Daugiau nei pusė Rusijos gyventojų nurodė, jog valdžios šaltinis yra prezidentas, o ne tauta

Dima Švec | slon.ru

Daugiau kaip pusė – 55 proc. – Rusijos gyventojų mano, kad pagal Konstituciją valdžios šaltinis ir valdžios reiškėjas yra prezidentas. Apie tai byloja Visos Rusijos visuomeninės nuomonės tyrimo centro (rus. ВЦИОМ) vykdytos apklausos rezultatai.

Tik 23 proc. apklaustųjų teisingai atsakė, kad pagal Konstituciją valdžios šaltinis ir suvereniteto reiškėjas – tauta.

Dar 11 proc. respondentų konstituciniu valdžios šaltiniu įvardijo parlamentą, o 3 proc. – aukščiausiąją jėgą arba Dievą. Negalėjo atsakyti į šį klausimą 8 proc. apklausos dalyvių.

Visuomeninės nuomonės tyrimų centras pabrėžia, jog prezidentą valdžios šaltiniu įvardijo 57 proc. respondentų, pasisakiusių, jog yra partijos „Vieningoji Rusija“ („Единая Россия“) šalininkai, 40 proc. – palaikantys kitas neparlamentines politines organizacijas.

Beveik trys ketvirčiai – 72 proc. respondentų – atsakė, jog pagal Konstituciją Rusija yra federacinė valstybė, dar 4 proc. teigė, jog valstybė yra unitarinė, o, 11 proc. nuomone, Rusija yra nepriklausomų valstybių sąjunga.

Pagal gruodžio 10 d. paskelbtus „Levados centro“ apklausos rezultatus, 41 proc. Rusijos gyventojų RF Konstitucijos niekada neskaitė, 24 proc. apklaustųjų blogai atsimena dokumento tekstą, dar tiek pat žmonių Konstituciją skaitė, bet nieko neatsimena, o gerai Pagrindinį įstatymą atsimena tik 12 proc. respondentų.

slon.ru

Iš rusų kalbos vertė Jeronimas Prūsas

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
8 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Taigi

Daugelio pasaulio šalių gyventojai vienodi, jie laukia, kad gelbėtojas viską už juos padarytų, sutvarkytų, jie sau ramiai miega. Kiek Putinas kvietė, kad žmonės jam padėtų, tai tik paskutinį kartą šiek tiek didesnis skaičius susirinko, tačiau mažas, kad Rusijoje galėtų būti keičiama konstitucija, kuri leistų Rusijai išsivaduoti iš Vakarų kolonijos padėties. Dėl to ir atsakymas toks. Kažin ar ne panašus atsakymas būtų ir Lietuvoje, kurioje egzistuoja toks didelis autoritarizmas ir žmonės linkę nieko nedaryti ir laukti, kad už juos valdžia nuspręstų. Taip yra, kadangi žmonių niekas nešviečia, niekas jiems nepaaiškina.

To Taigi

Manau, kad labai klystate, kad lietuvoje žmonių nieks nešviečia ir neparodo jiems kas yra tas tikras ( o ne kažkoks popierinis ) valdžios šaltinis. Prisiminkime įvykusi referendumą dėl atominės energetikos, visaip žlugdomą referendumą dėl žemės pardavimo užsieniečiams, tolesnius referendumo įstatymo tobulinimus . Kas gi čia jei ne švietėjiška veikla ?

Arūnas

Kaip Rusijoje, taip ir pas mus, niekam tų žmonių nuomonė nerūpi. Kas pas mus tos nuomonės klausia? Kokių „mūsų valdžiai” rezultatų reikia, tokius „Vilmoruso” Gaidys ir pateikia.

Anikė

Ne tik mus šviečia,kad verčia tylėti,nes pasipriešinimas tarnauja priešams,kad patys kalti,nes ne tuos renkame…Dar ir skiepija,manau, verčia nemąstančiais zombiais. Kokia mūsų valdžia ir kam tarnauja,visi mato.Viena aišku,ne Tautai.

Dzūkija

Padaryk neužsakytą apklausą – pusė Lietuvos meldžiasi prezidentei…apie tautos teises jie net negirdėjo…negi niekada negirdėjot žodžių : vistiek nieko nepakeisi…Užbukinta,išgąsdinta,nuskurdinta,apgauta…Žiniasklaida tarnauja užjūrio ponui,ir koks skirtumas ar JAV ar ES,šeimininkas tai tas pats…Taip ir gyvenam melo jūroje…patapę pilvo vergais…Be siekių ir be idėjų valstybė gyvuoti negali…

gudi giria

Tikiu,kad zombiai tikrai tiki isreiskentys savo mintis nukvailinti informacijos,taip ju daug,o samoningai darancius,tai nedaug,jie tarnauja uz piniga,bet paminetieji nesupranta,kad,jie nelaimei tarnauja ir vis artina ant savo galvu greiciau ir greiciau.Rasinetojai,ar vertinetojai pabandykit rasyti tiesas,jug,cia Tiesos.lt.por.

O pas mus

Politinis elitas mindo Konstituciją.Žmogus yra beteisis,persekiojamas už tiesos žodį (Garliavos istorija).

žmog

vykdomi susidorojimai baudžiamuoju keliu kai demaskuojamas valstybininkų viešo ir privataus intereso supainiojimas ne tik su asmeniu demaskavusiu bet ir su nepilnamečiais vaikais to asmens – taikomas NKVD istų metodas sunaikinti šeimas nedūduojančiaus į komunistų dūdą.

8
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top