Daugėja jaunų žmonių, tvirtinančių kad priklauso LGBT

Amerikos jaunimo tyrimai rodo, kad daugėja vyresniųjų klasių moksleivių, kurie save įvardija esant gėjais, lesbietėmis ar kitos asmeninės tapatybės formos, nepriskiriamos heteroseksualumui.

Naujoje JAV Ligų kontrolės ir prevencijos agentūros (CDC), amerikiečių epidemijų kontrolės organizacijos, ataskaita atskleidė, kad ketvirtadalis JAV vyresnių klasių moksleivių identifikuojasi kaip homoseksualai, biseksualai ar „abejojantys“, t. y. tokie, kurie kartais įtraukiami į LGBTQIQ+ akronimą.

Nuo 2015 m. „ne heteroseksualių“ asmenų skaičius išaugo daugiau nei dvigubai.

Remiantis 2021 m. surinktais ir ketvirtadienį paskelbtais duomenimis, CDC ataskaitoje teigiama, kad 72,4 proc. vyresnių klasių moksleivių save laiko heteroseksualiais (2015 m. tokių buvo beveik 90 proc.), 3,2 proc. identifikuojasi kaip gėjai ar lesbietės, 12 proc. – kaip biseksualūs, o 9 proc. – kaip „kiti“ ar „abejojantys“.

Merginos dažniau nei vaikinai buvo linkusios save priskirti visoms trims kategorijoms: penkis kartus daugiau merginų moksleivių laikė save biseksualiomis (20 %, palyginti su 4 %) ir keturis kartus daugiau (13,7 %, palyginti su 3,7 %) save priskyrė kategorijai „kiti“.

CDC pastebėjo, kad šis išaugimas „gali būti susijęs su pasikeitusiomis klausimų formuluotėmis“, ir paaiškino, kad ankstesniuose klausimynuose nebuvo įtraukta tokių atsakymų kaip „nesu tikras dėl savo seksualinės tapatybės” arba „savo seksualinę tapatybę apibūdinu kitaip“.

Vasario mėnesį paskelbtos Gallup apklausos duomenimis, šiek tiek daugiau nei 7 % suaugusių JAV gyventojų identifikuojasi kaip LGBTQ. Šis skaičius didėjo keičiantis kartoms: 20 % Z kartos atstovų (gimusių 1997-2004 m.) identifikuojasi kaip LGBTQ, palyginti su 11,2 % tūkstantmečio kartos atstovų, 3,3 % X kartos atstovų, 2,7 % kūdikių bumo kartos atstovų ir 1,7 proc. asmenų, gimusių iki Antrojo pasaulinio karo pabaigos.

Taip pat šovė į viršų translyčių amerikiečių skaičius, kurio CDC tyrimas nevertino. Gallup apklausoje mažiau nei 0,05 % vadinamosios tyliosios kartos (gimusių 1928-1945 m.) atstovų priskyrė save translyčiams, palyginti su 1,9 % Z kartoje, t. y. jų padaugėjo beveik keturiasdešimt kartų.

Kai kurie komentatoriai tvirtina, kad dėl vis didesnio pritarimo alternatyvioms seksualumo formoms kiekviena vėlesnė karta gali drąsiau deklaruoti, kad yra LGBTQ.

Kiti teigia, kad tai lemia „socialinis užkratas“, kai jauni žmonės, norėdami pritapti prie bendraamžių, prisiima LGBTQ tapatybę. Šio mėnesio pradžioje moksliniame žurnale Archives of Sexual Behavior paskelbtame tyrime nustatyta, kad paauglės mergaitės, turinčios translyčių draugų, turėjo didesnę tikimybę pasiskelbti translytėmis. Tyrimas taip pat susiejo intensyvų naudojimąsi socialine žiniasklaida su translyčiu identifikavimusi.

Nors vis daugiau vyresniųjų klasių moksleivių priima alternatyvias seksualumo formas, vis mažiau jų yra seksualiai aktyvūs. Remiantis CDC duomenimis, mokinių, kurie kada nors turėjo lytinių santykių, skaičius sumažėjo nuo 47 proc. 2011 m. iki 30 proc. 2021 m., o mokinių, teigiančių, kad šiuo metu yra lytiškai aktyvūs, skaičius per tą patį laikotarpį sumažėjo nuo 34 proc. iki 21 proc.

Statistiniuose tyrimuose visiškai neatsižvelgta į reiškinį, kuris, kai kurių nuomone, turi esminę reikšmę homoseksualumą deklaruojančių žmonių skaičiaus didėjimui: išsiskyrusių šeimų ir (arba) šeimų, kuriose nėra žmogaus, atliekančio tėvišką vaidmenį (vienišų motinų šeimų; šeimų, kuriose nėra tėvo ir t. t.), skaičius.

Mūsų nuomone, tai būtų įdomus tyrimas. Šiuo metu jis tiesiog būtinas.

Šaltinis: renovatio21.com

2.7 6 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
13 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
13
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top