Dėl elektros kainų ir patyčių iš Lietuvos piliečių

Leisime sau teigti, jog dalyvaujate gerai organizuotame ekonominiame ir politiniame nusikaltime prieš Lietuvą ir jos piliečius, ir tik laiko klausimas, kada šio nusikaltimo organizatoriai atsidurs teisiamųjų suole.

Sieksime, kad šis laikas kuo greičiau ateitų,- skelbiama Nacionalinio susivienijimo pareiškime „DĖL ELEKTROS KAINŲ IR PATYČIŲ IŠ LIETUVOS PILIEČIŲ”, kuris išplatintas vakar valdžios institucijoms.

Žemiau skelbiamas visas pareiškimas.

Lietuvos Respublikos Ministrei Pirmininkei Ingridai Šimonytei
Lietuvos Respublikos Energetikos ministerijai
Valstybinei energetikos reguliavimo tarybai
Lietuvos Respublikos Generalinei prokuratūrai

Kopijos:
Lietuvos Respublikos Prezidentui
Lietuvos Respublikos Seimo frakcijoms
Lietuvos Respublikos Seimo nariams
Žiniasklaidai

PARTIJOS NACIONALINIS SUSIVIENIJIMAS
PAREIŠKIMAS

DĖL ELEKTROS KAINŲ IR PATYČIŲ IŠ LIETUVOS PILIEČIŲ

2023 m. sausio 31 d.
Vilnius

Jau ne kartą minėjome, kad elektros tiekimo rinkos pertvarka, kurią inicijavo buvusi Sauliaus Skvernelio vadovaujama Vyriausybė ir kuriai pritarė tuo metu Seime atstovavusios Lietuvos politinės partijos, negali tarnauti Lietuvos valstybės ir visuomenės gerovei, kad ji yra antikonstitucinė.

Jau skelbėme, kad minėta „pertvarka“, pavadinta liberalizavimu, smarkiai išpūtė elektros kainas ir sukėlė visuotinį gyventojų nepasitenkinimą. Šia „pertvarka“ sąmoningai buvo sudarytos blogiausios sąlygos visuomeniniam tiekėjui (perka elektrą tik biržoje, negali naudoti finansinio draudimo kainoms fiksuoti, negali sudaryti elektros supirkimo sutarčių tiesiogiai su gamintojais bei garantiniam tiekimui ir kt.), o vadinamiems elektros perpardavinėtojams, iš esmės spekuliantams, buvo suteikta teisė vartotojų sąskaita krautis didžiulius viršpelnius. Lygiagrečiai buvo pradėta smukdyti Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) veikla. Jos pirmininkas Renatas Pocius, turėdamas Energetikos ministerijos ir Vyriausybės palaikymą, užuot atstovavęs Lietuvos vartotojų interesams, akivaizdžiai ėmėsi ginti siaurus energetikos verslo grupių interesus.

 2022 metų rudenį, ignoruodamas patikimą ekspertinę informaciją apie mažėsiančias elektros kainas, jis ,,nustatė“, kad visuomeninio tiekėjo elektros kaina bus 56,5 cnt/kWh. Dėl to daugelis šalies vartotojų, iš inercijos pasitikintys šia valstybės institucija (VERT), paskubėjo sudaryti elektros tarpininkų jiems primestas grobuoniškas sutartis ,,nepriklausomų tiekėjų“ pasiūlytomis neprotingomis kainomis.

 2022 m. rugsėjo 21 d. Seimo Energetikos ir tvarios plėtros komisijos posėdyje VERT pirmininkas R. Pocius teigė privačiai diskutuojantis (visuomenė apie tai neinformuojama) su „Igničio“ atstovais dėl vienodų sąlygų „Ignitis“ kaip visuomeniniam tiekėjui ir ,,Ignitis“ kaip NET (mat „Ignitis“ NET turi teisę gauti neribotą pelną, o „Ignitis“ visuomeninio tiekėjo veikla yra reguliuojama). Nors ,,Ignitis“ atsisakė svarstyti šį klausimą, Energetikos ministerija, Vyriausybė ir Seimas ignoravo šį faktą ir niekaip nereagavo į tokį ,,Igničio“ akibrokštą.

 Nors biržoje elektros kainos nuolat krito ir nebuvo jokių prielaidų joms augti, VERT pirmininkas R. Pocius 2023 m. sausio 2 d., viešai teigė, kad didelės Visuomeninio teikėjo elektros kainos gali išlikti iki 2023 metų pabaigos, tuo būdu sąmoningai klaidindamas vartotojus ir talkindamas privatiems elektros tarpininkams netrukdomai krautis viršpelnius vartotojų sąskaita.

 Tik šių metų sausio pabaigoje, Lietuvos energetikos agentūrai paskelbus realistiškas elektros kainų dinamikos prognozes, VERT pirmininkas R. Pocius viešai pripažino, kad elektros kainos vartotojams mažės ir pasiūlė vartotojams kuo greičiau nutraukti aukštų kainų sutartis su tiekėjais, nepaisant gresiančių baudų dėl jų nutraukimo.

Atsižvelgdamas į tai, Nacionalinis susivienijimas reikalauja Ministrės pirmininkės Ingridos Šimonytės, Energetikos ministro D. Kreivio ir VERT pirmininko R. Pociaus paaiškinti:

1. Ar jūs suvokiate, ką reiškia gyventojams valstybės jiems primestos prievartinės elektros tiekimo sutartys su elektros spekuliantais (tiekimo tarpininkais), kurių tikslas – kuo labiau didinti elektros kainas?

2. Ar suprantate, kad pagal jūsų vykdomą elektros rinkos pertvarką biržoje esant mažai elektros kainai, asmeniui, kuris sudarė elektros tiekimo sutartį dvigubai didesnėmis elektros kainomis, valstybė asmens sutartyje nustatytą likusios kainos skirtumą sumoka privačiam elektros tarpininkui, ir šios lėšos iš karto virsta tiesioginiu ir netiesioginiu tarpininko pelnu? Ir tai daroma mokesčių mokėtojų lėšomis!?

3. Ar suprantate, kad iš dalies privatizuotos ,,Igničio“ grupės dalyvavimas visuomeninio elektros tiekėjo veikloje naikina šio ūkinio subjekto paskirtį – būti visuomeniniu tiekėju (VT), o tos pačios įmonės valdomas ,,nepriklausomas tiekėjas“ sukuria tiesioginį interesų konfliktą įmonėje ir skatina ją rūpintis pirmiausia nereguliuojamo tiekėjo pelnu?

4. Ar domėjotės, kodėl kaimyninė Estija net iš dalies neperleidžia Visuomeninio elektros tiekėjo/Universalios elektros tiekimo paslaugos privačiam verslui ir sudaro visas galimybes šiai paslaugai konkuruoti su kitais tiekėjais, užtikrinant visų vartotojų teisę visiškai laisvai, nemokant jokių kompensacijų, rinktis universalią elektros tiekėjo paslaugą?

5. Ar jums nors kiek įdomu, kodėl Estijoje leidimai pramoninių vėjo ir saulės jėgainių parkams bus išduodami aukcionų būdu tiems vystytojams, kurie pasiūlys parduoti pagamintą elektros energiją už mažiausią kainą, o minėta kaina didžiulio vėjo jėgainių parko vystymui yra apribota 4,5 cnt/kWh be PVM?

6. Ar suprantate, kad dauguma Lietuvos elektros vartotojų neturi pakankamai teisinių žinių ir finansinių resursų sąžiningoms sutartims su elektros spekuliantais sudaryti, todėl jūsų raginimas visus vartotojus peržiūrėti savo sudarytas sutartis su tariamai nepriklausomais elektros tiekėjais, netgi susimokant baudas, iš esmės yra viešas pasityčiojimas iš Lietuvos gyventojų?

Jei šie klausimai jums yra neįdomūs ir į juos, kaip visada, nesiteiksite atsakyti, tuomet leisime sau teigti, jog neabejotinai dalyvaujate gerai organizuotame ekonominiame ir politiniame nusikaltime prieš Lietuvą ir jos piliečius, ir tik laiko klausimas, kada šio nusikaltimo organizatoriai atsidurs teisiamųjų suole. Sieksime, kad šis laikas kuo greičiau ateitų.

Nacionalinio susivienijimo valdyba

5 20 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
25 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
T0mas J.

Portalo savininkui prašymas: paskelbkite viešai šios nuosavybės įsigijimo aplinkybes, paskelbkite redakcijos adresą bei telefoną.
Ačiū.

tomui

Pritariu T0mas J.

Raimundas

Manau, kad visi šitie ponai yra marionetės ,vykdančios pilotinį socialinės inžinerijos projektą. Sutikdami veikti prieš valstybės piliečių interesus jie tapo valstybiniais nusikaltėliais, todėl jiems turėtų būti pareikšti atitinkami įtarimai.

Al.

Jei jie tapo valstybiniais nusikaltėliais, tai, man atrodo, jiems turi būti ne pareikšti įtarimai, o paruošti gultai.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

Gerai organizuotas mafijozinis politinis nusikaltime prieš Tautą, prieš Lietuvą jau vykdomas bemaž 30 metų.
_____________
Užvaldytoji Lietuva, 30 metų komunistus dangstančiųjų, komunistinį konclagerinį režimą sukūrusiųjų bei palaikančiųjų nelegitimaus (antikonstitucinio) seimo landsberginių, brazauskinių, burokevičininkų grybauskinių, karbauskinių, skvernelinių, visokių liberalkomunistų bei panašių banditų, dabar jau pasipuošusiųjų narkomaniška bei daugialytine paleistuvyste.
2023 vasario 3

JO jo

Kovo 11 d. V. L. su S sustabdė 1938 m. gegužės 12 dienos Lietuvos Konstitucijos galiojimą Į S T A T Y M U “DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS LAIKINOJO PAGRINDINIO ĮSTATYMO”Vilnius, 1990 m. kovo 11 d.Nr. I-14.
Tačiau nei V. L. nei S nebuvo prezidentai, todėl pagal 1938 m. gegužės 12 dienos Lietuvos Konstitucijos 106 str. Įstatymai kurie yra priešingi Konstitucijai neturi galios, ir turėtų būti pripažinti neteisėtais ir panaikinti:

https://www.herder-institut.de/fileadmin/user_upload/quellen/Litauen_zw_Weltkriegen/002_1_020_3.Verfassung.pdf

????

Gal laikas kovo 11 susigrąžinti 1938 m. konstiuciją ir Lietuvą iš lansbergių gniaužtų ?

Neabejoju

Manau kad laikas paskelbti, kad pagal1938 m. Konstitucijos 106 str. visi 1938 m. Konstitucijai prieštaraujantys lansbergių aktai, įstatymai turi būti panaikinti pagal 1938 m. Konstituciją 106 str. ir paskelbti negaliojančiais.

ir ne tik

visi 1938 m. Konstitucijai prieštaraujantys lansbergių aktai, įstatymai turi būti panaikinti pagal 1938 m. Konstituciją 106 str. ir paskelbti negaliojančiais, privatus turtas nacioanalizuojamas, laikinai paliekant jį valdyti savininkams ir palaipsniui perimant valstybės valdymui pagal valstybės poreikius, elektros tiekimo sistemas nacionalizuoti nedelsiant, užsieniečių įsigytą žemę nacionalizuot nedelsiant

T0mas J.

O tamsta pats ar valdiškame būste gyveni, ar privačiame?

ne tik

o koks Jūsų reikalas?

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

Teksto autoriui su nr 2023-02-03 19:12
I. 1938 konstitucija yra niekinė po 1926 gruodžio 17 perversmo.
II. Lietuva – LDK.
III. Jau toks beraštis esi, kad net slapyvardžio nesugebi susigalvoti ir parašyti.

JO jo

tai gaunasi Vytautas Lansbergis 1990 Kovo 11 negaliojančią 1938 m. konstituciją paskelbė galiojančia ir negaliojančią paskelbta galiojančia sustabdė 1938 m. gegužės 12 dienos Lietuvos Konstitucijos galiojimą Į S T A T Y M U “DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS LAIKINOJO PAGRINDINIO ĮSTATYMO”Vilnius, 1990 m. kovo 11 d.Nr. I-14.? taip pagal tave?

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

Nemaištauti yra pavojinga Tautos gyvybei. _____________________________________ Antokinstituciniu būdu 8 seimus užgrobusios visos apsišaukėlių seimagyvių partijos turi būti išjungtos (iš politikos, iš rinkimų) ir tempiamos į Tautos tribunolą bausmei už l sunkius padarinius tautai bei Lietuvai. *** – Lyginant su Anglija, Lietuvoje galėtų laimingai gyventi 25 milijonai(!!!) mūsų, bet 30 metų mes varomi iš savo gimtinės – Lietuvos. Dar prieš keliolika metų, Lietuva buvo linksniuojama, kaip sparčiausiai tuštėjanti valstybė pasaulyje. – 30 (80, 200) metų buvo žudoma Tauta, naikinama Lietuva, carinių budelių maskvėnų, bolševikinių komunistinių budelių maskvėnų, neišjungtų maskvėnų komunistinių kolaborantų – budelių. – Kantrūs mes kaip mužikai, pakantūs budeliams. – Lietuviai, bet gi tie seime bei moteriausybėje tūnantys budeliai tėra tik apsišaukėliai menkystos. – Apsišaukėlius lauk iš seimo. – Apsišaukėlių… Skaityti daugiau »

123.

šitiek teisininkų,advokatų ir šitokia bejėgystė…ir šitie nuolankiai moka už elektrą pagal neteisingas sutartis. kur tie visokie fiktyvūs sąjūdžiai,susivienijimai,profsajungos?

lin

pagal skverneli sitas ale projektas sugalvotas del to kad plesti elektros gamybos budus, statyti saules, vejo jegaines, o tam reikia pinigu. Zmones patys neva nesusipras kad tam reikia pinigu, pagal skverneli kvaili. Todel juos reikia prievartauti..

šitas

šitas projektas Lietuvai netinka dėl Lietuvos klimatinės juostos ir ai parodė per šalčius ir sniegus nusprogusi JAV vėjų ir saulės energijos nusprogusi elektros tiekimo sistema, kuomet dėl to mirė pirmiausia kūdikiai

ektrikas

būtina nacionalizuot elektros tinklus nedelsiant antraip kaput Lietuvos ekonomikai ir Lietuvos valstybei

šiuo atveju ....

O šutvė tai juk visiškai ta pati neoliberalios ideologijos (vadas – liberalų pradininkas Radžvilas ) .Išvada: paprasta : patys sukuriam problemą , patys su ja ir vėl lendam į valdžią (atseit dabar jau kitaip bus su ta amžina asocialios krypties politika Lietuvoj:(.

JO jo

nes antraip nebūtų darbo. Patys muša, patys rėkia, patys gelbsti rėkiantį

šiuo atveju palaikau Tomą ,ale..

valdžios elektros kainų afera – tokio lygio nusikaltimas yra teroristinis aktas prieš Lietuvos nacionalinius interesus.

Verena

toks skambus pavadinimas, visi klausimai kaip teiginiai, bet nei vieno reikalavimo. Koks tokio rašto tikslas? Reikalavimas paaiškinti nemanau, kad logiškas

Op TV

Pedopartija skęsta pieno upėje | tarp valdančiųjų kandidatų – 8 KGB stukačiai 
OpTV su Ričardu Čekučiu, Audriumi Butkevičiumi, ūkininke R.Kungiene

https://www.youtube.com/watch?v=tv7ES8V82K4&ab_channel=OpTV

Michailas Čaplyga
Varlinas
25
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top