Dėl išaugusios imigracijos Kanados gyventojų skaičius 2022 metais padidėjo daugiau nei 1 milijonu

Išliekant tokiam augimo greičiui šalies gyventojų skaičius per ateinančius 26 metus padvigubės.

Praėjusiais metais Kanados gyventojų skaičius išaugo daugiau nei 1 milijonu, nes ministro pirmininko Džastino Triudo (Justin Trudeau) kairiojo sparno administracija aiškina, kad masine imigracija siekiama užpildyti spragas šalies darbo rinkoje.

Remiantis trečiadienį Kanados statistikos tarnybos paskelbtais duomenimis buvo apskaičiuota, kad 2023 m. sausio 1 d. šalyje gyveno 39 566 248 gyventojai, o pernai jų skaičius rekordiškai išaugo – 1 050 110 naujų atvykimų.

Tai pirmas kartas šalies istorijoje, kai per vienerius metus gyventojų skaičius išaugo daugiau nei 1 mln., o 2,7 proc. augimo tempas yra didžiausias nuo 1957 m., kai tęsėsi pokarinis kūdikių bumas ir vyko pabėgėlių antplūdis po 1956 m. Vengrijos revoliucijos.

Kanados gyventojų skaičius šiuo metu yra sparčiausiai augantis tarp išsivysčiusių pasaulio valstybių. Ji užima pirmąją vietą tarp Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) narių, o jos populiacijos augimo tempą lenkia tik kelios Afrikos valstybės.

Pagrindinė tokio pakilimo priežastis – Kanados vyriausybės propaguojama masinės imigracijos politika, nes tarptautinė migracija sudaro 95,9 proc. viso registruojamo augimo.

Vyriausybė teigia, kad imigrantams buvo leista vykti į Kanadą siekiant sumažinti vadinamąjį darbo jėgos trūkumą, nes esant istoriškai žemam nedarbo lygiui šalyje yra daug laisvų darbo vietų. Šios pozicijos kritikai tvirtina, kad daugelis atvykėlių mažina atlyginimus esamiems darbuotojams, kelia socialinę įtampą susirūpinus dėl demografinio apkeitimo, o aukštos kvalifikacijos imigrantų atveju Kanada aktyviai atima geriausius ir gabiausius žmones iš besivystančių šalių, kenčiančių nuo protų nutekėjimo.

Pernai Kanada priėmė 437 000 imigrantų, o nenuolatinių gyventojų skaičius taip pat padidėjo 607 782. Visose provincijose ir teritorijose per metus grynasis nenuolatinių gyventojų skaičius padidėjo. Visoje šalyje padaugėjo ne tik prieglobsčio prašymų, bet ir leidimų dirbti bei studijuoti.

Paskutinį 2022 m. ketvirtį buvo užfiksuotas didžiausias augimas per visą Kanados istoriją – 0,7 proc., o šalies gyventojų skaičius padidėjo 273 893 žmonėmis.

Šie skaičiai gerokai viršija pusės milijono metinės imigracijos tikslą, kurį ministras pirmininkas Džastinas Triudo įsipareigojo pasiekti iki 2025 m.

Jei Kanada išlaikytų praėjusių metų 2,7 proc. augimo tempą, per ateinančius 26 metus jos gyventojų skaičius padvigubėtų.

Spartus gyventojų skaičiaus didėjimas taip pat kelia įtampą kanadiečių būsto rinkoje. Pasak Kanados būsto krizės organizacijos, „būsto kainos Kanadoje smarkiai išaugo – tai neproporcingai paveikė jauniausius ir skurdžiausius kanadiečius, kurie ir taip yra ekonomiškai pažeidžiami”. Taip pat susirūpinta, ar Kanadoje apskritai užteks namų, kad būtų įvykdytas Trudeau planas į šalį pritraukti precedento neturintį imigrantų skaičių. Vos praėjusį mėnesį agentūra Bloomberg pranešė, kad į šalį atvykstančių imigrantų skaičius iš tikrųjų yra įvardintas mažesniu skaičiumi, nei yra iš tikrųjų, o apgyvendinimo sistema dėl šio spaudimo stringa.

Šaltinis: Remix News

1 2 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
3
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top