kad Lietuva iki Seimo rinkimų turės dar vieną kitą progą išsipagirioti ir nebepaslys ant Puteikio numestos banano žievės.

Tomui

Naglis Puteikis LS kaip savo nuosavu turtu, o iš tikrųjų tik egoistiniams savo norams. LS nariai, nesitaikstykite su tokiu amoraliu Puteikio elgesiu, nes jis jumis naudojasi kurdamas savo esmeninę karjerą, kitus kritikuoja, bet pats yra drakonas ir naujas nomenklatūrininkas.

Tomui

Norim tiesiog žinoti, ar po LS vėliava rinkimuos dalyvaves N.Puteikis dalyvavo kada šitose 17d.akcijose ar ne. Dekojame už atsakyma.

Silpnoji LS vieta

DK yra akademinio sukirpimo žmogus. Silpnoji jo vieta, kad jis per patiklus ir gana menkai pažįsta žmones, tikruosius jų kėslus ir užmačias. Politikoje veikia gudrūs, priskrenta avantiūristai, šakalai ir šuleriai, nutaisę šventųjų veidus ir nekaltas minas. Taip naivuolį humanitarą už nosies vedžiojo Albinas Januška Valdo Adamkaus pašonėj, panašiai prisišliejo ir paskutinysis „favoritas”, suuodęs, kad gali patikliu žmogum, jo inelektu ir simpatiška partija pasinaudoti. Vos tik šuleris buvo sustabdytas ir demaskuotas, tuoj pat nėrė ieškoti kitos nišos, naujos aukos.

43
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top