Daugiau apie skalūnų ardymo technologiją: Kalifornija jau nebe JAV žemės drebėjimų sostinė – ja tapo Oklahoma

Naujausi tyrimai konstatuoja: Kalifornija jau nebe Amerikos žemės drebėjimų sostinė ir netgi Aliaska užleido šį titulą visai netikėtam konkurentui.

Naująja sostine tapo Oklahoma, nors iki 2009 metų ši valstija net neegzistavo Jungtinių valstijų Geologijos stebėjimų statistikos žemėlapyje.

Remiantis CIR (The Center for Investigative Reporting) studija, 2014 metais Oklahomos valstijoje užregistruota tris kartus daugiau žemės drebėjimų nei Kalifornijoje, ji stipriai pirmauja jau ir 2015-aisiais. JAV geologijos tarnybos duomenimis, 2014 metais Oklahomoje įvyko 562 žemės drebėjimai, didesni nei 3 balai pagal Richterio skalę. Kalifornijoje tokių buvo 180. Iki šių metų sausio 31-osios Oklahomoje užregistruoti jau 76 tokie drebėjimai, o Kalifornijoje tokių buvo vos 10.

Remiantis „Advanced Nacional seismic systems“ visuotiniu katalogu, 2014 metais Oklahoma netgi pralenkė daugiametį valstybės lyderį Aliaską.

CIR ištyrė, jog pastaraisiais metais seisminis aktyvumas ryškiai išaugo ir Kanzaso, Teksaso, Ohajo bei Kolorado valstijose.

Remdamiesi tyrimais buvo prieita prie išvados, jog pagrindinė tokio padidėjusio seisminio aktyvumo priežastis yra smarkai išsiplėtęs hidraulinio uolienų ardymo, vadinamo „fracking’u“, metodas taikomas išgaunant naftą ir dujas.

Tyrimas nustatė, jog seisminį aktyvumą sužadina net ne pats gręžimas – pagrindinė priežastis yra panaudoto technologinio skysčio laidojimas gręžinyje.

Išsamią ataskaitą skaitykite ČIA.

scpr.org

Iš anglų kalbos vertė Raimundas Nutautas

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
5 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Tik kai vakarai pasikeis

patys,tik tada pasikeis Rusija.

ruta

Jeigu Rusijos Putkinas nenauduotu daujas , kaip santazo priemone , tai ir nebutu tokio noro bet kokiom priemonem buti nepriklausomiems nuo cekisto uzgaidu .
Nesunku is istorijos pamatyti , kad Rusija valdantys subjektai , niekada nesismulkindami aukodavo SAVO salies piliecius vardan idejos fiks.Negaila , bobos dar prigimdys .Tik protingas ir ismintingas vadovas sugeba islaikyti pusiausvyra pasaulineje arenoje .Putkinas mane , kad viespataus per naudingas iskasienas , bet nesugebejo , net per tokius palankius savo salei metus , nei prikelti ekonomika , nei zemes uki , nei pramone , visiskas luzeris .

Marijonas

Taip, bet tai nieko naujo, senai yra žinoma, kad skalūninių dujų išgavimas sukelia žemės drebėjimus. Ir tai tie žemės drebėjimai dar pusė bėdos. Kur kas didesnį pavojų kelia radiacija. Patys pagalvokite į žemes gelmes po spaudimu varomas vanduo, jis išplauna ir prisisotina įvairiomis uolienų dalelėmis, tame tarpe ir radiokatyviomos. Tas panaudotas vanduo anksčiau ar vėliau, kad ir išvalius nuo priemaišų yra išpilamas į upes. Su radiacija… O vanens nuotėkų dėl radiacijos gi netiria ne tik Lietuvoje, bet ir JAV… Tai rimta problema. Todėl visi tie agitatoriai už skalūnų dujų išgavimą yra arba idiotai, arba parsidavėliai – kitų variantų nėra.

Jonas Smaukunas

Isivaizduoju,kas gali nutikti Lietuvoje,jei cia prasidetu kad ir 3 balu pastovus zemes drebejimai.
Vos uz poros simtu kilometru atomine elektrine,pilna radioaktyviu medziagu.Visa Lietuva-is plytu,tame tarpe ir seimas,konstitucinis teismas,prezidentura,ministerijos ir visu skalunu gerbeju butai,bei namai.
Gal ir gerai tas grezimas.Nauju darbo vietu atsiras.

Anikė

Kad politikai galvotų,reikia ne tik diplomą,bet ir žinių turėti.Parodo čekį,
manau,tuoj ir ištirpsta kaip mergelė.Gaila amerikiečių.Už valdžių nuodėmes ten kenčia nuo stichijų visi.Gaila,kad balsavimui politikų galvos nereikalingos, reikalingos rankos,jos už nieką neatsako.

5
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top