Dauguma Estijos gyventojų yra nereligingi, vyraujantis tikėjimas – stačiatikybė

laikmetis.lt

Gyventojų surašymo rezultatai rodo, kad 29 proc. estų jaučiasi esantys tam tikros religinės priklausomybės, 58 proc. atsakė neigiamai, o 13 proc. nenorėjo atsakyti į šį klausimą. Tad per pastaruosius dešimt metų padaugėjo netikinčiųjų (2011 m. – 54 proc.).

Dauguma iš 29 proc. tikinčiųjų save laiko stačiatikiais (16 proc.). Antroji pagal dydį konfesija yra liuteronybė (8 proc. gyventojų). Kitas religijas išpažįsta 5 proc. gyventojų.

„Religiją išpažįstančių žmonių dalis išliko stabili, tačiau, palyginti su ankstesniais surašymais, išaugo jokiai religijai nepriklausančių žmonių dalis“, – teigiama Estijos statistikos tarnybos pranešime.

„Tokį padidėjimą lėmė tai, kad šį kartą buvo mažiau žmonių, kurie nenorėjo atsakyti į klausimą apie religiją, todėl galima daryti prielaidą, kad dabar jie turi tvirtesnę nuomonę“, – sakė Estijos statistikos departamento vyriausiasis analitikas Terje Trasbergas.

Nors žmonių, kurie jaučiasi priklausantys stačiatikiams, dalis išliko nepakitusi, liuteronų tikinčiųjų dalis turi tendenciją mažėti: 2000 m. surašymo duomenimis, 14 proc. žmonių save įvardijo kaip liuteronus, 2011 m. – 10 proc. , o dabar, surašymo duomenimis, tik 8 proc.

Apskritai krikščionybė yra labiausiai paplitusi religija Estijoje. Iš tų, kurie jaučiasi priklausantys tam tikrai religijai, 93 proc. dabar yra krikščionys (2011 m. tokių buvo 97 proc.). Auga musulmonų kiekis – 0,4 proc. (2011 m. – 0,1 proc. , 2021 m. – 0,5 proc. ).

Remiantis naujausiais statistiniais duomenimis, moterys yra religingesnės už vyrus: 32 proc. moterų nurodė esančios religingos, 55 proc. – netikinčios, o 25 proc. vyrų buvo religingi, 63 proc. – netikintys.

Tarp 15-29 metų amžiaus jaunuolių tik 14 proc. laiko save religingais. Tarp vyresnio amžiaus žmonių šis rodiklis gerokai didesnis – 43 proc. 65 metų ir vyresnių estų jaučiasi priklausantys kokiai nors religijai.

Kalbant apie išsilavinimo lygį, religinių pažiūrų žmonių yra daugiau tarp aukštąjį išsilavinimą turinčių asmenų – 34 proc. Tarp vidurinį išsilavinimą turinčių žmonių 28 proc. nurodė, kad yra religinės priklausomybės, o tarp pagrindinį išsilavinimą turinčių žmonių – 21 proc.

Statistikos duomenimis palyginti su kitomis pagrindinėmis Estijos etninėmis grupėmis, estai yra mažiausiai religinga tautybė – tik 17 proc. jų yra religingi, o 71 proc. yra netikintys.

Slavų mažumos tautos Estijoje yra gerokai religingesnės. Tarp slavų tautų 65 proc. baltarusių, 56 proc. ukrainiečių ir 54 proc. rusų jaučia tam tikrą religinę priklausomybę. 50 proc. rusų jaučiasi priklausantys stačiatikybei, palyginti su 47 proc. ukrainiečių ir 58 proc. baltarusių.

Šaltinis: Estonian World

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
6 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
6
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top