Daukanto aikštėje – akcija Žygimantės pilietinėms teisėms apginti

Šį penktadienį, gegužės 9 dieną, 12 valandą Simono Daukanto aikštėje Vilniuje piliečiai surengė akciją, kuria pasisakė prieš prezidentės Dalios Grybauskaitės savivalę ir paragino ją kuo greičiau ištaisyti padarytą klaidą – suteikti Lietuvos pilietybę Žygimantei Lukoševičiūtei.

Piliečius nustebino ir papiktino prezidentės savivalė ir kietaširdiškumas – atsisakymas suteikti pilietybę Lietuvoje gimusiai, užaugusiai ir mokslui išėjusiai merginai iš Musninkų. Pažemindama ir atstumdama Žygimantę, Dalia Grybauskaitė pamynė Lietuvos įstatymus ir pažemino visus Lietuvos piliečius.

Piliečiai laikė plakatus „Pilietybę Žygimantei“ ir „Prezidente, gana savivalės“. Pasibaigus akcijai prie Prezidentūros steigiamam pilietinės edukacijos centrui buvo padovanoti nauji eksponatai: Lietuvos Respublikos pilietybės įstatymo tekstas – kad ir pati prezidentė, ir jos Pilietybės komisija laikytųsi įstatymų, o ne savivaliautų – ir Liudviko Jakimavičiaus straipsnis „Prezidentė ir mergaitės“.

Prezidentė D.Grybauskaitė, paskutiniuose rinkimų debatuose Naglio Puteikio paklausta apie Žygimantę, atsakė, kad toks jos sprendimas buvo pagrįstas privačia informacija.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
3
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top