Daugiau nei kas antras jaunas žmogus Afrikoje norėtų emigruoti

4500 jaunų afrikiečių 15-oje šalių užpildytų anketų rodo, kad šiuo metu 52% jų tarpe norėtų emigruoti. Kai tokia apklausa vyko pernai, du trečdaliai respondentų norėjo likti savo gimtojoje šalyje. Žemynui sunkumų kelia labai aukštas gimstamumas.

Tyrimas, kuris vadinasi „Afrikos jaunimo apklausa“ ir kurio metu buvo apklausta 4500 jaunų afrikiečių, parodė, kad 52 % jų šiuo metu norėtų emigruoti. Sudane ir Nigerijoje norinčių emigruoti skaičius siekia tris ketvirtadalius. Norinčių palikti savo šalį skaičius ryškiai išaugo lyginant su ankstesne apklausa, atlikta 2020 metų pradžioje. Tuo metu daugiau nei du trečdaliai apklaustų jaunų afrikiečių norėjo likti savo gimtojoje Afrikos šalyje

Apytiksliais apskaičiavimais, apie 60 % gyventojų Afrikos gyventojų yra jaunesni nei 25 metų amžiaus. To priežastis – labai aukštas gimstamumas.

Daugelyje šalių aukštas gimstamumas kelia sunkumų

Remiantis Pasaulio banko skaičiavimais, vidutinis vaikų skaičius, tenkantis vienai moteriai Užsachario Afrikoje yra 4,6. Nigerijoje, kur trys iš keturių jaunuolių nori emigruoti, vienai moteriai tenka 5,2 pagimdyti vaikai. Tarp kitų šalių, kuriose buvo atliekamas tyrimas apie jaunimo ateities planus, Kongo Kinšasoje vienai moteriai teko 5,7 vaiko, o Angoloje – 5,4 vaiko. Švedijai pažįstamame Somalyje, kuris į tyrimą nepakliuvo, 2020 metais vienai moteriai teko 5,9 vaiko.

Palyginimui Pasaulio bankas apskaičiavo, kad Europos Sąjungoje moterys 2020 moterų susilaukiamas vidutinis vaikų skaičius buvo 1,5. Taigi afrikietės rinkosi susilaukti daugiau nei tris kartus daugiau vaikų.

Grėsmė vakarų visuomenėms ir tvariam pasauliui

Gyventojų skaičiaus augimas Afrikoje buvo primenantis sprogimą, o Europoje tuo pat metu jis nekito, jei neskaitytume imigracijos. Per vos keletą dešimtmečių Afrikos gyventojų skaičius išaugo nuo kelių šimtų milijonų iki gerokai daugiau nei milijardo žmonių. Manoma, kad šio skaičiaus padvigubėjimo iki dviejų milijardų galima sulaukti dar iki 2050 metų.

Bijomasi, kad tai gali vesti prie dar didesnio ir labiau nevaldomo emigrantų srauto į vakarus nei dabartinis. Tai taip pat paneigs visus klimato ir gamtosaugos planus, susijusius su tvariu žemės resursų vartojimu. Jei gerove pasaulyje bus dalinamasi po lygiai, tai vakarų šalims teks pažeminti savo gyvenimo lygio standartus ligi nedidelės dalies to, kas turima šiandien, ir tas lygmuo kasmet toliau leisis augant trečiojo pasaulio gyventojų skaičiui.

Šaltinis: samnytt.se

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
12 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
12
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top